Іменини – свято церковного походження. Воно вважалось колись важливішим, ніж день «тілесного» народження, бо це день пам’яті святого, на честь якого нарекли людину, і день її духовного народження. Його ще називають День Ангела. Пам’ятаєте дитячу пісеньку про коровай? «Як на наші іменини та й спекли ми коровай…». Це одна з традицій святкування іменин, яка веде свій лік ще з ХVІІ століття. Напередодні варилось пиво і пеклись іменинні пироги і короваї. А в день свята іменинник з рідними йшли до церкви. Тут замовлявся молебень за здоров’я, а винуватець події ставив свічки і молився біля ікони свого небесного покровителя. Випічку вдень роздавали родичам і знайомим, а на завершення відбувалась святкова вечеря. Продовження →