26 червня сумна дата для щирчан та жителів багатьох навколишніх сіл. Сімдесят років тому у цей день енкаведисти. відступаючи, у стайні, стодолі римокатолицького приходу в страшних муках замордували двадцять шість чоловіків у віці від двадцяти до п’ятдесяти років. Це місце у містечку називають місцем скорботи і печалі, трагізму і ридання, плачу. Сьогодні на цьому подвір’ї стоїть капличка, залізний хрест, замість старих будівель збудовано і відкрито Музей пам’яті жертв сталінських репресій». Щороку “Щирецька трагедія» збирає сотні людей, які приходять поклонитися українським мученикам. Продовження →