Волейбольний турнір пам’яті вчителя. | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1590 Переглядів

Євген Копитко. Він спортом жив

 У нашому районі нині нікого не здивуєш різними спортивними змаганнями, турнірами, іграми, навіть різного роду шоу і забавами. Але є спортивні турніри, які за своєю виховною спрямованістю, своїм змістом відрізняються від традиційно-звичних змагань.
Серед таких є волейбольний турнір пам’яті вчителя фізичної культури Щирецькоїсередньої школи Євгена Михайловича Копитка, започаткований відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністраціїшість років тому, і який щорічно збирає в спортивному залі ЩирецькоїЗОШ І-ІІІ ступенів №1 десятки ентузіастів і шанувальників видатного спортивного діяча.
KopytkoДобру пам’ять у серцях своїх учнів залишив після себе Євген Михайлович, про це говорили присутні вчителі та гості: Леонід Двойченков – начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, Володимир Павлюк – вчитель фізичної культури цієї школи, Олександр – син колишньої директорки школи К.Й. Дроздової, вчитель Солонківської ЗОШ Володимир Мальчицький, який після Є.Копитка очолює районне методичне об’єднання вчителів фізичної культури, Ярослав Марковський – вчитель Старосільської ЗОШ та інші присутні.
Справді, пригадуючи ці вже далекі роки, не можу надивуватись невичерпній енергії та ентузіазму цього незламного вольового чоловіка. Його подвижництво можна оцінити лише з висоти пройдешніх літ. Скільки безкорисливої (не нажив він маєтків, квартир, а скромно проживав з сім’єю в крихітній квартирці, яка завжди була наповнена голосами учнів та колег) праці як тренера, вчителя, голови районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури вкладав він у розвиток спорту як у Щирецькій школі, так і в селищі, у Ланівській школі, де тривалий час працював завучем, виконував обов’язки директора школи… Багато зусиль доклав він, аби у школах району встановлювались та облаштовува-лись спортивні майданчики, були обладнані нечисленні тоді спортивні зали. Завдяки його організаторським здібностям наш район тривалий час займав перші місця в районних та обласних змаганнях, особливо у таких видах спорту, як лижні перегони, легка атлетика, волейбол, баскетбол. Культивувались і інші позапрограмні види: важка атлетика, боротьба, гімнастика, гирьовий спорт.

І ось тепер вдячні учні, колеги, послідовники своєю присутністю на цих змаганнях вшановують його пам’ять. Турнір проходив у спортивному залі Щи-рецької ЗОШ № 1( до речі, такого великого і просторого залу за часів учителювання Є. Копитка не було). Команди юних волейболістів обох місцевих шкіл та ветеранів спорту боролись за призові місця. Повинен сказати, що учасники турніру продемонстрували і вміння, і організованість, і спортивну дисципліну, у чому заслуга їхніх спортивних наставників. Команди-переможці отримали кубки, дипломи та вимпела, а учасники – пам’ятні медалі.
Минуть роки, підростуть юні спортсмени, залишать школу, роз’їдуться по всіх усюдах, але про сьогоднішній день, про турнір пам’яті видатного вчителя вони збережуть у своїх серцях надовго. Добрим словом згадуватимуть Людину, яка нелегкою працею примножувала спортивну славу і честь рщного міста.
Завершився пам’ятний вечір у Щирці молитвою на могилі Є. М. Копитка.

Зеновій Гаєцький, голова районного осередку
Товариства української мови ім.Т.Шевченка «Просвіта»


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>