Мітинг-реквієм. | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

2696 Переглядів

Небесна сотня у Щирці.

Шкільне подвір’я Щирецької ЗОШ №2 минулої прохолодної неділі стало місцем зустрічі з Героями Небесної сотні, які загинули на майдані. На великій встановленній стелі портрети українських убієнних. Під кожною світлиною написано роки життя і місце проживання. Посередині великими буквами виведено слова «Герої не вмирають».

Mityng-rekvijem

У центрі портрет дорогого нам щирчанина Богдана Ільківа (на світлині зверху). П’ята його поїздка у Київ виявилась для нього фатальною. В ніч на 20 лютого чергував на барикадах. Зранку пішов на відпочинок.та із штурмом беркутівців довелось забути про сон.
- О 7.30 ранку говорила з Богданом, – розповідала дружина Ольга. – Розмова була короткою. Він лише сказав, що на Майдані гаряче, постійно лунають постріли. Просив не переживати. Через дві години вже дзвонив Богдан. Повідомив, що поранений, не відчуває хребта. На животі рвана рана, бачить кишки. Два дні життя боролося зі смертю.

Mityng-rekvijem3
Люди були у смутку. У багатьох на очах сльози. Мати Богдана – Ганна Іванівна весь час прикладала хустинку до очей. Поруч з нею – донька Оксана, внучка Наталя. Підтримати матір підійшов голова райдержадміністрації Роман Филипів. Розмова дещо її заспокоїла (на світлині).

Mityng-rekvijem4
Стримуючи хвилювання, поруч із стелою, де портрет Богдана, стояв Володимир Наджак, його тесть, батько Ольги. Володимир Петрович прожив нелегке життя. Допомагав повстанцям. Був вивезений у Сибір. Пізніше довгі роки працював у Щирці.
«Богдан був спокійною, доброю людиною. Завжди знаходили з ним порозуміння, – говорив Володимир Петрович. – Обоє працювали на городі, косили траву. Він все робив якісно. Встигав допомагати і матері. Вмів спланувати час. Коли виник Майдан у Києві, постійно їздив у столицю».
Дивлячись на фотографії Героїв України, зловив себе на думці, скільки ще багато добра вони могли б зробити для своїх сімей, для України. Адже майже усі пішли із життя молодими, у розквіті сил. Нашим землякам Андрію Дигдаловичу зі Сокільник йшов 41 рік, Миколі-Олегу Паньківу з Лапаївки – 39, Богдану Ільківу – 52 роки. Наймолодшому майданівцю, Назару Войтовичу, який поліг за Україну, було лише вісімнадцять.
Організував цю зустріч-реквієм громадський фонд Архистратига Михаїла, який очолює Михайло Кондрин. Щирець став першим населеним пунктом в області, де вшановували Героїв Небесної сотні. Розпочалося дійство панахидою, яку відправили місцеві священики – отці Богдан, Іван, Андрій, а також отець Богдан із Сорок і Пісок та отець Іван зі Львова (на світлині внизу).

Mityng-rekvijem2
Останній був безпосереднім учасником подій у Києві, відправляв Літургії, молився за перемогу майданівців. Коли їхав додому, на його місце приїжджав син. Дивлячись на стелу з фотографіями Героїв, назвав їх янголятами, які йшли відстоювати правду Божу, любили Бога, свою землю і Батьківщину.
- Перебуваючи на Майдані, я не кидав каміння, коктейлі «Молотова», – розповідав отець Іван,- а молився. Просив Господа нас врятувати і захистити, бо ми вибороли, виплакали, вимолили нашу свободу. Вдячний Богу за допомогу, надання сил і енергії. Також запевнив, що український народ ніхто ніколи не здолає.
Просив Всевишнього зруйнувати неправильні наміри тих, хто йде на нас війною у промові отець Андрій Афтанас.
- Нехай щезнуть вороги наші, розвіються їхні злі задуми. Воля Господа буде над нами. Нам треба витримати складності і побороти недруга і не бути у цій важкій ситуації спостерігачем. Треба твердо дивитися у майбутнє. Вміти розрізняти правду від неправди, зерно від полови, святе від грішного, небесне від земного. Герої Небесної сотні нехай з Богом спочивають. Нам необхідно молитися за мир, спокій і за спасіння їхніх душ.
Новими святими церкви назвав Героїв Небесної сотні отець Богдан Когут.
- Вони полягли за нас, за Україну. Дивлячись на них, ми хочемо себе змінити і зміцнити. Нам необхідно молитися за них і до них. І боятись не тих, хто вбиває тіло, а хто вбиває душу.

- Слава героям, які не помирають, – такими словами звернувся до присутніх голова райдержадмі ністрації Роман Филипів. – Сьогодні, вшановуючи пам’ять цих відважних хлопців-патріотів, кожен з нас повинен задуматися над своїм життям. Зрозуміти істину, що настав час нам об’єднатися в єдину монолітну українську сім’ю, в українську націю, де брат буде любити брата і у кожного в серці будуть Герої Небесної сотні.
Цікаві факти із життя української нації назвав доктор технічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка» Михайло Бугаєць.
- 250 тисяч молодих юнаків і дівчат у 1944-1945 роках, знаючи, що загинуть, йшли боронити нашу землю. Із них 160 тисяч віддали за неї своє життя, 40 тисяч перебралися у Європу і 30 тисяч здалися «визволителям», які кинули їх у тюрми. Сьогодні повинні всі стати на бій із північним ворогом, жорстоким, підступним і страшним. Просив не забувати Героїв Небесної сотні і героїв, які віддали своє життя на Луганщині і Донеччині.
Говорячи про лютневі події на Майдані, депутат обласної ради Ярослав Мудрий відзначив, що це були страшні і пам’ятні дні в українській історії.
Проливалася кров, сотні поранених, вбитих і зниклих безвісти. Люди жертвували життям заради вільного, щасливого майбутнього. Миролюбива нація наштовхнулася на внутрішнього агресора. Сьогодні палає Донбас. «Братній народ» прагне поневолити Україну. Маємо дати йому рішучий і переможний бій.
- Княже місто Щирець має двох Героїв, – наголошував Андрій Кваснікевич, депутат районної ради – Григорія Мацейка, ім’я якого носить ця школа та Богдана Ільківа, який у Києві віддав життя за Україну. Відзначив, що щирчани були активними у дні Майдану: збирали гроші, продукти, масово їздили у столицю. І запевнив, що незабаром у першій школі буде встановлена Меморіальна дошка Герою України Богдану Ільківу і школа носитиме його ім’я.
Як не важко було говорити дружині Богдана – Ользі, вона розповіла, що нещодавно сім’ю відвідав один із учасників Майдану Мар’ян Труш, назвав 20 лютого найзапеклішим днем, пеклом. І хоча сам не поет, виклав ці події у вірші, якого їй подарував .
- У мене немає уяви, що Богдан помер. Мені здається, що він на роботі чи у відрядженні. Постійно відчуваю його подих, часто сниться. Бачу чоловіка у гарному одязі серед пшениці. 20 червня рідні загиблих зустрічаються у Києві з Президентом України. Від нього особисто хочемо почути відповідь щодо розслідування подій на Майдані, яке намагаються гальмувати.
Скорботні, сумні, патріотичні пісні співали громадський діяч Ольга Яблонська-Шкрабач, народний вокальний ансамбль «Гомін» під керівництвом Лариси Пекар. Свої вірші декламували поети Ольга Вакуленко зі Щирця та Володимир Буханок зі Львова. Завершилась зустріч реквієм виконанням Гімну України. Герої Небесної сотні завжди з нами.
Р.Скочиляс


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
6 Гостей, 1 Робот
Рекомендуємо!