1478 Переглядів
Маммея (американський абрикос).
Маммея – рослина сімейства Клузієві Називають його ще «американський абрикос» або ж «антильский абрикос». Вперше про цей фрукт дізналися на території Америки. На сьогоднішній день вирощують плоди в Колумбії, Венесуелі і в інших країнах з подібним кліматом. Найбільше маммея американська любить тропічний клімат і підвищену вологість. Круглі плоди можуть досягати в діаметрі до 20 см, при цьому вага становить не більше 1,5 кг. М’яка шкірка блідо-коричневого кольору досягає в ширину приблизно 3 мм, при цьому вона має гіркий смак. Незрілий фрукт має тугу шкірку. Під нею розташовується тонка суха оболонка білого кольору, яка покриває соковиту помаранчеву м’якоть. Маммея має солодкий смак з відчутною кислинкою, який схожий на абрикос і манго, і виражений аромат. Усередині плоду знаходиться 4 дерев’янистих коричневих насіння круглої форми, які можуть досягати в діаметрі до 7 см.
Корисні властивості. До складу маммеї входить багато вітамінів і мікроелементів, які сприятливо позначаються на діяльності всього організму. Є в плодах залізо, яке необхідне для нормальної діяльності серця. Завдяки вмісту кальцію поліпшується стан волосся, нігтів, кісток і зубів. Входить до складу фрукта і фосфор, який бере активну участь у синтезі білка, а також у формуванні кісткової і м’язової тканини. Є в маммеї і вітаміни групи В, які сприятливо позначаються на діяльності нервової системи. Враховуючи вміст аскорбінової кислоти, регулярне споживання плодів допомагає зміцнити імунітет і збільшити захисні функції організму. Маммея відноситься до низькокалорійних продуктів, що дозволяє використовувати її в період схуднення і людям з ожирінням. Також в плодах є фолієва кислота, яка необхідна для жінок, а особливо під час вагітності. Входить до складу цього фрукта і калій, який бере участь в обміні речовин і позитивно позначається на діяльності серцево-судинної системи. Завдяки цьому також знижується ризик виникнення інфарктів та інсультів. Використання в кулінарії Маммею можна вживати у свіжому вигляді, а також піддавати кулінарній обробці. Часто м’якоть використовують як начинки для різноманітної випічки. Крім цього, з фрукта готують пасту, мармелад та інші десерти. Нестиглі плоди використовують для виготовлення желе. Добувають з стиглої маммеї сік, який можна використовувати для виготовлення алкогольних та безалкогольних напоїв. М’якоть маммеї можна відварювати і надалі застосовувати в рецептах різних десертів. Роблять з фрукта варення, джем і т.п. Крім цього, плоди можна консервувати.
Користь маммеї (американського абрикоса) і лікування. Користь маммеї (американського абрикоса) широко використовується в рецептах народної медицини. В лікуванні різних захворювань застосовують практично всі частини рослини. Приміром, насіння має інсектицидні властивості. Враховуючи це, їх використовують в період лікування паразитичних проблем шкіри. Настій, приготований на основі сухих або ж свіжих листочків, можна застосовувати як жарознижуючий засіб, а також він є прекрасним засобом проти малярії. Шкода маммеї (американського абрикоса) і протипоказання. Шкода маммеї (американський абрикос) може принести людям з індивідуальною непереносимістю продукту. Перед вживанням плодів необхідно видалити шкірку, білу оболонку і насіння, так як вони не тільки гіркі, а й отруйні. Варто також контролювати кількість з’їдених плодів, оскільки у великих дозах фрукт може викликати розлад шлунка і отруєння.
Поширте та додайте в закладки
Напишіть відгук