Клавдія Йосипівна Дзюба | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

2520 Переглядів

Незабутня Клавдія Йосипівна

 Прийшовши в 35-річйому віці на посаду директора Щирецької середньої школи, не маючи за плечима великого досвіду керівника, Клавдія Йосипівна Дзюба  зуміла об єднати молодих, енергійних, неординарних і творчих вчителів у дружну велику сім’ю. Своїми розсудливими вчинками, мудрістю, інтелектом, інтелігентністю завоювала авторитет та неабияку прихильність серед людей. Поступово освітній заклад став одним з кращих у районі.
Dzjuba

Найближчі друзі називали її кубанською козачкою. Адже походила із сім’ї кубанських козаків. Дитинство припало на нелегкий період. Маючи дванадцять років, пережила голодомор 1932-1933 років. Пізніше і Другу світову війну. Після закінчення із відзнакою вчительського інституту була скерована на роботу в Україну. Спочатку працювала в Шепетівці, далі був Радехів і…Щирець.
З 23 березня 1956 року вона директор місцевої школи. Як згадує Клавдія Йосипівна, працювати було відповдально, нелегко, але приємно. Адже кожен вчитель – сформована особистість.
На роботі їй доводилось часто ризикувати, проявляти наполегливість у рішеннях, своєчасно підтримати людину, подати руку. Були випадки, що «верхи» з районного відділу освіти і райкому партії не «радили» брати на роботу відповідних вчителів, які були «із висланих», у яких «дядьки за кордоном», чи раніше «був священиком». На це переконливо мотивувала: «Мене цікавить фахівець». Такі факти – гідні вчинки, які говорять про авторитет людини. А їх можна згадати чимало.
Щиро вдячний долі, що був серед тих молодих майже 120 випускників, яким Клавдія Йосипівна у 1976 році вручала атестати про закінчення школи. Її слова, щоб не забували про рідну школу, яка дала путівку в життя, закарбувались в пам’яті. Ними керуюсь, навчаю тих святих істин своїх дітей та онуків.

З теплотою згадують Клавдію Йосипівну її колеги – вчителі, які багато років працювали пліч-о-пліч з нею.
Ігор Деревацький, вчитель і директор Щирецької школи №1.
— Що головне в житті для людини? Все те, що необхідне для того, щоб спокійно дивитись з висоти літ на ту дорогу, яка пройдена та ще буде попереду. Погляд з висоти дев’яноста років. Сьогодні колектив Щирецької СШ №1 та місцева громада щиро вітає колишнього директора школи Клавдію Йосипівну Дзюбу з 90-річчям. Перед нами вона завжди сильна, впевнена у своїй правді життя людина, вагома для вивірення життєвого шляху кожного, хто був її учнем, працював під її керівництвом. Авторитетна та не авторитарна, Клавдія Йосипівна завжди перед собою ставила творчі цікаві перспективи. Для реалізації цих задумів збирала навколо себе думаючих інтелігентних людей. Це у школі починав свій шлях світової слави письменник Роман Іванович Іваничук. Скільки краєзнавчих походів під керівництвом директора школи та письменника-початківця здійснено у школі: Канів, Колодяжне, Галич, Одеса. Так і залишилась ця традиція до сьогодні. Мандрівники школи пройшли шляхами пошуку столиці Галицько-Волинської держави. Холодний Яр,
Лесину землю Волині, були в Альпах, на Кавказі. Криму, Татрах. Не одна стежка протоптана в Карпатах.
Вчитель географії Ярослав Сафронович Кравчук став деканом географічного факультету Львівського державного університету, Мирослава Семенівна Романів-викладачем хімії сільськогосподарського інституту, Михайло Володимирович Томецький – викладачем фізики Львівського політехнічного інституту. Всіх не перелічити.
Глибокий інтелект та широкий кругозір проникав у різноманітні куточки розвитку учнів та вчителів. Працював учнівський театр, який ставив вистави класиків російської та ук-раїнської драматургії. Вчитель російської мови Ніна Тимофіївна Коваленко була режисером, а Клавдія Йосипівна забезпечувала технічну організацію вистав. Вона була вимогливою довиконавців та щиро раділа успіху театру в Щирці. Відомі сьогодні танцювальні та вокальні колективи під керівництвом Лариси Іванівни Пекар та Світлани Іванівни Дякун зародились під керівництвом Клавдії Йосипівни. Ці керівники ніколи не забувають про свого наставника.
Кожного року в школі вчителі фізкультури Євген Михайлович Копитко та Дарія Олександрівна Рибак проводили літні та зимові олімпіади. Команда штангістів школи була призером змагань на першість України в м.Черкаси.
Особливу увагу приділялось у школі новаційним процесам педагогічної праці. Все це переросло у авторську школу модульної системи навчання. Клавдія Йосипівна охоче запрошувала молодих вчителів до себе на уроки, потім спільно обговорювала їх. Авторитет школи для директора був вище всього. Весь свій час вона приділяла його зміцненню. Школа була відома не тільки в районі. Спогади про спільну працю у ній та особистість Клавдії Йосипівни – невіддільні. Вони створюють вагомість життєвого кредо, повноту її життя. Чи були труднощі? Так. Вона пережила голод, що був на Кубані. Її батько – кубанський козак, був репресований і загинув на засланні. Та Клавдія Йосипівна ніколи не нарікала на це. Вона завжди залишається патріотом свого народу.
Галина Василівна Стахнів, вчителька української мови і літератури.
—Двадцять років не бачилась з Клавдією Йосипівною. Та коли зустрілись, була вражена, бо вона залишилась майже такою, як була: стриманою, уважною, спостережливою. Не дивлячись на роки, пам’ятає всіх, хто працював у нашій школі. Пам’ятає навіть риси вдачі кожного.
«Трагізм людей похилого віку, – сказала вона, – в тому, що немає відповідності між внутрішнім світом і зовнішністю».
Клавдія Йосипівна оптимістично налаштована. Не дивлячись на роки, написала історію школи, яку очолювала двадцять років, яка при її керівництві була однією з кращих на Пустомитівщині.
З нагоди ювілею бажаю шановній Клавдії Йосипівні здоров’я, добра на многії і благії літа.
Олександр Федорович Вакуленко, старший вчитель Щирецької середньої школи №2.
— Латинське прислів’я говорить – «Все своє ношу з собою». Так можна сказати про Клавдію Йосипівну Дзюбу, адже це людина високого інтелекту, сильна духом, працьовита.
Я і моя дружина Ольга Іванівна, а також моя мати Олександра Йосипівна Вакуленко працювали безпосередньо під її керівництвом у Щирецькій середній школі. Жодного блату чи поблажливості не було ні для кого. Всі були рівні і оцінювались вчителі лише за добросовісним і творчим ставленням до роботи. До своєї посади, як директора так і вчителя,ставилась дуже відповідально.
На той час в школі було більше 1000 учнів. Навчання проходило у дві зміни: з 8.30 ранку до 7.20 вечора. Умови були нелегкі але дисципліна була висока.
Клавдія Йосипівна вникала у всі справи. Кожен вчитель міг звертатись до неї з шкільною чи особистою справою і вона кожного уважно вислуховувала, могла допомогти чи дати пораду. Учнів, які порушували дисципліну, викликали в кабінет директора і це давало результати. В належному порядку тримала велику школу і давала у всьому раду.
Вона була мудрим і талановитим організатором як вчительського, так і шкільного колективу. Мала велику повагу серед жителів Щирця, які її поважали як високоосвічену і добру людину.
Клавдія Йосипівна внесла великий вклад в освітянську справу і залишається для всіх нас високим зразком для наслідування. За те їй наша вдячність і низький уклін.
… 1 квітня Клавдіі Йосипівні Дзюбі виповниться 90 років. У цей день вона приїде у Щирець, оскільки зараз проживає у Львові, зайде у школу, пройдеться її коридорами. загляне у класи. Їй згадаються чудові роки, проведені у цьому старовинному Княжому місті. А ми, щирчани, бажаємоїй і надалі бути здоровою, життєрадісною, а роки нехай будуть її багатством.


 Р.Скочиляс

 


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Травень 2021
П В С Ч П С Н
« Кві    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 12.05.2021-3

ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО   Львівська державна податкова[...]

Інформація 12.05.2021-2

Соціальна підтримка платників податків на період[...]

Інформація 12.05.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
3 Гостей, 3Роботів
Рекомендуємо!