Історія чаю | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

7086 Переглядів

  Чай

Чай (кит. 茶 – на пекінському і гуандунском діалекті «ча́», «тіе» на амойскому і на тайванському – «тцай-є» -) – напій який отримується заварюванням, настоюванням, або варінням листа чайного куща, який попередньо підготовляється спеціальним чином. Призначений для приготування цього напою сам лист, також називається Чаєм. Деколи використовують слово «чай» і в якості назви чайного куща – сімейства Чайні виду рослин роду Камелія, в ботанічної наукової літератури для цього виду зазвичай використовується назва камелія китайська (Camellia sinensisi).

chay2

Історія чаю в Китаї.

Історія вживання чаю у вигляді лікарського засобу, а потім вже як напою бере свій початок у Китаї. У роки правління династії Хань чай вживали як ліки, а в роки правління династії Тан його почали пити як напій.
У часи династії Тан чай став модним заняттям у знатних осіб і аристократії. У другій половині першого тисячоліття з’явилися нові правила використання чаю: додавання солі і відмова від варіння чаю.
Династія Сунн привнесла вживання чайного порошку і листового чаю. Саме в роки її правління чай стає масовим напоєм. З’явилася Сунськая чайна церемонія, яку пізніше запозичили японці. Поет Лу Ю у своїй книзі, яку написав в 780 році описує, які сорти чаю були популярними на той час.
Наступним, не дуже приємних етапом історії чаю в Китаї, є XVIII століття, коли монгольська навала знищила чайні плантації.
Чайна культура відродилася під час правління династії Мін. Китайці стали вживати листовий чай, який настоювали в гарячій воді. Саме цей метод приготування чаю став відомий європейцям.
У XVIII-XIX століттях Китай переживає політичне потрясіння. Війни, революції початку ХХ століття завдали великого удару історії китайського чаю і не тільки чайної культурі, а й чайним досягненням зокрема.
До першої половини ХХ століття китайський чай повністю втратив позиції на світовому ринку. Це призвело до краху чайних традицій в Китаї, однак китайські діаспори інших держав і Тайвань змогли вберегти культуру чаювання.
У 70-х роках ХХ століття чайна культура в Китаї починає оживати. Саме тому сучасна історія чайної культури налічує близько 40 років, і яка вважається не до кінця відбулася.

Історія чаю Індії та Цейлону.

Вирощування чаю в Індії з’явилося відносно недавно – у другій половині ХІХ століття. Однак і до приходу англійців у передгір’ях Гімалаїв на півночі-сході країни зростали чайні дерева. Протягом багатьох століть чай не культивували, а збирали з дикорослих дерев.
Індуси розповідають легенду про те, що в той час як Індія була колонізована Англією, якісь англійські торговці вкрали в Китаї кілька кущів чаю і посадили їх на її рівнинній частині.
З цих кущиків і почалася історія вирощування чаю в Індії і на Цейлоні. А було це у 30-х роках ХІХ століття. У 1863 році Східно-Індійська компанія вирішила завести в Індії велику партію паростків. Завдяки наполегливій праці чайні плантації порадували першим урожаєм. Виникли ще в той час компанії досі продають чай, відомий у всьому світі.
До індійського чаю також можна віднести цейлонський, оскільки острів Цейлон розташований близько до Індії, виробляє таку ж кількість чаю, а то і більше за материкові плантації.

Вирощування чаю на Цейлоні почалося випадково. У 60-х роках ХІХ століття на острові були лише плантації кави, але через хворобу більшості кавових дерев, настала ера чаю. Перша чайна плантація на Цейлоні була закладена в 1867 році. У 1890 році сер Томас Ліптон заснував власні чайні плантації, а також заводи по його переробці.
Виготовлений ним чай орієнтувався на потреби англійців.
Цейлонський чай ділиться на три види: високогірний, средньовисотний і низькогірних. Найкращим чаєм вважається той, який вирощений на двох плантаціях: Уви і Димбули.

 

chay

 

Історія чаю в Японії.

Хоча в Японії і є всі умови для того, щоб на її території міг рости чай, так як ця країна знаходиться на сході зони лаврових лісів, проте ніяких ознак поширення цієї рослини у минулому не зафіксовано.
Відомості про чай потрапили до Японії лише в 9 столітті з Китаю, під час правління Хейан.
Передбачається, що Японія познайомилася з культурою чаювання завдяки буддистським ченцям Сайті і Кукай в 804 році, коли ті повернулися на батьківщину з стажування в китайській імперії.
Однак популяризував чай в Японії чернець Ейтю, який повернувся на батьківщину поле 30-річного перебування в Китаї. Монах поширював культуру чаювання серед духовенства і аристократів двору Саги.
У кінці 9 століття чай вже не був настільки популярний, однак практика чаювання все ж залишилася в буддистських монастирях столиці. Чай служив ченцям в якості напою, що бадьорить під час цілонічних молебнів і служінь. Тому його вирощували в маленьких чайних садах монастирів і садах Імператорського палацу.
Спочатку чай в Китаї називався «кубиком», проте коли в 2-й половині 10 століття китайці перейшли на «порошковий чай», ця назва, як і спосіб заварювання, зникли з побуту. Чайний кубик роздавлювали і заливали окропом.
«Порошковий чай» отримав популярність завдяки ченцю Ейси, який 23 роки був на навчанні в Китаї. Ейса написав трактат «Записи про лікування чаєм», який був піднесений сьогуну Мінамото але Санетомо.
З діяльністю Ейси також пов’язана культура вирощування чаю в Японії, адже саме він привіз на батьківщину доброякісні китайські зерна, які він подарував ченцеві Мьое.
У 13 столітті в період правління Камакура, чай прижився і в сільській місцевості, тому влада ввела в 14 столітті особливий «чайових» податок на селян.
Популяризації чайної культури посприяли чайні турніри, на яких учасники змагалися у визначенні «справжнього» і «несправжнього» чаю. Ці турніри проводилися серед знатних верств населення: аристократів, купців і частини самураїв.
Саме завдяки ченцям закладався чайний етикет, але неоціненний внесок у розробці чаю внесли Ікко Содзюн, наставник храму Дайтокудзі і його учень Мурат Дзюку.

Історія чаю у В’єтнамі.

Чай – головний національний напій у В’єтнамі. Саме звідси, а також з південного Китаю він поширювався по всьому світу протягом багатьох століть. Коли у В’єтнамі та інших країнах Сходу говорять про чай, то мають на увазі саме зелений чай. Батьківщина зеленого чаю – китайська провінція Юннань і примикає до неї територія північного В’єтнаму.
Вперше про зелений чай згадується в 770-му році до нашої ери.
Зелений чай не є елементом в’єтнамської кухні, він – елемент культури. В’єтнамці п’ють його з 50-грамових чашечок. На плоский піднос ставиться 4 такі маленькі чашечки і чайник з готовим чаєм.
У В’єтнамі зелений чай вживається вже більше 2 тисячі років. На сьогоднішній день В’єтнам знаходиться на 5-му місці в світі за обсягом виробництва чаю та площі плантацій.
Особливості в’єтнамського ландшафту дозволяють успішно культивувати чай, який любить вологу, а її на висоті від 600 м до 1,5 км цілком достатньо. Однак надлишок вологи теж погано, тому ростуть кущі чаю на схилах гір, щоб вода не накопичувалася в корінні рослини.
На сьогоднішній день на цю культуру відведено 125 тис. га, і вирощується вона в 33 провінціях В’єтнаму. З давніх пір кращим зеленим чаєм вважається той, що вирощений в провінції Тхай Нгуєн, особливо в повіті Тан Кіонг.

Історія зеленого чаю.

 Походження зеленого чаю досі вражає наукові розуми людства. Не так давно в китайській провінції було виявлено чайне дерево, якому понад 700 років.
Зазнаючи всі капризи природи і людини, чай досі несе людству незмінну мудрість та здоров’я. Достеменно відомо про те, що китайський народ став вживати зелений чай у якості освіжаючого і лікувального напою більше 5000 років тому.

GreenTea
Одна з найпопулярніших легенд розповідає про відкриття імператором Шень Нуном (Shen Nung) чарівного чайного дерева. Як-то прекрасним ранком, будучи мудрою релігійною людиною, імператор усамітнився на природі для медитації і традиційного обмивання. Раптово з поряд стоячого дерева опустився в його чашу з гарячою водою звичайний листок. Запах відвару був на стільки сильний і привабливий, що імператор, сидячи в позі медитації не зміг стримати бажання випробувати напій. Чудовий освіжаючий смак чаю вразив імператора до глибини душі.
З того моменту в Китаї зелений чай знайшов особливий статус – статус національного напою.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Квітень 2021
П В С Ч П С Н
« Бер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 15.04.2021

Об’єднана звітність з єдиного внеску[...]

Інформація 14.04.2021

До уваги викладачів-репетиторів! Головне управління ДПС[...]

Інформація 8.04.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
6 Гостей, 2Роботів
Рекомендуємо!