Історія шоколаду | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1999 Переглядів

 Шоколад

 Історія шоколаду почалася так давно, що конкретних цифр ніхто не береться називати. Загальноприйнятою думкою вважається, що першими з шоколадом познайомилися стародавні племена ольмеків, які жили на берегах Мексиканської затоки в другому тисячолітті до нашої ери. Саме на цій території росли три найбільш відомих і популярних зараз сорти дерева какао: кріолло, форестеро і тринитеріо.

 Shokolad

Історикам майже нічого не відомо про життя і культуру цього древнього племені індіанців, але все ж вони змогли встановити, що слово kakawa на їх мові відносилося саме до какао-бобів, і, отже, можна зробити висновок, що ольмекам був знайомий напій з какао-бобів.
На зміну зниклої цивілізації ольмеків прийшли індіанці майя, які заселили півострів Юкатан, спустившись з плоскогір’я Північної Гватемали. Вони і виявили дерева з дивними плодами. Вони вважали какао божественним даром, воно супроводжувало їх упродовж усього життя. У них навіть був Бог какао – Ек Чуахе, якому вони молились і приносили жертви. Для майя какао був напоєм Богів, що могли пити тільки обрані жерці храмів. Напій в той час був гірким. Розтерті вручну, обсмажені зерна какао заливалися холодною водою і збивали до утворення піни, і в цей напій додавали перець чилі. Цей священний напій отримав назву «xocolatl», що дуже віддалено, правда, але все ж нагадує за звучанням слово «шоколад».
До того ж майя використовували какао-боби як обмінну валюту. За деякими даними істориків за 100 какао-бобів можна було купити раба.

На зміну індіанцям майя в ХІІ столітті на території Мексики з’явилося держава ацтеків, які вперше стали культивувати какао-дерева, розбиваючи плантації. Вони також вживали її, як священний напій. І називали «cacahuatl». Також вони використовували какао-боби як валюту, і мали свої одиниці виміру зерен. Наприклад, один мішок містив приблизно 24 тисячі какао-бобів.
Шанувальником шоколадного напою був імператор Монтесума, у палац якого щодня приносили сорок тисяч мішків з какао. Монтесума розгадав секрет напою: він знав, що шоколад не лише тонізує, підвищує настрій і просвітлює розум, але і підвищує потенцію. Напевно, тому він вживав у день до 40 кухлів какао-напою.
У Монтесуми навіть був свій особливий рецепт приготування шоколаду, який зберігся до наших часів. Обсмажені зерна какао розтирали з молочними зернами кукурудзи, додавали ваніль, мед і сік агави.
Першим європейцем, який спробував цей божественний напій за даними істориків, був Христофор Колумб. В 1502 році жителі острова Гайана піднесли йому гарячий шоколадний напій, дуже гіркий на смак. Колумбу він не сподобався. А в 1519 році, завоювавши Мексику, Ернан Кортес в столицю Теночтітлан у палаці Монтесуми виявив величезні запаси какао-бобів і зацікавився ними. Індіанці піднесли йому чорний ароматний напій у золотій чаші, прийнявши Кортеса за Бога. Він з’ясував у них рецепт приготування божественного напою і привіз його в Іспанію. Напій сподобався королівської подружжю і аристократії. Іспанці стали додавати в шоколад тростинний цукор, корицю, перець замінили мускатним горіхом, завдяки чому напій став набагато смачнішим і ароматним.
Багато років іспанці зберігали секрет приготування шоколаду, але з початку ХVII шоколад починає свій тріумфальний хід по країнах Європи


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
4 Гостей, 2Роботів
Рекомендуємо!