Інформація 27.05.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

911 Переглядів

На черговому брифінгу – про наповнення державної скарбниці!

У Галицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся брифінг для представників засобів масової інформації за участі начальника інспекції Олени Парубій. Зустріч відбулась з метою  обговорення рівня надходжень податків до бюджетів усіх рівнів за січень-квітень 2016 року та підвищення фінансової спроможності місцевого бюджету.

Підсумовуючи результати роботи з надходжень до бюджетів усіх рівнів, Олена Володимирівна зазначила, що протягом січня – квітня 2016 року до Зведеного бюджету зібрано податків 906,9 млн.грн.  що складає 124,3 відсотка.

Вона проінформувала, що станом на 01.05.2016 року Галицькою ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області забезпечено збір коштів до Державного бюджету в сумі 434,3 млн. гривень. Доведені індикативні показники виконано на 117,5 відсотків.

Найбільші надходження в розрізі податків склали:

- 190,3 млн. грн. податку на додану вартість; 

- 68,1 млн. грн. податку на прибуток;

- 91,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб;

- 49,5 млн. грн. військового збору.

До Місцевого бюджету за січень – квітень 2016 року надійшло 472,6 млн. грн., доведене завдання виконано на 131,2 відсотка.

- 275,1 млн. грн. ПДФО;

- 70,8 млн. грн. єдиний податок;

- 42,8 млн. грн. плата за землю;

- 61,9 млн. грн. акцизний податок з торгівлі підакцизних товарів.

Крім того, у січні – квітні 2016 року платниками податків Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплачено 670,6 млн.грн. єдиного внеску. Індикативні показники виконано на 109,0 відсотків.

Крім того Олена Парубій зазначила, що податкові новації – 2016 – це, зокрема, підвищення фінансової спроможності місцевих бюджетів в основному за рахунок:

- встановлення місцевими радами максимально можливої ставки на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та додаткового оподаткування об’єктів елітної житлової нерухомості фізичних осіб;

- зміна ставок єдиного податку для платників третьої групи;

- збільшення ставки податку за викиди в атмосферу окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення;

- розширення бази оподаткування транспортним податком за рахунок легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років, включно та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати.

Олена Володимирівна наголосила, що однією з найважливіших умов повноцінної діяльності місцевого самоврядування є забезпечення його фінансової незалежності шляхом зміцнення фінансової бази. Невідкладним завдання фіскальної служби на сучасному етапі є підвищення ефективності формування доходів місцевих бюджетів, що призведе до збільшення обсягів місцевих бюджетів і сприятиме підвищенню їх впливу на хід соціально-економічного розвитку району, підвищенню рівня зайнятості, зростанню якості послуг, що надаються громадянам місцевою владою, розв’язанню невідкладних соціальних проблем. Тож підвищення фінансової спроможності місцевого бюджету є об’єктивною передумовою, закономірністю функціонування місцевих фінансів.

Легалізація доходів – джерело наповнення місцевого бюджету!

Галицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області систематично здійснює контроль за підприємствами, які не перераховують або перераховують до бюджету не в повному обсязі та з порушенням термінів сплати податок на доходи фізичних осіб, мають довгострокову заборгованість з виплати заробітної плати, виплачують зарплату менше мінімально встановленого рівня.

У рамках засідання «круглого столу», що відбулося в приміщенні Галицької районної адміністрації, податківці, підприємці  та органи місцевого самоврядування обговорили проблемні питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня.

Дієвим способом впливу на керівників, які не нараховують та не виплачують заробітну плату, при цьому не перераховують до бюджету податок на доходи фізичних осіб – є діяльність робочих комісій.

Так, за січень – квітень 2016 року проведено 16 спільних заходів при районній державній адміністрації, на яких заслухано 84 керівників підприємств, легалізовано трудові відносини 23 найманих працівників із роботодавцями.

Також, під час засідань платникам систематично роз’яснюється основні зміни податкового законодавства, зокрема, зменшення податкового навантаження на фонд заробітної плати за рахунок зменшення ставки по ЄСВ (з 34,7% до 22%).

Так, в 2016 році до місцевого бюджету Галицького району надійшло 42417,0тис.грн., що на 144,3% або 13021,2 тис.грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Галицькою ОДПІ проведено 4 засідань робочої групи, на яких заслухано 105 керівників підприємств. Додатково до бюджету надійшло – 96,0 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску – 254,4 тис. гривень.

Протягом січня – квітня 2016 року проведено 4 результативних перевірки платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи з порушенням чинного податкового законодавства, внаслідок яких донараховано податку на доходи фізичних осіб у сумі – 143,7 тис. грн., єдиного соціального внеску – 188,2 тис. гривень.

 Податкові новації – 2016 обговорили в Галицькій ОДПІ!

Начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Олена Парубій спільно з представниками бізнесу та громадських організацій обмінялися думками щодо загальних змін у податковому законодавстві, які набрали чинності у 2016 році.

Відкриваючи захід, начальник податкової інспекції Олена Парубій, проінформувала присутніх з підсумками роботи інспекції в напрямку забезпечення надходжень за січень – квітень 2016 року, зокрема повідомила, що протягом січня – квітня 2016 року до Зведеного бюджету зібрано податків 906,9 млн.грн., що складає 124,3 відсотка. До Державного бюджету надійшло коштів в сумі 434,3 млн. гривень. Доведені індикативні показники виконано на 117,5 відсотків. До Місцевого бюджету за січень – квітень 2016 року надійшло 472,6 млн. грн., доведене завдання виконано на 131,2 відсотка.

Крім того, О.Парубій проінформувала, що 10.05.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.03.2016 № 375 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів». Затверджено наступні зміни:

- запроваджено нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою № 30-ОПП та відомості про узгодження плану реорганізації юридичної особи формою №31 -ОПП;

- виключена процедура формування та спрямування в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням;

розширено коло платників, а саме:

- платниками податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія України;

- відокремленими підрозділами, місцезнаходженням яких є тимчасово окупована територія та які є відокремленими підрозділами тих юридичних осіб, що знаходяться на іншій території України або перебувають на обліку в контролюючих органах, які здійснюють супроводження великих платників податків, обліковуються в контролюючих органах за основним місцем обліку відповідних юридичних осіб.

Учасники зустрічі обговорили основні зміни, які настали з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015р.  №909-VIII. Серед основних нововведень, зокрема, Олена Парубій виділила такі:

щодо податку на прибуток

- ставка податку на прибуток 18%;

- скасування сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток (п.9 підрозділу 4 Розділу ХХ);

- запровадження квартального звітного періоду з податку на прибуток для підприємств, у яких річний дохід від будь-якої діяльності перевищує 20 млн. грн., а платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати, за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн. грн. встановлюється річний податковий (звітний) період (ст. 137.5).

щодо податку на доходи фізичних осіб

- встановлення єдиної базової ставки у розмірі 18% (замість двох діючих ставок 15% та 20%) до усієї суми бази оподаткування, незалежно від її розміру (п. 167.1);

- для дивідендів залишається ставка у розмірі 5%. Решта пасивних доходів (а до них належать, крім дивідендів, проценти, роялті та інвестиційний прибуток) оподатковуватимуться ПДФО за ставкою 18% (п. 167.5);

- для пенсій або довічного грошового утримання, розмір яких більше, ніж 3 розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (тобто, у 2016 році – 4134 грн.), до суми перевищення застосовуватиметься ставка ПДФО 15% (п.167.4);

щодо податку на додану вартість

- залишається загальна ставка ПДВ у розмірі 20% та 0% для операцій з постачання послуг міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів автомобільним транспортом;

- удосконалення порядку відшкодування ПДВ з бюджету, який забезпечуватиме однакові вимоги та права для всіх платників податку, з урахуванням черговості подання платниками податку заявок на відшкодування ПДВ (п.200.7.2.);

- запровадження офіційної публікації інформації про відшкодування ПДВ з бюджету у вигляді реєстру з відображенням у ньому даних про платника податку, заявлених до відшкодування з бюджету сум податку та стану їх відшкодування (п.200.7.1.).

щодо єдиного податку (спрощена система оподаткування)

- зменшення для платників ІІІ групи річного обсягу доходу з 20 млн. гривень до 5 млн. гривень (п. 291.4.);

- збільшення ставок для платників ІІІ групи: з 2 до 3% (для платників ПДВ) – та з 4 до 5% (для неплатників ПДВ). База застосування цих ставок залишається тією ж самою – це сума отриманого доходу (п. 293.3.);

- групи платників єдиного податку залишатимуться без змін. Тобто, їх буде 4, як і в 2015 році. Але у 3-й групі зможуть знаходитися лише підприємці та юридичні особи, у яких протягом календарного року обсяг річного доходу не перевищує 5 млн. гривень. При цьому кількість найманих працівників не обмежується.

щодо внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування»

- встановлення єдиної ставки ЄСВ в розмірі 22%;

- підвищення максимальної величини бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мінімальних місячних заробітних плат;

- скасування ЄСВ, що утримується із заробітної плати (доходу) робітників (фізичних осіб).

У зв’язку з запровадженням єдиної ставки ЄСВ у розмірі 22% та відміною диференційованих ставок ЄСВ в залежності від класу професійного ризику виробництва приводяться у відповідність наступні законодавчі акти в частині скасування класів професійного ризику виробництва.

Податківці, громадські діячі і бухгалтери підкреслили важливість проведення подібних заходів. Завдяки таким зустрічам, можна не лише обговорити проблемні питання, а й розібратися в них та знайти алгоритм застосування податкових норм – зазначила Олена Парубій.

 Детінізація заробітної плати на контролі Галицької ОДПІ!

Одне із завдань, що стоїть на порядку денному Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, є легалізація та виведення «із тіні» заробітної плати, недопущення виплати працюючим заробітної плати нижче встановленого законодавством рівня та затримки виплати зарплати.

Днями в Галицькій ОДПІ відбулось засідання комісії за участі начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Ігора Мочерада та начальника відділу контрольно – перевірочної роботи управління податків і зборів з фізичних осіб Андрія Кобільника із органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання району по питаннях легалізації заробітної плати, підвищення її рівня та дотримання вимог трудового законодавства.

Ігор Мочерад зазначив, що питання запобіганню виплати заробітної плати в «конвертах», легалізація трудових відносин є основними напрямами роботи Галицькій ОДПІ, що активно обговорюються під час брифінгів, зустрічей із бізнес-спільнотою району. Відповідно, проводиться контроль за дотриманням підприємствами та фізичними особами – підприємцями вимог, податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам. Постійно проводиться робота по підвищенню рівня виплачуваної заробітної плати та руйнування схем мінімізації сплати податку на доходи фізичних осіб.

Андрій Кобільник проінформував, що на комісію запрошено представників підприємств Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівської області, у яких розмір заробітної плати у квітні 2016 року на рівні або менший мінімального та заборгованості з виплати заробітної плати.

На засіданні комісії було заслухано керівників та головних бухгалтерів підприємств, також обговорені проблемні питання їхньої підприємницької діяльності, основні зміни в податковому законодавстві, зокрема, Ігор Мочерад нагадав, що з 1 січня 2016 року знижено навантаження на фонд заробітної плати для роботодавців: єдина ставка єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 22% застосовується як до заробітної плати, так і до інших доходів. Тобто, зниження єдиного внеску створило умови для бізнесу у підвищенні заробітної плати своїм працівникам.

Також, проінформував, що рівень мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 року складає 1978 грн., з 01.05.2016 року становить в розмірі 1450 грн., та з 01.12.2016 року – 1550 грн.

Граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги в 2016 році становить 1930 грн. соціальні пільги визначені в таких розмірах : 100% – 689 грн., 150% – 1033,50 грн., 200 % – 1378 грн.

Ставка податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати та винагород за цивільно – правовими договорами становить 18 %. База нарахування єдиного соціального внеску на заробітню плату та винагороди за цивільно – правовими договорами складає – 22 %.

Під час засідання, з’ясовано, що основними причинами нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче мінімального рівня є встановлення неповного робочого дня, праця за сумісництвом, оплата праці за фактично відпрацьований час.

І.Мочерад окреслив основні напрямки вирішення проблемних питань у діяльності підприємств, та наголосив, що держава вже зробила великий крок у напрямку подолання тіньової зайнятості, суттєво зменшивши розмір єдиного соціального внеску. Це усвідомлена позиція, яка зрештою покликана заохотити роботодавців підвищити розмір заробітних плат та вивести їх з тіні.

Учасники зустрічі дійшли згоди щодо підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам не нижче за мінімально встановлений законодавством.

 Відповідає «гаряча лінія»!

На запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала ГДРІ відділу перевірок платників податків управління аудиту Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Галина Віхоть.

Пропонуємо до уваги відповіді на актуальні питання.

Чи можна подати звіт форми № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» нарочно або направити поштою?

Порядком заповнення форми звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» встановлено, що звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (далі – Звіт № 1-РА) подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

Звіт № 1-РА в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

У разі якщо суб’єкт господарювання має в своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами Звіт № 1-РА заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць (якщо суб’єкт господарювання має більше 1 ліцензії, то у графі «Реєстраційний номер ліцензії» зазначається загальна кількість ліцензій, графа «строк дії ліцензії» не заповнюється).

Звіт № 1-РА складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

В яких одиницях виміру заповнюється форма звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі»?

Одиницею виміру, яка застосовується при складанні Звіту № 1-РА, є тисяч декалітрів (тис. дал).(суб’єкт господарювання вказує в даному звіті шість цифр після коми).

Які особи вважаються оптовими постачальниками електроенергії з метою оподаткування акцизним податком?

Підпунктом 212.1.12 пункту 212.1 статті 212 Кодексу визначено, що платниками акцизного податку є оптові постачальники електричної енергії.

Згідно з підпунктом 212.1.13 пункту 212.1 статті 212 Кодексу виробники  електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії також є платниками акцизного податку.

Не є платниками податку особи, які здійснюють діяльність з виробництва електричної енергії за умови її продажу на оптовому ринку електричної енергії або з постачання електричної енергії, крім платників, зазначених в підпункті 212.1.12 пункту 212.1 статті 212 Кодексу.

При цьому об’єктом оподаткування є операції з оптового постачання електричної енергії (підпункт 213.1.10 пункту 213.1 статті 213 Кодексу).

Водночас, реалізація електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками або з відновлюваних джерел енергії відноситься до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню (підпункт 213.2.8 пункт 213.2 статті 213 Кодексу).

Абзацом 29 статті 1 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР «Про електроенергетику» визначено, що оптове постачання електричної енергії – купівля електричної енергії, формування її оптової ціни та продаж електричної енергії за оптовою ціною енергопостачальникам.

До енергопостачальників належать учасники оптового ринку електричної енергії України, які купують електричну енергію на цьому ринку з метою її продажу або постачання споживачам або з метою її експорту та імпорту, а до споживачів енергії – суб’єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю (абзаци дев’ятий та двадцять перший статті 1 Закону № 575).

В свою чергу, під постачанням електричної енергії слід розуміти господарську діяльність, що пов’язана з наданням електричної енергії споживачеві за допомогою технічних засобів передачі та розподілу електричної енергії на підставі договору (абзац двадцятий статті  1 Закону № 575).

Також слід зазначити, що на виконання вимог статті 13 Закону № 575 суб’єктам господарювання необхідно отримати ліцензію на право провадження діяльності з оптового постачання електричної енергії для можливості здійснення операцій з оптового постачання електричної  енергії.

Відповідно до пункту 1 та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 05 травня 2000 року № 755 «Про утворення державного підприємства «Енергоринок»» утворено державне підприємство «Енергоринок», предметом діяльності якого, зокрема є:

- купівля електричної енергії у її виробників, а також у суб’єктів підприємницької діяльності, які є власниками електричної енергії, виробленої з давальницької сировини;

- купівля в учасників оптового ринку електричної енергії, отриманої ними за угодами на її імпорт;

- оптове постачання  електричної  енергії.

Таким чином, платниками акцизного податку є оптові постачальники електричної енергії, які мають ліцензію на право провадження діяльності з оптового постачання електричної енергії, зокрема державне підприємство «Енергоринок» та виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії, за виключенням реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та з відновлюваних джерел енергії.

Як заповнити заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального?

Заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального подається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді за формою J(F)1310301 з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

Форма Заяви розміщена на офіційному веб-порталі https://sfs.gov.ua/data/material/000/173/238684/Zrazok.pdf

Таку заяву можна подати через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія). Вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua або платник самостійно на власний розсуд може обрати інше програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Всі поля заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального обов’язкові для заповнення.

При заповненні  відомостей про пункти з реалізації пального (пункт 5 Заяви)  необхідно:

- код адміністративної одиниці внести відповідно до КОАТУУ (кол.5), де знаходиться пункт з реалізації пального, використовуючи Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на сайті Державної служби статистики;

- код типу об’єктів оподаткування (кол.8) внести користуючись Довідником типів об’єктів оподаткування;

- код ознаки надання інформації (кол.10) вказати дотримуючись Правил заповнення ознаки надання інформації, використовуючи довідник ознак надання інформації, що наведений у примітці 6 Заяви.

Звертаю увагу, що в полі «код пункту реалізації пального» має вказуватись числове значення, а саме:

- стосовно пунктів, які є філіями або іншими відокремленими підрозділами заявника – юридичної особи, має вказуватись код ЄДРПОУ такої філії чи іншого відокремленого підрозділу, якщо такі філії мають власні коди ЄДРПОУ, відмінні від коду ЄДРПОУ юридичної особи;

- стосовно пунктів, які не є філіями чи іншими відокремленими підрозділами юридичної особи або не мають власних кодів ЄДРПОУ, має вказуватись код за внутрішньою кодифікацією, прийнятою самою юридичною особою (наприклад, номери нафтобаз, АЗС, складів, цистерн тощо).

Кожен пункт реалізації пального повинен мати в межах підприємства свій унікальний код.

В полі коду пункту не рекомендується вказувати податковий номер заявника.

Заповнення поля коду пункту реалізації має значення для подальшого його використання при складанні акту інвентаризації обсягів залишків пального та при реєстрації акцизних накладних пунктами, яким буде делеговане право виписки таких накладних.

Пропонуємо платникам, якими некоректно заповненні дані щодо кодів пунктів реалізації пального в заявах про реєстрацію платниками акцизного податку з реалізації пального (наприклад, для всіх пунктів був вказаний код ЄДРПОУ юридичної особи) подати заяви з позначками «зміни».

Чи передбачено законодавством подання Форми звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» на паперових носіях або поштою?

Порядком заповнення форми звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» встановлено, що звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (далі – Звіт № 1-РТ) подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

Звіт № 1-РТ в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

У разі якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, Звіт № 1-РТ заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць (якщо суб’єкт господарювання має більше 1 ліцензії, то у графі «Реєстраційний номер ліцензії» зазначається загальна кількість ліцензій, графа «строк дії ліцензії» не заповнюється).

Звіт № 1-РТ складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органу ДФС за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

В яких одиницях виміру заповняється Форма звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі»?

Одиниці виміру, які застосовуються при складанні Звіту № 1-РТ:

(суб’єкт господарювання вказує в даному звіті шість цифр після коми)

сигарети з фільтром –  млн штук;

сигарети без фільтра –  млн штук;

сигари –  млн штук;

інші тютюнові вироби – млн штук або тонни.

Чи включається до бази оподаткування ПДВ сума акцизного податку, нарахована при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів?

Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Кодексу база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Згідно з підпунктом 9.1.4 пункту 9.1 статті 9 Кодексу акцизний податок є загальнодержавним податком.

Об’єкти оподаткування акцизним податком визначені статтею 213 Кодексу. Зокрема, відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Кодексу об’єктом оподаткування є операції з реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Відповідно до підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу реалізація підакцизних товарів (продукції) – будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

Таким чином, сума акцизного податку, нарахована при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, до бази оподаткування ПДВ не включається.

Як обчислюється акцизний податок з товарів, на які встановлені ставки в іноземній валюті?

Відповідно до пункту 217.3 статті 217 Кодексу податок з товарів (продукції), вироблених на митній території України, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу.

Податок з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу.

Згідно з пунктом 218.2 статті 218 Кодексу податок із підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, обчислюється у національній валюті за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39¹ ПКУ, тобто застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, – дня визначення податкових зобов’язань.

Чи необхідно реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального у разі здійснення підприємством посередницької діяльності – торгівлі пальним на користь третіх осіб з використанням смарт-карток?

З 1 березня 2016 року запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального та введено акцизну накладну як обов’язковий електронний документ, який складатиметься під час здійснення всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Згідно з пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців, до початку здійснення реалізації пального.

Абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу – це, зокрема, будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

Акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (п. 231.3 ст. 231 Кодексу).

У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.

Фактичний відпуск пального споживачу здійснюється не підприємством, а автозаправною станцією (що передбачено в пунктах договору поставки товарів з використанням смарт-карток), яка повинна бути зареєстрована платником акцизного податку з реалізації пального у встановленому порядку, а передача права власності підтверджується відповідними видатковими документами або чеками терміналів разом з чеками касових апаратів (передбачено в пункті договору поставки товарів з використанням смарт-карток).

Оскільки підприємство не здійснює операції з фізичним отриманням та відпуском пального, не маючи при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів, реєструватися платником акцизного податку та відповідно подавати декларацію акцизного податку підприємству не потрібно (за умови нездійснення інших операцій, які є об’єктами оподаткування акцизним податком згідно з п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

Роз’яснення з цього приводу надано Державною фіскальною службою України в листі від 08.04.2016 р. N 7905/6/99-99-21-05-15.

Вишиванка – це автентичний код українця !

Потужний заряд позитивної енергії і духовного піднесення отримали працівники Галицької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області від фантастичної феєрії вишиванок у стінах інспекції, оскільки сьогодні, саме в День вишиванки, національний одяг став дрес – кодом для більшості податківців.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до Всеукраїнського рівня. До нього почала долучатися українська діаспора по всьому світові, а також прихильники України.

Начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Парубій Олена Володимирівна поділилась враженнями від участі в флешмобі та зазначила: «Сьогодні українська вишиванка – це не просто елемент національного одягу. В кожній сорочці збережено унікальний сакральний зміст, що відіграє роль оберегу, захищає тіло та душу людини, а також додає сили боронити країну. Відзначаючи День вишиванки ми пропагуємо згуртованість України та хочемо засвідчити, що ні на мить не забуваємо та надійно оберігаємо традиції своїх пращурів, а найважливіше, це можливість показати вишиванку як національний символ нашої країни, який скріплює приналежність і є етнічною картою нашого народу та дозволяє ідентифікувати українців в усьому світі. Я переконана, що вишиванка – це культурне обличчя українця, де знаково передаються риси і емоції народу».

Долучилися до свята і працівники Пустомитівського та Сихівського відділень Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, які вдяглися у цей день не у повсякденний одяг, а у яскраву вишиванку, чим висловили своє ставлення до сповідування української традиції і культури, української національної свідомості, патріотизму і духу єдності народу. Учасники «вишиваного» флешмобу відзначили, що одягати вишиванку – це бути гордими з того, що ми, українці, – нація з багатою історією та глибоким корінням.

Орнаменти на вишиванках подивували широким розмаїттям як традиційних робіт так і їх сучасних інтерпретацій. Податківці в вишиванках мали вишуканий та елегантний вигляд і всі були одностайні в тому, що вишиванка – це така річ, яка об’єднує весь український народ, та водночас вирізняє нас в усьому світі.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Квітень 2021
П В С Ч П С Н
« Бер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 15.04.2021

Об’єднана звітність з єдиного внеску[...]

Інформація 14.04.2021

До уваги викладачів-репетиторів! Головне управління ДПС[...]

Інформація 8.04.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
4 Гостей, 3Роботів
Рекомендуємо!