Інформація 18.05.2016-2 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

875 Переглядів

Нагородження сумлінних платників податків

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що за підсумками роботи інспекції у I кварталі 2016 року, щодо мобілізації коштів до Зведеного бюджету України, будуть відзначатися сумлінні платники податків у травні 2016 року.

Лише пеня за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток за результатами 2015 року

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, у разі, якщо за даними перевірки результатів діяльності платника податку на прибуток у 2015 році контролюючим органом встановлено заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, що виникло внаслідок порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, відповідно до п. 31 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) штрафні санкції, передбачені статтею 123 ПКУ, до платника податку на прибуток підприємств не застосовуються.

На суму донарахованого контролюючим органом грошового зобов’язання нараховується пеня, передбачена ст. 129 ПКУ.

Нова форма авансового звіту з 19 квітня 2016 року

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що Міністерство фінансів наказом від 10.03.2016 р. № 350 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841», зареєстрованим в Міністерстві юстиції 30 березня 2016 року під № 477/28607, виклало в новій редакції форму Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі – Звіт). Наказ набирає чинності з дня офіційного оприлюднення, яке планується у «Офіційному віснику» від 19 квітня 2016 року № 29.

Оновлена форма не містить істотних змін. У авансовому звіті лише уточнений розрахунок суми податку у разі несвоєчасного повернення підзвітних сум. Ставка податку на доходи фізичних осіб, яка діятиме на момент складання звіту, підзвітною особою вписується самостійно.

Звіт слід надавати до закінчення п’ятого банківського дня, що йде за днем, в якому платник податків завершує відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням і за рахунок податкового агента – платника податків, що надав кошти під звіт.

Звіт складається платником податків-підзвітною особою, який отримав такі кошти на підприємствах усіх організаційно-правових форм або у самозайнятої особи.

Фізична особа, яка отримала кошти під звіт, заповнює усі графи Звіту, окрім граф «Звіт перевірено», «Залишок унесений (перевитрата видана) в сумі за касовим ордером», кореспонденції рахунків бухгалтерського обліку, розрахунків суми утриманого податку за несвоєчасно повернені витрачені кошти на відрядження або під звіт, які заповнюються особою, що надала такі кошти. Графу «Звіт затверджено» підписує керівник (податковий агент).

Система електронного адміністрування реалізації пального працює у штатному режимі

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що система електронного адміністрування реалізації пального  працює у штатному режимі. З 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється з урахуванням вимог, встановлених пунктом 232.3 статті 232 Податкового кодексу України.

Також з 01.04.2016 податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкової накладної реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

Порядок заповнення додатка 2 декларації з ПДВ

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, щодо порядку заповнення додатка 2 до декларації з податку на додану вартість.

Відповідно до статті 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

У разі якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду, яке відповідно до пункту 200.4 статті 200 ПКУ може бути зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, відображається у Додатку 2, порядок заповнення і подання якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

Отже, для відображення сум ПДВ, за рахунок яких сформовано від’ємне значення звітного (податкового) періоду, у колонці 2 Додатка 2 слід зазначати індивідуальний податковий номер постачальника, у якого придбано товари/послуги, за рахунок яких сформовано від’ємне значення ПДВ.

Аналогічне роз’яснення надано листом ДФС України від 22.02.2016 №6111/7/99-99-19-03-02-17 «Щодо порядку заповнення додатка 2 до Податкової декларації з податку на додану вартість «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)».

Затверджено Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість 

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що 23 лютого 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2016 року № 68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» (далі – Постанова № 68).

Затверджений Порядок визначає механізм включення поданих заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість платниками ПДВ, які відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 Податкового кодексу України, до реєстру заяв за формою згідно з додатком 1 та платниками податку, які не відповідають таким критеріям, до реєстру заяв за формою згідно з додатком 2, а також внесення до зазначених реєстрів інформації про стан розгляду кожної заяви та опублікування реєстрів.

До реєстрів заяв включаються тільки заяви, подані після 1 лютого 2016 року.

З повним текстом Постанови № 68 можна ознайомитись у розділі «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (https://10.80.130.130/).

Зміни порядку використання марок акцизного податку

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що 29.03.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 №209 «Деякі питання використання марок акцизного податку» (далі – Постанова №209).

Зазначеною Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (далі – Постанова №1251).

Відповідно до змін, внесених Постановою №209, підприємства – виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів, які подали територіальному органові ДФС заявку – розрахунок про потребу у марках, до 20 числа місяця, в якому подано таку попередню заявку-розрахунок, мають право здійснити корегування такої заявки-розрахунку в бік збільшення, що не перевищує визначеного у ній обсягу, шляхом подачі додаткової попередньої заявки-розрахунку.

У разі зміни зразка марок дозволяється продаж залишків оплачених марок попереднього зразка, які виготовлено підприємством-виробником та/або які перебувають на зберіганні у територіальних органах ДФС, якщо рішенням про запровадження марок нового зразка не встановлено інше.

Пунктом 6 Постанови №209 також визначений перелік пошкоджень, за наявності яких марки на алкогольні вважаються немаркованими (пункт 20 Постанови №1251).

Постанову 209 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 29.03.2016 №59.

З 01.04.2016 року затверджена нова форма податкової накладної

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що нова форма податкової накладної затверджена наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (далі – Наказ №1307) (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267). Цим Наказом затверджено і Порядок її заповнення (далі – Порядок).

Як зазначено у пункті 4 Наказу 1307, він набирає чинності з 1 числа другого місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Офіційне опублікування наказу відбулося у лютому 2016 року («Офіційний вісник України» від 12.02.2016 №10).

Отже, податкова накладна повинна складатися за новою формою з 1 квітня 2016 року.

Пунктом 3 Порядку встановлено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації.

Таким чином, усі податкові накладні, реєстрація яких здійснюється в ЄРПН після 01.04.2016, мають бути складені за новою формою. Це стосується і тих податкових накладних, у яких дата складання припадає на період до 1 квітня 2016 року.

Звертаємо увагу, що нові формати податкової накладної (J/F1201008) та розрахунку коригування (J/F1201208) розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/…/informatsiy…/reestr-elektronnih-form-po/.

 Юридична особа самостійно подає розрахунок відокремленого підрозділу за Ф.1-ДФ

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, якщо відокремлений_підрозділ‬ юридичної особи – великого платника податків, не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, то податковий розрахунок за ф.1ДФ у вигляді окремої порції за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків (основне місце обліку).

Галицька ОДПІ також звертає увагу, що необхідно надіслати копію (витяг) такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу (неосновне місце обліку).

Водночас у порції, яка подається за відокремлений підрозділ, зазначаються відомості щодо фізичних осіб (працюючих) такого підрозділ.

Згідно з абзацом сьомим п. 64.7 ст. 64 розд. ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) великий платник податків, щодо якого центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, прийнято рішення про переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків чи інший контролюючий орган, після взяття його на облік за новим місцем обліку зобов’язаний сплачувати податки за місцем попереднього обліку у контролюючих органах, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов’язки, передбачені ПКУ, за новим місцем обліку.

З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п. 63.3 ст. 63 ПКУ).

Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

У разі, якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок).

Пунктом 2.3 розд. ІІ Порядку визначено, що податковий розрахунок за ф. 1ДФ подається до контролюючих органів за місцезнаходженням податкового агента – юридичної особи або її відокремлених підрозділів, чи до контролюючого органу за податковою адресою фізичної особи – податкового агента.

Щодо оподаткування доходу від продажу землі

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, яким чином оподатковується дохід, отриманий від продажу земельної ділянки (отриманої в процесі безкоштовної приватизації) фізичною особою – нерезидентом, яка на момент придбання даної ділянки мала статус резидента України?

Відповідно до п.п. 170.10.1 п. 170.10 ст. 170 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розд. IV ПКУ для нерезидентів).

Пунктом 172.9 ст. 172 ПКУ передбачено, що дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами – нерезидентами, оподатковується згідно із ст. 172 ПКУ в порядку, встановленому для резидентів, за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відсотків).

Згідно з п. 172.1 ст. 172 ПКУ, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III (далі – Земельний Кодекс) залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Крім того, п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 ПКУ визначено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації.

Для користувачів РРО

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350 (далі – Наказ №13), затверджено, зокрема, Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі – Положення №13). Наказ №13 набрав чинності 11.03.2016.

Пунктом 2 розділу II Положення №13 визначено, що для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (суб’єктів господарювання, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), касовий чек, надрукований реєстратором розрахункових операцій, повинен містити окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються назва такого податку. У реквізиті «Акцизний податок» його назва наводиться згідно з Податковим кодексом України. За потреби дозволяється використовувати скорочення (форму касового чека наведено у додатку 1 до Положення №13).

Відповідно до пункту 5 розділу II Положення №13 рядки 9 та 10 касового чека, наведеного у додатку 1, повторюються відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку. Дозволяється не друкувати рядки за податковими групами, якщо сума ПДВ або акцизного податку дорівнює нулю. Аналогічні приписи містяться у розділі III Положення №13 щодо фіскального касового чека видачі коштів.

Згідно з пунктом 5 наказу №13 вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім ПДВ, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем, до дня набрання чинності цим наказом.

Про розмір відрахувань частини чистого прибутку (доходу)

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що Державна фіскальна служба України з урахуванням листа Міністерства фінансів України від 21.03.2016 №31-24020 -22-10/8044 (далі – лист Мінфіна №31) повідомила про розмір відрахування частини чистого прибутку (доходу) у 2016 році, які платники зобов’язані здійснювати за підсумками фінансово-господарської діяльності за 2015 рік.

Законом України від 24.12.2015 №910-УІІІ «Про внесення зміни до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» (далі – Закон №910) внесено зміни до Закону України від 21.09.2006 №185-У «Про управління об’єктами державної власності» (далі – Закон №185), якими встановлено єдиний розмір відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету державними унітарними підприємствами – на рівні не менше 30%, сплата яких здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При цьому постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 №1156 «Про внесення змін до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями» (далі – Постанова №1156) встановлено норматив відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету державними унітарними підприємствами та об’єднаннями у розмірі 75%. Зазначена постанова набрала чинності одночасно із Законом №910, тобто з 01.01.2016.

До набрання чинності Законом №910 державні унітарні підприємства (крім державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух» відповідно до Закону України «Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів», державного підприємства із забезпечення функціонування дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних міжурядових організацій в Україні Державного управління справами, а також державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек» і «Український дитячий центр «Молода гвардія») та їх об’єднання зобов’язані спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України:

- у розмірі 30% – державні унітарні підприємства, що є суб’єктами природних монополій, та державні унітарні підприємства, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень;

- у розмірі 15% – інші державні унітарні підприємства.

Як зазначено у листі Мінфіна №31 відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями у 2016 році за звітні періоди 2015 року здійснюються у розмірі, встановленому до 01.01.2016, тобто 15% та 30%.

Таким чином, відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями у розмірі 75% здійснюється, починаючи зі звітних періодів 2016 року.

Виручка перевищила 1 мільйон гривень –  зареєструйтесь платником податку на додану вартість

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування ‪податку_на_додану_вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання), крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.

Податкові новації у 2016 році з податку на прибуток 

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що Законом України від 24.12.2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині справляння податку на прибуток, зокрема:

- відмінено щомісячну авансову сплату податку на прибуток підприємств (зміни до пункту 57.1 статті 57 Кодексу), що сприяє зниженню податкового тиску на платників податку на прибуток;

- запроваджено щоквартальне декларування податку на прибуток.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (пункт 137.4 статті 137 Кодексу).

Водночас пунктом 137.5 статті 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:

для платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

для виробників сільськогосподарської продукції;

для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.

Право включення до податкового кредиту податкових накладних, складених з помилками 

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платником податку на додану вартість, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.

Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

Податкова накладна, що містить помилки у реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті 201 Кодексу (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу, обов’язковими реквізитами податкової накладної є:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 101.14 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням ‪https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

На суму нецільової благодійної допомоги єдиний внесок не нараховується

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє що, базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне_страхування‬ для платників, які є роботодавцями, визначено суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.04 № 5.

Нецільова благодійна допомога не належить до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, а відповідно до п. 3.31 розд. 3 Інструкції № 5 є матеріальною допомогою разового характеру і, відповідно «іншою виплатою,.

Отже нецільова благодійна допомога не належить до фонду оплати праці і, як наслідок, не є базою для нарахування єдиного внеску.

Зазначена норма визначена п. 1 част. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Квітень 2021
П В С Ч П С Н
« Бер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 15.04.2021

Об’єднана звітність з єдиного внеску[...]

Інформація 14.04.2021

До уваги викладачів-репетиторів! Головне управління ДПС[...]

Інформація 8.04.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
3 Гостей
Рекомендуємо!