Димитрій (Ярема) | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

4214 Переглядів

“Патріарх Київський і всієї України” (1993-2000)

 Патріарх Київський і всієї України” Димитрій (в миру Володимир Васильович Ярема) народився 9 грудня 1915 р. в селі Глідно Березовського повіту (нині Кросненсько воєводство у Польщі). З дитинства прислуговував у греко-католицькому храмі і співав у церковному хорі. Jarema
У 1931-1938 рр.. В.В. Ярема проживав у Львові, де брав уроки живопису, теорії музики, сольфеджіо та диригування. Деякий час займався храмовими розписами та управлінням церковним хором. У 1938-1939 р. він служив у польській армії, брав участь у бойових діях початку II Світової війни і навіть деякий час перебував у німецькому полоні. Після звільнення з полону вступив до Організації Українських Націоналістів (ОУН) і займався в художній школі під керівництвом професора Михайла Осінчук. Слід зазначити, що фінансував навчання Володимира Яреми в художній школі греко-католицький митрополит Львівський Андрій Шептицький.
У 1944 р. Володимир Ярема отримав благословення митрополита Андрія Шептицького на вступ до уніатську духовну семінарію, проте здійсненню цього наміру перешкодила його мобілізація в радянську армію і відбулася в 1946 р. ліквідація Української греко-католицької церкви.
Деякий час після демобілізації з армії Володимир Ярема працював у Національному музеї, але незабаром виявив бажання прийняти священний сан в Російській Православній Церкві. У серпні 1947 р. архієпископом Львівським Макарієм (Оксіюком) він був висвячений у сан диякона та священика.
Богословські студії священик Володимир Ярема отримав на заочному секторі Ленінградської Духовної семінарії та Ленінградській духовній академії (закінчити яку не дозволили обставини, що склалися).
Парафіяльне служіння священика Володимира Яреми протягом більш як сорока років років проходило в межах Львівської єпархії: з 1947 р. по 1950 р. в селі Підгірці, з 1950 р. по 1953 р. в селі Щирець, з 1953 р. по 1958 р. в місті Кам’янець-Бузький, з 1958 р. по 1960 р. у львівському Свято-Андріївському храмі, з 1960 р. по 1965 р. у львівській П’ятницької церкви, з 1965 р. по 1969 р. у львівській Спасо-Преображенської церкви, з 1969 р. по 1993 р. у львівському Свято-Петропавлівському храмі.
19 серпня 1989 настоятель Свято-Петропавлівського храму м. Львова протоієрей Володимир Ярема офіційно заявив про перехід разом з парафіяльною громадою в відроджується “Українську Автокефальну Православну Церкву” (УАПЦ). В кінці 1980-х рр.. це був перший випадок ухилення в автокефалістскій розкол українського православного приходу, що послужило прикладом для багатьох інших парафіяльних громад Української Православної Церкви.

Згодом протоієрей Володимир Ярема був одним з провідних лідерів і ідеологів “Української Автокефальної Православної Церкви”. У червні 1990 р. він був активним ініціатором проведення і учасником I Всеукраїнського Собору “Української Автокефальної Православної Церкви”, на якому був прийнятий Статут УАПЦ і обрано першого “патріарх Київський і всієї України” Мстислав (Скрипник) .
Після смерті “патріарха” Мстислава, яке сталося 11 червня 1993 р., багато хто бачив у протоієрея Володимира Яреми єдиного гідного кандидата на посаду Першоієрарха “Української Автокефальної Православної Церкви”. Погодившись очолити УАПЦ, 24 серпня 1993 протоієрей Володимир прийняв чернечий постриг з нареченням імені Димитрій. У цей же час прийняла чернецтво і його дружина Юлія Ярема, наречена при постригу Іуліанії.
5 вересня 1993 у Свято-Борисоглібському храмі м. Києва Димитрій (Ярема) був висвячений у “єпископа Переяславського і Січеславську”. У його “архієрейської” хіротонії брали участь наступні “ієрархи” УАПЦ:
Петро (Петрусь), “архієпископ Львівський”
Михайло (Дуткевич), “єпископ Білоцерківський і Уманський”
Феоктист (Пересада), “єпископ Луцький і Волинський”
Ігор (Ісіченко), “єпископ Харківський і Полтавський” .
Обрання “єпископа” Димитрія (Яреми) “патріархом Київським і всієї України” відбулося на Другому Помісному Соборі УАПЦ, який відбувся 7 вересня 1993 р. у Києві. Урочистості “патріаршої інтронізації” проходили 14 жовтня 1993
“Патріарх” Димитрій (Ярема) володів великим авторитетом в “Української Автокефальної Православної Церкви”. Перспективи історичного розвитку УАПЦ він бачив у входженні даної неканонічною релігійної організації в юрисдикцію Константинопольського Патріархату. У другій половині 1990-х рр.. “Патріарх” Димитрій неодноразово звертався до Константинопольського Патріарха з проханням прийняти під свій омофор тих православних українців, які принципово не згодні визнавати над собою духовну владу Патріарха Московського. Менш, ніж за два місяці до своєї кончини, 1 грудня 1999 р., “патріарх” Димитрій склав свій заповіт, в якому застерігав УАПЦ від вибору нових “патріархів” і настійно рекомендував включити УАПЦ до складу “Української Православної Церкви в США”, що перебуває у складі Константинопольського Патріархату.
Окрім активної діяльності з управління УАПЦ, “патріарх” Димитрій (Ярема) професійно займався мистецтвознавством. історією і богослов’ям ікони. Його перу належить цілий ряд статей на релігійно-моральні та богословські теми. У 1994 р. у Львові вийшла книга “патріарха” Димитрія «Дивний світ ікон» (“Дивний світ ікон”). Крім того, їм була підготовлена двотомна монографія з історії іконопису.
Помер “патріарх Київський і всієї України” Димитрій (Ярема) 25 лютого 2000 р. і був похований у крипті Свято-Петропавлівського храму м. Львова, в якому він прослужив більше чверті століття.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
7 Гостей
Рекомендуємо!