Зі скорботою та смутком ми завжди будемо згадувати 7 липня 2010 року, адже у цей день серце, яке усе життя було наповнене любов’ю до всіх, хто горнувся до Богдана Фітя, зупинилося ( на світлині другий зліва у першому ряду серед воїнів УПА Щирецького куща). Коли роки невпинною ходою віддаляють кожного із нас у вир історичного лету, ми у пам’яті воскрешаємо тих, хто прийшов на нашу землю, щоб освятити її талантом, який може бути дарований людині тільки Всевишнім. Продовження →
Іменитий вокально-хореографічний дитячий колектив зі Щирця –Щирчанка» – нещодавно повернувся із Міжнародного фестивалю «Сонячна Болгарія», що проходив на мальовничому узбережжі Чорного моря у м.Балчику (Болгарія). Додому щирчани, як і завжди, привезли достойні нагороди – І премію у номінації «Вокал» здобула солістка «Щирчанки» Вікторія Попович, ІІ премію вибороли вихованці колективу у номінації «Народний танець». Широка географія фестивалю та велика кількість учасників додають ваги цим нагородам – дитячі колективи з Німеччини, Росії, Білорусі, Болгарії, Чехії та найбільше з України створили сильну конкуренцію, додали «Сонячній Болгарії» культурного розмаїття та етнічного колориту. Продовження →
- Спаси душі їх, де всі праведні спочивають. Подай, Господи, їм вічний спокій, – промовляють священики Щирецької УГКЦ Святої Трійці Богдан Когут та Іван Курилець під час Літургії та Панахиди минулої неділі на подвір’ї, де 71 рік тому в страшних муках було закатовано двадцять шість безневинних людей, а сьогодні діє «Музей сталінських репресій у Щирці». Ці хлопці були молодими, розумними, понад усе любили Україну. Енкаведисти їх схопили у різних місцях: одного в полі за роботою, другого, який безневинно йшов дорогою, третього на рідному обійсті. Довгі роки про Щирецьку трагедію говорили пошепки. Люди боялися за себе і своїх рідних. Продовження →