Після окупації західноукраїнських земель у вересні 1939 року, радянська влада, не приховуючи своїх намірів, розпочинає пропагандистський наступ супроти Української Греко-Католицької Церкви, звинувативши її в антирадянській агітації. В квітні 1945 Й.Сталін затвердив план з 10-ти пунктів, опрацьований діячами української компартії, який передбачав її ліквідацію та посилення православних структур Московського патріархату в Україні. Радянська преса атакувала історію та традиції Греко-Католицької Церкви. Масові репресії духовенства змушують УГКЦ перейти у підпілля. Спіткала нелегка доля і духовенство Пустомитівщини. Продовження →