Інформація 28.09.2015 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1467 Переглядів

З 1 вересня 2015року збільшено розмір мінімальної
заробітної плати

ДПІ у Пустомитівському районі повідомляє, що з 20 вересня 2015 року частково набув чинності Закон України від 17.09.2015 № 704-VIII “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік”.
Відповідно до внесених змін, з 01 вересня 2015 року місячний розмір мінімальної заробітної плати становитиме 1378 грн (у погодинному розмірі – 8,29 грн), а прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1330 грн.
Для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум встановлено на рівні:
- для дітей віком до 6 років – 1167 грн;
- для дітей віком від 6 до 18 років – 1455 грн;
- для працездатних осіб – 1378 грн;
- осіб, які втратили працездатність – 1074 грн.

З 1 вересня діє новий порядок заповнення платіжок для сплати податків і зборів

ДПІ у Пустомитівському районі повідомляє, Наказ Мінфіну від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» опубліковано в «Офіційному віснику України» від 01 вересня 2015 року №67. З цієї дати він набув чинності.
Відповідно до Наказу, втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 22 жовтня 2013 року №609 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».
У затвердженому Наказом Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок) наведено алгоритм і приклади заповнення поля «Призначення платежу» платіжки на сплату (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Додатком до Порядку є новий Перелік кодів видів сплати, який значно коротший від попереднього.
У новому Порядку:
- додано приклад заповнення поля «Призначення платежу» у разі перерахування до бюджету Державною казначейською службою України ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ;
- змінено низку кодів і їхніх назв;
- встановлено, що за наявності у платника/платника єдиного внеску податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску, розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного в полі «Призначення платежу» розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається в порядку черговості, встановленому ПКУ, а для такого виду сплати органами ДФС присвоюється код виду сплати 140;
- у полі 3 тепер не потрібно зазначати код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який сплату здійснює юридична особа.
Також Порядком визначено, що при заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.
У разі виникнення будь-яких питань за довідками слід звертатися до територіального органу ДФС за місцем реєстрації.
З Порядком можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України

Неприбуткові організації до 1 січня 2017 року повинні привести свої установчі документи у відповідність із нормами Податкового кодексу України

До затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі – новий Реєстр неприбуткових установ та організацій) діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Міністерства фінансів України № 37 від 24.01.2013.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 року № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон № 652), не підлягають виключенню з цього Реєстру до 01 січня 2017 року.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом № 652, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, включаються контролюючим органом до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. За бажанням неприбуткової організації вона може подати до контролюючого органу копії установчих документів.
Такий порядок встановлено пунктом 34 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Згідно з пунктом 35 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом № 652, що не відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 цього Кодексу, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 01 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами Податкового кодексу України та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, після 01 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Щодо термінів надсилання поштою податкових декларацій

З 1 вересня 2015 року у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку має надіслати таку декларацію не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку її подання. Раніше, таке відправлення необхідно було здійснити за десять днів. Відповідна норма передбачена Законом України від 17 липня №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».
Також звертаємо увагу: податкова декларація відправляється на адресу відповідного контролюючого органу за місцем реєстрації платника податку.
Водночас, податкова звітність в електронній формі повинна бути подана не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подачі.

Хто може скористатися пільгою з ПДВ у разі постачання зернових та технічних культур

ДПІ у Пустомитівському районі інформує, що зазначеною пільгою можуть скористатися лише платники, які для цілей оподаткування ПДВ не відносяться до сільськогосподарських підприємств, тобто у яких вартість сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених протягом 12 місяців, становить менше 75 % вартості всіх товарів/послуг. Такі платники у разі здійснення операцій з постачання власно вирощених зернових культур товарних позицій 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД звільняються від оподаткування ПДВ. Як виняток із вищевказаного переліку не підпадають під дану норму операції з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (рис, гречка, просо), які оподатковуються ПДВ на загальних підставах.
Якщо ж в платника податку вартість сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених протягом 12 місяців, становить більше 75% вартості всіх товарів/послуг, то операції з постачання власно вирощених зернових культур товарних позицій 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД підлягають оподаткуванню за ставкою 20 %.
Варто зазначити, якщо платник ПДВ має у своєму складі філії та інші структурні підрозділи, які не зареєстровані платниками ПДВ, але самостійно здійснюють постачання товарів та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник може делегувати їм право складання податкових накладних.
Більш детально з даним роз’ясненням можна ознайомитися в листі ДФС України від 16.09.2015 р. № 19763/6/99-99-19-03-02-15.

Який термін сплати ЄВ підприємцями-спрощенцями без використання найманої праці?

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи-підприємці, в тому числі фізичні особи-підприємці платники єдиного податку.
Платники ЄВ, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464, зокрема ФОП ЄП, зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
Згідно п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування та сплати платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449 (далі – Інструкція № 449) платники ЄВ, визначені п.п. 3 п. 1 розд. ІІ Інструкції № 449 (ФОП ЄП), можуть сплачувати ЄВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.
Зазначена категорія платників самостійно обчислює для себе суму ЄВ, яка не може бути менше мінімального страхового внеску на місяць, незалежно від отримання доходу (прибутку) (п.п. 1 п. 6 розд. ІV Інструкції № 449).
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 301.04.02).


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
12 Гостей
Рекомендуємо!