Хто придумав пиво? | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

7470 Переглядів

Хто придумав пиво?

На питання «хто придумав пиво?» Можна дати безліч відповідей, які будуть суперечити один іншому. Історики, археологи та експерти пивоваріння розходяться в думках з цього дня. Одне можна стверджувати напевно – батьківщиною пива на європейському континенті є Німеччина. Етимологія старогерманского слова «Вгог» або «Реог» сягає своїм корінням в латинський термін «birer», що в перекладі дослівно означає «напій». З часом це поняття трансформувалося в сучасне німецьке Bier і англійський варіант Beer.
Багато вчених дотримуються думки, що невід’ємна складова пива прийшла у Європу зі слов’янських земель. Саме слов’яни вперше зайнялися культивуванням хмелю. Археологічні розкопки в Новгороді підтверджують той факт, що виготовлення ячмінних напоїв мало широке поширення на Русі ще в дев’ятому столітті.

 

Pivo

 

Хто все ж придумав пиво?

Крім наукових гіпотез існує ще маса релігійних та народних легенд, які можуть підказати хто придумав пиво. Біблійна легенда розповідає про плавання Ноя в ковчезі. Згідно доданню під час плавання кілька зерен ячменю із запасів промокли і трохи проросли. Ной наказав дружині не викидати пророслі зерна, а придумати, що можна з них приготувати. На наступну ніч їй приснився ангел і розповів про рецепт чарівного напою. Європейська легенда раннього середньовіччя свідчить про те, що одного разу селянин забув горщик з ячменем на вулиці. Дощі і сонце виконали свою роботу. А коли селянин знайшов забутий горщик, то з подивом виявив в ньому незвичайну рідину. З того дня селянин виставляв на вулиці горщики з ячменем цілими рядами.

Проте археологи стверджують, що ці легенди дуже «молоді» – перші рецепти пива існували ще до нашої ери. Німецькі вчені виявили більше п’ятнадцяти рецептів пива висічених на камінні шумерського храму. З тим, хто придумав пиво все ясно, а от як хмільний напій поширився по всій землі? Шумерські рецепти були запозичені у жителів Месопотамії древніми єгиптянами. Написи в гробниці Тії докладно описують процес пивоваріння. Малюнки говорять про тісний зв’язок приготування пива і хліба. Приготоване в діжі з пшениці або ячменю тісто поміщалося в глиняні горщики, які ставилися на вогонь. Зовні тісто покривалося золотистою скоринкою, а всередині залишалося сирим. Потім ці хліби змішувалися з різними прянощами, і заливалися фініковим соком. Ця суміш проціджувалась, розливалася в герметичні судини і починала бродити.
У той час не тільки єгиптяни володіли знаннями пивоваріння. Двометрова базальтова колона з кодексом Хаммурапі датується другим тисячоліттям до нашої ери. Вавилонський кам’яний стовп містить два параграфи, які на законодавчому рівні регламентували виготовлення і продаж пива. Пивоварів, які виготовляли неякісний напій, розбавляли його водою або завищували ціну, чекала жорстока кара. Таких майстрів пов’язували і насильно поїли їх же пійлом до летального результату.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
7 Гостей
Рекомендуємо!