Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

785 Переглядів

«Кубок Пастернака» у Щирці!

У м. Винники на стадіоні зі штучним покриття ім. Богдана Маркевича, під егідою Львівської обласної асоціації футболу «Колос», відбувся фінал 5-го традиційного турніру присвяченого пам’яті відомого спортивного журналіста, заввідділу спорту газети «Високий Замок» – Ярослава Пастернака. У фіналі «Кубку Пастернака» щирчанам протистояв представник третьої обласної ліги – команда «Леоні» зі села Нежухів, Стрийського району. Уцікавій та напруженій боротьбі, за присутності чисельних вболівальників зі Щирця, уперше в історії турніру, звитягу здобув футбольний клуб «Щирець-Гетьман».

У цьогорічному турнірі пам’яті Ярослава Пастернака прийняли участь двадцять чотири колективи з другої та третьої обласних ліг. На шляху до фіналу щирчани у груповому етапі здолали «Будівельник» з Пустомит (0 – 1), щирецьку «Галичину»  (0 – 3), та зіграли внічию з тим же «Леоні» Нежухів, вийшовши в раунд плей-оф з першого місця. В 1/8 «гетьмани» в серії одинадцятиметрових з рахунком 7 – 6 обіграли «Солонку» с. Солонка (основний час 2 – 2). В 1/4 у Грибовичах з рахунком 0 – 5 була розгромлена місцева команда «Збиранка». У напруженій боротьбі пройшов півфінальний поєдинок. Ведучи з мінімальним рахунком з середини першого тайму і пропустивши на останній хвилині матчу, щирчани у серії одинадцятиметрових з рахунком 4-3 вибороли путівку у фінал, який до речі став вже другим цьогорічним кубковим фіналом. У квітневому «Кубку Весни 2016» щирчани прикро поступились «Карпатам» з Кам’янки-Бузької, тому права на програш у другому фіналі  не було!

Фінальний поєдинок у Винниках розпочався з непоступливої боротьби в центрі поля та контратак з можливістю відзначитись обидвох сторін. З половини першого тайму ініціатива перейшла до гравців зі Щирця. Результатом чого стала стрімка атака лівим флангом на 31 хвилині з подачею від Мар’яна Малишонка яка завершилась невідпорним ударом головою Андрія Сірака. За рахунку 1 – 0 на користь щирецьких футболістів суперники пішли на перерву. У другому таймі щирчани продовжили тиск на ворота суперника і вже на 53 хв. потужним ударом зі штрафного рахунок подвоїв Іленьків Іван. Та вже на 56 хв. футболістам з Нежухова вдалося скоротити відставання до мінімуму, після навісу з правого флангу м’яч підступно відбившись від штучного газону опинився у сітці воріт. Такий хід подій не влаштовував футболістів зі Щирця і на 76 хв. вони організували швидку атаку, яку довгим розрізним пасом на Лазурака, розпочав Іван Іленьків. Півзахисник щирчан пронісся правим флангом і зробив прицільну подачу на Малишонка, який на випередження обіграв голкіпера «Леоні» і збільшив рахунок до 3 – 1. Через чотири хвилини все той же Мар’ян Малишонок проявив індивідуальну майстерність, обігравши кількох гравців оборони та воротаря довівши перевагу до 4 – 1. Далі гра проходила за сценарієм команди зі Щирця, що на кубковому досвіді вела гру до переможного завершення, проводячи стрімкі контратаки  за участю Паньківа, Малишонка, Бублика. На 86 хв. під час атаки «Леоні» арбітр не зафіксував фолу в нападі від гравців зі Стрийщини, і ті  скориставшись сумбуром у штрафному майданчику щирчан завдали удару по мя’ячу який після рикошету залетів у сітку команди зі Щирця. Невдовзі пролунав фінальний свисток, що зафіксував звитягу команди «Щирець-Гетьман» із рахунком 4 – 2.  Переконлива та заслужена перемога футболістів зі Щирця.

kubok1kubok2 kubok3 kubok4 kubok5 kubok6 kubok7 kubok8 kubok9 kubok10

По завершенні матчу відбулася царемонія нагородження переможців і фіналістів, у якій взяли участь заступник голови обласної асоціації футболу ФСТ «Колос», організатор турніру Мирон Молочій, син Ярослава Пастернака -  журналіст Богдан Пастернак та товариш Я. Пастернака – журналіст Юрій Назаркевич. Учасникам фіналу було вручено заслужені командні та індивідуальні нагороди – кубки та медалі. Також відзнаки отримали найкращі гравці матчу у складах обох команд. У щирчан цією нагородою був відмічений Мар’ян Малишонок, що відзначився двома забитими м’ячами та результативною передачею. Слід відзначити що Мар’ян на протязі турніру став найрезультативнішим у складі «Щирець-Гетьмана», забивши сім м’ячів.

Хочеться підкреслити, що перемога у кубку стала результатом наполегливої праці на футбольному полі та самовіддачі на протязі всього турнірного шляху усіх гравців команди! Це голкіпери: Дмитро Чопик, Теребенець Назар; захисники: Іленьків Іван, Дуфанець Роман, Кузь Ігор, Вільгаш Андрій, Хомин Юрій, Романина Тарас, Кузик Василь; півзахисники: Бобиляк Олег, Мандзій Ігор, Яковчук Ігор, Бублик Петро, Сірак Андрій, Недім Акгюн, Лазурак Роман, Марців Микола, Романина Олег; нападники: Малишонок Мар’ян, Паньків Мирослав, Дюкарєв Олексій; граючий тренер Ярослав Сліпець.

Слід відзначити палку підтримку вболівальників, що були з командою як на фіналі так і впродовж усього сезону. За такої шаленої підтримки у фінальному поєдинку про інший результат ніж перемога Щирця не могло бути і мови.

Президент клубу Петро Босий та футбольна команда, щиро вдячні за підтримку директору ТзОВ «Альба» Ігорю Володимировичу Боліновському, селищному голові Олегу Пахомовичу Василишину, приватному нотаріусу Любомиру Зеновійовичу Віблому, також Федіру Івановичу Іленьківу та всім уболівальникам за підтримку!