Івана Купала | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

7140 Переглядів

Звичаї на Івана Купала

Звичай запалювати «купальські вогні» поширений по всій Європі, у романських, германських і слов’янських народів. На Україні Івана Купала почали святкувати вже три тисячі років тому, а Латвії свято Купали називається Ліго. Аналог нашому, слов’янському, свята є і в індійській традиції – там святкується дуже схожий свято Гопала.
Якщо поглянути на обряди і ритуали свята Івана Купала очима сучасної людини, можна з повною впевненістю стверджувати, що вони виконують прямо-таки психотерапевтичну роль: допомагають звільнитися від багатьох наших комплексів і проблем. Адже Купала – свято кохання. Взаємодія Неба (Сварога) і Землі (Макоші) – це Вселенська Любов, а взаємодія чоловіки й жінки – земна любов. Таким чином, купальська ніч – час обумовлений для зустрічі суджених, зачаття дітей, зміцнення сім’ї та добробуту. Це час заглянути в майбутнє. У що дійшов до нас обряді «Марена і Купало», головні об’єкти ритуалу, це Купало, або інакше тобто нашого світу (Бог Яви) і Мара – Богиня Наві (світу духів), де Купало символізує життя, а Мара – смерть. Таким чином відбувається об’єднання полярних енергій: Яв (ян) – нав (інь); небо – земля; вогонь – вода; чоловік – жінка. Багато ритуали, що здійснюються в Іванову ніч, покликані захистити людину від світу ворожих духів (Наві). Люди як би укладають з вищими силами договір і заручаються їх підтримкою в обмін на любов, яку вони дарують один одному. Ігри на Купала – це свого роду битва з темними силами , адже там, де живе любов, немає місця злу ..

vorozhіnnja

Ще один важливий момент свята Купали – це ворожіння. У цю ніч людина отримує можливість звернутися до світу Прави – тобто до майбутнього, де, за уявленнями слов’янської міфології, мешкають Боги. І отримати звідти вісточку-вказівку. Магічною захистом під час переходу з одного світу в інший (з Яви до Прави, тобто з нашого світу до світу божественного, де прихована істина) є вінок. Напередодні Івана Купала дівчата плетуть вінки з польових і лісових квітів, трав. Увечері, на заході сонця, вінок опускається в озеро чи річку. При цьому потрібно загадати бажання. Якщо вінок попливе вдалину – бажання збудеться, якщо пристане до берега недалеко від того місця, де був опущений, то ні. Якщо вінок потоне – це вважається поганою ознакою: «Вінок потонув – милий обдурив».


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
15 Гостей, 1 Робот
Рекомендуємо!