Інформація 25.05.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

924 Переглядів

Найбільші бюджетоформуючі платники податків нагороджені!

Днями Галицькою об’єднаю державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Львівській області за результатами діяльності I кварталу 2016 року серед найбільших бюджетоформуючих платників податків визначено переможців в окремих номінаціях та нагороджені грамотами.

Відкриваючи захід начальник Галицької ОДПІ Олена Парубій зазначила, що переможців оцінювали за такими критеріями: повнота сплати податків і зборів за I квартал 2016 року, рівень оплати праці, кількість діючих, збережених та створених нових робочих місць.

Підприємствами, які були визнані переможцями, за I квартал 2016 року сплачено 52 млн. гривень податків і зборів, створено більше 7 тисяч робочих місць.

Так,  переможцями у  номінації  «Сумлінний платник податків у галузі культури і науки» стали:

- Національний університет «Львівська політехніка»;

- Львівський Національний Академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької.

У номінації «Сумлінний платник податків у галузі промисловості» переможцем визнано: 

- ТОВ «Бурова компанія «Горизонти».

У номінації  «Сумлінний платник податків у сфері торгівлі та послуг» переможцем стали:

- ПРАТ «Техенерго»;

 - ТзОВ «Гал-Леобуд».

Вітаючи найбільших бюджетоформуючих сумлінних платників податків з перемогою начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Олена Парубій зазначила, що податкова служба налаштована на подальше налагодження партнерських стосунків з сумлінними платниками податків, з підприємствами, які налаштовані на позитивну та плідну співпрацю з державною фіскальною службою. Висловила вдячність за вчасно і сповна сплачені податки, побажала подальших успіхів в роботі. «Незважаючи на усі труднощі, з якими стикається сьогодні бізнес, ви продовжуєте плідно працювати, наповнювати бюджет та створювати нові робочі місця, – зазначила вона. Переконана, ваш приклад чесного ведення бізнесу сприятиме посиленню ролі та авторитету платника податків в житті країни і підвищенню загальної культури сплати податків».

Олена Парубій наголосила, що збільшення кількості суб’єктів господарювання, які добросовісно виконують свої зобов’язання, розвиваються і удосконалюють свої потужності – є запорукою розвитку і процвітання країни.

Також побажала учасникам та переможцям творчого натхнення, плідної праці та вагомих здобутків.

В кінці зустрічі генеральний директор, художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, заслужений працівник культури України  Едер Тадей Євстахович запросив усіх на екскурсію залами театру. Та наголосив, що у 2009 році Львівський національний академічний театр опери та балету став членом асоціації «Опера Европа».

 Скористатись правом на отримання податкової знижки громадяни можуть до 31 грудня 2016 року

Про це повідомила начальник Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Олена Парубій під час брифінгу для представників засобів масової інформації.

Вона проінформувала, що за 2016 рік до Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області громадяни подали 886 декларацій про майновий стан і доходи та задекларували 212784,3 тис. гривень.

Зокрема, 707 громадян задекларували доходи, подання декларації для яких було обов’язковим. Платниками податків самостійно нараховані податкові зобов’язання в сумі 5696,2 тис. гривень. Серед тих, хто виконав конституційний обов’язок:

107 – задекларували доходи в сумі 26566,2 тис. грн. від отримання спадщини, подарунків;

69 – доходи в сумі 8007,3 тис.грн. у вигляді орендної плати за користування нерухомим майном;

89 – отримали доходи в сумі 47480,8 тис.грн. від продажу рухомого та нерухомого майна;

11 – іноземні доходи в сумі 16787,2 тис. гривень;

5 – отримали інвестиційних прибуток в сумі 51,8  тис. гривень;

426 – інші доходи в сумі 100893,7 тис. гривень.

Також 179 громадянина подали декларації та задекларували доходи в сумі 12997,3 тис.грн., для отримання податкової знижки. Сума податку, що підлягає поверненню з бюджету, у зв’язку з використанням податкової знижки становить 220,3 тис. гривень.

Нагадала, що кампанія декларування доходів, отриманих у 2015 році, завершилась 3 травня, але громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть подати декларацію до 31 грудня 2016 року.

Податковим кодексом України передбачена можливість отримання податкової знижки платниками, які сплачували вартість середньої професійної або вищої форми навчання, вносили пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, понесли витрати, пов’язані з іпотечним кредитуванням та за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного страхування, сплачували вартість штучного запліднення, всиновлювали дітей, сплачували кошти у зв’язку із переобладнанням власного транспортного засобу, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

Особливості та переваги електронних сервісів ДФС України

Днями в Галицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулась зустріч з представниками громадськості на тему «Функціонування електронних сервісів Державної фіскальної служби України. Податкові новації – 2016».

Начальник Галицької ОДПІ Олена Парубій разом з керівником Громадської організації «Варта – 700» Наталією Шелестак у жвавій дискусії обговорено особливості та переваги електронних сервісів для платників податків, які модернізовані та функціонують на веб-порталі ДФС України та податкові новації – 2016.

За словами Олени Володимирівни, стратегія відомства спрямована на забезпечення стабільних надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів, справедливий підхід до оподаткування всіх категорій платників та забезпечення умов для добровільного виконання вимог чинного законодавства.

Як зазначила начальник інспекції – одним із кроків назустріч бізнесу є робота Центру обслуговування платників, де кожен платник має можливість швидко та якісно отримати необхідну послугу чи інформацію. Для цього працює Центр обслуговування платників, де надається комплекс послуг з отримання довідок, податкових консультацій, удосконалення процесу швидкого доступу платника до інформації тощо. Детально розповіла про електронні сервіси, які є незамінними помічниками для користувачів – сумлінних платників податків, зокрема про «Електронний кабінет платника податків», «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», «Антикорупційний сервіс «Пульс», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Реєстр платників ПДВ», «Анульовані свідоцтва платника ПДВ», «Інформація про РРО», «Інформація про книги КОРО», «Дані реєстру волонтерів АТО» та інші. Також учасників зустрічі проінформовано щодо можливості отримати безкоштовно ключі електронного цифрового підпису для звітування засобами Інтернет.

Також під час зустрічі обговорили податкові нововведення, які вступили в дію з 1 січня 2016 року, а саме:

І. Зниження податкового тиску:

1. на платників податку на доходи фізичних осіб за рахунок розширення доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

2. на платників податку на прибуток підприємств за рахунок відміни щомісячних авансових платежів;

3. на платників податків за рахунок скорочення переліку підстав для проведення непланових документальних перевірок;

4. на платників ПДВ за рахунок скасування можливості анулювання реєстрації платника ПДВ на підставі наявного в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;

5. припинення справляння рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу.

ІІ. Спрощення адміністрування:

1. застосування єдиної ставки ПДФО 18 відс. замість колишніх 15 і 20 відс.;

2. ЄСВ для само зайнятих осіб (фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) за рахунок виключення їх з переліку платників, які мають право на добровільну сплату ЄСВ;

3. рентної плати за рахунок відміни щомісячних авансових внесків та зміни базового податкового (звітного) періоду з календарного кварталу на календарний місяць для рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини; рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

ІІІ. Уникнення подвійного оподаткування платників податку на прибуток, шляхом:

1. встановлення права платника податку на прибуток підприємств зменшувати фінансовий результат на суму доходів від участі в капіталі інших платників податків.

ІV. Зниження навантаження:

1. на заробітну плату найманих працівників за рахунок скасування обов’язку утримання ЄСВ із їх заробітної плати;

2. на фонд заробітної плати та, відповідно, – роботодавців за рахунок зниження загальної ставки ЄСВ до 22%.

V. Підтримка платників ЄСВ, призваних на військову службу під час мобілізації, за рахунок призупинення процедури стягнення ЄСВ щодо них на час перебування на службі.

VІ. Підвищення фінансової спроможності місцевих бюджетів за рахунок:

1. встановлення місцевими радами максимально можливої ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та додаткового оподаткування об’єктів елітної житлової нерухомості фізичних осіб;

2. зміна ставок єдиного податку для платників третьої групи;

3. збільшення ставки податку за викиди в атмосферу окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення;

4. розширення бази оподаткування транспортним податком за рахунок легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п`яти років, включно та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати (1 033 500 грн.);

VІІ. Детінізація ринку пального та створення конкурентного середовища за рахунок:

запровадження Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП), що дозволить уникнути маніпуляцій на ринку пального та забезпечити прозорість адміністрування акцизного податку та збалансованість надходжень до бюджету.

На завершення присутні подякували Олені Парубій за організацію зустрічі, яка дала змогу поспілкуватися та висловити свої побажання і бачення майбутніх відносин. Приємно відзначити, що даний захід відбувався у формі діалогу, а це свідчить про бажання представників громадської організації почерпнути більше корисної інформації та надалі співпрацювати з контролюючими органами.

 Відповідає «гаряча лінія»!

На запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Лілія Зубейко.

Пропонуємо до уваги відповіді на актуальні питання.

Якими показниками доповнено податкову накладну та які зміни у порядку її заповнення?

З 1 квітня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» (далі – Наказ № 1307), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, яким скасовано наказ Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за № 1235/26012.

Усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та за формою, чинною на день такої реєстрації.

У формі податкової накладної скасовано низку обов’язкових реквізитів (місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форму розрахунків) та доповнено показниками (коди ставок та коди пільг).

Змінено тип причини з позначкою 01 при складанні податкової накладної, яка не видається отримувачу (покупцю). Для таких операцій введено новий умовний ІПН «100000000000».

Змінено перелік осіб, які зазначають умовний ІПН «200000000000» у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» податкової накладної. 

Введено новий умовний ІПН «600000000000» для окремих операцій.

Які нові штрафні санкції з акцизного податку?

З 01.03.2016 року Законом №909-VIII передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального.

Для нової системи з  1 березня 2016 року діяв перехідний період, з 1 квітня 2016 року акцизні накладні та електронне адміністрування реалізації пального функціонують повноцінно.

У зв’язку з запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального законодавством передбачено штрафні санкції (стаття 120.2 Кодексу):

за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних – від 2,0 до 40,0 % суми акцизного податку;

за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, 50 відсотків суми акцизного податку.

Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період – з 1 березня 2016 року до1 квітня 2016 року.

Також передбачено обов’язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, що провадять реалізацію пального, до початку здійснення такої реалізації та ведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, реєстру платників акцизного податку з реалізації пального (підпункт 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу). Здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без їх реєстрації платниками акцизного податку тягне накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (пункт 117.3 статті 117 Кодексу).

Чи можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального через «Електронний кабінет платника»?

Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» доопрацьовано. Тепер платникам акцизного податку з реалізації пального в своєму особистому кабінеті надано змогу користуватися новим розділом, створеним в рамках функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП).

У новому розділі СЕА РП можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (дані Реєстру операцій обсягів пального із застосуванням необхідних фільтрів, у т.ч. в розрізі типів операцій та кодів товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД), а також перевірити поповнення та стан електронного рахунку (дані Реєстру сум акцизного податку).

Звертаю увагу, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам надано змогу сформувати та направити запит для отримання Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надіслати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни».

Як правильно заповнити графу 8 податкової накладної при міжнародних перевезеннях?

З 01.04.2016 набрав чинності наказ Міністерства Фінансів України від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної», яким затверджено форму податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної.

Відповідно до п.16 Порядку заповнення податкової накладної у графі 8 у разі здійснення операцій з постачання на митній території України товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою, зазначається код ставки 902.

Чи можуть фізичні особи – підприємці, платники єдиного податку другої групи, надавати послуги громадським організаціям?

Спрощена система оподаткування є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, встановлених главою 1 розділу XIV ПКУ.

Підпунктом 14.1.121 п.14.1 ст.14 ПКУ визначено, що неприбутковими підприємствами, установами та організаціями є підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства й іншої діяльності, передбаченої законодавством.

Відповідно до частини другої п. 291.4 ст. 291 ПКУ суб’єкти господарювання – платники єдиного податку другої групи – це фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Таким чином, платники єдиного податку другої групи не мають права надавати послуги неприбутковим підприємствам (установам, організаціям), оскільки такі суб’єкти господарювання не є платниками спрощеної системи оподаткування.

Як юридичній особі – платнику єдиного податку третьої групи перейти на сплату інших податків і зборів у разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу, який дає право на застосування спрощеної системи оподаткування?

Відповідно до абз. другого п.п.3 п.293.8 ст.293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року                 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п.291.4 ст.291 ПКУ – 5 млн. грн., до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, визначених п.293.3 ст.293ПКУ, а також зобов’язані у порядку, встановленому гл.1 розд.XIV ПКУ, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Як звітувати у разі переходу з четвертої групи платника єдиного податку на загальну систему оподаткування з 1 січня 2016 року?

https://lv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-248600.html

Якщо виробник сільськогосподарської продукції, який з 01 січня 2016 року перейшов зі сплати єдиного податку четвертої групи на загальну систему оподаткування, отримав за підсумками попереднього звітного (податкового) року дохід від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва у розмірі не менш як 50% загальної суми доходу, то такий сільськогосподарський товаровиробник може для цілей оподаткування податком на прибуток використовувати річний податковий період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року. Такому платнику слід подати окремо податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за період з 01.01.2016 року по 01.07.2016 року, а починаючи з 01.07.2016 року можна застосовувати річний податковий період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року. 


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Травень 2021
П В С Ч П С Н
« Кві    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 12.05.2021-3

ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО   Львівська державна податкова[...]

Інформація 12.05.2021-2

Соціальна підтримка платників податків на період[...]

Інформація 12.05.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
4 Гостей, 1 Робот
Рекомендуємо!