Інформація 22.11.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

692 Переглядів

Питання легалізації доходів – ключове питання діяльності Галицької ОДПІ

Питання «тіньової» заробітної плати та погашення заборгованості зі сплати податку на доходи з фізичних осіб не залишаються поза увагою фахівців Галицької ОДПІ. Нещодавно про це йшлося на черговій комісії в Галицькій районній державній адміністрації за участю начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Ігоря Мочерада та представників бізнесу.

Ігор Мочерад наголосив представникам бізнесу, що при «тіньовій» зайнятості відбувається виплата заробітної плати «в конвертах», що призводить до втрати можливості найманим працівникам користуватися державними гарантіями, втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсій, унеможливлює соціальний захист працівників. З іншого боку, такими діями працедавці власноручно підвищують вірогідність проведення перевірок з дотримання вимог трудового законодавства контролюючими органами. Крім того, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне за собою фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Систематичне проведення даних комісій в певній мірі забезпечує позитивну динаміку погашення заборгованості із заробітної плати та підвищення її рівня. Адже гідна заробітна плата – це запорука благополучного і спокійного життя як для роботодавця, так і для працівника.

Приймаємо працівників на роботу правильно!

Нещодавно в Галицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч за участі виконуючого обов’язки першого заступника начальника податкової інспекції Андрія Кобільника та суб’єктів господарювання Галицького району.

Андрій Кобільник поінформував, що відповідно до ч.3 ст.24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413. Слід зазначити, що таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Було наголошено, що відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без відповідного повідомлення ДФС для посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, визначена ч.3 та 4 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 до 17000 грн.), при повторному – від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн.).

На завершення заходу Андрій Кобільник висловив сподівання на подальшу конструктивну співпрацю із суб’єктами господарювання.

Про діяльність неприбуткових організацій на зустрічі в Галицькій ОДПІ

Днями в Галицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася чергова зустріч із суб’єктами господарювання, охочими почути про податкові новації. Захід проходив за участю в.о. першого заступника начальника Галицькій ОДПІ Андрія Кобільника.

Ключовою тематикою зустрічі стала діяльність неприбуткових організацій.

Андрій Степанович нагадав, що обов’язковою умовою для діяльності неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами. Лише при виконанні цієї умови, неприбуткові організації не є платниками податку на прибуток.

Було наголошено про необхідність внесення до кінця поточного року змін до установчих документів неприбуткових установ та організацій з метою підтвердження статусу неприбутковості.

Присутні мали змогу почути про проект змін до Податкового кодексу України в частині податку на прибуток підприємств та спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності а також податку на додану вартість.

Суб’єкти господарювання подякували Андрію Кобільнику за роз’яснення та отримані вичерпні відповіді на свої запитання.

Про скорочення податкового боргу у Сихівському відділенні Галицької ОДПІ

Днями в приміщенні Сихівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулась зустріч з представниками бізнесу щодо питань погашення податкового боргу за участі заступника – начальника начальника Сихівського відділення Галицької ОДПІ Ігоря Лазорка.

На зустрічі Ігор Лазорко зауважив, що скорочення податкового боргу є одним із пріоритетних напрямів роботи інспекції. З метою скорочення податкового боргу податківці спільно з органами місцевої влади постійно проводять зустрічі з керівництвом найбільших підприємств-боржників. Адже ці додаткові надходження, направляються на виконання важливих на сьогодні соціальних зобов’язань перед громадянами.

Також Ігор Лазорко наголосив, що податкові органи не зацікавлені у тому, щоб підприємства, які мають податковий борг, банкрутіли. Адже мета податківців – зберегти платника податків, як такого. З метою упередження виникнення податкового боргу та оздоровлення фінансового стану підприємств, які мають тимчасові фінансові труднощі, Податковим кодексом України передбачено надання розстрочень податкових зобов’язань та податкового боргу. Застосування процедури розстрочення надає можливість платнику своєчасно виконувати свої зобов’язання перед державою та уникнути накопичення боргів. Шляхом проведення поступових розрахунків з бюджетом, платники отримують можливість вийти із скрутного фінансового становища, залишитися платоспроможними, зберегти робочі місця.

Наприкінці зустрічі представники бізнесу подякували І.Лазорку за змістовні роз’яснення та пообіцяли вчасно та в повному обсязі виконувати усі зобов’язання зі сплати податків.

Про пільги зі сплати земельного податку говорили на зустрічі в Галицькій ОДПІ

Нещодавно заступник начальника – начальник Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Любов Михайлів провела зустріч з платниками земельного податку. Ключовими питаннями розгляду стали пільги по сплаті даного податку.

Під час зустрічі Любов Михайлів нагадала, що від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У відповідності до статті 281 Податкового кодексу України, звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

На зустрічі наголосили, що пільги не передбачені на земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв). В такому випадку фізична особа для отримання пільги має подати до фіскального органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).

Вкінці зустрічі платники подякували Любов Михайлів за корисні та змістовні роз’яснення.

Особливості сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки обговорено на зустрічі в Галицькій ОДПІ

Днями в Галицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч виконуючого обов’язки першого заступника начальника податкової інспекції Кобільника Андрія Степановича з платниками податків на тему: «Особливості сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Під час зустріч Андрій Кобільник розповів про особливості адміністрування цього податку та відподав на запитання суб’єктів господарювання.

Андрій Степанович зазначив, що розмір ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2016 рік визначається згідно рішення органу місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятого на 2016 рік, у відповідності до вимог ПКУ та Закону №909, але не більше трьох відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Платники – фізичні особи у 2016 році сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року.

Вкінці зустрічі платники подякували Андрію Кобільнику за надані змістовні роз’яснення.

Питання легалізації заробітної плати на контролі в Галицькій ОДПІ

Нещодавно в Галицькій районній адміністрації відбулась зустріч за участі начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Ігоря Мочерада, органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання з приводу дотримання вимог законодавства щодо виплати заробітної плати не нижчої за мінімальну та виключно прозорим шляхом.

Ігор Мочерад підкреслив, що одним з проблемних питань взаємовідносин роботодавців із найманими особами досі залишається виплата заробітної плати в «конвертах» та її документальне оформлення. Її негативний вплив потребує усвідомлення кожним роботодавцем, підприємцем та найманим працівником.

Слід звернути увагу на те, що виплата зарплати «в конвертах» та у розмірах нижче мінімальних гарантій, встановлених державою, позбавляє громадян належного захисту на випадок непрацездатності та прирікає на мізерну пенсію. Працівники позбавляють себе права на отримання соціальних благ, соціальна сфера втрачає значні суми відрахувань, із яких фінансуються освіта, охорона здоров’я, культура, утримання соціально незахищених верств населення, допомога малозабезпеченим та багатодітнім сім’ям. До місцевих бюджетів не надходять необхідні кошти, що безпосередньо відображається на рівні життя.

«Легалізація виплати заробітної плати, офіційне оформлення трудових відносин – це завдання загальнонаціонального масштабу, адже від рівня заробітної плати залежать надходження податку з доходів фізичних осіб до бюджету», – зазначив Ігор Мочерад.

Учасники зустрічі пообіцяли дотримуватись норм законодавства по легальній та вчасній виплаті заробітної плати.

Алкогольно – тютюнова звітність обговорили під час зустрічі в Галицькій ОДПІ

Нещодавно в Галицькій ОДПІ за участі виконуючого обов’язки першого заступника начальника інспекції Андрія Кобільника провели зустріч з платниками податків з актуальних питань, основні з яких порядок заповнення звітів про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій та в роздрібній мережах.

На початку заходу, Андрій Кобільник нагадав присутнім, що 22 квітня 2016 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 11.02.2016р. №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення». Даним наказом оновлено форми звітів №№1-РС, 2-РС,3-РС, 1-ОА, 1-ОТ та затверджено нові форми №№1-РА, 1-РТ з порядком їх заповнення.

Під час заходу особливу увагу платників податків було звернено на те, що вищевказана звітність подається виключно в електронній формі засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

Учасників заходу також було поінформовано про те, що статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР (із змінами та доповненнями) за неподання, чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу ДФС, передбачена фінансова санкція у вигляді штрафу у розмірі 17 тис. грн.

Учасники зустрічі отримали відповіді та вичерпні роз’яснення на питання, які їх цікавили.

Актуальні питання – під час зустрічі із сільськогосподарськими товаровиробниками

Нещодавно в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області було проведено зустріч для сільськогосподарських товаровиробників. Основною темою заходу були особливості визначення бази оподаткування єдиним податком для сільськогосподарських товаровиробників.

Базою оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників – платників єдиного податку 4 групи є нормативна грошова оцінка 1 гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень) та земель водного характеру.

Заступник начальника – начальник Пустомитівського відділення Галицткої ОДПІ Любов Михайлів зауважила, що у 2016 році база оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників – платників єдиного податку 4 групи не індексується і визначається з урахуванням таких особливостей:

-для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей,пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІ Податкового кодексу України;

-для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІ Податкового кодексу України.

Також зазначила, що ставки єдиного податку 4 групи з 1 січня 2016 року збільшились у 1,8 раза.

Єдиний податок у 2016 році сплачується платниками 4 групи щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного кварталу). При цьому податковим звітним періодом для таких платників є календарний рік.

На завершення зустрічі Любов Михайлів зазначила, що сільськогосподарський товаровиробник самостійно обирає ту систему оподаткування, яка для нього є найбільш оптимальною, а також несе відповідальність за своєчасність подання декларацій, правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку та інших податків та зборів, платником яких він є відповідно до норм Податкового кодексу України.

Легалізації тіньової зайнятості населення

Днями в приміщенні Сихівської районної адміністрації відбулось засідання комісії за участі начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Ігоря Мочерада керівників територіальних органів виконавчої влади із суб’єктами господарювання.

Звертаючись до присутніх, Ігор Мочерад зауважив, що останнім часом все частіше доводиться зустрічатися з таким явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин. При цьому, найчастіше факти використання тіньової зайнятості зустрічаються під час проведення перевірок фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Під час проведення заходу було наголошено про відповідальність передбачену за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм чинного законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати

У ході обговорення учасники зустрічі дійшли думки, що для легалізації тіньової зайнятості населення недостатньо лише дій з боку податкового органу.

Передусім треба змінювати свідомість та виховувати в суспільстві нетерпиме ставлення до тіньових зарплат громадян.

Нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня

Питання легалізації трудових відносин та боротьба з порушеннями при виплаті заробітної плати систематично обговорюються під час проведення засідань комісії із бізнес-спільнотою Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області. Адже живе спілкування у форматі прямих відповідей на найбільш гострі для таких суб’єктів запитання є досить ефективним.

Так, при проведенні чергової комісії яка відбулась в Сихівської районної адміністрації за участі начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Ігоря Мочерада, органів місцевого самоврядування та представників бізнесу було досконало проаналізовано причини нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня, наголошено на необхідності збільшення надходжень до бюджету району.

Запрошені суб’єкти господарювання надали пояснення про причини виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі нижче мінімальної. Розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення. Для кожного роботодавця були встановлені терміни щодо впорядкування трудових відносин з найманими працівниками, забезпечення зростання заробітної плати.

Вкінці зустрічі керівники підприємств зобов’язались збільшити рівень заробітної плати найманим працівникам до рівня середньої заробітної плати.

Зустріч для субєктів господарювання з рентної плати

Нещодавно в Галицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч за участі виконуючого обов’язки першого заступника начальника податкової інспекції Андрія Кобільника та суб’єктів господарювання району, що сплачують рентну плату.

Під час зустрічі Андрій Кобільник нагадав, що відповідно до п.254.1 ст. 254 ПКУ (із змінами) платниками рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України у межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі:

- ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України;

- ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою;

- дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцензії на мовлення;

- дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою.

Не є платниками рентної плати спеціальні користувачі, перелік яких визначено законодавством про радіочастотний ресурс, та радіоаматори (п.254.2 ст.254 Кодексу).

Наприкінці зустрічі Андрій Кобільник зазначив, що платники рентної плати подають до контролюючих органів копії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, ліцензій на мовлення та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв у місячний строк після їх видачі (п.п.254.5.4 п.254.5 ст.254 Кодексу).

Також платники отримали відповіді на питання щодо сплати рентної плати та подякували Андрію Кобільнику за роз’яснення.

Актуальні пиання законодавства обговорили під час зустрічі в Галицькій ОДПІ

Днями в приміщенні Галицької ОДПІ начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Мочерад провів зустріч з представниками бізнесу – фізичними особами – платниками ПДВ.

Ігор Мочерад зазначив, що відповідно до абзацу 1 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

Згідно абзацу 17 пункту 201.10 статті 201 Кодексу у разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця.

Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Отримання контролюючим органом такої заяви із скаргою на продавця/покупця є підставою для проведення документальної позапланової перевірки продавця/покупця з метою з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за вказаною операцією.

Також Ігор Мочерад повідомив, що така заява із скаргою не є підставою для покупця товарів/послуг для включення суми податку до складу податкового кредиту за податковою накладною, щодо якої таку скаргу складено.

По завершенні зустрічі присутні мали можливість отримати особисту консультацію, пораду та обмінялися досвідом своєї роботи.

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб на зустрічі в Галицькій ОДПІ

Нещодавно в Галицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч за участі виконуючого обов’язки першого заступника начальника податкової інспекції Андрія Кобільника та суб’єктів господарювання Галицького району, що сплачують податок на доходи фізичних осіб.

Андрій Кобільник нагадав, що відповідно до п.п.177.5.1 п.177.5 ст.177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Також зауважив, що надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому ПКУ (п.п.177.5.3 п.177.5 ст.177 ПКУ).

Вкінці зустрічі платники мали змогу задати питання, що їх цікавили та подякували АндріюСтепановичу за змістовні відповіді та роз’яснення.

Податковий борг під час зустрічі в Галицькій ОДПІ

Днями в приміщенні Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулась зустріч з представниками бізнесу щодо питань податкового боргу за участі в.о. першого заступника начальника ОДПІ Андрія Кобільника.

Андрій Кобільник роз’яснив, що контролюючі органи мають право звертатися до суду із заявами щодо порушення справ про банкрутство

Статтею 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначено:

- боржник – це суб’єкт підприємницької діяльності (юридична особа або фізична особа – підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов’язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено Законом;

- кредитор – це юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов’язань до боржника.

Право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.

Також зазначив, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено Законом .

Отже, таким чином, контролюючі органи (кредитори) мають право на звернення до суду у разі якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Вкінці зустрічі учасники подякували Андрію Кобільнику за змістовні роз’яснення.

Зустріч з бізнес спільнотою району

Днями в Галицькій ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області начальником управління податків і зборів з фізичних осіб Ігорем Мочерадом проведено зустріч з бізнесом основною тематикою якої було питання необхідності подачі декларації платника єдиного податку фізичною особою – підприємцем у разі відсутності доходів протягом звітного періоду.

Під час зустрічі Ігор Мочерад нагадав платникам, що відповідно до пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV Кодексу.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку відповідно до пункту 294.1 статті 294 Кодексу є:

- для першої та другої груп – календарний рік;

- для третьої групи – календарний квартал.

Також нагадав, що відповідно до вимог пункту 49.18 статті 49 Кодексу податкова декларація фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку (далі – ФОП ПЄП)

- першої та другої груп подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

- третьої групи – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

У податковій декларації ФОП ПЄП першої та другої груп повинні вказати щомісячні авансові внески, визначені згідно з пунктом 295.1 статті 295 Кодексу.

ФОП ПЄП третьої групи відображають у податковій декларації суму доходу за звітний (податковий) період, що підлягає сплаті. Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (пункт 292.14 статті 292 Податкового кодексу).

Наприкінці зустрічі Ігор Мочерад підсумував, що ФОП, які застосовують спрощену систему оподаткування та не отримували протягом звітного періоду доходи, зобов’язані подавати податкову декларацію платника єдиного податку – ФОП у терміни, визначені пунктом 49.18 статті 49 Кодексу.

Платники подякували за корисну інформацію та отримали відповіді на поставленя питання.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Квітень 2021
П В С Ч П С Н
« Бер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 15.04.2021

Об’єднана звітність з єдиного внеску[...]

Інформація 14.04.2021

До уваги викладачів-репетиторів! Головне управління ДПС[...]

Інформація 8.04.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
2 Гостей
Рекомендуємо!