Інформація 17.12.2020 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

178 Переглядів

Одноразова допомога роботодавцю: що робити та які документи необхідно подати?

10.12.2020 р. набув чинності Закон України від 04.12.2020 р. № 1071-ІХ «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-22» (далі – Закон № 1071).

У Законі № 1071 йдеться про три форми одноразової матеріальної допомоги, яку зможуть отримати юрособи та ФОП, а також їхні наймані працівники, у разі тимчасового зупинення діяльності внаслідок карантинних обмежень.

Претендувати на допомогу №1 (Одноразова матдопомога застрахованим особам (ст. 2 Закону № 1071)) та №3 (Одноразова компенсація юридичним особам сум ЄСВ (ст 4 Закону № 1071)) зможуть виключно суб’єкти господарювання (юрособи та ФОП) та/або їхні наймані працівники в разі, якщо станом на 31 жовтня 2020 року їхній основний вид діяльності, заявлений першим у відомостях в ЄДР, міститься у Переліку № 1236.  Цей перелік містить 48 видів діяльності, пов’язаних з роздрібною торгівлею, тимчасовим розміщенням, громадським харчуванням, сферою творчості, розваг, спорту тощо.

Тоді як допомогу №2 (Одноразова матдопомога роботодавцям — юрособам для виплати працівникам (ст. 3 Закону №1071)) зможуть отримати суб’єкти господарювання, діяльність яких вимушено припинена чи скорочена, проте вид діяльності у Переліку № 1236 не міститься.

Деякі нововведення зачепили також нарахування пенсійного стажу і, відповідно, перерахунку вже призначених пенсій певним категоріям застрахованих осіб. Так, внесено зміни до Закону № 1058 у частині зарахування до страхового стажу періодів отримання застрахованими особами допомоги по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Також розд. XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058 доповнено пп. 147, 148, згідно з якими:

 •  місяці зупинення роботи страхувальників у зв’язку з карантином включаються до страхового стажу їхніх найманих працівників, та вважається, що внески з ЄСВ були сплачені у мінімальному розмірі;

 •  для ФОП-спрощенців та незалежних професіоналів, діяльність яких була тимчасово обмежена карантином, місяці, сума внесків з ЄСВ в яких була менша за мінімальну, зараховуються до страхового стажу як повні місяці за умови здійснення доплати до мінімального розміру в строк протягом року після закінчення карантину, а в разі відсутності оплати до страхового стажу зараховуватиметься період, розрахований як відношення фактично сплачених внесків за місяць до мінімального розміру ЄСВ.

Отже, особи, яким призначено пенсію в період з 01.04.2020 р. до дня набрання чинності Законом № 1071, можуть звернутися за перерахуванням розміру пенсії, з урахуванням внесених змін.

Порядок надання одноразової матеріальної

допомоги суб’єктам господарювання

На сайті Кабінету міністрів України оприлюднено Постанову щодо деяких питань реалізації статті 3 Закону України від 04.12.2020 р. № 1071-ІХ «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-22» від 09.12.2020 р. № 1231  (далі – Постанова № 1231).

Даною постановою затверджено Порядок надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми (далі – Порядок).

Хто отримає одноразову допомогу?

Порядком передбачено, що одноразова матеріальна допомога надається суб’єктам господарювання (далі – СГ), які вимушено скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників, у т. ч. через простій, після запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, для виплати найманим працівникам на підставі заяви про надання одноразової матеріальної допомоги та відомостей про найманих працівників, щодо яких виконуються вимоги ст. 3 Закону № 1071.

Одноразова матеріальна допомога виплачується найманому працівникові, який на момент її отримання перебуває у трудових відносинах із суб’єктом господарювання, що подав відомості про такого працівника відповідно до абз. першого п. 3 Порядку.

Крім того, одноразову матеріальну допомогу отримають СГ, основний вид економічної діяльності яких НЕ входить до переліку КВЕД, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи. 

Як подати документи для отримання одноразової допомоги?

Заяву на отримання одноразової допомоги та відомості про найманих працівників можна подати одним із таких способів:

 • в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг з використанням КЕП;

Для цього заповнюється форма заяви та відомостей згідно з додатками 1 та 2 до Порядку, а також подається копію наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів.

 • До центру зайнятості за своїм місцезнаходженням відповідно до даних ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (особисто або на електронну адресу відповідного центру зайнятості):

 • заяву за формою згідно з додатком 1 Порядку;

 • копію наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;

 • копію відомостей про найманих працівників, щодо яких виконуються вимоги ст. 3 Закону № 1071, за формою згідно з додатком 2 Порядку.

 

Хто не отримає одноразову допомогу?

Одноразова матеріальна допомога не надається:

за найманих працівників, які:

 • на дату звернення працюють у роботодавця та за яких роботодавцем сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування менше ніж за всі місяці ІІІ кварталу 2020 р.;

 • працюють у роботодавця за сумісництвом;

суб’єктам господарювання:

 • період від дати державної реєстрації яких до дати набрання чинності Законом становить менше трьох місяців;

 • які на дату набрання чинності Законом № 1071 отримують допомогу по частковому безробіттю та/або допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”;

 • діяльність яких на дату набрання чинності Законом №1071, за даними ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, припинена, перебуває у стані припинення або банкрутства.

Який розмір одноразової допомоги може отримати СГ?

Розмір одноразової матеріальної допомоги визначається пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, у т. ч. через простій, та не може перевищувати 8 тис. грн на одного працівника.

Варто зауважити! Мова йде НЕ про одноразову матеріальну допомогу найманим працівникам та ФОП, яку можна отримати подавши заяву через Єдиний державний вебпортал або через «Портал Дія».

Коли СГ повинен виплатити одноразову допомогу працівникам?

СГ зобов’язаний виплатити одноразову матеріальну допомогу на рахунок найманого працівника у строк не пізніше наступного робочого дня після надходження коштів на його рахунок за окремою платіжною відомістю для виплати одноразової матеріальної допомоги (відомістю на виплату грошей).

 

Що робити з невикористаною сумою одноразової допомоги?

Невикористана сума одноразової матеріальної допомоги повертається СГ у повному розмірі на рахунок регіонального або міського, районного чи міськрайонного центру зайнятості протягом 30 календарних днів з дня настання таких обставин:

 • робочий час найманих працівників у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів не скорочено або скорочено в менших обсягах, ніж заплановано;

 • звільнення найманого працівника відбулося до запланованого скорочення робочого часу;

 • тимчасова втрата працездатності найманого працівника.

У разі встановлення фактів подання недостовірних даних СГ, на підставі яких надано одноразову виплату матеріальної допомоги, неперерахування ним відповідних коштів найманим працівникам, недопущення представників центрів зайнятості до проведення перевірки сума отриманої одноразової матеріальної допомоги стягується центром зайнятості із СГ.

Крім того, Державний центр зайнятості надав покрокову інструкцію щодо дій роботодавців для отримання одноразової матеріальної допомоги.

 

Закон України №1072-ІХ від 04.12.2020 р.:

 зміни у сплаті єдиного податку та ЄСВ

Закон України від 04.12.2020  № 1072 „Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (далі – Закон № 1072-ІХ вносить до інших законодавчих актів додаткові зміни, у тому числі пов’язані з запровадженням Закону № 1071, та окреслює порядок оподаткування матдопомоги, яку планують надавати суб’єктам господарювання. Крім того, Закон № 1072 запроваджує низку додаткових послаблень, зокрема для ФОП-єдинників групи 1. Для цієї категорії платників тимчасово передбачено звільнення від:

 •  сплати ЄП за грудень 2020 року та періоди січень–травень 2021 року, крім порушників умов перебування на відповідній групі (п. 529 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ);

 •  нарахування та сплати ЄСВ «за себе» за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року (п.п. 910.1 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ). Причому такі місяці повністю зараховуються в страховий стаж та вважається, що ЄСВ за ці місяці сплачено в розмірі, не нижчому від мінімального (новий п.п. 145.1 розд. XV Закону № 1058). Звісно, такі особи можуть нараховувати та сплачувати ЄСВ за ці періоди добровільно, у такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності з ЄСВ.

У Законі № 1072 передбачено тимчасове (за період з 01.12.2020 р. по 31.12.2020 р.) звільнення від сплати ЄСВ «за себе» у мінімальному розмірі також і для інших платників, які підпадають під дію Закону № 1071 (новий п. 916 розд. VIII Закону про ЄСВ). Тут є певні неузгодженості. По-перше, в цій нормі вказано, що це звільнення полягає у тому, що не застосовуються положення абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, а в цій нормі, своєю чергою, йдеться про ФОП (крім єдиноподатників), незалежних професіоналів та членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. З огляду на це:

 •  зазначені самозайняті особи можуть платити ЄСВ за грудень без виконання вимоги щодо мінімального розміру страхового внеску (тобто з фактичної бази нарахування);

 •  ФОП — платники ЄП груп 2–4 не звільнені від обов’язку щодо сплати ЄСВ «за себе» у розмірі, не нижчому від мінімального.

 

Оподаткування ПДФО новорічних подарунків

Відповідно до п.п. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу ПДФО вартість подарунків – у частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Отже, якщо платником податку на доходи фізичних осіб отримано новорічні подарунки у вартості, що не перевищує 1180,75 грн. (4723х25 відсотків), то вартість таких подарунків не включається до оподатковуваного доходу. При цьому, якщо вартість подарунків перевищить 1180,75 грн., то сума перевищення включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу  податком на доходи фізичних осіб.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, вартість подарунків, якщо їх вартість не вище встановленого співвідношення до однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на  01 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі, відображається в податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «160».

Якщо вартість подарунків, перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «126».

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

 

Актуально: звільнення від сплати ЄСВ

Законом України від 13.05.2020 № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» внесено зміни в перелік платників  єдиного внеску.

З 1 січня 2021 року фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність звільняються від сплати єдиного внеску за себе, у разі якщо вони отримують:

пенсію за віком;

за вислугу років;

є особами з інвалідністю;

досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України № 2464-VI «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 2464-VI), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також, з наступного року звільняються від сплати єдиного внеску за себе:

особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізичною особою-підприємцем, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;

особи, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичних осіб-підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464-VI. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

 

Своєчасна сплата єдиного внеску –

це захищені соціальні гарантії для кожного

Відповідно до ст.25 Закону України від 08 липня 2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до платників, які не виконали визначені цим законом обов’язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення.

Так, якщо на кінець календарного місяця платник має недоїмку зі сплати єдиного внеску або борги зі сплати фінансових санкцій та пені, йому надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки). Вимога формується на підставі даних інформаційних систем на суму боргу, що перевищує 10 гривень.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) є виконавчим документом. Протягом 10 календарних днів з дня одержання вимоги платник зобов’язаний сплатити зазначені у вимозі суми недоїмки, штрафів та пені.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.

Вимога територіального органу державної податкової служби про сплату недоїмки або рішення суду щодо стягнення суми недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст. 26 Закону України від 02 червня 2016 р. № 1404-VІІІ «Про виконавче провадження» одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження накладається арешт на все майно та кошти боржника.

Крім цього, за зверненнями податкової служби, при наявності достатніх підстав, органи державної виконавчої служби звертаються до суду, щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника – фізичної особи чи керівника боржника – юридичної особи за межі України до повного погашення існуючої заборгованості з єдиного внеску.

Нагадуємо, що інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг розміщується на вебпорталі ДПС (https://tax.gov.ua) за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/pereliki-/296361.html.

Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Звертаємо увагу! Тільки сумлінне ставлення платників єдиного внеску до своїх обов’язків перед державою і суспільством щодо своєчасної сплати внеску та розуміння необхідності термінового погашення заборгованості дозволить вирішити проблему створення нових боргів та стане запорукою своєчасного фінансування пенсій та соціальної допомоги відповідним верствам населення.

Закон № 1017-ІХ чинний з 10 грудня 2020 року.

 

ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, одночасно є найманими працівниками: що зі сплатою єдиного внеску?

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Норми встановлені пунктами 4 та 5 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Законом України від 13 травня 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників», який набирає чинності з 01.01.2021, вносяться зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, (далі – Закон № 2464), зокрема ст. 4 Закону № 2464 доповнено частиною 6.

Згідно з частиною 6 ст. 4 Закону № 2464 особи, зазначені у підпунктах 4 і 5 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

 

Закон № 1017-ІХ: зміни щодо застосування РРО

Законом України від 01.12.2020 року № 1017-ІХ  (далі – Закон № 1017-ІХ) внесено зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій. 

Законом № 1017-ІХ:

- визначено ліміти для фізичних осіб – підприємців (ФОП) – платників єдиного податку, виходячи із встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року розмірів мінімальної заробітної плати:

I група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 1 млн гривень;

II група – 834 розміри мінімальної заробітної плати замість 5 млн гривень;

III група – 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 7 млн гривень;

- скасовуються норми щодо застосування механізму «кешбек»;

- відтерміновується до 01 січня 2022 року обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО)/програмних РРО (ПРРО) для ФОП, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування (з цього переліку виключено інтернет-торгівлю, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичні агентства та операторів, готелів, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), продаж автозапчастин);

- подовжується до 01 січня 2022 року застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО/ПРРО під час проведення розрахункових операцій;

- передбачається незастосування РРО/ПРРО під час надання дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів. 

Закон № 1017-ІХ чинний з 10 грудня 2020 року.

 

На підтримку армії з початку року платниками податків міста Львова перераховано майже 500 млн грн військового збору

            Протягом січня – листопада 2020 року платники податків міста Львова сплатили до Державного бюджету України 497 027,29 тис. грн. військового збору.

            У листопаді 2020 року платники податків сплатили до державного бюджету 47 245,8 тис грн військового збору.

Це свідчить про високу відповідальність і сумлінність платників податків, які зобов’язані перераховувати з доходів фізичних осіб 1,5% військового збору на потреби армії, для підтримки обороноздатності держави та встановлення миру.

            Нагадуємо, що усі доходи громадян, з яких сплачується податок на доходи фізичних осіб, підлягають оподаткуванню військовим збором. Платниками збору також є фізичні особи – підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування. Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

 

Платники податків міста Львова за січень – листопад 2020 року отримали

28 887 адміністративних послуг

За січень – листопад 2020 року працівниками Львівської державної податкової інспекції  надано 28887 адміністративних послуг (у листопаді – 3049), в тому числі Центром обслуговування платників – 21187 (у листопаді – 2383) адміністративних послуг, в електронній формі – 7700 (у листопаді – 666). Платники податків звертались за отриманням таких адміністративних послуг:

- видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків – 13211, в т.ч. у листопаді – 1791;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 2159, в т.ч. у листопаді – 179;

- реєстрація реєстратора розрахункових операцій – 3163, в т.ч. у листопаді – 301;

- реєстрація книги обліку розрахункових операцій – 7363, в т.ч. у листопаді – 572;

- реєстрація розрахункових книжок – 2974, в т.ч. у листопаді – 206;

Для оперативного розв`язання проблемних питань, що виникають у платників податків та громадян, працює приймальня громадян. Прийом громадян проводиться відповідно до графіка.

            Нагадуємо, що надання адміністративних та інших послуг суб’єктам звернень в Центрах обслуговування платників ГУ ДПС у Львівській області відбувається з врахуванням обмежень, встановлених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Прийом платників у ЦОП м. Львова здійснюється за попереднім записом за номерами телефонів, розміщеними за посиланням: https://lv.tax.gov.ua/okremi-storinki/informatsiya–scho-oprilyudnyuetsya-rozporya/413238.html

      

Понад 37 мільйонів гривень плати за землю перерахували у листопаді землекористувачі, які перебувають на обліку у місті Львові

У листопаді 2020 року землекористувачі, які перебувають на обліку у місті Львові, спрямували до місцевого бюджету 37 618,9 тис грн плати за землю, з них сплачено юридичними особами 35 227,1 тис грн., фізичними – 2 391,8 тис гривень.

Нагадаємо, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок сплачується власниками земельних ділянок та земельних паїв (часток), а орендна плата – землекористувачами – орендарями за земельні ділянки державної і комунальної власності.

 

Власники легкових автомобілів у 2020 році сплатили

понад 4 млн грн транспортного податку

У листопаді поточного року платниками транспортного податку поповнено скарбницю міста Львова на суму 253,3 тис гривень.З них юридичними особами сплачено 104,2 тис грн , фізичними -149,1 тис гривень.

Для зручності платників ДПС запроваджено низку електронних сервісів, зокрема щодо можливості сплати майнових податків скориставшись Електронним кабінетом платника при наявності електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), який можна отримати у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Вхід до Електронного кабінету платники податків можуть здійснити за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС (tax.gov.ua).

 

Понад 623 млн грн. надійшло до загального фонду державного бюджету від платників міста Львова у листопаді 2020 року

Платниками м. Львова у листопаді 2020 року перераховано до загального фонду державного бюджету 623 010,8 тис грн, в тому числі податку на прибуток –153 901,1 тис грн та податку на додану вартість – 287 181,4 тис гривень.

 

Зокрема до місцевого бюджету від платників міста Львова у 2020 році надійшло майже 4 млн грн податку на доходи фізичних осіб

За січень – листопад 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на податковому  обліку міста Львова, сплатили до місцевого бюджету 3 743 872,2 тис грн.  податку на доходи фізичних осіб, що на 141 407,2 тис грн. більше у порівнянні з минулим роком.

Лише у листопаді 2020 року платники податків сплатили до місцевого бюджету 361779,2 тис грн податку на доходи фізичних осіб, що на 17 437,2 тис грн. більше за аналогічний період минулого року.

До місцевого бюджету міста Львова у листопаді платниками податків сплачено більше 210 млн грн місцевих податків і зборів

У листопаді 2020 року від платників податків міста Львова до місцевого бюджету надійшло 210 767,3 тис грн., а саме:

-                     збору за місця для паркування транспортних засобів – 1 358,5 тис грн,

-                     туристичного збору – 129,8 тис грн

-                     податку на нерухоме майно – 7 700,8 тис грн,

-                     єдиного податку – 201 324,9 тис грн,

-                      транспортного податку – 253,3 тис гривень.

 

На соціальні гарантії платники податків міста Львова 

сплатили понад 6 396 463,1 тис грн єдиного внеску

Впродовж січня – листопада 2020 року платники податків міста Львова сплатили 6 396 463,1 тис грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування .

При цьому, лише у листопаді 2020 року платники єдиного внеску міста Львова перерахували на рахунки Держказначейства 611 708,2 тис гривень.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що дотримання норм закону у сфері оплати праці, легалізація ринку праці – це стабільні надходження до бюджетів та гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення. Заборгованість з єдиного внеску ставить під загрозу своєчасність виплати пенсій та призводить до незарахування страхового стажу працівникам підприємств при виході на пенсію.

У 2020 році мінімальний страховий внесок становить 1039,06 гривень. Його несплата за будь-яких причин призводитиме лише до накопичення боргів. Тому, у разі якщо платники єдиного внеску вирішили завершити підприємницьку діяльність, їм слід оформити припинення суб’єкта господарювання згідно з вимогами чинного законодавства.

 Завдяки заходам щодо погашення податкового боргу до Зведеного  бюджету України у  листопаді 2020року надійшло понад 3 млн гривень

У листопаді 2020 року завдяки заходам, що були вжиті працівниками Львівського відділу по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом, забезпечено надходження коштів до Зведеного бюджету України в сумі 3 655,1тис грн , в тому числі до Державного бюджету – 2 905,5 тис грн., до місцевого бюджету –749,6 тис гривень.

Підписуйтеся на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua .

 


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Грудень 2021
П В С Ч П С Н
« Лис    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 26.11.2021-3

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: яка[...]

Інформація 26.11.2021-1

Чи потрібно декларувати в одноразовій[...]

Інформація 26.11.2021

Одноразова декларація: які доходи вважаються[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
5 Гостей, 1 Робот
Рекомендуємо!