Інформація 15.02.2019 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

155 Переглядів

Як отримати довідку про доходи он-лайн!

Про це в інтерв’ю розповів начальник Галицького управління ГУ ДФС у Львівській області Кобільник Андрій Степанович. Основні питання які найбільш актуальні щодо отримання довідки про доходи он-лайн.

В межах кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців громадяни можуть скористатися сервісом «Електронний кабінет» в частині отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді (далі – відомості про доходи) та отримати відомості про доходи в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП), а також підготувати, заповнити та надіслати в електронному вигляді до контролюючих органів декларацію про майновий стан і доходи.

Як фізична особа – платник податків може сформувати Запит?

За допомогою меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини «Електронного кабінету» та «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності» фізична особа – платник податків може сформувати «Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій» (далі – Запит) виключно для отримання інформації про себе.

Звертаю увагу, Запит формується фізичними особами – платниками податків з використанням електронного цифрового підпису фізичної особи, що сертифікований у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів (далі – АЦСК).

При цьому ознайомитись з порядком отримання відомостей про доходи за допомогою «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності» можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: Головна/Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді (http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid).

За якою адресою здійснюється вхід до «електронного кабінету»?

Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою:http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС. Після входу до «Електронного кабінету» необхідно ввійти до його приватної частини. Для цього необхідно:

- увійти до «Електронного кабінету» за адресою: http://cabinet.sfs.gov.uaабо через офіційний               веб-портал ДФС;

- обрати відповідний АЦСК;

- обрати особистий електронний ключ, вибравши відповідний файл з електронного носія                 (USB – накопичувач, СD/DVD диск) або у відповідному каталозі на персональному ПК (Key – 6.dat);

- вказати пароль захисту та натиснути «Зчитати». Після того, як ключ буде успішно завантажено, натиснути «Увійти».

Для створення Запиту необхідно в меню «Заяви, запити для отримання інформації» обрати Запит.

У запропонованій формі Запиту необхідно заповнити всі поля виділені блакитним кольором.

Якщо фізичні особи – платники податків, отримала паспорт нового зразка, де вказано лише номер паспорта, як заповнити поле «Реквізити паспортного документа»?

Якщо фізичні особи – платники податків, які отримали паспорт нового зразка, де вказано лише номер паспорта (серія відсутня), при заповненні поля «Реквізити паспортного документа» Запиту зазначають лише номер паспорта.

Після заповнення необхідно натиснути «Підписати та надіслати» або «Зберегти чернетку» та «Підписати та надіслати». Якщо при заповненні Запиту були допущені помилки або не заповнено всі обов’язкові реквізити, система напише «Помилка», та виділить рожевим кольором відповідні поля. Необхідно виправити помилки та знову натиснути «Підписати та надіслати». Процедура підпису така ж сама, як і процедура входу в особистий кабінет. Далі система запропонує обрати спосіб отримання інформації. Наприклад: «Електронний кабінет».

Відправлений Запит можна переглянути у розділі «Вхідні/вихідні документи» в приватній частині особистого кабінету. Після обробки Запиту до особистого Електронного кабінету надходить повідомлення (відповідь на Запит). Натиснувши на це повідомлення відкривається інформація про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, яка замовлялася. Інформацію можна переглянути, зберегти або надрукувати.

 

Стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних ними                      протягом 2018 року

Про це інформував начальник Галицького управління ГУ ДФС у Львівській області Андрій Кобільник під час брифінгу для представників засобів масової інформації.

Андрій Кобільник інформував, що з початку 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних ними протягом 2018 року.

Податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Однак, платники податків мають пам’ятати, що у разі надсилання податкової декларації поштою, таке відправлення має бути здійснене не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Начальник Галицького управління А.Кобільник наголосив, що у 2018 році до Кодексу внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію.

Так, зобов’язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені Кодексом податки та збори, отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи.

Також нагадав, що протягом 2019 року вони мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки у разі понесення витрат:

- на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

- у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом.

«Декларування громадянами своїх доходів – це не тільки конституційний обов’язок, а можливість добровільної сплати податків, від чого значною мірою залежить стан місцевих бюджетів, соціально-економічний розвиток регіону, добробут усіх громадян. Сплачені податки йдуть на фінансування освіти й медицини, культури й спорту, виплату пенсій і стипендій, допомогу малозабезпеченим сім’ям» – зазначив Андрій Кобільник.

 

Інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання – роботодавців 

Протягом лютого місяця поточного року фахівці Галицького управління ГУ ДФС у Львівській області приймають участь у засіданнях робочої групи з легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення при Галицькій та Сихівській райдержадміністраціях.

Основною метою проведення таких засідань є інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання – роботодавців, які знаходяться в «групі ризику» – виплачують середню заробітну плату нижче мінімальної.

На засідання робочих груп запрошуються суб’єкти господарювання – роботодавці «групи ризику», їх увагу акцентують на питаннях щодо легального використання найманої праці, збільшення розміру заробітної плати, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників, що має прямий вплив на соціальний захист решти населення районів Львівщини та розмір пенсій найманих працівників.

Із запрошеними під час засідання робочих груп проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу представники Головного управління Держпраці у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України та відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації.

Під час засідань робочих груп постійно наголошують присутнім суб’єктам господарювання – роботодавцям, що 05 вересня 2018 року Уряд ухвалив Розпорядження №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», яким передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками та нагадує, що обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятого працівника є вчасне подання власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою – підприємцем до органу ДФС за місцем основного обліку повідомлення про прийняття працівника на роботу, що передбачено Кодексом законів про працю України. Форма такого повідомлення затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. №413.

 

Фахівцями Галицького управління проведено практикуми з питань декларування

Впродовж тижня в Галицькому управлінні ГУ ДФС у Львівській області проведено практикуми для фізичних осіб – підприємців з питань заповнення податкової звітності та особливостей декларування доходів громадян.

Суб’єктам господарювання надано практичні поради щодо порядку заповнення податкових декларацій, зокрема, графb 3 Додаткf 5 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2018 рік, а саме:

- підприємцями на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, зазначається чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску;

- підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування – самостійно визначена сума доходу. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць.

Також роз’яснено особливості цьогорічної кампанії декларування доходів громадян. Платникам запропоновано скористатись новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан і доходи на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна. Наголошено на сплаті ПДФО та військового збору за новими кодами бюджетної класифікації, зокрема:

Платник податку – фізична особа, яка зобов’язана подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує:

- податок за кодом бюджетної класифікації «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

- військовий збір за кодом бюджетної класифікації «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Наприкінці заходів присутні отримали відповіді на свої запитання та листівки, з нагадуванням про кампанію декларування.

 

Тренінг щодо порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи

Нещодавно в Центрах обслуговування платників Галицького управління, проведено тренінги щодо порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація), отримані громадянами у 2018 році.

Фахівці управління розповіли про обов’язок та особливості заповнення декларації, роз’яснили суб`єктам декларування їх права на звернення до контролюючого органу щодо надання консультативної допомоги у разі заповнення річної податкової декларації та отримання бланків декларації безкоштовно. Пріоритетним способом вважається подання звітності засобами електронного зв’язку. Для цього громадяни можуть скористатися сервісом ДФС «Електронний кабінет», але не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний термін. У випадку надсилання звітності поштою – таке відправлення можна здійснити не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного терміну подання податкової декларації.

Податківці нагадали, що декларанти самостійно визначають податкові зобов‘язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору та повинні їх сплатити у визначений законодавством термін, визначили коло осіб, зобов’язаних подати декларацію та перелік витрат, які можна включити для отримання податкової знижки. Також звернули увагу на граничні терміни подання податкової декларації про доходи, отримані у 2018 році – до 1 травня 2019 року, а громадянами, які мають право на податкову знижку – по 31 грудня 2019 року.

На завершення зустрічі присутні отримали відповіді від фахівців фіскальної служби на свої запитання та друковану продукцію на податкову тематику.

 

2135 адміністративних послуг отримали в січні 2019 року платники податків Галицького управління

У січні 2019 року Центрами обслуговування платників Галицького управління ГУ ДФС у Львівській області надано 2135 адміністративних послуг, а саме:

-729 видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків;

- 126 видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

- 252 реєстрація платника єдиного податку;

- 305 надання витягу з реєстру платників єдиного податку;

- 122 реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку;

- 139 видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС;

- 282 реєстрація книг обліку розрахункових операцій, тощо.

Для оперативного розв`язання проблемних питань, що виникають у платників податків та громадян, працює приймальня громадян. Прийом громадян проводиться відповідно до графіка.

 

За рахунок заходів щодо погашення податкового боргу у Галицькому управлінні до Зведеного бюджету надійшло 1134,6 тис.гривень

Галицьким управлінням ГУ ДФС у Львівській області протягом січня 2019 року вжито заходи з погашення податкового боргу. За результатами проведеної роботи забезпечено надходження коштів до Зведеного бюджету в сумі 1134,6 тис.грн., в т.ч. до державного – 661,3 тис.грн.

 

5067,1 тис.гривень акцизного податку надійшло від платників Галицького управління надійшло до місцевого бюджету

Протягом січня 2019 року платники податків Галицького управління, які реалізовують підакцизну продукцію, перерахували до місцевого бюджету 5067,1 тис. гривень акцизного податку.

 

На підтримку армії перераховано 13617,6 тис.гривень військового збору платниками податків Галицького управління

Протягом січня 2019 року платники податків Галицького управління ГУ ДФС у Львівській області сплатили до Державного бюджету 13617,6 тис.грн. військового збору. Це свідчить про високу відповідальність і сумлінність платників податків, які зобов’язані перераховувати з доходів фізичних осіб 1,5% військового збору на потреби армії, для підтримки обороноздатності держави та встановлення миру. Нагадуємо, що усі доходи громадян, з яких сплачується ПДФО, підлягають оподаткуванню військовим збором. Платниками збору також є фізичні особи – підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування.

 

2131,5 тис.гривень платники податків Галицького управління сплатили до Зведеного бюджету податку на прибуток підприємств

У січні 2019 року платники податків, які перебувають на обліку в Галицькому управлінні                ГУ ДФС у Львівській області, сплатили до Зведеного бюджету 2131,5 тис.гривень податку на прибуток підприємств.

 

Платники податків Галицького управління сплатили у січні 2019 року майже                   183217,9 тис.гривень

Платники податків Галицького управління ГУ ДФС у Львівській області сплатили у січні 2019 року майже 183217,9 тис.гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Галицьке управління ГУ ДФС у Львівській області інформує платників податків, що відповідно до Закону України від 23 листопада 2018 року №2629-VIII „Про Державний бюджет України на 2019 рік” (далі – Закон), який набрав чинності з 1 січня 2019 року, розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму змінені. Відповідно, ці показники вплинули на оподаткування.

У Законі вказано:

- мінімальна заробітна плата: у місячному розмірі з 1 січня складає 4173 гривні, у погодинному розмірі з 1 січня – 25,13 гривні;

- прожитковий мінімум на одну особу в місяць у 2019 році з 1 січня становитиме 1853, з 1 липня – 1936, з 1 грудня – 2027 гривень;

- мінімальна сума ЄСВ з 1 січня – 918,06 грн. (4173 х 22 %);

Отже, мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2019 році становить 2754,18 грн. (918,06 грн. х 3 місяці).

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2019 рік становить з 1 січня 2019 року – 62595,00 грн. (4173 х 15).

Нагадаємо, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Не сплачують за себе ЄСВ підприємці (незалежно від системи оподаткування), які належать до осіб з інвалідністю, отримують пенсію за віком або досягли віку, визначеного ст.26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до Закону пенсію або соціальну допомогу.

 

Від платників Галицького управління в січні 2019 року до місцевого бюджету надійшло майже 129137,6 тис.гривень податку на доходи фізичних осіб 

У січні 2019 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Галицькому управлінні               ГУ ДФС у Львівській області, сплатили до Місцевого бюджету 129137,6 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

 

7243,3 тис.гривень платники податків Галицького управління сплатили до Місцевого бюджету податку на нерухоме майно

Платники податків, які перебувають на обліку в Галицького управління ГУ ДФС у Львівській області, у січні 2019 року сплатили до Місцевого бюджету 7243,3 тис.гривень податку на нерухоме майно.

 

В січні 2019 року до бюджету надійшло майже 91,5 млн. гривень податку на додану вартість від платників Галицького управління

Суб’єкти господарювання у січні 2019 року, які перебувають на обліку в Галицького управління ГУ ДФС у Львівській області, сплатили до Державного бюджету 91468,8 тис. грн. податку на додану вартість. Відшкодовано 35173,1 тис. грн. ПДВ на розрахункові рахунки платників.

 

Платники платників Галицького управління в січні 2019 року до Місцевого бюджету надійшло майже 34776,7 тис.гривень єдиного податку

У січні 2019 року платники податків, які перебувають на обліку в Галицькому управлінні ГУ ДФС у Львівській області сплатили до Місцевого бюджету 34776,7 тис.гривень єдиного податку.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Лютий 2020
П В С Ч П С Н
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]

Наказ про призов громадян

НАКАЗ  Військового комісара Пустомитівського районного військового комісаріату[...]
Новини податкової

Інформація 19.02.2020

Кампанія декларування 2020! Витрати, за якими[...]

Інформація 14.02.2020

З початку року до місцевого[...]

Інформація 03.02.2020

Офіційне працевлаштування працівників та дотримання[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
3 Гостей, 3Роботів
Рекомендуємо!