Інформація 04.06.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

684 Переглядів

Податкові зобов’язання за поданими деклараціями про доходи необхідно сплатити до 1 серпня

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що згідно з нормами Податкового кодексу України, кожна фізична особа, яка задекларувала доходи, отримані протягом минулого року, зобов’язана самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Отже, податкові зобов’язання зі спати податку на доходи фізосіб та військового збору необхідно сплатити не пізніше 31 липня 2016 року.

Звертаємось з проханням своєчасно сплатити податкові зобов’язання, визначені в податковій декларації про майновий стан і доходи! Інформацію щодо реквізитів бюджетних рахунків, на які сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, можна знайти на суб-сайті ГУ ДФС у Львівській області (www.Lv.sfs.gov.ua).

 До 1 серпня є можливість задекларувати доходи з мінімальними санкціями

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує громадян, що у разі, якщо платник податків з будь-яких причин не встиг цьогоріч задекларувати доходи, отримані впродовж 2015 року до кінцевого терміну подання – 4 травня 2016 року, норми Податкового кодексу України передбачають можливість подання декларації про доходи у термін до 01.08.2016 року з мінімальними фінансовими санкціями, зокрема: 

- відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;

- згідно зі ст. 164 прим. 1 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» від 07 грудня 1984 року № 8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.).

У разі неподання декларації та несплати до 01.08.2016 року податкового зобов’язання, окрім зазначеної вище відповідальності будуть проведені перевірки, донараховані податки та застосовані штрафні санкції в розмірі 25 %.

 ЄСВ за травень – ще за старою формою

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що Наказом №441 Мінфіну затверджена нова редакція звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

Відповідно до норм ПКУ зазначена звітність за травень 2016 року подається в червні місяці за формами, затвердженими наказом Мінфіну №435.

Нова форма звітності ЄСВ, затверджена наказом Мінфіну №435 у редакції наказу №411, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 1 липня 2016 року.

 Зміни до порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо єдиного внеску

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що з 1 червня цього року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.04.2016 №441 ,,Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 №682/28812 (далі – наказ Мінфіну №435 у редакції наказу №441).

Частиною четвертою ст.8 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI ,,Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування – Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.

Відповідно до пункту 46.6 ст.46 ПКУ у разі, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику, який затвердив такі форми зобов`язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на зазначене, звітність за травень 2016 року подається у червні 2016 року за формами звітності, затвердженими наказом Мінфіну №435.

Звітність за новими формами, затвердженими наказом №435 у редакції наказу №441, подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 01 липня 2016 року.

 Нерезидент надав платнику єдиного податку 3 групи – неплатнику ПДВ послуги. Як вони оподатковуються ПДВ?

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що якщо резидентом – платником єдиного податку групи 3 за ставкою в розмірі 5 % здійснюються операції з придбання в нерезидента послуг, місцем постачання яких визначено митну територію України (зокрема, послуг із надання доступу до глобальних інформаційних мереж), у такої особи як в одержувача зазначених послуг виникає обов’язок щодо нарахування та сплати ПДВ до бюджету й подання податкової звітності з ПДВ, а саме – розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у т.ч. їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, на митній території України. Фактично, особа, яка отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такою операцією.

Роз’яснення з цього приводу надано в листі Державної фіскальної служби України від 05.05.2016 р. № 10097/6/99-99-15-03-02-15.

 Чи включається до бази оподаткування податком на додану вартість орендодавця сума отриманої від орендаря компенсації земельного податку та орендної плати за землю?

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) встановлено, що об’єктом оподаткування є, зокрема, операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Постачання послуг – це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Враховуючи вказані положення Кодексу, сплата орендодавцем земельного податку та отримання компенсації від орендаря за понесені витрати зі сплати земельного податку не може розцінюватись як операція з постачання послуг для цілей оподаткування податком на додану вартість.

Таким чином, операція з отримання орендодавцем від орендаря компенсації з оплати земельного податку не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, якщо така оплата відшкодовується орендодавцю за окремим договором та не включається орендарем до складу орендної плати. Сума таких коштів оплачується орендарем у вигляді відшкодування орендодавцю оплати земельного податку та не включається орендодавцем до бази оподаткування податком на додану вартість.

Щодо орендної плати за землю, то відповідно до статті 21 Закону України від 06 жовтня 1998 року N 161-XIV «Про оренду землі» орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.

Тобто орендна плата за землю – це компенсація отриманої (або яка буде отримана) послуги з оренди землі (плата за можливість користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі).

Отже, операція з надання земельної ділянки в оренду згідно з договором оренди землі для орендодавця є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Роз’яснення з цього приводу надано Державною фіскальною службою України в листі від 18.05.2016 р. N 10890/6/99-99-15-03-02-15.

 Ставки екологічного податку у 2016 році

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що Законом України від 24.12.15 р. №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» проіндексовано ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році, за:

1) викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім двоокису вуглецю), що затверджені п.243.1- 243.3 ст.243 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), на 26,71%, а за викиди двоокису вуглецю (п.243.4 ст.243 Кодексу) – на 26,92% (п. 59 розд. І Закону № 909);

2) скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (п.245.1-245.2 ст.245 Кодексу) – на 26,72% (п.60 розд. І Закону №909);

3) розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (п.246.1-246.2 ст.246 Кодексу) – на 25,81-26,81% (п.61 розд. І Закону №909);

4) утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (п.247.1 ст.247 Кодексу) – на 26,7% (п.62 розд. І Закону № 909);

5) тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (п.248.1 ст. 248 Кодексу) – на 26,7% (п.63 розд. І Закону №909).

За податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли для виробників електроенергії на теплоелектроцентралях та ТЕС з 1 січня 2016 року ставки податку становлять 100% від ставок, передбачених статтями 243, 244, 245 і 246 цього Кодексу (абз. четвертий п. 2 підрозд.5 розд. XX Кодексу).

 До уваги платників податку на додану вартість щодо роботи електронного сервісу «Електронний кабінет платника»!

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що у рамках  адміністрування податку на додану вартість в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) платники мають можливість:

отримати в режимі он-лайн дані реєстру платників ПДВ;

надіслати в електронному вигляді заявку на реєстрацію платником податку на додану вартість, запит для отримання витягу з реєстру платників ПДВ;

переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом;

зареєструвати податкові накладні та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

користуватись сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (переглянути проведені операції в системі СЕА ПДВ та отримати інформацію про рух коштів на електронному рахунку).

 Переглянути відеоінструкцію з користування ЕКП можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням https://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/2964.html.

 Зміни в порядку справляння єдиного внеску з 1 травня 2016 року

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що Наказом Міністерства фінансів України від 28.03.2016 №393 ,,Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” (далі – Наказ №393) приведено у відповідність до норм Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI ,,Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, із змінами та доповненнями, Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 (далі – Інструкція), яка визначає процедуру нарахування, сплати єдиного внеску страхувальниками, нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів Державною фіскальною службою України та її територіальними органами. Наказ №393 набрав чинності з дня його офіційного опублікування в ,,Офіційному віснику України” №36 від 17 травня 2016 року.

Одночасно повідомляємо, що згідно з Законом України „Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 1 травня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1450 гривень.

Оскільки розмір мінімальної заробітної плати впливає на розрахунок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – з 01.05.2016 мінімальний розмір єдиного внеску становить 319,0 грн. (1450 грн. х 22%). Змінилася максимальна величина доходу на яку нараховується єдиний внесок – з 01.05.2016 вона складає 36250 грн. (1450 грн. х 25%), відповідно, максимальний розмір єдиного внеску становить 7975 грн. (36250 грн. х 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. х 8,41%) при нарахуванні єдиного внеску на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.

 Визначення податкових зобов’язань з ПДВ за операцією з ліквідації основних засобів

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що згідно з п.189.9 ст.189 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Відповідно до п.п.14.1.71 п.14.1 ст.14 ПКУ звичайною ціною, зокрема, є ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено Кодексом.

Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

Якщо під час здійснення операції обов’язковим є проведення оцінки, вартість об’єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування.

Ринковою ціною є ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності – однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах (пп.14.1.219 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Отже, платник податку, який за самостійним рішенням ліквідує основні виробничі або невиробничі засоби, повинен нарахувати податкові зобов’язання за такими необоротними активами виходячи з їх ринкової ціни, визначеної на момент такої ліквідації за правилами, визначеними п.п.14.1.219 п.14.1 ст.14 ПКУ, але не нижче їх балансової вартості.

У разі якщо при ліквідації основних фондів обов’язковим є проведення оцінки, податкові зобов’язання нараховуються з вартості об’єкта оцінки, але не нижче їх балансової вартості.

Це питання роз’яснено в листі Державної фіскальної служби України від 16.05.16 р. № 8255/5/99-99-15-03-02-16.

 Визначення податкових зобов’язань з ПДВ за операцією з ліквідації основних засобів

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що згідно з п.189.9 ст.189 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Відповідно до п.п.14.1.71 п.14.1 ст.14 ПКУ звичайною ціною, зокрема, є ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено Кодексом.

Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

Якщо під час здійснення операції обов’язковим є проведення оцінки, вартість об’єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування.

Ринковою ціною є ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності – однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах (пп.14.1.219 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Отже, платник податку, який за самостійним рішенням ліквідує основні виробничі або невиробничі засоби, повинен нарахувати податкові зобов’язання за такими необоротними активами виходячи з їх ринкової ціни, визначеної на момент такої ліквідації за правилами, визначеними п.п.14.1.219 п.14.1 ст.14 ПКУ, але не нижче їх балансової вартості.

У разі якщо при ліквідації основних фондів обов’язковим є проведення оцінки, податкові зобов’язання нараховуються з вартості об’єкта оцінки, але не нижче їх балансової вартості.

Це питання роз’яснено в листі Державної фіскальної служби України від 16.05.16 р. № 8255/5/99-99-15-03-02-16.

 Про подання заяви новоствореним суб’єктом господарювання для реєстрації платником єдиного податку

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що відповідно до частини другої п.п.298.1.2 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

ПКУ не передбачено перенесення граничного строку подання такої заяви у разі, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день.

Разом з тим відповідно до п.1 ст.251 Цивільного кодексу (далі – ЦК) строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (п. 1 ст.252 ЦК).

Пунктом 5 ст.254 ЦК визначено, що якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Таким чином, якщо десятий день з дня державної реєстрації новоствореного суб’єкта господарювання припадає на вихідний або святковий день, такий суб’єкт має право подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, в перший робочий день, наступний за таким вихідним або святковим днем.

З цього приводу надано роз’яснення Державною фіскальною службою України в листі від 17.05.16 р. № 16966/7/99-99-13-01-02-17 «Про реєстрацію платниками єдиного податку».

Щодо відображення в податковій декларації з ПДВ сум податку на додану вартість, сплачених при розмитненні безоплатно отриманої продукції від нерезидента

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що відповідно до пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (пункт 201.12 стаття 201 Кодексу).

Згідно із пунктом 198.2 статті 198 Кодексу для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 Кодексу.

Відповідно до пункту 190.1 статті 190 Кодексу базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

Таким чином, податок на додану вартість, сплачений при розмитненні ввезених на митну територію України товарів у разі їх безоплатного отримання, включається до складу податкового кредиту платника податку на підставі належним чином оформленої митної декларації.

При цьому платник податку згідно з пунктом 198.5 статті 198 Кодексу зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, – у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях або не в господарській діяльності платника податку.

Відповідно до підпункту 1 пункту 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.16 р. за № 159/28289, до розділу II «Податковий кредит» (рядки 10 та 11 податкової декларації з податку на додану вартість) включаються обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) з податком на додану вартість (рядки 10.1 та 10.2) або без податку на додану вартість (рядок 10.3) товарів/послуг, необоротних активів на митній території України, ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів (рядки 11.1 та 11.2), отриманих на митній території України від нерезидента послуг (рядок 11.4).

Роз’яснення з цього приводу надано у листі Державної фіскальної служби України від 19.05.16 р. №10964/6/99-95-42-01-15.

 «Електронний кабінет платника» доопрацьовано для платників єдиного податку

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» доопрацьовано в частині надання змоги платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді. За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Форма та Інструкція щодо заповнення таких декларацій затверджені наказом Мінфіну від 19.06.15 р. №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

 Чи можливо виправити помилку в акті проведення інвентаризації обсягів залишку пального?

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що згідно з абз. 1 п.9 підрозд. 5 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) протягом 20 календарних днів, починаючи з 01.03.2016, платник податку зобов’язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 01.03.2016.

Згідно з п.1 розд.ІІІ Порядку заповнення та подання Акта інвентаризації обсягів залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 №219, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за №377/28507 (далі – Порядок №219), платник податку зобов’язаний у строки, встановлені п.9 підрозд.5 розд.XX ПКУ, подати до контролюючого органу за основним місцем обліку Акт інвентаризації обсягів залишку пального (далі – акт інвентаризації) в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб, затвердженого в установленому порядку.

Пунктом 2 розд.ІІІ Порядку №219 встановлено, що підтвердженням прийняття контролюючим органом акта інвентаризації є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається платнику податку протягом операційного дня. Датою та часом подання акта інвентаризації в електронному вигляді до контролюючого органу є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надісланий акт інвентаризації сформовано з порушенням вимог, передбачених Порядком №219, протягом операційного дня платнику податку надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про відмову у прийнятті в електронному вигляді із зазначенням причин.

У такому випадку платник податку зобов’язаний усунути відповідні недоліки та повторно подати акт інвентаризації. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або відмову в прийнятті акта інвентаризації, такий акт інвентаризації вважається прийнятим контролюючим органом.

Відповідно до п.8 розд.ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за №320/15011 визначено, що якщо платник податків надіслав до контролюючого органу кілька примірників одного податкового документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважається електронний документ, надісланий до контролюючого органу останнім до закінчення граничного терміну встановленого законодавством для подання податкової звітності за умови, що його було сформовано правильно, прийнято до бази даних контролюючого органу та платнику податків надійшла про це друга квитанція.

Дані акта інвентаризації можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання. При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки (абзаци третій та четвертий п. 9 підрозд.5 розд. ХХ ПКУ).

Таким чином за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.

Разом з тим, якщо платник податків надіслав до контролюючого органу кілька примірників акта інвентаризації, то оригіналом вважається той, що був надісланий останнім до закінчення встановленого граничного терміну подання за умови, що його було прийнято до бази даних контролюючого органу та платнику податків надійшла про це друга квитанція.

Роз’яснення з цього приводу надано ДФС України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі – категорії 116.13


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>