Інформація 02.02.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1359 Переглядів

Податкова звітність з ПДВ за січень 2016 року подається за новою формою

ДПІ у Пустомитівському районі повідомляє, що платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року.
Нова форма декларації з податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 “Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість”, який опубліковано 30 січня 2016 року у виданні “Урядовий кур’єр”.
Нагадаємо, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.

Щодо звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в 2016 році

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909), яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).
Так, підпунктом 4 пункту 2 розділу ІI «Прикінцеві положення» Закону № 909 внесено зміни до статей 7 та 8 Закону № 2464.
Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відсотки визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята статті 8 Закону № 2464).
На сьогодні готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905 (далі – Порядок № 435), у тому числі форми Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів, (додаток 4 до Порядку № 435) (далі – Звіт), де будуть враховані всі зміни, що відбулися з 1 січня 2016 року.
До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органу ДФС як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4 до Порядку № 435, що діяла з 01.05.2015, із заповненням всіх обов’язкових реквізитів.
Незважаючи на введення єдиної ставки єдиного внеску для всіх видів доходу, рядки в таблиці 1 Звіту необхідно заповнювати у розрізі видів доходу.
Суми нарахованого єдиного внеску необхідно відображати у рядках таблиці 1 Звіту за видами доходу, але розраховувати за новою ставкою (22 відс.), крім:
підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів – 8,41 відсотка;
підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС – 5,3 відсотка;
підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону № 2464) для працюючих інвалідів – 5,5 відсотка.
Оскільки, починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано, цей показник не зазначається при заповненні Звіту (рядки 5, 5.1 – 5.6 у таблиці 1 Звіту). Також не відображається нарахований дохід, з якого утримується єдиний внесок (рядки 4, 4.1 – 4.4 таблиці 1 Звіту). Відповідно у таблиці 6 Звіту не заповнюється реквізит 20 ,,Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)”.

Транспортний податок зазнав принципових змін. Замість норми про об’єм циліндрів діє норма про середньоринкову вартість авто

ДПІ у Пустомитівському районі інформує власників легкових автомобілів, що змінами до Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 січня 2016 року було змінено базу оподаткування транспортним податком.
Зокрема, раніше діючу норму (267.2.1. Кодексу), де «об’єктом оподаткування визначались легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мали об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.» було замінено на « об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року».
Перелік авто, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, визначається за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України та публікується на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Вже зараз, кожен охочий відвідувач сайту Мінекономрозвитку може скористатись вказаним сервісом та перевірити у відповідному банері середньоринкову вартість авто.
Нагадаємо, платниками транспортного податку у 2016 році є фізичні та юридичні особи, в тому числі, нерезиденти. Ставка податку не змінилась та складає 25 000 гривень на рік за кожен автомобіль.

До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!

ДПІ у Пустомитівському районі повідомляє наступне:
Державною фіскальною службою України у листі від 27.01.2016 №2604/7/99-99-15-04-02-17 «Про позначення коду водного об’єкта» (далі – лист ДФС №2604) надані методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів Розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати) (далі – розрахунок).
Нагадаємо, що форма податкової декларації з рентної плати (далі – декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.
Розрахунок заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва (далі – платник).
Для кожного типу водного об’єкта відповідно до додатка 16 «Кодифікація водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води згідно з розділом IX Податкового кодексу України» до декларації складається окремий розрахунок.
При заповненні рядка 6 («код водного об’єкта») розрахунку платники використовують довідкову інформацію відповідно до додатка 16.
Порядок зазначення коду водного об’єкта в залежності від типу водного об’єкта та напряму використання води платником викладено у листі ДФС №2604, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66201.html

Проведено семінар-нараду з сільськогосподарськими товаровиробниками Пустомитівщини

29 січня 2016року в ДПІ у Пустомитівському районі проведено семінар-нараду з сільськогосподарськими товаровиробниками району з питань основних змін в оподаткуванні в 2016році.
З вступним словом виступив начальник ДПІ Руслан Ганюк, який у своїй доповіді він зазначив, що наша зустріч запланована у зв’язку зі змінами в податковому законодавстві, які вступають в дію з 1 січня 2016року.
Податковим Кодексом встановлено що у 2016році, база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) визначається з урахуванням ставки податку (відсотку до нормативно грошової оцінки земельної ділянки), яка є суттєво збільшена, а саме:
1. для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року – 0,81 %, відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу;
2. для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року – 2,43
3. для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, — 5,4відсотки.
«Фіксований сільськогосподарський податок є однією з форм спрощеної системи оподаткування. Згідно з пп.301.1 ст.301 Податкового кодексу України, платниками фіксованого сільськогосподарського податку можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків», зазначила у своїй доповіді Любов Броніславівна. Звернула увагу також всіх присутніх, що відповідно до ст. 308 Податкового кодексу України, для набуття і підтвердження статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку необхідно у термін до 20 лютого, подавати до ДПІ району наступні документи, заповнені станом на 1 січня поточного року:
- звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи;
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва;
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок, де вказуються відомості про кожен документ, який встановлює право власності і/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожен договір оренди земельної частки (паю).
По адмініструванню спеціального режиму ПДВ виступила начальник відділу адміністрування ПДВ Любов Сало, де у своїй доповіді наголосила, що суттєво внесено зміни до ст..209 Кодексу, щодо спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства з 1 січня 2016року. Сума ПДВ визначена до сплати в бюджет залежатиме від конкретного виду постачання сільськогосподарської продукції.
На закінчення семінару фахівці інспекції надали обґрунтовані відповіді на поставлені запитання.

На допомогу армії від платників Пустомитівщини надійшло понад 928 тис. грн. військового збору

За січень 2016 року платники, які перебувають на обліку в ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області, до Державного бюджету сплатили 928,8 тис. грн. військового збору.
Звертаємо увагу, внесеними змінами до Податкового кодексу України термін дії періоду, на який встановлено військовий збір, продовжено на 2016рік. Так, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу. Ставка збору, як і раніше, становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
Реквізити для сплати військового збору можна отримати в Центрі обслуговування платників ДПІ у Пустомитівському районі за адресою: м.Пустомити, вул.Радоцинська, 1, тел./230/4-18-41.

Понад 5 млн. грн. акцизного податку надійшло до державного бюджету від платників Пустомитівському району

Протягом січня 2016 року платники податків Пустомитівського району, які виготовляють або реалізовують підакцизну продукцію, перерахували до державного бюджету 5 358,7тис.грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.
Станом на 01.01.2016р. на обліку в ДПІ у Пустомитівському районі перебуває 348 платників акцизного податку, в т.ч.: юридичні особи – 125, та фізичні – 223.
Нагадаємо, з 1 січня 2015 року до кола платників акцизного податку увійшли роздрібні торговці алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом. Податковим кодексом передбачено ставку акцизного податку 5%. Звітним податковим періодом для роздрібного продажу акцизу є календарний місяць.

До бюджету надійшло понад 17 млн. грн. єдиного соціального внеску

Протягом січня 2016 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили 17 296,4 тис.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 5 796,4тис.грн. більше від планових показників.
Нагадаємо, що на веб-порталі Міністерства ДФС України працює он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.
Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Грудень 2020
П В С Ч П С Н
« Лис    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 24.11.2020

Створіть електронний підпис та користуйтеся[...]

Інформація 17.11.2020

Новації Закону України № 466  Зміни[...]

Інформація 23.10.2020

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
1 Гість, 2Роботів
Рекомендуємо!