Інформація 02.02.2015. | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1340 Переглядів

Про декларування доходів громадян отриманих ними протягом 2014 року

ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що відповідно до норм Податкового кодексу України з 1 січня 2015 року розпочато прийом декларацій від платників Подільського району, щодо майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2014 року.
Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:
– отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався;
– отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
– отримання іноземних доходів;
– отримання нецільової благодійної допомоги, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;
– отримання доходів від двох та більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;
– отримання спадку (подарунку) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
– отримання доходів від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.
Декларація подається до 1 травня 2015 року.
Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Така декларація подається упродовж всього 2015 року.
Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України. Згідно з Податковим кодексом України громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.
Декларацію можна подати особисто, надіслати поштою до податкової інспекції за місцем проживання або відправити по електронній пошті. Для відправлення електронною поштою потрібно декларацію підписати електронним підписом (електронний ключ), отримати безкоштовно який можна в податковій інспекції в центрі сертифікації електронних ключів.
Платників району запрошуємо в ДПІ у Пустомитівському районі, яка знаходиться за адресою: м.Пустомити вул. Радоцинська, 1, ЦОП , тел. 4-11-50.

Новини в оподаткуванні – транспортний податок!

ДПІ в Пустомитівському районі повідомляє, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», згідно якого до переліку податків введено один із видів майнового податку – транспортний податок, платниками якого є фізичні і юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі. 
Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 кубічних сантиметрів. Ставка даного податку встановлюється в розмірі 25000 гривень за кожний легковий автомобіль.
Податкові повідомлення – рішення про сплату транспортного податку надсилатимуться податковою інспекцією фізичним особам за місцем реєстрації до 1 липня поточного року, сплата податку відбуватиметься протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.
Щодо платників транспортного податку – юридичних осіб, то вони повинні самостійно обчислити суму податку станом на 1 січня та до 20 лютого подати декларацію до податкової інспекції за місцем реєстрації. Сплата транспортного податку юридичними особами проводиться авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом рівними частками.
При переході права власності на легковий автомобіль протягом звітного року від одного власника до іншого, податок сплачуватиметься попереднім власником за період з 1 січня до початку того місяця в якому втратив право власності, а новий власник – починаючи з місяця, в якому набув право власності.

Пенсії понад 3654 грн. оподатковуються ПДФО

ДПІ у Пустомитівському районі інформує, що згідно змін, внесених до пп. 164.2.19 Податкового кодексу, з 1 січня 2015 року суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, розмір яких перевищує 3 розміри мінімальної заробітної плати (у 2015 році — 3654 грн.) у частині такого перевищення підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15% .
Якщо розмір пенсії не перевищує 3654 грн., її не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та відповідно не оподатковують ПДФО.

До уваги платників, які використовували торгові патенти!

ДПІ у Пустомитіваському районі повідомляє, що 1 січня 2015 року відмінено збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, тобто при здійсненні господарської діяльності в 2015 році не передбачено придбання торгових патентів, відповідно Закону України від 28.12.14 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
Звертаємо увагу, що суб’єкти господарювання, які порушили порядок отримання та використання торгового патенту за період до 1 січня 2015 року, несуть відповідальність в порядку та на умовах, що діяли до 1 січня 2015 року.

Застосування РРО: зміни окремих положень

ДПІ у Пустомитівському районі звертає увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції з використанням РРО, що відповідно до Закону України від 4 липня 2013 року № 406-VII з 1 січня 2015 року положення пункту 7 статті 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» набувають чинності у наступній редакції:
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані подавати до органів ДФС звітність, пов’язану із застосуванням РРО та РК, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.
Суб’єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані.
Суб’єкти господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам’яті зазначених РРО.
Порядок передачі інформації до органів ДФС по дротових та бездротових каналах зв’язку встановлюється органом ДФС на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Також, з 1 січня 2015 року відповідно до п.8 Прикінцевих положень Закону № 265 дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата на 2015 рік

ДПІ у Пустомитівському районі повідомляє, що Законом України від 28.12.2014 року № 80-VІІІ “Про Державний бюджет України на 2015 рік” встановлено прожитковий мінімум та мінімальну заробітну плату на 2015 рік.
Отже, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлено у розмірі: з 1 січня 2015 року – 1176 гривень, з 1 грудня – 1330 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
- дітей віком до 6 років: з 1 січня 2015 року – 1032 гривень, з 1 грудня – 1167 гривень;
- дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2015 року – 1286 гривень, з 1 грудня – 1455 гривень;
- працездатних осіб: з 1 січня 2015 року – 1218 гривень, з 1 грудня – 1378 гривень;
- осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2015 року – 949 гривень, з 1 грудня – 1074 гривні.
Крім того, мінімальна заробітна плата становитиме:
- у місячному розмірі: з 1 січня – 1218 гривень, з 1 грудня – 1378 гривень;
- у погодинному розмірі: з 1 січня – 7,29 гривні, з 1 грудня – 8,25 гривні.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Квітень 2021
П В С Ч П С Н
« Бер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 15.04.2021

Об’єднана звітність з єдиного внеску[...]

Інформація 14.04.2021

До уваги викладачів-репетиторів! Головне управління ДПС[...]

Інформація 8.04.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
4 Гостей, 5Роботів
Рекомендуємо!