Фундук | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

3848 Переглядів

Фундук : користь і шкода.

Смачні горішки, які ми і називаємо фундук, люблять усі. Ростуть вони на дерев’янистих чагарниках, назва яких “ліщина велика”. Належить цей вид до сімейства Березові.
У давнину цій рослині приписували магічні властивості. Деякі народи, завдяки запасам фундука, особливо коли рік був неврожайним на інші культури, благополучно переживали зиму.
Гілки ліщини в Стародавньому Римі вважалися уособленням здоров’я і сили. У Стародавній Греції – достатку, родинного щастя. Благословенним деревом вважали ліщину і на Русі. Його, нібито, не вражала навіть блискавка. А якщо в горішку зустрічалося подвійне ядерце, то вірили, що принесе воно багатство і щастя.

 funduk2

Склад фундука
Фундук не даремно вважають природним джерелом корисних речовин. Він містить 20 % рослинного білка, 13% вуглеводів, 12% протеїну і близько 60 % масел. Широко представлена група мінеральних речовин.
Наприклад, калію в 100 г горішків – 618 мг, фосфору – близько 400 мг. А за вмістом заліза йому поступаються будь-які фрукти. У 100 г фундука його більше 4 мг. Ще є магній, кальцій, натрій, цинк.
Входять до хімічного складу горішків і вітаміни. Серед них широкий спектр вітамінів групи B. У надлишку і вітаміну E. Є ще гліцериди пальмітинової, стеаринової, олеїнової кислот.

Лікувальні властивості фундука
Маленькі смачні горішки, завдяки своєму складу можуть протистояти різним захворюванням.
У дієтологів, наприклад, він потрапив до числа фаворитів. При низькій калорійності, порівняно з іншими продуктами, білкова цінність цього продукту цілком достатня для застосування його замість м’яса. Дуже корисний фундук і тоді, коли треба після тривалої хвороби відновити сили.
Речовини, якими багатий фундук, можуть, причому, вельми ефективно, протистояти захворюванням серця і судин. З’їдаючи жменьку горішків, можна зміцнити мускулатуру серця, зробити стінки судин еластичними.
При ревматизмі горіхи рекомендують змішувати з медом. Це засіб вважається дуже дієвим. Хворим недокрів’ям фундук рекомендують розтирати в борошно і приймати разом з родзинками.
Вважаються горішки ці та прекрасним очисним засобом. Речовини, що знаходяться в них, запобігають утворенню гнильних процесів в кишечнику. Добре очищають вони і печінку.

Вельми корисний фундук для чоловіків. Він сприяє нормальному функціонуванню передміхурової залози.
Допомагає горіх і матусям, годуючим діток своїм грудним молоком. У цьому випадку горішки сприяють його виробленню.
При сечокам’яній хворобі фундук сприятливо впливає на розчинення каменів. Якщо турбує газоутворення в кишечнику, то і в цьому випадку допоможуть смачні горішки.
Нервова система теж може прийти в норму, якщо в раціоні з’явиться фундук. Точніше горіхове молочко. Готувати його просто. Знадобиться фундук (50 шт. ), а також вода (2 склянки), мед ( 2 ст. л). Приготування ділиться на кілька етапів:
Перший етап – заливаємо горішки водою, тільки теплою (1 склянка ) і настоюємо годин десять.
Другий етап – водичку зливаємо, горіхи подрібнюємо. Товкти їх краще в дерев’яній ступці.
Третій етап – заливаємо подрібнений фундук стаканчиком теплої води і ще 3 години настоюємо.
Четвертий етап – ставимо настій на вогонь і доводимо до кипіння.
П’ятий етап – проціджуємо суміш, але вже остигнула.
Шостий етап – додаємо в горіхове молочко мед.
Зберігають цілюще горіхове молочко в холодильнику. Приймають перед їжею. Один прийом – одна столова ложка.
Вважають фундук і ефективним засобом у профілактиці онкологічних захворювань.
Використовують і кору з ліщини. Настоями і відварами з неї лікують ревматизм, трофічні виразки, геморой. Деякі простудні захворювання, а ще дизентерію теж можна лікувати завдяки цій дивовижній рослині.

funduk

 

Застосування фундука
Своїми прекрасними смаковими якостями фундук служить і в харчовій промисловості. Він використовується, головним чином, для виробництва солодощів. Тортики, тістечка, цукерки і багато інших смаколиків набувають особливий смак саме завдяки додаванню в них горішків, які носять назву – фундук.
Застосовується горіх і в молочній промисловості. Так, в багато виробів з сиру, наприклад, сирки в глазурі або сирні маси, морозиво теж додають фундук.
Використовується в промисловості і, так звана, фундучна паста. Дрібно подробленний і обсмажений горіх додають в різні пасти. Багатьом полюбився смак шоколадно – горіхової, сирної, сирно – горіхової та інших. Входить вона до складу багатьох сухих сніданків. Її застосовують і у виробництві, так званої, сурогатної кави.
При переробці фундука залишається продукт, який називають макух. Застосування знайдено і йому. З нього виходить непогана халва. Та й домашні тварини із задоволенням поїдають цей самий макух.
В розмолотому вигляді ядра лісового горіха, як його ще називають, чудово доповнюють смак багатьох салатів, соусів, приправ, закусок. Їх додають до овочів, фруктів. М’ясні страви теж набувають неповторний смак, завдяки приправам або соусам з фундука.

Шкідливість фундука
Вводячи в свій раціон смачні горішки треба все-таки пам’ятати, що надлишок будь-якого, навіть самого корисного продукту, може завдати шкоди. Для фундука найоптимальнішою кількістю вважається грам 50 на день. Мається на увазі поїдання вже очищених горішків.
Індивідуальна непереносимість – одна з причин, по якій фундук не повинен потрапити у ваш раціон. Не можна їм ласувати і людям, що страждають алергією.
Зловживання горішками може призвести до спазму судин голови. У таких випадках ви самі собі забезпечите головний біль.
Протипоказанням куштувати горішки можуть стати захворювання підшлункової залози, печінки, кишечника. Краще в таких випадках порадитися з лікарем.
Пам’ятайте, що цей, можна сказати, унікальний дар природи, який не варто оминати увагою, принесе користь тоді, коли ви будете вживати його правильно. Будьте здорові!


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
7 Гостей, 1 Робот
Рекомендуємо!