Плавлений сир | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

3654 Переглядів

Користь і шкода

 З’явився плавлений сир у Швейцарії незадовго до початку Першої світової війни. У містечку з назвою Тун було вироблено велику кількість твердого сиру. Але через те, що були проблеми зі збутом, виробники стали вже підраховувати збитки, викликані його псуванням. Але тут з’явилася ідея частину сиру розплавити. Звичайно ж, з часом процес виробництва плавленого сиру був вдосконалений і зараз плавлений сир займає міцні позиції серед різних видів сирів. Плавлений сир люблять багато і їдять його з великим задоволенням. У сьогоднішній статті мова піде про виробництво плавленого сиру, його користь і шкоду.

Syr
Склад плавлених сирів.
Плавлені сири є молочними продуктами, тому вони цінні завдяки амінокислотам, що входять до складу молока, високому вмісту жирних речовин, вітамінам, сполукам фосфору, білків і кальцію.
Виробництво плавленого сиру засноване на технології виробництва сирів твердих сортів, таких як: «Російський», «Пошехонський», «Алтайський», «Костромський». Але при виробництві плавленого сиру додають ще й вершки, сухе молоко, вершкове масло. Для того, щоб при виробництві плавленого сиру не відбулося згортання молочного білка в нього додають солі-плавники.
Плавлені сири поділяють на кілька груп: за хімічним складом та технології виготовлення.
Ковбасний сир виробляється на основі нежирних сортів сиру. У нього додаються різні види сичужного сиру і молочні продукти. До складу ковбасних сирів часто входить кмин і перець.
Скибковий сир виробляється з сичужних сортів сиру, які мають жирність 70% з додаванням молочних продуктів. Ці сири мають оригінальний і яскравий смак і добре ріжуться.
Солодкі сири. До складу солодких сирів входить цукор і різні наповнювачі, такі як: сиропи, цикорій, горіхи, мед, кава, какао і т.д. Завдяки цим інгредієнтам сири мають різний смак і аромат.
Сири пастоподібні. У пастоподібних сирах високий вміст жирних речовин.
Вони мають яскравий сирний і оригінальний смак.
Користь плавлених сирів.
У порівнянні з твердими сирами, плавлені сири засвоюються на всі 100% нашим організмом. До складу плавлених сирів входить менше холестеринових сполук. Ці сири дуже поживні і цілком можуть стати незамінними джерелами кальцію, сполук фосфору, що відповідають за стан нігтів, кісток і, звичайно, волосся.
Жири, що містяться в плавлених сирах – це висококалорійні носії жиророзчинного виду вітамінів. Завдяки їм організм отримує вітаміни А, Д і Е і жирні поліненасичені типи кислот. Плавлений сир містить багато казеїну – високоякісного білка, що містить амінокислоти, незамінні для нашого організму. Вуглеводів плавлений сир майже не містить, в ньому є лише 2% лактози.
Явного «післясмаку» у плавлених сирів немає, також як і сильно вираженого запаху. Але перевагою плавлених сирів є дуже довгий термін зберігання.

Шкода плавлених сирів.
У плавлених сортах сирів, в порівнянні з твердими, міститься значно більше сполук натрію. Це дуже шкідливо людям, які страждають захворюваннями судин і серця, а також тим, у кого часто «скаче тиск».
До складу м’яких плавлених сирів входять хімічні харчові добавки (добавки фосфатної групи і Е), абсолютно непотрібні організму. Вони містять велику кількість солі, а також можуть спровокувати алергію, наприклад, шкірне почервоніння.
Людям із захворюванням нирок, вживати продукти, що містять фосфати не можна, оскільки їх підвищена концентрація дуже шкідлива для кісток. Кістки можуть стати надто крихкими.
Не варто вживати плавлений сир тим, у кого підвищена шлункова кислотність, оскільки в нього додають багато лимонної кислоти для прискорення процесу «дозрівання».
Плавлені сорти сирів є дуже калорійними, і тому, не варто їх їсти дуже багато. Через наявність в цих сирах солей-плавники і жирів, їх небажано вживати дітям молодшого віку і підліткам.
Недобросовісні виробники, користуючись популярністю плавлених сирів, для збільшення прибутковості, виробляють і пропонують нам сурогатні аналоги сирів.
Не забувайте, що якісний плавлений сир дуже дешевим не може бути.
Відомо, що при виробництві плавлених сирів використовується вторсировина: молочні продукти і сири в яких закінчуються терміни придатності і незріла сирна маса. Але це не страшно, оскільки після плавлення виходить повноцінний продукт, смачний і поживний.
Але пам’ятайте, якщо при його виробництві для економії було використано не вершкове масло, а ріпакову, пальмову чи іншу олію, то про якісні сирі в цьому випадку говорити не доводиться. Виходить досить сумнівний «сирний продукт». Тому перед покупкою сиру необхідно ретельно вивчити його склад.
При купівлі плавлених сирів в пластиковій тарі звертайте увагу на її маркування, що стоїть на дні. Якщо стоїть маркування «PS», це означає, що ємність зроблена з полістиролу. Цей пластик заборонений у багатьох країнах світу для зберігання харчових продуктів. На ємності для плавлених сирів повинна стояти маркування «РР», що означає, що вона виготовлена з поліпропілену.
Страви з плавленого сиру.
Плавлений сир надає соусу насичений смак і більш густу консистенцію. Ще одна перевага плавленого сиру – його не потрібно натирати на тертці, оскільки його можна легко розплавити. Дуже популярний суп з додаванням плавленого сиру, існує велика кількість рецептів цього супу.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
12 Гостей
Рекомендуємо!