Перець Чилі. | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

3973 Переглядів

Загальні відомості

Перець чилі ( Capsicumfrutescens, annuum ) є найгострішим персонажем у величезній кулінарній історії. Сама назва походить від chilli, що в перекладі з ацтекського означає червоний.
У Європі приправа чилі з’явилася після експедицій до Американського континенту відомого мандрівника Христофора Колумба, який привіз звідти квасолю, тютюн, різноманітні овочі і перець чилі.
Учасники цієї експедиції так описували цю рослину : «росте воно на острові Еспаньйола, а місцеві жителі називають його «акси». Чилі дуже часто використовується тубільцями, і у нього гостріший смак, ніж у простого перцю. Росте він кущем, так само як і троянда. Плоди невеликі, усередині яких досить гостре насіння. На Карибських островах чилі сприймається як фрукт, і їдять його відповідно. Відкриття цього гострого продукту принесло величезний прибуток іспанцям. Можна з упевненістю стверджувати, що європейською столицею перцю чилі є Угорщина. З’явився він тут ще під час вторгнення турків. Появу цього перцю в країні не можна назвати спокійною, так як супроводжувалося воно вбивством і насильством. Були навіть знайдені свідчення того, що рослина наділена магічними властивостями. Угорці стверджують, що саме завдяки чилі вони змогли зберегти свій особливий темперамент. Національний угорський танець, який називається «чардаш» зобов’язаний перцю своїм «вогненним ритмом».
Як не дивно, але у чилі з перцем немає нічого спільного, незважаючи на те, що і називають їх однією назвою «перець». У продажу його вказують як темно-червоний фрукт. Продають висушені і ретельно подрібнені стручки як «кайенский перець», «чилі» і «турецький перець». Французам він відомий як «кайенский перець», а асоціюють вони його з каторжною колонією, адже там вирощували чилі разом з іншими рослинами.
Назва «чилі» з’явилася завдяки конквістадорам, які займалися його поширенням. Пов’язано це з тим, що вони помилково вважали батьківщиною цієї рослини країну Чилі.

Chilli
Сорти:
Пташине око – він дуже гострий і має гострокутну форму.
Поблано – великий перець і середньо гострий.
Хабанеру – так званий «звір» з усіх сортів чилі.
Серрано – цей сорт відрізняється своєю кулеподібною формою.
Халапеньо – він може бути як червоним, так і зеленим.
Анахейм – володіє досить м’яким смаком.
Як вибрати
При покупці перцю чилі ретельно огляньте стручок. У сушеному вигляді він повинен мати рівномірне забарвленням. Плід повинен бути пружним, без єдиної ознаки розтріскування. Якщо на ньому є пляма світло-помаранчевого кольору, то це ознака того, що на перець напали мікроби набагато раніше Вас.
Як зберігати
Свіжий чилі пружний на дотик і має блискучу шкірку. Якщо Ви захочете зберегти його в такому ж вигляді, то його слід покласти в холодильник, проте не слід тримати більше п’яти днів.
Для тривалого зберігання його можна обробити в оцті або рослинною олією.
Зберігайте його в стручках, а не в перемеленому вигляді. Мелений перець втрачає свій смак, а також знебарвлюється.
Рекомендується зробити своєрідну гірлянду і сушити його в такому вигляді.
Ще одним способом зберігання є заморозка, але попередньо перець слід загорнути в поліетиленовий пакет. До цього слід вдаватися у виняткових випадках, адже в такому вигляді він втрачає дуже важливі речовини.
У кулінарії
Чилі є найпопулярнішою спецією, причому в усьому світі. У кулінарії йому просто немає рівних. Чим менше перчик, тим він гостріше. Якщо Ви не знаєте наскільки гострий перець, в блюда кладуть спочатку лише трохи, а після додають скільки потрібно.
Його дуже часто використовують для приготування супів: рибного, томатного. Він невід’ємний компонент більшості м’ясних страв. Чилі додають під час приготування риби, ковбас, квасолі, соусів, рису і капусти.
Використовується він і для консервації. Ніколи не додавайте перець в киплячу олію тому, що чорніє, втрачає свій колір і гіркне.

У культурі
Цей гострий перчик чилі найголовніший компонент приправи з ідентичною назвою, він є основною її складовою. Його подорож почалася в тропічній частині Америки, а вже звідти продовжила поширюватися по всьому світу. Мексика відкрила перед ним нові двері, адже саме там чилі зробили символом національної кухні. Цей перець був невід’ємною частиною їжі ацтеків. Популярним він став через індіанські вірування, згідно з якими, вживання в їжу великої кількості цього овоча може не тільки впливати на сексуальну потенцію, але і наділяє Вас магічною силою, яка дозволяє впливати на людей. У деяких племен мексиканських індіанців чилі прирівнювався до божества.
Корисні властивості перцю чилі
Склад і наявність корисних речовин
У перці чилі міститься величезна кількість вітамінів, ніацин, холін, фолієва кислота, тіамін, бета-каротин, піридоксин, рибофлавін і аскорбінова кислота. Крім цього в ньому є марганець, залізо, цинк, кальцій і фосфор.
Корисні і лікувальні властивості
Користь чилі полягає у великому вмісті в ньому вітамінів, мікроелементів і макроелементів.
Помірне вживання його в їжу покращує апетит, нормалізує роботу травної системи і прискорює метаболізм. Це аж ніяк не єдина позитивна властивість гострого перцю. Всім відомо його позитивний вплив на роботу мозку і печінки.
Його слід вживати людям, що страждають від безсоння, алергії, застуді, бронхіальній астмі, епілепсії, гепатиту та атеросклерозу. Дуже важливо знати, що ця пекуча рослина здатна уповільнити розвиток злоякісної пухлини.
З його допомогою в організмі виробляється ендорфін, який підвищує нашу стійкість до стресів, а також значно збільшує больовий поріг. Чилі покращує кровообіг і впливає на імунну систему.
В результаті проведених досліджень було виявлено, що перець можна застосовувати для терапії цукрового діабету.
Небезпечні властивості перцю чилі
Цей перець категорично заборонено вживати в їжу людям із захворюванням шлунково-кишкового тракту.
Будьте обережні, і не допускайте його потрапляння на слизову оболонку і відкриту рану.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
9 Гостей, 1 Робот
Рекомендуємо!