Nokia – історія розвитку | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

4438 Переглядів

 Nokia – історія розвитку

Фінська компанія по праву є провідним світовим виробником мобільних пристроїв. Звичайно, першість у створенні мобільних телефонів належить не Nokia. Раніше всіх, в 1973 році, стільниковий телефон створила американська компанія Motorola. Однак фінський виробник представив свої рішення вже в кінці 70-х років двадцятого століття. Компанія брала активну участь у розвитку стандарту GSM. Що вже казати, якщо ще в 1994 р. Nokia стала поставляти стільникові телефони … в Японію! При всіх своїх заслугах фінська компанія не втратила позицій в період телекомунікаційного буму, як це іноді буває з недавніми лідерами суміжних ринків (наприклад, MP3-плеєри).

Навпаки, в умовах жорсткої конкуренції Nokia і сьогодні продовжує активно розвиватися у всіх напрямках, пропонуючи все більш нові та цікаві рішення.

Можливо, причини такої гнучкості варто шукати в історії компанії. За 140 років з гаком фінська компанія зазнала значних змін.

Історія компанії

12 травня 1865 фінському інженеру Фредріку Ідестаму (Knut Fredrik Idestam) було дозволено побудувати деревообробну фабрику. Вона була розташована на березі річки Нокія. Не дивно, що в 1871 р. компанія була перейменована в Nokia Ab.

Виробництво паперової продукції та паперу швидко зробило компанію відомою. Близькість ріки дозволила Nokia стати також виробником електроенергії. Це привернуло випускала гумові вироби компанію Finnish Rubber Works (заснована в 1898 р.). У 1922 р. вона отримала контроль над Nokia і створеної в 1912 р. компанією Finnish Cable Works. Остання була виробником кабельного обладнання. Що і зумовило телекомунікаційне майбутнє Nokia.

Надалі назва Nokia використовували всі три компанії. А значить, під цим ім’ям випускалася найрізноманітніша продукція (від гумових чобіт до паперу).

У 60-х рр.. минулого століття в компанії Finnish Cable Works було створено підрозділ електроніки. Ця подія стала ще одним кроком на шляху до виробництва цифрової техніки.

Тим часом, в 1967 р., відбулося закономірне злиття трьох компаній в одну. Finnish Rubber Works поглинула Nokia і Finnish Cable Works. Але формально дві компанії влилися в саму маленьку – Nokia Ab. Новоутворена Nokia Corporation працювала за різними напрямками. Це деревообробна промисловість, виробництво гумових виробів, кабельного обладнання, електроніки, вироблення електроенергії і ряд більш дрібних виробництв.

Поступово все більше зусиль в компанії зосереджувалась на електроніці. У тому числі завдяки далекоглядному керівництву. При генеральному директорі Карі Каірамо (Kari Kairamo) відбулися знаменні для компанії події. З’явилися перші мобільні телефони Nokia, була створена мережа стільникового зв’язку Nordic Mobile Telephony, для якої випускалися телефони Nokia стандарту NMT450. Фінський виробник у 80-х придбав ряд електронних компаній – Mobira, Salora, Televa, Luxor of Sweden.

Криза виробництва, викликаний спадом світової економіки, відбився й на розвитку Nokia. Карі Каірамо покінчив життя самогубством у 1988 р. Фінська компанія змогла вийти з кризи шляхом масштабної реструктуризації. Надалі всі ресурси компанії були зосереджені на телекомунікаціях.

Nokia брала діяльну участь в просуванні нового стандарту стільникового зв’язку – Global System for Mobile Communications, тому самому GSM. 1 липня 1991 прем’єр-міністр Фінляндії Харрі Холкері (Harri Hermanni Holkeri) здійснив перший дзвінок через мережу GSM. Природно, з телефону Nokia.

У наступному році керівництвом компанії було прийнято рішення про концентрацію на телекомунікаційному напрямку. Індустріальні підрозділи були виділені в окремі компанії.

Це був вірний крок, і вже до 1998 р. фінський гігант виявився лідером на світовому ринку мобільного зв’язку.

Сьогодні компанія випускає різну продукцію. Це стільникові телефони, смартфони і комунікатори, аксесуари до них, телекомунікаційне обладнання для операторів мобільного і фіксованого зв’язку.

Фінського виробника виділяє прагнення до різних експериментів, технологічним та дизайнерським. Результатом є несподівані й цікаві рішення. Не всі вони стають затребуваними. Можна згадати невдачі ігрових платформ N-Gage і N-Gage QD, сенсорних Nokia 7700/7710. Користувачі часто не готові до подібних продуктів. Або самі рішення виявляються недопрацьованими, недосконалими.

Цікаво, що при всій тязі до експериментів компанія іноді проявляє невиправданий консерватизм. Так, довгий час продуктова лінійка Nokia складалася суцільно з моноблоків або апаратів оригінальних форм-факторів, представлених самою компанією, в результаті телефони в популярних форм-факторах розкладачок і слайдерів виходили з запізненням. Також Nokia прогавила моду на тонкі рішення, введену Motorola з її RAZR V3 і підхоплену іншими компаніями. Лише в минулому році з’явилися подібні рішення (Nokia N76, наприклад). Із затримкою фінська компанія відреагувала на успіх музичних телефонів Sony Ericsson Walkman. Nokia N91 ніяк не можна було назвати масовим. Лінійка XpressMusic з’явилася також порівняно недавно. Незважаючи на все це, фінський виробник залишається лідером в плані технологій та дизайну.

Можна відзначити постійне вдосконалення можливостей платформ (S40, S60), реалізацію нових технологій (GPS, вбудовані жорсткі диски, microUSB і інш.), Використання іміджевого заряду і увагу до матеріалів корпусу.

Перш ніж переходити до сучасного стану компанії, варто пробігтися по знаковим для Nokia продуктам, які дозволили фінському виробникові не розгубити перевагу в конкурентній боротьбі. А також в тій чи іншій мірі вплинули на розвиток мобільних терміналів взагалі.

Ідеї, реалізовані в цих апаратах, використовуються і іншими виробниками. Що на руку простим користувачам – нам з вами.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
12 Гостей
Рекомендуємо!