Інформація 27.07.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1323 Переглядів

Нарахування та сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – під час «круглого столу» в Галицькій ОДПІ

Нещодавно в Галицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч начальника податкової інспекції Парубій Олени Володимирівни з платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Розпочинаючи зустріч Олена Парубій проінформувала, що за перше півріччя 2016 року платники Галицької ОДПІ сплатили до місцевого бюджету 7605,2 тис.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Індикативні показники виконано на 1885,2 тис.грн., або на 133,0%. Приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 4920,8 тис.гривень.

Олена Парубій розповіла, що по місту Львову у 2015 році база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що є у власності фізичних осіб, зменшується для квартир на 80 кв.м., для будинків – на 160 кв.м.

Пільги зі сплати податку на нерухоме майно надаються у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку. Так у 2015 році база оподаткування зменшується на:

60 кв.м. включно (для квартир/ри);

120 кв.м. включно (для житлового/вих будинку/ків);

180 кв.м. (для різних типів нерухомості, одночасного володіння квартирою/рами та будинком/ками).

Сільські, селищні, міські ради могли збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування встановлена цим підпунктом.

Для прикладу: по місту Львову у 2015 році база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що є у власності фізичних осіб, зменшується для квартир на 80 кв.м., для будинків – на 160 кв.м., для різнотипних об`єктів – на 200 кв.м.

Пільги надаються у межах затверджених органами місцевого самоврядування квадратних метрів і незалежно від кількості квартир чи будинків, які перебувають у власності людини. Наприклад, якщо у власності людини декілька будинків, один з яких має площу 70 кв.м., інший – 120 кв.м., то платити податок, якщо такі будинки знаходяться у м.Львові, треба з площі, що перевищує 160 кв.м., тобто за 30 кв.метрів.

Пільги із сплати податку для фізичних осіб не надаються на об’єкти оподаткування:

- що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності);

- якщо площа такого об’єкта (об’єктів) буде більше, ніж п’ятикратний розмір неоподаткованої площі, яку затвердять місцеві ради.

Якщо власник квартири (наприклад, площею 95 кв.м.) здає в оренду одну кімнату цієї квартири, він не матиме права на встановлену пільгу щодо звільнення від оподаткування площі в розмірі 80 кв.м. (за умови, що така квартира знаходиться у місті Львові) і буде змушений платити податок на нерухомість із загальної площі квартири (95 кв.м.), оскільки пільга надається на об’єкт нерухомості, а не на площу. За тим самим принципом оподатковуватиметься і оренда (як часткова, так і цілого об’єкта) будь-якого іншого нерухомого майна (будинку, іншої квартири, дачі тощо).

Олена Парубій звернула увагу, що фізичні особи – платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що отримали повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити, мають сплатити податок протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

Фізичні особи можуть сплатити податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків.

Також Олена Володимирівна повідомила, що громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до органів фіскальної служби за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку; нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними органів фіскальної служби та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, орган фіскальної служби за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.

На завершення зустрічі Олена Парубій подякувала всім платникам податків за непосильний внесок забезпечення надходжень по податку на нерухоме майно.

 Рівень виплати заробітної плати на контролі у Галицькій ОДПІ

На сьогоднішній день питання легалізації трудових відносин та доходів громадян залишається актуальною проблемою під час працевлаштування. Деякі роботодавці намагаються застосовувати різні форми нелегальних трудових відносин. Це, зокрема: використання праці громадян без укладення трудових договорів, виплата зарплати «в конверті» при легальному працевлаштуванні. Зарплата в «конвертах» – тягар сучасності, який несе за собою чимало негараздів як для країни в цілому, так і для самого працівника. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на відпустки, оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором та на пенсійне забезпечення. Тому заробітна плата у «конвертах» – це лише тимчасове благо, а майбутнє нелегальних працівників фактично залишається безперспективним.

Галицькою ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області протягом поточного року проводиться значна робота в частині детінізації заробітної плати, зокрема з платниками, які згідно з звітами виплачували найманим працівникам заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімуму.

Так, днями в інспекції відбулось чергове засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати.

У засідання комісії взяли участь в.о.першого заступника начальника Галицької ОДПІ Андрій Кобільник, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Ігор Мочерад, спеціаліст відділу соціально – економічного розвитку Галицької районної державної адміністрації Людмила Пілюк, начальник відділу управління економічної політики департаменту економічної політики Львівської міської ради Людмила Панчак, головний спеціаліст пенсійного фонду Ірина Рудницька та представники підприємств.

Андрій Кобільник зазначив, що питання запобіганню виплати заробітної плати в «конвертах», легалізація трудових відносин є основними напрямами роботи інспекції, що активно обговорюються під час брифінгів, семінарів, зустрічей із бізнес-спільнотою району. Відповідно, проводиться контроль за дотриманням підприємствами та фізичними особами – підприємцями вимог, податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам. Постійно проводиться робота по підвищенню рівня виплачуваної заробітної плати та руйнування схем мінімізації сплати податку на доходи фізичних осіб.

Ігор Мочерад проінформував, що на комісію запрошено представників 32 підприємств Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівської області, у яких розмір заробітної плати у травні 2016 року на рівні або менший мінімального та заборгованості з виплати заробітної плати.

На засіданні комісії було заслухано керівників та головних бухгалтерів підприємств, також обговорені проблемні питання їхньої підприємницької діяльності, основні зміни в податковому законодавстві, зокрема, Ігор Мочерад нагадав, що з 1 січня 2016 року знижено навантаження на фонд заробітної плати для роботодавців: єдина ставка єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 22% застосовується як до заробітної плати, так і до інших доходів. Тобто, зниження єдиного внеску створило умови для бізнесу у підвищенні заробітної плати своїм працівникам.

Також, проінформував, що рівень мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 року складає 1978 грн., з 01.05.2016 року становить в розмірі 1450 грн., та з 01.12.2016 року – 1550 грн.

Граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги в 2016 році становить 1930 грн. соціальні пільги визначені в таких розмірах : 100% – 689 грн., 150% – 1033,50 грн., 200 % – 1378 грн.

Ставка податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати та винагород за цивільно – правовими договорами становить 18 %. База нарахування єдиного соціального внеску на заробітню плату та винагороди за цивільно – правовими договорами складає – 22 %.

Під час співбесід із роботодавцями головним їхнім аргументом у своє виправдання у них є те, що таку заробітну плату отримують працівники, які працюють неповний робочий день, працюють за сумісництвом за неосновним місцем роботи, тимчасово втратили працездатність або брали відпустки без збереження заробітної плати.

На завершення заходу Андрій Кобільник наголосив, що працівникам під час працевлаштування слід знати, що оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок. Необхідно зрозуміти, що захистити себе можна тільки законним шляхом. А це можливо в тому випадку, коли відносини з роботодавцем офіційно оформлені.

 Спільні заходи – це завжди результат!

Галицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області систематично здійснює контроль за підприємствами, які не перераховують або перераховують до бюджету не в повному обсязі та з порушенням термінів сплати податок на доходи фізичних осіб, мають довгострокову заборгованість з виплати заробітної плати, виплачують зарплату менше мінімально встановленого рівня.

У рамках засідання «круглого столу», що відбулося в приміщенні Галицької районної державної адміністрації, податківці, підприємці та органи місцевого самоврядування обговорили проблемні питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня.

Дієвим способом впливу на керівників, які не нараховують та не виплачують заробітну плату, при цьому не перераховують до бюджету податок на доходи фізичних осіб – є діяльність робочих комісій.

Так, за січень – червень 2016 року проведено 25 спільних заходів при Галицькій районній державній адміністрації, на яких заслухано 128 керівників підприємств, легалізовано трудові відносини 34 найманих працівників із роботодавцями.

Крім того, під час засідань платникам систематично роз’яснюється основні зміни податкового законодавства, зокрема, зменшення податкового навантаження на фонд заробітної плати за рахунок зменшення ставки по ЄСВ (з 34,7% до 22%), також обговорюються проблемні питання їхньої підприємницької діяльності.

Станом на 01.07.2016 року платники податків, Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили до Зведеного бюджету 584292,8 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб. Приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 56,2% або 210171,3 тис. гривень.

У загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевого бюджету, що контролюються податковою інспекцією району, частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб з початку року склала 78,6%, від загальної суми надходжень Зведеного бюджету – 42,3%.

Також, за перше півріччя 2016 року платники Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили 1017527,1 тис.грн. єдиного внеску. Індикативні показники виконано на 41763,6 тис.грн., або на 140,3%. Приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 25337,2 тис.гривень.

Галицькою ОДПІ проведено 9 засідань робочої групи, на яких заслухано 264 керівників підприємств. Додатково до бюджету надійшло – 183,0 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску –  448,8 тис. гривень.

Протягом січня – червня 2016 року проведено 8 результативних перевірок платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи з порушенням чинного податкового законодавства, внаслідок яких донараховано податку на доходи фізичних осіб у сумі – 172,8 тис.грн., єдиного соціального внеску – 203,7 тис.грн., військового збору – 7,4 тис.гривень.

 На 286 тис.гривень зменшено заборгованість з виплати заробітної плати

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів є податок з доходів фізичних осіб. Ці кошти спрямовуються на вирішення соціальних проблем громад кожного населеного пункту, якісне медичне обслуговування, належний рівень освіти та культури. Зменшення заборгованості по заробітній платі чи легалізація доходів – це не тільки надходження до бюджету, а й захист прав та законних інтересів платників податків.

Легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямів роботи Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

Питання додержання законодавства про оплату праці та забезпечення соціальних гарантій працюючих на сьогодні – один із вагоміших напрямків роботи на місцевому рівні.

Днями в приміщенні Сихівської районної державної адміністрації відбулось чергове засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати.

Так, протягом січня – червня 2016 року проведено 25 спільних заходів при Сихівській районній державній адміністрації, на яких заслухано 136 керівників підприємств, з яких 105 підняли рівень виплати заробітної плати. Крім того, проведено 17 зустрічей з керівниками підприємств, які допустили заборгованість з виплати заробітної плати найманим працівникам, в результаті яких зменшено заборгованість з виплати заробітної плати на 286,00 тис.гривень.

Учасники зустрічі дійшли згоди щодо підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам не нижче за мінімально встановлений законодавством.

Тільки завдяки спільним заходам органів місцевого самоврядування, Пенсійного фонду, податкових та державних виконавчих служб ми досягнемо позитивних результатів у питанні контролю за додержанням законодавства про оплату праці.

 Детінізація заробітної плати на контролі Галицької ОДПІ

Нещодавно в приміщенні Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області відбулось засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати.

У засідання комісії взяли участь начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Ігор Мочерад, заступник начальника управління – начальника  відділу контрольно – перевірочної роботи управління податків і зборів з фізичних осіб Андрій Кобільник, спеціаліст відділу соціально – економічного розвитку Сихівської районної ради Ірина Дякун, начальник відділу управління економічної політики департаменту економічної політики Львівської міської ради Анна Глова, головний спеціаліст пенсійного фонду Ірина Цинкалюк та представники підприємств.

До участі у засіданні робочої групи були запрошені представники 28 підприємств Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівської області, у яких розмір заробітної плати у травні 2016 року на рівні або менший мінімального та заборгованості з виплати заробітної плати.

На засіданні комісії заслухано керівників та головних бухгалтерів підприємств, також обговорені проблемні питання їхньої підприємницької діяльності, основні зміни в податковому законодавстві, зокрема, що з 1 січня 2016 року знижено навантаження на фонд заробітної плати для роботодавців: єдина ставка єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 22% застосовується як до заробітної плати, так і до інших доходів.

Під час засідання, з’ясовано, що основними причинами нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче мінімального рівня є встановлення неповного робочого дня, праця за сумісництвом, оплата праці за фактично відпрацьований час.

Учасники зустрічі дійшли згоди щодо підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам не нижче за мінімально встановлений законодавством.

Так, Галицькою ОДПІ з початку року проведено 9 засідань робочої групи, на яких заслухано 264 керівників підприємств. Додатково до бюджету надійшло – 183,0 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску – 448,8 тис.гривень.

Протягом січня – червня 2016 року проведено 8 результативних перевірок платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи з порушенням чинного податкового законодавства, внаслідок яких донараховано податку на доходи фізичних осіб у сумі – 172,8 тис.грн., єдиного соціального внеску – 203,7 тис.грн., військового збору – 7,4 тис.гривень.

 Через «Електронний кабінет платника» платники можуть підготувати, заповнити та надіслати звіт по єдиному внеску за новими формами

Нещодавно в Галицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч начальника податкової інспекції Парубій Олени Володимирівни з платниками єдиного внеску на тему: «Нові форми звітності єдиного внеску. Сервіс «Електронний кабінет платника» через який платники мають можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами».

Розпочинаючи зустріч Олена Парубій проінформувала, що за перше півріччя 2016 року платники Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили 1017527,1 тис. грн. єдиного внеску. Індикативні показники виконано на 41763,6 тис. грн., або на 140,3%. Приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 2,6 % або 25337,2 тис.гривень. Слід зазначити, що тільки за червень 2016 року до бюджету надійшло 187394,5 тис. гривень.

Нагадала, що з 1 січня 2016 року фізичні особи – підприємці та ті, хто провадять незалежну професійну діяльність, сплачують ЄСВ за ставкою 22%. Це передбачено Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

О.Парубій розповіла, що починаючи з 1 липня 2016 року Звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за звітний період «червень 2016 року» та наступні звітні періоди подаються платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 р. №441.

Нові електронні формати Звіту розміщені на офіційному веб-порталі ДФС України в розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

Для подання Звіту в електронному вигляді за новими формами платникам єдиного внеску у випадку відсутності діючого Договору про визнання електронних документів з відповідним територіальним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.

Звернула увагу, що Звіт за попередній звітний період до 2016 року, який не подавався, подається до контролюючого органу за формою, що діяла з 1 травня 2015 року та подається лише один раз за один звітний період.

Начальник податкової інспекції проінформувала, що з 1 липня поточного року для платників єдиного внеску розширено функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua). Так, платники мають можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами.

Нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:

- податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (податковий розрахунок за ф. 1-ДФ);

- звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

 - повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Олена Володимирівна нагадала про те, що вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, а також безкоштовно в АЦСК Інформаційно – довідкового департаменту ДФС України ( https://acskidd.gov.ua/
).

Також, на веб-порталі ДФС України працює он – лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

На завершення зустрічі Олена Парубій подякувала всім платникам податків за непосильний внесок забезпечення надходжень єдиного внеску.

Про актуальні питання оподаткування йшлося на семінарі

Фахівці Галицької, Личаківської та Залізничної ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області провели семінар для платників податків Львова на тему: «Нове в оподаткуванні. Актуальні питання оподаткування для платників податків – фізичних осіб – підприємців».

Пропонуємо найбільш актуальні питання та відповіді, які роз’яснено на семінарі.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума доходу, виплачена суб’єктом господарювання фізичній особі, яка провадить незалежну професійну діяльність?

Під час виплати податковими агентами фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов’язаних з такою діяльністю, військовий збір у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотка від сукупного чистого доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в термін передбачений для сплати податку на доходи фізичних осіб. Однак, у разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця, такий суб’єкт господарювання – податковий агент зобов’язаний утримувати військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка.У даному випадку податковий агент повинен утримати і податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс.

Чи звільняється від сплати земельного податку суб’єкт господарювання, який використовує декілька земельних ділянок і планує перейти на спрощену систему оподаткування платником єдиного податку третьої групи?

Відповідно до пп. 14.1.147 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої-третьої груп для провадження господарської діяльності (пп. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).

Водночас користування земельною ділянкою може виникати й на умовах оренди. Звільнення від сплати орендної плати, в тому числі платників єдиного податку, чинним законодавством не передбачено.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід, отриманий фізичною особою - резидентом, від продажу рухомого майна?

Оскільки об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід фізичної особи – резидента, до якого включається частина доходу від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 173 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), то сума такого доходу оподатковується збором за ставкою 1,5 відсотка. Разом з тим, не є об’єктом оподаткування як ПДФО, так і військовим збором сума доходу, отримана фізичною особою – резидентом від операцій з продажу (обміну) протягом року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда (п. 173.2 ст. 173 ПКУ). У разі продажу (обміну) протягом року двох або більше об’єктів рухомого майна, такий дохід підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. та військовим збором за ставкою 1,5 відс.

Який термін сплати податоку на нерухоме майно?

З 1 липня платники податків – фізичні особи Львівщини на підставі податкових повідомлень-рішень зобов’язані сплатити податок на нерухоме майно.

Громадянам, які володіють житловими будинками площею понад 120 кв.м., квартирами площею понад 60 кв.м., різними типами об’єктів житлової нерухомості (в тому числі їх частками) площею понад 180 кв.м. або об’єктами нежитлової нерухомості у разі неотримання податкових повідомлень – рішень на сплату податку, або ж у разі незгоди з розрахунком податку чи виявлення розбіжностей щодо зазначеної у ньому інформації про об’єкт нерухомості, слід звернутися з оригіналами документів про право власності на нерухоме майно до фіскальних органів за місцем реєстрації платника.

Останні, якщо є підстави, мають провести перерахунок суми податку і надіслати нове податкове повідомлення-рішення.

Одночасно нагадуємо, що в 2016 році фізичні особи сплачують податок за 2015 рік відповідно до ст.266 Податкового кодексу України.

Розрахунок податку здійснено на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Податкові повідомлення-рішення надіслано до 1 липня. Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення – рішення. Останній день сплати податку припадає на 29 серпня 2016 року.

За порушення термінів сплати податків платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Чи повинна фізична особа сплачувати земельний податок в разі набуття права власності на будівлю але право власності на земельну ділянку під такою будівлею не оформлено?

Використання землі в Україні є платним. Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

До особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності/користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Отже, фізичні особи, які не оформили відповідно до законодавства право власності або право користування землею, проте набули це право відповідно до цивільно-правових угод, рішення суду, рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування повинні сплачувати земельний податок на загальних підставах.

Чи оподатковується військовим збором дохід фізичної особи у вигляді пенсії?

Починаючи з 1 липня 2016 року із суми пенсій понад 10740 грн. справляється в частині перевищення податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовий збір за ставкою 1,5 відс. З 1 січня до 30 червня 2016 оподаткуванню підлягали пенсії понад 4134 грн. Із суми перевищення справлявся податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відс. та військовий збір за ставкою 1,5 відс. Пенсії, призначені учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ПДФО і військовим збором взагалі не оподатковуються.

Якщо погодинна оренда приміщення: за якими ставками сплачувати земельний податок?

Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини іншим суб’єктам господарювання, податок за такі земельні ділянки та за земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ставки земельного податку за площі, що надаються в оренду на неповний робочий день (кілька годин на тиждень або день) нормами чинного законодавства не передбачено.

Таким чином, суб’єкти господарювання, які надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі (споруди) або їх частини, приміщення на неповний робочий день, обчислюють земельний податок на загальних підставах.

Як оподатковується військовим збором дохід, отриманий від ломбарду внаслідок реалізації заставленого майна фізичної особи за невиконання умов договору?

Якщо внаслідок реалізації предмета застави виручена грошова сума перевищує розмір забезпечених цією заставою вимог заставодержателя (ломбарду), то різниця, яка повертається платнику податку, включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інші доходи і є об’єктом оподаткування як податком на доходи фізичних осіб, так і військовим збором.

Чи має право на податкову соціальну пільгу фізична особа, яка працює неповний робочий день?

Відповідно до пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2016 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1930 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1378 грн. х 1,4), у 2014, 2015 роках – 1710 грн. (1218 грн. х 1,4).

Тобто, фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

Чи оподатковується військовим збором дохід у вигляді спадщини (подарунку), отриманий платником податку від фізичної особи – резидента, та за якою ставкою?

Дохід платника податку фізичної особи – резидента, отриманий від фізичної особи – резидента у вигляді спадщини (дарунку) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та підлягає оподаткуванню (крім доходів що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою згідно ст. 174 Податкового кодексу України), військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

З якого звітного періоду потрібно подавати звітність платниками єдиного внеску подається за новими формами?

З 1 липня 2016 року Звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за звітний період «червень 2016 року» та наступні звітні періоди подаються платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 р. №441.

Нові електронні формати Звіту розміщені на офіційному веб-порталі ДФС України в розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

Для подання Звіту в електронному вигляді за новими формами платникам єдиного внеску у випадку відсутності діючого Договору про визнання електронних документів з відповідним територіальним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.

Платник єдиного внеску також може підготувати, заповнити та надіслати Звіт в електронному вигляді за новими формами, скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника».

Водночас, Звіт за попередній звітний період до 2016 року, який не подавався, подається до контролюючого органу за формою, що діяла з 1 травня 2015 року та подається лише один раз за один звітний період.

 Відповідає «гаряча лінія»!

На запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав завідувач сектору адміністрування єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Тарас Чорний.

Пропонуємо до уваги відповіді на актуальні питання.

Чи можна подати через «електронний кабінет платника» подати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами?

Так, з 1 липня поточного року для платників єдиного внеску розширено функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» ( cabinet.sfs.gov.ua). Платники мають можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами.

Нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:

- податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (податковий розрахунок за ф. 1-ДФ);

- звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

 - повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, а також безкоштовно в АЦСК Інформаційно – довідкового департаменту ДФС України ( https://sfs.gov.ua/anonsi/13581.html).

 Чи нараховується єдиний внесок на безповоротну фінансову допомогу, виплачену роботодавцем?

Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є безповоротна фінансова допомога, що має систематичний характер та виплачена роботодавцем працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.

Не є базою нарахування єдиного внеску сума безповоротної фінансової допомоги разового характеру та безповоротна фінансова допомога, виплачена роботодавцем особам, які не перебувають з ним у трудових відносинах.

 Який строк давності щодо нарахування ЄСВ?

Згідно з ч. 16 ст. 25 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Це означає, що орган ДФС України може донарахувати суми ЄСВ, застосовувати штрафні санкції за порушення порядку нарахування та сплати ЄСВ, стягувати недоїмки та штрафні санкції за весь період існування СГД, починаючи з дати його взяття на облік як платника ЄСВ.

Це також означає, що платник ЄСВ зобов’язаний і має можливість виправити помилки щодо ЄСВ за звітний період будь – якої давності, і за такі допущені і навіть самостійно виправлені помилки він буде нести фінансову відповідальність, передбачену ст. 25 Закону про ЄСВ.

 Чи є базою нарахування ЄСВ вартість санаторних путівок, що надаються підприємством безкоштовно своїм працівникам?

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди ФО за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску встановлено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5.

Підпунктом 2.3.4 п. 2.3 розд. 2 Інструкції № 5 визначено, що вартість путівок працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім випадків, указаних у п. 3.2 розд. 3 Інструкції № 5), входять до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Отже, вартість путівки, що надається підприємством працівнику, є базою нарахування єдиного внеску.

Як сплатити ЄСВ у разі зміни місцезнаходження?

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 6 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зобов’язаний подавати звітність до фіскального органу за основним місцем обліку у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно з пунктом 7 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, якщо страхувальник із числа страхувальників, зазначених у пункті 1, 2, 4 цього розділу, у звітному періоді змінює місцезнаходження, місце реєстрації або місце проживання (поза межами територіального обслуговування фіскального органу, в якому він перебував на обліку), звіт за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до фіскального органу за новим місцем взяття на облік.

Таким чином, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого єдиного внеску подається та сплачується за новим місцем взяття на облік.

 Як визначається «максимальна величина бази нарахування ЄСВ»?

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 1 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом № 2464, на яку нараховується єдиний внесок. З 01.05.2016 року максимальна величина бази нарахування ЄСВ дорівнюватиме 36 250 грн.  (1450 грн. *25). Відповідно максимальний розмір нарахованого ЄСВ з 01.05.2016 року становитиме 7975 грн. (36250 грн. * 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. *8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника з інвалідністю, якщо роботодавцем є юридична особа.

 При отриманні нецільової благодійної допомоги потрібно нараховувати ЄСВ?

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) для платників, які згідно з п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 є роботодавцями, визначено суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄСВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5 (далі – Інструкція № 5).

Оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, а відповідно до п. 3.31 розд. 3 Інструкції № 5 є матеріальною допомогою разового характеру і, відповідно «іншою виплатою, що не належить до фонду оплати праці», то вона не є базою нарахування ЄСВ.

 Який термін сплати єдиного внеску підприємцем, який використовує працю найманих працівників?

Фізичні особи – підприємці, які використовують працю найманих працівників, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

При цьому, під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, одночасно з видачею зазначених сум роботодавці зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

 Як правильно вирахувати єдиний внесок, якщо найманий працівник працює неповний робочий день та отримує менше мінімальної?

Відповідно до ст. 8 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у разi якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не перевищує розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума ЄВ розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки ЄВ.

Таким чином роботодавець розраховує суму єдиного внеску, як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки єдиного внеску незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її роботи.

Як нараховується єдиний внесок у разі тимчасової непрацездатності працівника?

Обов’язок нарахування єдиного внеску з мінімальної заробітної плати за основним місцем роботи передбачено у разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами). Такий порядок нарахування ЄСВ передбачає Закон України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Для працівника, який перебував на лікарняному повний місяць, у якому сума нарахованого лікарняного менше за мінімальний розмір заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), єдиний внесок розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої відповідно до статті 8 Закону № 2464.

Для працівника, який відпрацював частину місяця, а іншу частину перебував на лікарняному, де загальна сума нарахованого доходу (сукупна сума заробітної плати за відпрацьований час та лікарняного) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), виникає необхідність донарахування до мінімальної заробітної плати сума єдиного внеску розраховується таким чином:

- єдиний внесок на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності розраховується як добуток суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та ставки єдиного внеску, встановленої відповідно до ст. 8 Закону № 2464;

- єдиний внесок на суму нарахованої заробітної плати розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), зменшеної на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності за цей місяць, та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Варто зауважити, що у випадку, коли у працівника, в якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, єдиний внесок у місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності).

Якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, виникає потреба за минулий місяць (місяці) донарахувати єдиний внесок виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

 Галицькою ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області для платників податків проведено ряд практикумів з питань застосування податкового законодавства

Під час проведення практикумів були розглянуті питання щодо:

- адміністрування єдиного внеску за загальнообов’язкове державне страхування, наказ Міністерства фінансів України: від 03.03.2016 No308 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;

- особливості формування та подання звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49;

- порядок переходу на спрощену систему оподаткування для фізичних осіб;

- подання податкової звітності за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника»;

- особливості заповнення податкового розрахунку за формою 1-ДФ;

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- актуальні питання стосовно адміністрування податку на прибуток підприємств;

- система електронного адміністрування ПДВ;

- щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій;

- реалізація права на податкову знижку;

- правильність заповнення реквізитів «Призначення платежу» в платіжних документах;

- актуальні питання стосовно адміністрування податку на додану вартість;

- легалізація доходів, оформлення трудових відносин з найманими працівниками;

- особливості формування та подання звітності з транспортного податку;

- особливості формування та подання звітності з екологічний податок;

- електронні сервіси, які функціонують на веб-порталі ДФС України;

Платники податків подякували фахівцям інспекції за проведенні практикуми та отримані відповіді на питання, які їх цікавили.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
9 Гостей, 1 Робот
Рекомендуємо!