Інформація 15.09.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

803 Переглядів

Новий розрахунок податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво

Про новий розрахунок податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво поінформували фахівці Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області. Присутніх поінформовано, що Державна фіскальна служба України листом від 02.09.2016 р. №29468/7/99-99-15-02-01-17 надала роз’яснення щодо нової форми та Порядку розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво відповідно до наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2016р. № 544 «Про затвердження форм та Порядку розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво» (далі – Розрахунок та Порядок), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за N 923/29053 (далі – наказ №544), який набрав чинності 29 липня 2016 року.

Звернули увагу, що подання Розрахунку за новою формою, затвердженою наказом №544, ДФС України роз’яснила, що його слід подати починаючи з декларування за 3 квартали 2016 року.

Про надання послуг платникам та про електронні сервіси державної фіскальної служби під час тренінгу для внутрішньо переміщених осіб

Днями, в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся тренінг для підприємців із числа внутрішньо переміщених осіб на тему: «Бізнес-інтеграція внутрішньо переміщених осіб». ГДІ сектору обслуговування платників податків Моцяк Марія довела учасникам тренінгу широкий спектр інформаційних, консультативних і адміністративних послуг для платників, що надаються Центрі обслуговування платників, а також інформація про електронні сервіси Державної фіскальної служби України.

Також, враховуючи переваги електронного документообігу та визначені законодавством випадки надання звітності, винятково, в електронному вигляді, поінформовано щодо використання зареєстрованого в установленому порядку електронного цифрового підпису (ЕЦП).

В даний час одержати безкоштовно ключі ЕЦП можна у пунктах реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів при ГУ ДФС у Львівській області.

Марія Моцяк зазначила: «Робота органів Державної фіскальної служби усіх рівнів направлена на прозорі і партнерські відносини з платниками податків. Кожен платник повинен бути упевнений, що наша служба – це партнер бізнесу, сервісна служба. Процеси адміністрування та електронні сервіси, що надаються платникам, стосуються, як великих холдингів, так і середнього бізнесу та окремих підприємців. У цьому – суть усіх реформ, що проводяться у фіскальній службі протягом останніх років. Основне завдання реформ органів ДФС – повне перетворення з контролюючого органу у сервісну службу. Розвиток сервісів для платників податків – одна з важливих задач, визначених ДФС України».

Щодо зарахування суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток в податкових деклараціях

Фахівці Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області під час тренінгу розповіли, щодо зарахування суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток в податкових деклараціях з податку на прибуток підприємств у 2016 році. Авансовий внесок при виплаті дивідендів за підсумками звітного кварталу, півріччя, трьох кварталів розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті, якщо на момент виплати таких дивідендів декларація з податку на прибуток за звітний рік, на який припадають такі періоди, не подана. Якщо на момент виплати дивідендів за IV квартал звітного року Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) за такий рік подана та зобов’язання, нараховані у такій Декларації, погашені, то авансові внески нараховуються на суму перевищення дивідендів, що підлягають виплаті за IV квартал звітного року, над значенням об’єкта оподаткування податком на прибуток за такий рік, поділеному на 12 та помноженому на 3 (пропорційно кількості місяців, за які виплачуються дивіденди).

Звіти щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядок їх заповнення.

Нещодавно в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся черговий тренінг. Фахівці Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ поінформували, що відповідно до абзацу вісімнадцятого частини другої ст.17 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, – у розмірі 17000 гривень. Нагадали, що наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення.

Про електронний цифровий підпис в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ

Про електронний цифровий підпис в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області на тренінгу – навчанні для платників податків. Фахівці Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ ознайомили учасників з основами користування електронним цифровим підписом та поданням звітності засобами електронного зв’язку.

Податківці розповіли і на практиці показали, як саме відбувається процес електронного звітування, за допомогою яких програм формуються, підписуються та відправляються звіти, яка роль в даному процесі відведена електронному цифровому підпису. Нагадали, що звітність, надіслана електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, крім економії часу, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання. Платники податків, відвідавши такі заняття, переконуються: звітність в електронному вигляді – це просто і дуже зручно. Адже така форма звітування дозволяє економити час та кошти.

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з передачі майна платника податку до статутних фондів інших платників розповіли на тренінгу в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ

Фахівці Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомили, що відповідно до пп.196.1.7 п.196.1 ст.196 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2011 року №2755-VI (далі – ПКУ) операції з реорганізації (злиття, приєд- нання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об’єктом оподаткування ПДВ. Згідно із п.98.1 ст.98 р. ІІ ПКУ під реорганізацією платника податків, зокрема, розуміється зміна його правового статусу, яка передбачає будь-яку з таких дій або їх поєднання: зміна найменування платника податків, а для господарських товариств – зміна організаційно-правового статусу товариства, що тягне за собою зміну їх коду згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України та/або податкового номера; злиття платників податків, а саме передача майна платника податків до статутних фондів інших платників податків, унаслідок чого відбувається ліквідація платника податків, який зливається з іншими; поділ платника податків на декілька осіб, а саме поділ його майна між статутними фондами новоутворених юридичних осіб та/або фізичними особами, внаслідок якого відбувається ліквідація юридичного статусу платника податків, який поділяється; виділення з платника податків інших платників податків, а саме передача частини майна платника податків, що реорганізується, до статутних фондів інших платників податків в обмін на їх корпоративні права, внаслідок якого не відбувається ліквідація платника податків, що реорганізується.

На тренінгу в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ поінформувли чи виникають у підприємства податкові зобов’язання з ПДВ у разі медичного страхування своїх працівників за кошти підприємства

Під час чергового тренінгу який відбувся в Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ фахівці відділення  повідомили, що відповідно до пп.«б» п.185.1 ст.185 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI VI із змінами та доповненнями об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.Відповідно до пп.196.1.3 п.196.1 ст.196 р.V ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з: надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов’язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів; надання послуг із загальнообов’язкового державного соціального страхування (у тому числі пенсійного страхування), недержавного пенсійного забезпечення, залучення та обслуговування пенсійних вкладів та рахунків учасників фондів банківського управління, адміністрування недержавних пенсійних фондів. Враховуючи вищевикладене, операція з медичного страхування своїх працівників за кошти підприємства не призводить до виникнення податкових зобов’язань з ПДВ.

Щодо розрахунку авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів розповіли на тренінгу в Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ

Днями фахівці Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області під час тренінгу  поінформували, що розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів, Порядок нарахування та сплати авансових внесків при виплаті дивідендів передбачений п.57.11ст.57 розділу II Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яким з 1 січня 2015 року запроваджено новий порядок їх розрахунку із суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. При цьому якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкта оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Cума сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів, що не врахована в рахунок зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток за звітний період, у якому сплачена така сума авансових внесків, повинна враховуватися в рахунок зменшення податкового зобов’язання наступних звітних (податкових) періодів до її повного погашення.

При цьому не зараховані у зменшення податкового зобов’язання суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів станом на 01.01.2015 повинні враховуватися у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток у податковій декларації за 2015 рік та наступних звітних (податкових) періодах до повного їх погашення. При поданні Декларації №897 платниками податку на прибуток підприємств, які будуть розраховувати зменшення нарахованої суми податку у Додатку ЗП з урахуванням залишку суми сплачених авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов’язання з цього податку станом на 01.01.2015, рекомендуємо подати доповнення до декларації, передбачене п.46.4 ст.46 розділу II ПКУ, з відповідним поясненням та зазначенням відповідних сум, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці у податковій декларації.

Про зміни в податковому законодавстві – на практикумі у Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ ДФС у Львівській області

Нещодавно у Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся практикум для платників податків – юридичних осіб. Програма чергового практикуму охопила широке коло питань, що стосувались порядку оподаткування податком на додану вартість, податком на доходи фізичних осіб, сплати та звітування з акцизного податку. Фахівці нагадали про зміни стосовно ПДВ: внесено низку змін в частині операцій, звільнених від оподаткування. Актуальною також на сьогодні є тема запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального. СЕАРП – система електронного адміністрування реалізації пального та Єдиний реєстр акцизних накладних запроваджена з 1 березня поточного року. Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку до початку здійснення такої діяльності. Податківці в деталях зупинились на особливостях сплати податку на нерухоме майно юридичними та фізичними особами. Найбільше запитань в учасників заходу виникло з приводу звільнення від оподаткування податком на нерухоме майно будівель промисловості, що знаходяться на балансі юридичних осіб. Після закінчення практикуму податківці відповіли на запитання слухачів, акцентували увагу присутніх на можливості використання в роботі різноманітних електронних сервісів, що розміщенні на веб-порталі ДФС України.

Щодо порядку зарахування сплаченого за кордоном податку у зменшення зобов’язань з податку на прибуток у наступних звітних роках

Фахівці Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області на черговому тренінгу поінформували, щодо порядку зарахування сплаченого за кордоном податку у зменшення зобов’язань з податку на прибуток у наступних звітних роках. Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду. Сума сплаченого за кордоном протягом звітного року податку з прибутку, отриманого з іноземних джерел, не враховується у зменшення податкових зобов’язань з цього податку у наступних звітних роках. Порядок внесення змін до податкової звітності встановлено ст.50 Податковго Кодексу України.

Щодо відображення процентів за борговими зобов’язаннями у разі отримання від’ємного значення фінансового результату до оподаткування

Днями відбувся черговий тренінг для платників податків, фахівці Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області поінформували, що відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України – об’єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Якщо, проценти, нараховані на користь пов’язаних осіб –нерезидентів у звітному періоді 2016 року, збільшені на суму неврахованих процентів станом на 01.01.2016 відповідно до п. 141.1 ст. 141 Податкового Кодексу України та зменшених на 5 відсотків, не перевищують обмеження, визначені п.140.2 ст.140 Податкового Кодексу України, то сума таких не списаних процентів станом на 01.01.2016, зменшена на 5 відсотків, враховується у зменшення фінансового результату до оподаткування у декларації з податку на прибуток підприємств за цей звітний період 2016 року.

Щодо коригування страховиком фінансового результату до оподаткування на суму страхових резервів

В Пустомитівському відділенні Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся тренінг на якому поінформували, що відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодекса України (далі – ПКУ) для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» ПКУ. Страхова компанія, керуючись абзацом другим п.п.141.1.4 п.141.1 ст.141 ПКУ зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму витрат на формування страхових резервів, сформованих у розмірі та порядку, передбаченому Методикою. На суму коригування страхових резервів у бік зменшення відповідно до Методики фінансовий результат до оподаткування підлягає збільшенню на суму такого коригування.

Щодо визнання господарських операцій з ціллю трансфертного ціноутворення контрольованими розповіли на тренінгу

Працівники Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ проводять для платників податків безкоштовні тренінги-навчання.Так, нещодавно відбувся черговий тренінг під час якого фахівці Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ поінформували, що відповідно до п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими є господарські операції, які впливають на об’єкт оподаткування платника податку, що здійснюються: з пов’язаною особою – нерезидентом; з нерезидентом, зареєстрованим у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України; через комісіонерів – нерезидентів при здійсненні зовнішньоекономічних господарських операцій з продажу товарів. Господарські операції здійснені з нерезидентом, зареєстрованим у державі (на території), що не включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України. Таким чином, під визначення контрольованих підпадають операції між резидентом та нерезидентом у разі досягнення критеріїв, встановлених п.п.39.2.1.7 п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ, якщо нерезидент є пов’язаною особою з резидентом або нерезидент є комісіонером.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
8 Гостей, 2Роботів
Рекомендуємо!