Хліб | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

6923 Переглядів

Який хліб найбільш корисний?

З висівками і злаками, з насінням і горіхами, з родзинками і маком, бездріжджовий, вітамінізований, житній, лляний, «живий», «біо» … Про що це? Звичайно ж, про хліб.
На Русі споконвіку основною їжею був пісний хліб з грубої пшениці. Його готували за спеціальним рецептом в монастирях. Зараз у наших магазинах великий вибір хлібобулочних виробів, як кажуть, на будь-який смак. Але багато хто відмовляється від борошняних виробів, вважаючи, що хліб сприяє набору зайвої ваги.
Чи правильно ми робимо, відмовляючись від хліба?
Мабуть, нелегко знайти більш універсальний продукт, ніж хліб. У ньому міститься велика кількість корисних для здоров’я речовин, які так необхідні нашому організму. Відомі випадки, коли люди маючи можливість харчуватися тільки хлібом і водою, жили довгі роки і при цьому відрізнялися міцним здоров’ям. І це невипадково, справа в тому, що хліб містить вітаміни групи В, групи А, Е і К, хлор, натрій, селен, цинк, мідь, магній, кобальт, кремній, марганець, калій, йод. При повній відмові від хліба може виникнути стомлюваність, запальність, депресія і невдоволення собою, а все тому, що злаковий продукт є одним з головних джерел вітаміну В, що регулює функцію нервової системи і забезпечує захист від стресів.
Існує основне правило вживання хліба – необхідно завжди пам’ятати про міру! Дієтологи запевняють, що 150 грамів житнього або сірого хліба не можуть зіпсувати фігуру. Однак, необхідно враховувати, що корисний не всякий хліб. Давайте спробуємо розібратися який хліб можна і потрібно їсти кожен день, при цьому, не боячись набрати зайву вагу.

Білий пшеничний хліб (батон, здоба, багет, калач)

Bіlii'_hlіb
Пшеничне зерно є абсолютно унікальним продуктом. Зерно пшениці містить магній, мідь, цинк, селен, натрій, кобальт, хлор, калій, кремній, йод, марганець, вітаміни групи В, вітаміни А, Е, F і багато інших. Але в процесі переробки зерна в борошно вищого гатунку, всі безцінні для організму людини речовини, які містяться в зародку і оболонці пшеничного зерна, потрапляють у відходи.
В результаті, білий хліб, випечений з борошна вищого сорту, містить замість вітамінів і мікроелементів лише легко засвоювані калорії і крохмаль. Дієтологи відносять такий хліб до “легких” – легко засвоюваним вуглеводам. Замість користі людина отримує ризик накопичення зайвих жирів в організмі, а в результаті ризик розвитку ожиріння.
При постійному вживанні білого хліба та виробів з борошна вищого гатунку можливий ризик розвитку та загострення серцево-судинних, шлунково-кишкових, ендокринних захворювань, а в першу чергу діабету та онкологічних захворювань.
Якщо ж Ви можете обходитися без білого хліба, бажано вибирати пшеничний хліб з добавками: зерном вівса, проса, гречки, насінням льону та соняшнику, а також добавками: цибулею, морквою, гарбузом. Такий хліб крім калорій і крохмалю містить корисну клітковину.

Чорний і сірий хліб

Siryj_hlib
Чорний і сірий хліб, що мають у своєму складі житнє борошно, засвоюється організмом у кілька разів повільніше. Його користь безсумнівна, адже до складу житнього хліба входить: клітковина, мікроелементи, макроелементи, амінокислоти, мінеральні солі. До того ж білки житнього хліба багатші лізином.
Житній хліб має меншу калорійність, в порівнянні з білим, сприяє виведенню канцерогенів і шкідливих продуктів обміну речовин з організму.
Існує велика кількість сортів хліба на основі житнього борошна: з висівками (що містять клітковину, вітаміни і мінеральні речовини), кмином, родзинками, горіхами.
Калорійність хліба буде нижчою, якщо для приготування житнього хліба використовується борошно з зерна бобових (гороху, кукурудзи), при цьому вміст корисних речовин зростає.

Цільнозерновий хліб

Cel'nozernovii'_hlіb
Тим, хто стежить за своїм здоров’ям і вагою бажано вживати хліб з цілісного зерна. Доведено, що люди, що вживають продукти цільнозернові і багаті клітковиною, піддаються меншому ризику розвитку ожиріння, діабету, раку і серцево-судинних захворювань.
Цільнозерновий хліб містить у своєму складі всю користь цілісного зерна, продовжує молодість, зміцнює організм, підвищує тонус. Такий хліб цілком можна назвати лікувальним продуктом, оскільки поліпшує перистальтику кишечника, завдяки тому, що багатий грубими волокнами, ефективно виводить шкідливі речовини з організму. У добу можна вживати близько 150 грам (3-4 шматка) корисного хліба.

Живий хліб

«Zhivii'»_hlіb
Відносно недавно на прилавках наших магазинів з’явився і вже став популярним «живий» хліб.
Що ж це за хліб? Все дуже просто: «живий» хліб у своєму складі має свіжопророщені зерна.
Зазвичай для приготування хліба використовується насіння рослин, які перебувають у стані спокою. У свіжопророщених зернах вміст вітамінів і мікроелементів в кілька разів більше. Але корисний «живий» хліб не зберігається довго, його бажано з’їдати протягом доби.

БІО хліб

BІO_hlіb
БІО хліб найбільш затребуваний серед людей, які ведуть здоровий спосіб життя. Він не має у своєму складі розпушувачів, консервантів, харчових добавок. Для виробництва БІО хліба використовується борошно: житнє, обдирне, пшеничне цілозерне, шпалерна, грубого помелу. А ось дріжджі ніколи не використовуються, вони замінюються природними натуральними заквасками. У БІО зазвичай додаються насіння, мед, горіхи, кмин, мак, родзинки, чорнослив, гарбуз, кріп, в’ялені помідори та інші корисні спеції.

Бездріжджовий хліб

bezdrіzhzhєvіi_hlіb
Житній бездріжджовий хліб випікається без дріжджів, на основі хмільної закваски. До його складу входить: житнє борошно, хмільна закваска, вода і сіль. Максимум користі – мінімум калорій.
Бездріжджовий хліб має високу біологічну та поживну цінність. Також він має протизапальну дію, дуже корисний при дисбактеріозі і захворюванні шлунка.

З чим краще їсти хліб?
Хліб чудово поєднується з кисломолочними продуктами, молоком, овочами та супами. А от з м’ясом і м’ясопродуктами хліб краще не їсти, оскільки поєднання хліба і м’яса уповільнює в шлунку процес перетравлення крохмалю, від чого можлива печія і відчуття тяжкості.

Користь хліба. Корисні властивості хліба.
Зазвичай відмова від хліба – це перше рішення, яке приймає жінка, вирішивши сісти на дієту і скинути пару зайвих сантиметрів. Тільки це не завжди правильно, адже сьогодні у продажу є такі хлібні вироби, від яких не тільки не погладшаєш, а й навпаки – станеш тільки стрункішою. А повна відмова від хліба – чи знаєте ви, до чого може призвести таке рішення? Перше, що з вами станеться – ви впадете в депресію, станете набагато запальною, будете більше втомлюватися, у вас з’явиться більше невдоволення собою, а причина всіх цих симптомів недолік вітаміну В, який міститься у великій кількості в своєму головному джерелі – хлібі. Саме він виконує роль регулятора функцій нервової системи і забезпечує надійним захистом від стресу.

Наступна неприємність, яка очікує вас у разі відмови від хліба – це порушення стільця, бо саме в хлібі міститься найбільше клітковини, яка поліпшує роботу кишечника. А в разі її ненадходження протягом довгого часу може настати інтоксикація організму. Якщо ви будете продовжувати ігнорувати хлібобулочні вироби, то це призведе незабаром до млявості м’язів і целюліту, до в’ялої шкірі, тому що саме в цих продуктах міститься найбільше білка і незамінних амінокислот (яких найбільше, до речі, саме в пшеничних продуктах).

Який хліб шкідливий, і чому.
Однак не будемо хитрувати, не весь хліб гарний однаковою мірою. Варто уникати нарізаних батонів, французьких багетів, білих цеглин, калачів, здобних продуктів і навіть деяких чорних хлібів, тому що всі ці сорти хліба зроблені з високоякісного, але очищеного пшеничного борошна, в якому після всіх переробок практично не залишається корисних речовин.
У цих сортах хліба всі вуглеводи прості, вони розщеплюються в глюкозу досить швидко, вона не встигає витрачатися і починає відкладатися в жирових місцях – на ягодицях, колінах і животі.
Щоб їсти хліб і не поправитися, потрібно купувати цільнозерновий хліб або ж з висівками. Ці сорти готуються за допомогою борошна грубого помелу, яке готується з неочищених зерен, іноді навіть і з додаванням оболонки і зародка зерна, наприклад, хліб «8 злаків». Він містить у собі і вітаміни, і мінерали, і клітковину.

Бородинський хліб.
Всім відомий Бородинський хліб не входить до списку однозначно корисного хліба, тільки не варто повністю виключати його зі свого раціону, адже в ньому є корисні вкраплення у вигляді анісу, кмину і коріандру.

Особливо уважно потрібно підходити до вибору хліба, якщо є якісь проблеми зі здоров’ям. Наприклад, для діабетиків це особливо актуальна тема, для них окремо випускаються хлібобулочні вироби, в яких знижений вміст вуглеводів, вони приготовані на ксиліті або сорбіті.

Бездріжджовий хліб.
Багато хто вважає, що рішенням від усіх бід буде вживання бездріжджового хліба. У нього справді є певні гідності, однак і він не ідеальний. Його варто їсти тільки в тих випадках, коли ви проходите курс серйозного медикаментозного лікування, тому що слизова шлунка в такі періоди досить вразлива, тому що порушена стресами, ліками і антибіотиками. А дріжджі можуть тільки погіршити становище. Однак після одужання ніхто не буде перешкоджати вашому поверненню до дріжджового хлібу.

Ще один досить важливий момент – який би корисний і дорогий хліб ви не купили, він принесе вам тільки шкоду, якщо він неправильно приготовлений (буде непропечений, пересушений, брудний або прострочений). З таким хлібом не складно отримати отруєння, гастрит або здуття.

Як вибрати хліб.
Не варто хапати перший-ліпший хліб – розгляньте його уважніше, він не повинен бути пом’ятим, покритим тріщинами, він повинен виглядати охайно і апетитно. Також не повинно бути чорного нальоту на його поверхні, тому що цей факт говорить нам про порушення цілісності технології процесу його приготування.
Досить небезпечний хліб з великим терміном зберігання, тому що такий хліб напханий консервантами і різними добавками, які містять кислоти.

Чому не можна їсти гарячий хліб.
Самим притягуючим хлібом є саме той, який тільки що дістали з печі – він м’який, хрусткий і ароматний, теплий і свіжий. Але саме цей хліб і приносить більше шкоди, тому що м’який м’якуш сприяє більшому слиновиділенню, що може призвести до загострення гастриту. Набагато більше користі принесуть підсушені в тостері хлібці.

З чим же краще всього їсти хліб.
Давайте поговоримо про його «сусідів», про продукти, з якими найчастіше вживається шматок хліба.
Найкращим і корисним продуктом, що доповнює смак і користь хліба – це оливкова олія першого віджиму, добре вмочити шматочок цільнозернового хліба в таку олію, або ж нанести на нього тонкий шар вершкового, яке рекомендується дієтологами навіть при ожирінні і хворим на атеросклероз, правда не більше п’яти – десяти грамів на день.
Дуже смачно і корисно буде, якщо покласти ще на цей шматочок хліба невеликий шматок червоної рибки і / або помідор. Тільки виключіть з ужитку такі продукти, як маргарин і м’які масла. Вони несуть з собою досить багато небезпек для вашого здоров’я.
Досить хороше доповнення до шматочка хліба – це сир, правда, жирність його не повинна перевищувати двадцять п’ять відсотків.
А ось бутерброд з ковбасою не принесе вам користі, тому що ковбаса не є натуральним продуктом, в ньому занадто мало корисного білка і занадто багато шкідливого жиру. Краще буде, якщо замінити ковбасу на шматочок нежирного м’яса.

Добре їсти хліб з першими стравами, тобто з супами, тому що до корисності супу ви ще додаєте і клітковину, яка міститься в хлібі. Крім того людина з’їдає меншу порцію, за рахунок того що швидше насичується.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
5 Гостей
Рекомендуємо!