Що таке DVDRip, CAMRip, TS, TC, DVDSrc і так далі | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

2337 Переглядів

Якість фільмів 

CAMRip (CAM, “екранка”, “ганчірка”)
Іноді помилково позначають як Screen (SCR). Відео і звук записують на камеру в залі кінотеатру. Зображення іноді може бути знятим під кутом до екрану, тремтіти, в деяких фільмах видно голови інших кіноглядачів і так далі. Якість звуку буває різною, можливі перешкоди типу сміху публіки. Звичайна найгірша і найперша якість, яка можна знайти після офіційного реліза фільму.

Telesync (TS)
У ідеалі записується з екрану професійною (цифровою) камерою, встановленою на штатив в порожньому кінотеатрі або в кабіні оператора. Якість відео набагато краща, ніж в CAMRip. Звук записується безпосередньо з проектора або іншого окремого виходу, наприклад гнізда для навушників в кріслі. Таким чином звук виходить дуже хороший і без перешкод, як правило в режимі стерео. Багато TS – це насправді CAMRip, у яких переплутали назву.

Telecine (TC, “рулон”)
Копія знімається з кінострічки c допомогою спеціального устаткування (фильм-сканера) або записується із спеціального проектора з виходами для аудіо і відео. Якість залежить від вживаного устаткування – від хорошого до невідмінного від DVD, звук відмінний. Іноді бувають проблеми з природністю кольорів (“жовтизна” картинки).

Super Telesync (SuperTS, Super – TS, “оцифрування”)
Це TS (зрідка ТС), прогнаний через комп’ютер, – фільм освітлений, вирівняний, прибрані сторонні шуми зображення і звуку і тому подібне. Якість частенько непогана, але залежить від творця.

DVD – Rip (DVDRip)
Рип з оригінального DVD, частенько стисла в MPEG4 для зменшення розміру фільму. В основному зустрічаються DVDRip об’ємом 650-700 Мб і 1,3-1,5Гб. Якість – дуже хороша, хоча залежить від майстерності творця (“риппера”). Іноді версії c кращою якістю означають як SuperDVD, HQ DVD.

DVD – Screener(SCR)
Копія c “promotional” DVD (диск для кінокритиків, рекламна версія або бета). Якість – як DVDRip, але картинка зазвичай “зіпсована” водяними знаками, попереджувальними написами і чорно-білими вставками (“пропадаюча колірність”).

SCREENER (SCR) або VHS – SCREENER (VHSScr)
Те ж саме що і DVDScr, тільки з відео касеты. Копія c “promotional” VHS (касета для кінокритиків, рекламна версія або бета). Якість зображення порівняна з дуже хорошим VHS, але картинка зазвичай “зіпсована” водяними знаками, попереджувальними написами і чорно-білими вставками (“пропадаюча колірність”). Звук непоганий, зазвичай стерео або Dolby Surround.

TV – Rip (TVRip)
Матеріал записаний з телевізійного сигналу, зазвичай кабельного (але попадаються і з простої антени). Майже усі телесеріали первинно лунають саме в цьому або SATRip форматі. Якість залежить від устаткування, програмного забезпечення і уміння рипуючого.

PDTV – Rip (PDTVRip)
Pure Digital Television Rip – Рип з “чистого” цифрового телебачення. Позначення показує, що при кодуванні не було перетворення з аналогового сигналу в цифровий. Під загальним позначенням PDTV – Rip може ховатися SAT – Rip, DVB – RIP, IPTV – RIP. Джерелом може служити супутниковий канал (DVB – S), некодоване наземне цифировое мовлення DVB – T, іноді IP -телебачення і інший канал цифрового мовлення, в якому не застосовуються (чи успішно обходяться) спеціальні методи, що перешкоджають прямому запису цифрового потоку. Найчастіше присутній логотип каналу.

SAT – Rip (SATRip)
Аналогічно TVRip. Матеріал записаний з супутникового відео (як правило це цифрове MPEG2 відео). Якість залежить від провайдера, каналу і якості рипа. Зазвичай такий Rip лише небагато поступається DVDRip (хоча є виключення). Найчастіше присутній логотип каналу.

DVB – Rip (DVBRip, DVB – T Rip)
Аналогічно SATRip. Матеріал записаний наземного цифрового телемовлення (як правило це цифрове MPEG2 відео, зрідка – MPEG4). Якість залежить від провайдера, каналу і якості рипа. Зазвичай такий Rip лише небагато поступається DVDRip (хоча є виключення). Найчастіше присутній логотип каналу.

IPTV – Rip (IPTVRip)
Аналогічно SATRip. Матеріал записаний з цифрового IP -телебачення (як правило це цифрове MPEG2 або MPEG4 відео). Зазвичай такий Rip лише небагато поступається DVDRip. Найчастіше присутній логотип каналу. З’явився порівняно недавно.

DVD5 (DVD – 5)
Копія (не стиснена) з оригінального DVD. Об’єм – 4-4,5 Гб

DVD9 (DVD – 9)
Копія (не стиснена) з двохшарового оригінального DVD. Об’єм – 7-9 Гб

(DVDRip R5) – ріп з DVD 5 зони (Росія). Якість другосортна як для DVD, можна порівняти з дуже хорошим TC. Позиціонується як конкуренція піратам. Звичайною такі DVD виходять раніше набагато ніж DVD 1 / 2 зони
HDTV – Rip (HDTVRip)
Рип з HDTV фільму (1920×1080, 1280×720), який часто робиться з звичайною роздільною здатністю (не- HDTV) рипа (іноді з оригінальною роздільною здатністю). Якість частенько краще DVDRip. Під загальною назвою HDTV – Rip зустрічаються рипи з BD – Rip, HDDVD – Rip, цифрових супутникових і кабельних операторів, що віщають в HDTV. У описі частенько зустрічаються позначення 720p, 1080p, 1080i, 1280p (див. нижче.)

BD – Rip (BDRip, BRRip, BR – Rip)
Рип з Blu – Ray DVD диска (від 25 Гб на шар). Відноситься до HDTV. У справжніх BDRip фільмів якість набагато краще DVDRip. Об’єм файлу – 9,5 Гб. Часто відразу в позначенні вказують і розмір картинки. Наприклад, BDRip.720p BDRip.1080p. Іноді зустрічаються рипи з DVD зі збільшеною картинкою і невірним позначенням BDRip.

HD – DVD – Rip (HDDVDRip, HDDVD – Rip, HDDVD)
Рип з HD DVD диска (від 15 Гб на шар). Відноситься до HDTV. У зв’язку з фактично програванням HD – DVD у війні форматів Blu – Ray VS HD – DVD, кількість таких рипов буде незначна.

Laserdisc – RIP (LDRip)
Аналогічно DVDRip. Ця версія робиться з Laserdisc. Зустрічається досить рідко, в основному старі фільми.

VHS – Rip (VHSRip)
Джерело матеріалу касета формату VHS, звичайна досить середньої якості.

Що таке HQ -ріп?

Це рип, виконаний з первинника найкращої на даний момент якості, як правило грамотно пропущений через фільтри. Створенням такого відео займається дуже обмежене коло осіб, цьому вчаться дуже довго. На створення витрачається багато часу. Це не формат відео. Це результат правильного “зняття” і пост-обробки.

HQ відрізняється за якістю (візуально – колір, глибина, фактура, відсутність дефектів), як правило релизер приводить скриншот і вказує характеристики, по яких можна визначити хороший рип. Дуже часто люди розміщують hq під виглядом bdrip або просто пишуть що якість рипа хороша, а що таке hq знати не знають, тому орієнтуватися на назву – марно.

Як відрізнити HQ -ріпи від звичайних?

Зразкові критерії, по яких відбираються HQ, – ріпи:

- – ширина кадру мінімум 704px (відповідає ліцензійним DVD)

- – співвідношення біт-на-піксель не менше 0.3 для xvid кодека

- – для DVDRip – AVC обов’язковою умовою є точна передача аспекту і розмірів кадру, зазвичай кадр в DVD анаморфний

- – для HDRip – AVC мінімальна ширина кадру приблизно 800px

- – бітрейт відео не більше 2500kbps для xvid

- – професійне переведення (інтерфільми і інші кінодоми відкидаються, не дивлячись)

- – наявність оригінальної доріжки і російських субтитрів вітається

- – рипи виконані спеціальними реліз-группами (HQ -видео, AVC)

Інші скорочення:

Workprint (WP)
Це так звана “Бета-версія” фільму. Особливо цікава для цінителів фільмів. Зазвичай виходить у форматі VCD набагато раніше до початку показу в кінотеатрах світу. Через те, що це попередня версія фільму, якість матеріалу може бути як відмінною, так і дуже низькою. Часто можуть бути відсутніми деякі сцени, комп’ютерні спецефекти. Проте в Workprint можуть також бути сцени, які в остаточній версії виріжуть. Упізнати такі версії можна по таймеру вгорі або внизу екрану (він потрібний для наступного монтажу остаточної версії).

720p, 1080p, 1080i, 1280p і так далі – позначення зустрічаються в HDTV -фильмах і рипах.

Цифра – дозвіл картинки по вертикалі при співвідношенні сторін 16:9. Приміром – 720p – 1280×720 i (interlaced scan) – чересстрочная розгортка, зображення формується з двох напівкадрів (як в звичайному телебаченні). При цьому зменшується потік (отже і розмір файлу), але в русі видно т.з. “ефект гребінки” на межі кольорів. Частота 50 або 60 напівкадрів в секунду p (progressive scan) – прогресивна розгортка, кадр передається і формується цілком, при цьому картинка в русі не спотворюється. Недолік progressive – збільшений в два раз потік в порівнянні з interlaced. Внаслідок – більший розмір файлу або менша частота кадрів.

VODRip, nVODRip, iVODrip – Контент записаний і зроблений rip з матеріалу взятого з мережі (кабельноЇ, локальної, глобальної) з сервісу “Відео за запитом”, система індивідуальної доставки абонентові телевізійних програм або відеофільмів по мережі з мультімедіасервера в контейнерах MPEG, AVI, FLV , MKV, QuickTime.

Fullscreen (FS) реліз в повноекранному режимі, дозвіл відео 3:4. Часто Fullscreen роблять з Widescreen -версії методом Pan and Scan (PS), обрізуючи частину кадру з боків.

Widescreen (WS) широкоекранне відео, зазвичай 16:9. При перегляді на звичайному екрані із співвідношенням сторін 3:4 вгорі і внизу екрану будуть чорні смуги.

DUPE
Другий реліз того ж фільму іншою релізной групою (зазвичай крадений у першої)

Director’s Cut (DC)
Режисерска версія – спеціальна редакція фільму, що представляє фільм з точки зору режисера, а не підредагована згідно з вимогами замовників, прокатчиків, студії, кінокритиків і так далі

Dubbed
З фільму прибраний оригінальний звук. Наприклад узяли доріжку з російського кінотеатру і наклали на американський реліз.

Line.Dubbed
Теж саме як і Dubbed, тільки в цьому випадку звук був узятий з “крісла” або “проектора” (Line).

LETTERBOX
Те ж, що і Widescreen (WS)

LIMITED
Фільм був показаний в обмеженій кількості кінотеатрів. Зазвичай не більше 250-500.

Mic.Dubbed
Теж саме як і Dubbed, тільки звук був записаний мікрофоном в кінотеатрі.

Pan and Scan (PS)
Метод перетворення widescreen (WS) відео в повноекранний режим fullscreen (FS). При цьому обрізується частина кадру справа і ліворуч.

PROPER
Повторний реліз фільму (іноді іншою групою) у зв’язку з поганою якістю попереднього.

RECODE
Реліз, перероблений в інший формат або наново кодований

RERIP
Новий рип фільму

Special Edition (SE)
Спеціальна версія фільму. Яскравим прикладом може служити відреставрована версія “Зоряних воєн” з додаванням на матеріал 70-х років комп’ютерної графіки, анімації, 3D-моделей.

Straight To Video (STV)
Фільм відразу вийшов на DVD/касеті минувши кінотеатри. Якість – відповідно DVDrip або VHSrip.

Subbed
Фільм з субтитрами

WATERMARKED
Маленькі логотипи тв-канала або релізера.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>