Інформація 28.08.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

794 Переглядів

29 серпня – останній день сплати податку на нерухоме майно для громадян

Як зазначила начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області О.Парубій, що 29 серпня 2016 року – останній день сплати податку на нерухоме майно для громадян.

Громадяни, які до 1 липня 2016 року не отримали повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно або отримали та мають сумніви щодо правильності розрахунку, можуть звернутися з письмовою заявою до Центру обслуговування платників податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем податкової адреси платника податку проводить перерахунок суми податку і вручає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.

У разі виявлення розбіжностей між даними ДФС та даними підтвердженими платником контролюючий орган проводить перерахунок сум податків та надсилає нове повідомлення – рішення

Як зазначила начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області О.Парубій, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні легкові автомобілі з об’ємом циліндрів двигуна більше 3000 куб. см. та використовувалися до 5 років.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн. за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування. Звітний період дорівнює календарному року.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і подають податкову декларацію по місцю реєстрації автомобіля. Сплата податку здійснюється поквартально пропорційними частинами до 30 числа місяця, що йде за звітним кварталом.

Фізичні особи платять податок раз на рік на підставі податкового повідомлення-рішення, яке надсилається контролюючим органом до 1 липня. Сплатити податок необхідно протягом 60-ти календарних днів з моменту отримання такого повідомлення.

За аналогічною схемою сплачують цей податок фізичні особи-підприємці.

У разі переходу права власності автівки від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Звертаю увагу, що з 1 січня 2016 року порядок визначення автомобілів, що підлягають оподаткуванню змінено. Відтепер, 25 тис. гривень податку сплачуватимуть власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, незалежно від об’єму двигуна. При цьому віковий критерій залишився без змін – оподаткуванню підлягають автомобілі віком не старше 5 років.

Податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити вже надіслані (вручені) фізичним особам контролюючим органом за місцем їх реєстрації до 1 липня звітного року. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем реєстрації транспортних засобів.

Відповідно до вимог п.п.267.6.10 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України, що у разі виявлення розбіжностей між даними ДФС та даними підтвердженими платником (права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньорикову вартість легкового автомобіля, та ін.), контролюючий орган проводить перерахунок сум податків та надсилає нове повідомлення – рішення .

Нова форма звітності для неприбуткових організацій

Як зазначила начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області О.Парубій, що з 2 серпня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.06.2016 №553, яким затверджено Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Звіт за зазначеною формою подається до контролюючого органу неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, визначеними пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Крім того, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 27 січня 2014 року №85 «Про затвердження форми і Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій».

Наказ №553 опубліковано в газеті «Офіційний вісник України» №58 від 02.08.2016.

Зміни у Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій

Як зазначила начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області О.Парубій, що на виконання Закону України від 17.07.2015 №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (набрав чинності 13.08.2015) постановою КМУ від 13.07.2016 №440 затверджено Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі – Порядок № 440), який набув чинності 16 липня 2016 року.

Порядком №440 визначено:

- алгоритм дій для неприбуткових організацій та контролюючих органів при включенні/виключенні неприбуткової організації до/із такого Реєстру;

- особливості перебування у Реєстрі, включення та виключення неприбуткових організацій з Реєстру в перехідний період.

Так, протягом двох місяців з дня набрання чинності Порядком №440 органи ДФС надсилатимуть усім неприбутковим організаціям, що обліковувалися в Реєстрі на дату набрання чинності Закону №652, запити про їх відповідність статусу неприбуткової організації згідно з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 ПКУ. Неприбуткові організації повинні у місячний строк з дня отримання запитів надати до органу ДФС за місцем обліку завірені копії установчих документів організації, а для житлово-будівельних кооперативів також завірені ними копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»).

Протягом календарного місяця з дня отримання відповіді на запит органи ДФС повинні розглянути подані документи і, за результатами розгляду, або занести таку організацію до нового реєстру неприбуткових організацій, або надіслати повідомлення про невідповідність статутних документів приписам п.133.4 ст.133 ПКУ.

Неприбуткові організації, установчі документи яких не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 ПКУ, матимуть змогу до кінця 2016 року внести зміни та повторно подати документи на розгляд до органу ДФС.

Звернула увагу, що неприбуткові підприємства, установи та організації, які не приведуть свої установчі документи у відповідність із нормами п.133.4 ст.133 ПКУ, після 01 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Нові форми книг обліку розрахункових операцій

Як зазначила начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області О.Парубій, що Державна фіскальна служба України листом від 05.08.2016 р. № 26665/7/99-99-08-01-03-17 повідомила про реєстрацію та використання нових форм книг обліку розрахункових операцій.

Нова форма книги обліку розрахункових операцій установлена Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (далі – Наказ № 547).

Суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги КОРО за старою формою до першої із подій: закінчення КОРО, завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО, виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.

Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період – протягом місяця після набрання чинності Наказом №547. Після закінчення зазначеного терміну у разі виникнення підстав для перереєстрації книг ОРО, здійснюється реєстрація другої або наступної КОРО за новою формою.

При цьому, реалізуючи підакцизні товари, суб’єкти господарювання, які використовують КОРО за старою формою, здійснюють у них записи наступним чином:

1) у назвах граф 6, 7 КОРО за старою формою слід дописати знак «/» та відповідно слова «за ставкою акцизного податку», «сума акцизного податку»;

2) за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться: – у графу 6 – суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою податку на додану вартість, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку; – у графу 7 – сума ПДВ», «/», сума акцизного податку.

Однак, враховуючи те, що ведення таким способом КОРО є незручним, ДФС України рекомендовано зазначеним суб’єктам господарювання звернутись до органу фіскальної служби за місцем реєстрації книги для реєстрації другої та наступної КОРО за новою формою. З причини зміни форми книги така реєстрація може бути здійснена у будь-який час.

У суб’єктів господарювання, діяльність яких не пов’язана з реалізацією підакцизних товарів, касові чеки, що друкуються РРО, не містять даних про акцизний податок та відповідні графи 7, 9 КОРО будуть не заповненими. Відповідно, зазначені суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані КОРО без внесення до них будь-яких змін, але лише до виникнення зазначених вище підстав для припинення використання книги.

Затверджено нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису

Як зазначила начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області О.Парубій, що Наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 10.08.2016 №118 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» затверджено нову редакцію наступних реєстраційних форм:

  • Реєстраційна картка (для юридичної особи);

  • Реєстраційна картка (для фізичної особи/ фізичної особи – підприємця);

  • Додаток до розділу 2 Реєстраційної картки;

Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набувають чинності з 05 вересня 2016 року.

Форми реєстраційних документів попереднього зразка будуть прийматися віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС до 02 вересня 2016 року включно.

Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна у розділі «Реєстрація користувачів».

За матеріалами офіційного інформаційного ресурсу Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (www.acskidd.gov.ua).


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Травень 2021
П В С Ч П С Н
« Кві    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 12.05.2021-3

ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО   Львівська державна податкова[...]

Інформація 12.05.2021-2

Соціальна підтримка платників податків на період[...]

Інформація 12.05.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
3 Гостей
Рекомендуємо!