Інформація 26.08.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

766 Переглядів

На 51 відсотків більше сплачено податків і зборів платниками Галицької ОДПІ до Зведеного бюджету за сім місяців 2016 року

Фахівці Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області першочергову увагу приділяють забезпеченню стабільних надходжень до бюджетів усіх рівнів. Адже збір податків – це виконання соціальних програм та гарантія зміцнення економіки держави, виплат заробітної плати, пенсій, стипендій тощо.

Сьогодення вимагає від працівників Галицької ОДПІ самовідданої роботи по забезпеченню надходжень, а від платників податків – сумлінного виконання своїх обов’язків.

Днями в Галицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся брифінг начальника інспекції Олени Парубій для представників місцевих ЗМІ.

На початку брифінгу проаналізувавши стан надходжень платежів до бюджету протягом січня – липня 2016 року Олена Парубій, зазначила, що платники Галицької ОДПІ внесли свій вагомий внесок у стабільне наповнення бюджетів усіх рівнів.

Так, за січень – липень 2016 року до Зведеного бюджету зібрано податків 1694,8 млн.грн., що на 51,0%, або на 572,4 мільйонів гривень більше за минулорічний показник.

Вона проінформувала, що станом на 01.08.2016 року Галицькою ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області забезпечено збір коштів до Державного бюджету в сумі 807,6 млн. гривень. Доведені прогнозні показники виконано на 125,0 відсотків. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень склав 49,1% або надійшло 266,1 тис.гривень більше.

Найбільші надходження в розрізі податків склали:

- податку на додану вартість – 330,8 млн. грн.;

- податку на прибуток – 87,5 млн. грн.;

- податку на доходи фізичних осіб – 174,3 млн. грн.;

- військового збору -92,5 млн. грн.;

- акцизного податку – 89,9 млн.грн.

До Місцевого бюджету за січень – липень 2016 року надійшло 886,8 млн. грн., доведене завдання перевиконано на 24,1 відсотка. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень склав 52,7% або надійшло на 305,9 тис.гривень більше.

Найбільші надходження в розрізі податків склали:

- податку на доходи фізичних осіб – 522,9 млн. грн.;

- єдиний податок – 125,7 млн. грн.;

- плата за землю – 78,5 млн. грн.;

- акцизного податку – 123,0 млн.грн.

Крім того, за сім місяців 2016 року платниками податків Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплачено 1188,6 млн.грн. єдиного внеску. Прогнозні показники перевиконано на 48,1 млн. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року на 12,8 млн.гривень надійшло більше ніж за сім місяців 2015 року. Звернула увагу, що тільки за липень 2016 року до бюджету надійшло єдиного внеску 171,1 тис. гривень.

Олена Парубій користуючись нагодою, через представників мас-медіа подякувала усім сумлінним платникам податків Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області за поповнення податків і зборів до державної скарбниці.

Легалізація заробітної плати допоможе підняти стандарти життя

Важливою проблемою сучасності є легалізація трудових відносин та прозора виплата заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту. На сьогодні відносини між роботодавцями та працівниками часто не відповідають нормам чинного законодавства, не секрет, що для більшості громадян виплата зарплати відбувається в «конвертах».

Насамперед, такі працівники позбавлені соціальних гарантій, тобто позбавлені права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах, виплати допомоги з безробіття у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності і при спричиненні нещасного випадку чи професійного захворювання (на виплату пенсії чи компенсації родичам на випадок смерті) та в інших випадках, передбачених законодавством.

Найманий працівник не має права на оплачувану відпустку, на компенсацію за роботу у вихідні, святкові дні. Його трудовий стаж не обліковується і не фіксується, не здійснюються необхідні відрахування – такі фактори обов’язково вплинуть на розмір пенсії в майбутньому.

Боротьба із виплатами «в конвертах» є одним із пріоритетних напрямів роботи Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

Так, фахівцями управління податків і зборів з фізичних осіб Галицької ОДПІ постійно проводиться роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарської діяльності, організовуються індивідуальні співбесіди з керівниками підприємств, які виплачують зарплату нижче мінімально встановленого рівня або мають заборгованість із виплати заробітної плати та податку з доходів фізичних осіб.

Для більш ефективного результату у даному напрямку Галицька ОДПІ тісно співпрацює з Сихівською районною державною адміністрацією.

Так, за 7 місяці 2016 року проведено 29 спільних засідань робочої комісії з питань забезпечення  своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної, на яких заслухано по детінізації 134 керівників підприємств, по заборгованості 19 керівників підприємств. Додатково до бюджету надійшло – 55,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску – 122,4 тис. гривень.

Крім того, проведено 17 зустрічей з керівниками підприємств, які допустили заборгованість з виплати заробітної плати найманим працівникам, в результаті яких зменшено заборгованість з виплати заробітної плати на 286,00 тис.гривень.

На сьогодні дуже важливо дотримуватися обраної стратегії. Тільки завдяки спільним заходам органів місцевого самоврядування, Пенсійного фонду, податкових та державних виконавчих служб ми досягнемо позитивних результатів у питанні контролю за додержанням законодавства про оплату праці.

Неприбуткові організації отримають запити від податківців – під час «круглого толу» в Галицькій ОДПІ!

Днями відбулась зустріч заступника начальника Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Дидимуса Романа Петровича з керівниками, головними бухгалтерами неприбуткових установ та організацій з питань роз’яснення змін до Податкового Кодексу України та обґрунтування доцільності внесення таких змін до установчих документів неприбуткових організацій.

Заступник начальника інспекції поінформував, що з 16 липня 2016 року набула чинності постанова Кабміну України від 13 липня 2016 року №440 (далі – Постанова №440) «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включених неприбутковими підприємствами, установами та організаціями до Реєстру та виключення з Реєстру».

Порядком, затвердженим Постановою №440, визначено:

- алгоритм дій для неприбуткових організацій та контролюючих органів при включенні/виключенні неприбуткових організацій в/з такого Реєстру;

- особливості перебування в Реєстрі, включення і виключення неприбуткових організацій з Реєстру в перехідний період  тобто до 1 січня 2017 року.

Р.Дидимус звернув увагу, що відповідно до Постанови №440 органи фіскальної служби протягом двох місяців з дня набрання нею чинності повинні направити неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України від 17.07.2015 №652-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» – 13 серпня 2015 року, письмові запити про надання в місячний строк з дня їх отримання відповіді про відповідність неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, і завірених нею копій статутних документів організації (крім тих, які оприлюднені на порталі електронних сервісів), а для житлово-будівельних кооперативів також завірених ними копій документів, які підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт споруди або придбання такого будинку ЖБК.

Якщо неприбуткова організація відповідає вимогам пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, контролюючий орган приймає рішення про включення такої організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).

Якщо подані документи не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, неприбутковій організації направляється відповідне повідомлення. Така організація не може бути виключена до 1 січня 2017 року з Реєстру.

«Отже, неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 роки не привели свої статутні документи у відповідність до вимог, встановлених пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та не надали копії таких документів контролюючому органу, виключаються після 1 січня 2017 року контролюючим органом з Реєстру з урахуванням положень пунктів 16 і 17 Порядку, затвердженого Постановою №440, – наголосив Роман Дидимус.

Також поінформував, що 02 серпня 2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.06.2016 №553 (далі – Наказ №553), яким затверджено нову форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. Наказ №553 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» №58 від 02.08.2016.

Звіт за новою формою подається до контролюючих органів неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, визначеними п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, що відповідають вимогам, встановленим у п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України, зокрема внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається за базовий звітний (податковий) рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто за новою формою такі неприбуткові підприємства, установи та організації вперше подадуть його за 2016 рік не пізніше 01 березня 2017 року.

Ті ж неприбуткові підприємства, установи та організації, які отримуватимуть доходи від діяльності, яка не пов’язана із статутною (у т.ч. здійснюють продаж основних засобів), та не використовують їх для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, повинні при заповненні нового звіту зазначати номер календарного місяця, в якому порушено вимоги пункту 133.4 статті 133 розділу ІІІ Податкового кодексу України, подати його у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, протягом 20 календарних днів, що настають за його останнім календарним днем.

З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду за новою формою.

З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому цим розділом для неприбуткових організацій – платників податку на прибуток.

«Неприбуткові установи та організації Галицької ОДПІ отримають письмові запити про необхідність надання органам державної фіскальної служби в місячний строк з дня їх отримання відповідей про відповідність неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, і завірених нею копій статутних документів організації» – зазначив Роман Дидимус.

Після жвавого обговорення представники громадських організацій вирішили звернутися до Державної фіскальної служби та Державної регуляторної служби з питання переліку документів, що відносяться до визначення установчих документів.В свою чергу керівниками, головні бухгалтери неприбуткових установ та організацій відзначили змістовність та продуктивність проведеного заходу.

Нові форми книг обліку розрахункових операцій

Про нові форми книг обліку розрахункових операцій на практикумі для платників податків, які застосовують реєстратори розрахункових операцій. Нещодавно головний державний інспектор сектору обслуговування платників Сихівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Яськів Світлана Валентинівна поінформувала платників, що Державна фіскальна служба України листом від 05.08.2016 р. № 26665/7/99-99-08-01-03-17 повідомила про реєстрацію та використання нових форм книг обліку розрахункових операцій.

Нова форма книги обліку розрахункових операцій установлена Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (далі – Наказ № 547).

Суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги КОРО за старою формою до першої із подій: закінчення КОРО, завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО, виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.

Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період – протягом місяця після набрання чинності Наказом № 547. Після закінчення зазначеного терміну у разі виникнення підстав для перереєстрації книг ОРО, здійснюється реєстрація другої або наступної КОРО за новою формою.

При цьому, реалізуючи підакцизні товари, суб’єкти господарювання, які використовують КОРО за старою формою, здійснюють у них записи наступним чином:

1) у назвах граф 6, 7 КОРО за старою формою слід дописати знак «/» та відповідно слова «за ставкою акцизного податку», «сума акцизного податку»;

2) за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться: – у графу 6 – суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою податку на додану вартість, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку;

- у графу 7 – сума ПДВ», «/», сума акцизного податку.

Однак, враховуючи те, що ведення таким способом КОРО є незручним, ДФС України рекомендовано зазначеним суб’єктам господарювання звернутись до органу фіскальної служби за місцем реєстрації книги для реєстрації другої та наступної КОРО за новою формою. З причини зміни форми книги така реєстрація може бути здійснена у будь – який час.

Звернула увагу, що у суб’єктів господарювання, діяльність яких не пов’язана з реалізацією підакцизних товарів, касові чеки, що друкуються РРО, не містять даних про акцизний податок та відповідні графи 7, 9 КОРО будуть не заповненими. Відповідно, зазначені суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані КОРО без внесення до них будь-яких змін, але лише до виникнення зазначених вище підстав для припинення використання книги.

Привітання з Днем Державного Прапора України та Днем Незалежності України в Галицькій ОДПІ!

У святкових вишиванках колектив Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відзначив День Державного Прапора України та День Незалежності України. Начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Парубій Олена Володимирівна привітала працівників інспекції.

«Прийміть найсердечніше вітання і побажання з нагоди двох найвеличніших національних свят нашої державності – Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України!

Для всіх нас Державний Прапор України є символом суверенітету держави. Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують, як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.

День Незалежності України – це знаменний день демократії та громадської злагоди нашого народу став поворотною віхою в історії розвитку Української держави і могутнім стимулом для плідної, натхненної праці заради миру й добробуту в нашому спільному домі.

З нагоди Дня Незалежності нашої держави бажаю Вам міцного здоров’я, великого родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту.

Нехай кожен день буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а Ваші добрі справи примножать славу рідної України.

Від сумлінності виконання обов’язків кожного працівника інспекції певною мірою залежить благополуччя наших співвітчизників – працівників бюджетної сфери, пенсіонерів, малозабезпечених сімей. Тому кожен з нас має виконувати свою роботу зі знанням справи та залишатися вірним громадянському обов’язку працівника податкової», – наголосила Олена Володимирівна.

Окрім найсердечніших вітань і побажань з нагоди свята, начальник інспекції зазначила, що діяльність Галицької ОДПІ є важливою для економічного та соціального розвитку країни. Своїми діями податківці докладаються до загальнонаціональної справи – розбудови нової європейської держави України і потрібно зробити усе, аби наповнити незалежність нашої країни справжнім змістом, докласти максимум наших зусиль, аби наблизити пору розквіту України.

Найбільші бюджетоформуючі платники податку на прибуток нагороджені!

Днями Галицькою об’єднаю державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Львівській області за вагомий внесок зі сплати податку на прибуток до Зведеного бюджету України за результатами діяльності у першому півріччі 2016 року нагороджено грамотами найбільших бюджетоформуючих платників податків.

Відкриваючи захід начальник Галицької ОДПІ Олена Парубій зазначила, що переможців оцінювали за такими критеріями: повнота сплати податку на прибуток до Зведеного бюджету України за результатами діяльності у першому півріччі 2016 року, рівень оплати праці, кількість діючих, збережених та створених нових робочих місць.

Підприємствами, які були визнані переможцями, за I півріччя 2016 року сплачено податку на прибуток 5,3 млн. гривень, створено 137 робочих місць.

Так, переможцями за вагомий внесок зі сплати податку на прибуток до Зведеного бюджету України за результатами діяльності у першому півріччі 2016 року стали:

ТзОВ «Метгал»; ТзОВ «Тікетс.юей»; «ТзОВ «Орісіл – фарм».

Вітаючи найбільших бюджетоформуючих сумлінних платників зі сплати податку на прибуток з перемогою начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Олена Парубій зазначила, що податкова служба налаштована на подальше налагодження партнерських стосунків з сумлінними платниками податків, з підприємствами, які налаштовані на позитивну та плідну співпрацю з державною фіскальною службою. Висловила вдячність за вчасно і сповна сплачені податки, побажала подальших успіхів в роботі. «Незважаючи на усі труднощі, з якими стикається сьогодні бізнес, ви продовжуєте плідно працювати, наповнювати бюджет та створювати нові робочі місця, – зазначила вона. Переконана, ваш приклад чесного ведення бізнесу сприятиме посиленню ролі та авторитету платника податків в житті країни і підвищенню загальної культури сплати податків».

Олена Парубій наголосила, що збільшення кількості суб’єктів господарювання, які добросовісно виконують свої зобов’язання, розвиваються і удосконалюють свої потужності – є запорукою розвитку і процвітання країни.

Також побажала переможцям творчого натхнення, плідної праці та вагомих здобутків.

Понад 839 тис.гривень додатково надійшло до бюджету – результат спільних заходів!

У нинішніх умовах важливими питаннями залишаються легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати, що і є одними з основних напрямів роботи Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

Днями в приміщенні Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області відбулось чергове засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати.

У засідання комісії взяли участь в.о.першого заступника начальника Галицької ОДПІ Андрій Кобільник, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Ігор Мочерад, спеціаліст відділу соціально – економічного розвитку Галицької районної державної адміністрації Людмила Пілюк, начальник відділу управління економічної політики департаменту економічної політики Львівської міської ради Людмила Панчак, головний спеціаліст пенсійного фонду Ірина Рудницька та представники підприємств.

Ігор Мочерад поінформував, що на спільних комісіях проведено заслуховування 330 підприємств у яких нарахування заробітної плати на рівні або менше законодавчо встановленої мінімально заробітної плати. За результатами проведеної роботи підвищили рівень виплати заробітної плати 279 підприємств додатково до бюджету надійшло 839,43 тис.гривень.

Отже, варто вже зараз відстоювати свої конституцiйні права – вимагати від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин. Треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може позбавити у майбутньому всіх соціальних гарантій. А легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.

Ігор Мочерад наголосив, що відповідно до діючого законодавства роботодавці повинні інформувати податкову інспекцію щодо прийому на роботу нових працівників.

Так, відповідно до ч.3 ст.24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413.

Відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без відповідного повідомлення Державної фіскальної служби для посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, визначена ч. 3 та 4 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 до 17000 гривень), при повторному – від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 гривень)).

За рахунок підвищення рівня виплати заробітної плати додатково до бюджету надійшло

понад 807 тис.гривень

Галицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області систематично здійснює контроль за підприємствами, які не перераховують або перераховують до бюджету не в повному обсязі та з порушенням термінів сплати податок на доходи фізичних осіб, мають довгострокову заборгованість з виплати заробітної плати, виплачують зарплату менше мінімально встановленого рівня.

У рамках засідання «круглого столу», що відбулося в приміщенні Галицької районної державної адміністрації, податківці, підприємці та органи місцевого самоврядування обговорили проблемні питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня.

Дієвим способом впливу на керівників, які не нараховують та не виплачують заробітну плату, при цьому не перераховують до бюджету податок на доходи фізичних осіб – є діяльність робочих комісій.

Так, за січень – липень 2016 року проведено 29 спільних заходів при Галицькій районній державній адміністрації, на яких заслухано 149 керівників підприємств, легалізовано трудові відносини 46 найманих працівників із роботодавцями. Також, 29 спільних заходів при Сихівській районній державній адміністрації на яких заслухано по детінізації 134 керівників підприємств, по заборгованості 19 керівників підприємств.

Крім того, під час засідань платникам систематично роз’яснюється основні зміни податкового законодавства, зокрема, зменшення податкового навантаження на фонд заробітної плати за рахунок зменшення ставки по ЄСВ (з 34,7% до 22%), також обговорюються проблемні питання їхньої підприємницької діяльності.

Станом на 01.08.2016 року платники податків, Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили до Зведеного бюджету 697204,9 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Прогнозні показники виконано на 126742,1 тис. грн., або на 122,2%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень склав 54,9% або надійшло 246996,5 тис.грн. більше.

У загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевого бюджету, що контролюються податковою інспекцією району, частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб з початку року склала 78,6%, від загальної суми надходжень Зведеного бюджету – 41,1%.

Також, за січень – липень 2016 року платники Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили 1188605,6 тис. грн. єдиного внеску. Прогнозні показники виконано на 48142,1 тис. грн., або на 104,2%. Приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 12811,9 тис.гривень. Слід зазначити, що тільки за липень 2016 року до бюджету надійшло 171078,4 тис. гривень.

Галицькою ОДПІ проведено 11 засідань робочої групи, на яких заслухано 317 керівників підприємств. Додатково до бюджету надійшло – 229,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску –  577,7 тис. гривень.

Протягом січня – липень 2016 року проведено 11 результативних перевірок платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи з порушенням чинного податкового законодавства, внаслідок яких донараховано податку на доходи фізичних осіб у сумі – 205,0 тис. грн., єдиного соціального внеску – 224,3 тис. грн., військового збору – 7,4 тис.гривень.

У разі виявлення розбіжностей між даними ДФС та даними підтвердженими платником контролюючий орган проводить перерахунок сум податків та надсилає нове повідомлення – рішення

Днями відбулася зустріч в.о.першого заступника начальника Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Кобільника Андрія Степановича з платниками транспортного податку.

Розпочинаючи зустріч Андрій Кобільник поінформував, що з початку 2016 року платники транспортного податку, які перебувають на обліку в Галицькій ОДПІ, перерахували до Місцевого бюджету 926,0 тис. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень склав 43% або надійшло 278,6 тис. грн. більше.

Розповів, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні легкові автомобілі з об’ємом циліндрів двигуна більше 3000 куб. см. та використовувалися до 5 років. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн. за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування. Звітний період дорівнює календарному року.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і подають податкову декларацію по місцю реєстрації автомобіля. Сплата податку здійснюється поквартально пропорційними частинами до 30 числа місяця, що йде за звітним кварталом.

Фізичні особи платять податок раз на рік на підставі податкового повідомлення-рішення, яке надсилається контролюючим органом до 1 липня. Сплатити податок необхідно протягом 60-ти календарних днів з моменту отримання такого повідомлення.

За аналогічною схемою сплачують цей податок фізичні особи-підприємці.

У разі переходу права власності автівки від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Звернув увагу, що з 1 січня 2016 року порядок визначення автомобілів, що підлягають оподаткуванню змінено. Відтепер, 25 тис. гривень податку сплачуватимуть власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, незалежно від об’єму двигуна. При цьому віковий критерій залишився без змін – оподаткуванню підлягають автомобілі віком не старше 5 років.

Повідомив, що податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити вже надіслані (вручені) фізичним особам контролюючим органом за місцем їх реєстрації до 1 липня звітного року. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем реєстрації транспортних засобів.

Андрій Кобільник звернув увагу, що відповідно до вимог п.п.267.6.10 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України, що у разі виявлення розбіжностей між даними ДФС та даними підтвердженими платником (права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля, та ін.), контролюючий орган проводить перерахунок сум податків та надсилає нове повідомлення – рішення .

Окрім того, під час зустрічі були обговорені питання застосування електронних сервісів від ДФС України, роботи ЦОПів керівники та головні бухгалтери подякували за змістовність та продуктивність проведеного заходу. 


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Травень 2021
П В С Ч П С Н
« Кві    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 12.05.2021-3

ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО   Львівська державна податкова[...]

Інформація 12.05.2021-2

Соціальна підтримка платників податків на період[...]

Інформація 12.05.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
2 Гостей
Рекомендуємо!