Інформація 24.02.2014 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1757 Переглядів

Як подати податкову звітність через “Електронний кабінет”

Міністерство доходів і зборів України розробило Листівку, в якій розписано вісім кроків, які необхідно здійснити платникам податків для подання звітності через “Електронний кабінет платника податків”.. Це практична покрокова підказка для платників податків, які починають подавати звітність у електронному вигляді. 
Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року на веб-порталі Міндоходів працює електронний сервіс “Електронний кабінет платника податків”, з якого будь-який платник податків, який має відповідні ключі та укладений договір з контролюючим органом про визнання електронних документів, має змогу облаштувати своє персональне автоматизоване робоче місце. За допомогою цього сервісу платник податків має змогу: підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків), користуватися Податковим календарем.
Увійти до Електронного кабінету можна за адресою kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням “Електронний кабінет платника податків” на порталі Міндоходів шляхом авторизації за допомогою електронного цифрового підпису. У разі відсутності такого ключа, отримати його можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів. На сьогодні у Львівській області працює 5 таких пунктів.

Проводити оцінку майна при даруванні чи успадкуванні близькими родичами не потрібно 

Міністерство доходів і зборів України листом від 25.12.2013 р. №20795/5/99-99-17-03-03-16 роз’яснило, що проводити оцінку нерухомості необхідно лише з метою сплати податків. 
Відповідно до статті 174 Податкового кодексу України об’єкти спадщини чи дарунку, які передаються членам сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою. Спадкоємці, обдаровані, які отримали у спадщину чи дарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, не зобов’язані зазначати їх вартість в річній податковій декларації
Згідно із статтею 7 Закону України від 12.07.2001 р. №2658-III “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” проведення оцінки майна є обов’язковим у випадку оподаткування майна.
Відповідно Порядок проведення оцінки нерухомого та рухомого майна, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2013 року №231, визначає механізм проведення оцінки майна для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів (крім випадків його успадкування та дарування).
Таким чином, при успадкуванні чи отриманні дарунка об’єктів нерухомості родичами першого ступеня споріднення проводити оцінку такого майна немає необхідності.

Громадяни можуть задекларувати свої доходи в режимі он-лайн

Окремі категорії громадян, які відповідно до законодавства зобов’язані подати до органів Міндоходів річну декларацію про майновий стан і доходи або мають право на отримання податкової знижки, можуть подати таку декларацію, не виходячи з дому. Для користування такою послугою платникові потрібно безкоштовно отримати в органах доходів і зборів електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. 
На офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України працює спеціальний банер “Декларування он-лайн”, у якому громадяни можуть заповнити декларацію про свої доходи (https://minrd.gov.ua/incomedecl). .
Нагадуємо, що граничний термін подання декларації про отримані доходи за 2013 рік – 30 квітня 2014 року.
Шановні громадяни! Запрошуємо вас скористатися можливістю подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді та заощадити свій час.

Запрошуємо школярів Пустомитівщини до участі у конкурсі дитячої творчості

ДПІ у Пустомитівському районі ГУ Міндоходів у Львівській області запрошує школярів району, які вміють малювати, готувати відео або комп’ютерні анімації, писати оповідання, новели, публіцистичні роздуми, замальовки, казки, фейлетони, реферати, вірші, взяти участь у конкурсі „Очима дитини про бюджет країни”. 
Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової та митної тематики:
художні твори;
комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація);
літературні твори.
У конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх учбових закладів двох вікових категорій:
І категорія: станом на 1 січня 2014 року виповнилося 9-11 років;
ІІ категорія: станом на 1 січня 2014 року виповнилося 12-15 років.
Участь у конкурсі надає змогу школярам в творчій формі висловити своє бачення і розуміння ролі, значення і місця податків у житті держави і суспільства, в майбутньому України.
Роботи, що відповідають загальній тематиці конкурсу, приймаються до 1 квітня 2014 року за адресою: м.Пустомити вул. Радоцинська, 1 Центр обслуговування платників (приймальня громадян) тел: 4-11-50. Лауреати та переможці конкурсу будуть нагороджені відповідними дипломами та подарунками.

Про декларування доходів громадян – під час «гарячої лінії» в податковій інспекції

Вже другий місяць триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році. Фахівцями ДПІ у Пустомитівському районі ГУ Мін доходів у Львівській області проводяться різноманітні заходи, спрямовані на створення належних умов для громадян задля виконання ними вимог щодо подання річної декларації про майновий стан та доходи. Зокрема, керівним складом інспекції щотижня, згідно затвердженого графіка, проводяться сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань декларування доходів громадянами.  
Так, під час проведення чергової «гарячої лінії» з начальником відділу оподаткування доходів з фізичних осіб Крутом Ігорем Івановичем, більшість громадян цікавилась порядком подання річної декларації про майновий стан і доходи та правом на застосування податкової знижки. Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні питання з якими абоненти звертались на «гарячу лінію».

В який спосіб можна подати податкову декларацію про майновий стан і доходи?
Платники подають декларацію про майновий стан і доходи, отримані в 2013 році, у один із наступних способів:
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
- особисто платником або уповноваженою на це особою;
- поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
При цьому, поштове відправлення необхідно здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, встановленого статтею 49 Податкового кодексу, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін.

За якою формою подається громадянами податкова декларація про майновий стан і доходи?
Форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.13 року № 793 “Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи”.
Наказ № 793 був опублікований 31 грудня 2013 року в «Офіційному віснику України» № 100.
Ознайомитися з формою Декларації та інструкцією по її заповненню можна на офіційному веб-порталі Міндоходів https://minrd.gov.ua/ у розділі «Законодавство».
Зокрема, Декларація складається з восьми розділів, що подаються на двох двосторонніх аркушах формату А4, та семи додатків до декларації, які подаються на одно та двосторонніх аркушах формату А4 та містять розрахунки окремих видів доходів (витрат).
Додатки до Декларації є її складовою частиною і без Декларації не дійсні. Додатки до Декларації заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках.

Чи має право на податкову знижку фізична особа, яка скористалася в 2013 році умовами молодіжного житлового кредиту?
Згідно з підпунктом 166.3.1 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, як частина суми процентів, сплачених цим платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 Податкового кодексу.
Так, платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року. Тобто, повернення податку на доходи фізичних осіб може здійснюватися лише в межах сум, які фактично надійшли до бюджету від конкретного платника податку у звітному році.
Таким чином, якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.

Чи необхідно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи фізичною особою, яка у звітному році отримала дохід від продажу рухомого майна у вигляді легкового автомобіля?
Якщо фізичною особою, починаючи з 01 січня 2013 року, реалізовано один з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, за умови нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, то така фізична особа повинна подати податкову декларацію за відповідний звітний рік – до 1 травня року, що настає за звітним.

В яких випадках сума доходу, отриманого фізичною особою від продажу земельної ділянки, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб?
До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації.
Крім того, не підлягає оподаткуванню дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки (земельна ділянка придбана не у процесі приватизації).

Який термін повернення податку на доходи фізичних осіб громадянам, що скористалися своїм правом на податкову знижку?
Відповідно до Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Травень 2021
П В С Ч П С Н
« Кві    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 12.05.2021-3

ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО   Львівська державна податкова[...]

Інформація 12.05.2021-2

Соціальна підтримка платників податків на період[...]

Інформація 12.05.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
4 Гостей, 2Роботів
Рекомендуємо!