Інформація 23.12.2013 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

2049 Переглядів

 На Пустомитівщині легалізовано 88 найманих працівників

В ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області відбулось чергове засідання робочої групи з питань виплати заробітної плати, нижчої за мінімальну, виплати «тіньової» зарплати.
Як зазначив начальник відділу доходів та зборів з фізичних осіб Ігор Крут, податковою інспекцією району разом з органами місцевої влади постійно проводиться комплекс спільних заходів. Щодо кожного платника здійснюється аналіз причин виникнення нарахування та виплати заробітної плати нижчої за мінімальну та визначаються шляхи її підвищення відповідно до чинного законодавства.
Так, протягом одинадцяти місяців 2013 року на засіданнях робочої групи заслухано 329 суб’єкти господарювання, 178 із них підвищили рівень заробітної плати. Додатково до місцевого бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб у сумі 39,9 тис.гривень. Крім того, легалізовано трудові відносини 88 найманих працівників з роботодавцями. Після офіційного працевлаштування «тіньових заробітчан» бюджет додатково отримав 18,0 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

«Новації в податковому законодавстві»

В ДПІ у Пустомитівському районі Головного Управління Міндоходів у Львівській області відбулася зустріч з представниками малого та середнього бізнесу на тему: «Новації в податковому законодавстві, електронні сервіси Міндоходів».
Заступник начальника ДПІ району Олег Олексів підкреслив, що додатковий сервіс і переваги якими можна буде скористатися вже на початку 2014 року – це електронні перевірки. Згідно пункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України документальною невиїзною електронною перевіркою вважається перевірка, що проводиться на підставі заяви, поданої платником податків з незначним ступенем ризику до контролюючого органу, в якому він перебуває на податковому обліку.
Механізм електронних перевірок, права та обов’язки платників і податкових аудиторів визначені у розробленому Міністерством доходів і зборів законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».
Зокрема, Міндоходів пропонує законодавчо врегулювати питання проведення контролюючими органами електронних перевірок на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та електронних документах платника податків. Такі перевірки проводитимуть за заявами платників податків. Крім того, передбачається, що акт (довідка) такої перевірки може бути складений у формі електронного документа і надісланий засобами електронного зв’язку платникові податків.
Чинна інфраструктура електронного документообігу дозволить перейти до дистанційного аудиту без додаткових витрат як для бюджету, так і для платників податків.
Сервісом «електронна перевірка» вже з 1 січня 2014 року зможуть скористатися платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міністерства доходів і зборів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів.
Відповідну форму заяви, порядок її подання та прийняття рішення про проведення електронної перевірки встановлено наказом Міністерства доходів і зборів України від 03.06.2013р №143 «Про затвердження Порядку подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття рішення територіальним органом Міністерства доходів і зборів України про проведення такої перевірки», який набере чинності з 01.01.2014р.
З першого січня 2015 року послуга буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування. А з 1 січня 2016 року – для всіх категорій платників податків. Таке поетапне впровадження необхідне для адаптації підприємців, урахування усіх технічних деталей.
Учасникам зібрання було презентовано новий сервіс, який працює в текстовому режимі, – «Електронний кабінет платника податків», що надає можливість не тільки реєструвати податкову звітність в он-лайн режимі, але й одразу перевіряти стан розрахунків з бюджетом.
Із зацікавленістю керівники підприємств малого та середнього бізнесу слухали про останні новації з удосконалення системи адміністрування податків та зборів, зокрема, процедури відшкодування ПДВ шляхом видачі фінансового казначейського векселя, розробки «Електронного кабінету платника податків» тощо.
В ході зустрічі заступник начальника дав відповіді на запитання, які цікавили представників бізнесу.

Про зміни в оподаткуванні платники податків дізнавались на семінарі 

Про зміни, внесені до Податкового кодексу України Законом України від 24.10.2013 року №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків і вдосконалення деяких положень», інформували учасників семінару фахівці ДПІ у Пустомитівському районі ГУ Міндоходів у Львівській області.
Наводимо деякі питання, які цікавили платників податків під час проведення семінару та відповіді на них.

Фізична особа підприємець на загальній системі оподаткування має декілька підрозділів, які знаходяться в різних територіальних одиницях. До якого бюджету необхідно перераховувати податок з доходів фізичних осіб, який виплачений найманим працівникам?
Згідно з підпунктом 14.1.180 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб – юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента – юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або не грошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений р. IV Податкового кодексу України, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 177.7 статті 177 Податкового кодексу України фізична особа – підприємець вважається податковим агентом працівника – фізичної особи, яка перебуває з нею у трудових, цивільно-правових відносинах, або будь-якої іншої фізичної особи щодо будь-яких оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) на користь такої особи.
Відповідно до підпункту «а» підпункту 168.4.5 пункту 168.4 статті 168 Податкового кодексу України фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує його до відповідного бюджету, у разі коли така фізична особа є податковим агентом, – за місцем реєстрації в органах Міндоходів.

При втраті документів, які підтверджують доходи або витрати, які дії фізична особа – підприємець повинна зробити?
Відповідно до положень Податкового кодексу України до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III цього Кодексу.
Склад витрат та порядок їх визначення встановлено статтею 138 Податкового кодексу України.
Згідно п.138.2 статті 138 Кодексу встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом ІІ цього Податкового кодексу України.
Відповідно до пп..139.1.9 п.139.1 ст.139 Кодексу, витрати, які не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку, не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку.
У разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів платник податку має право письмово заявити про це органу Міндоходів та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана до/або разом із поданням розрахунку податкових зобов’язань за звітний податковий період. Платник податків зобов’язаний відновити втрачені, знищені або зіпсовані документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження такої заяви до органу Міндоходів
Отже, у разі втрати, документів платник податку має право письмово заявити про це органу Міндоходів та здійснити заходи для поновлення таких документів.

Фізична особа –підприємець на спрощеній системі оподаткування, пенсіонер за віком. Чи повинен підприємець сплачувати єдиний соціальний внесок?
Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI, фізичні особи–підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного соціального внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
При цьому, фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування (крім вищезазначених), сплачують єдиний соціальний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, чи здійснювали вони діяльність та отримували доходи у ці періоди.

Яка гранична сума готівкового розрахунку одного підприємця з іншим підприємцем на протязі дня?
Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки.
Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.
Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.
Згідно зі п. 1 Постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» граничну суму розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня установлено в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень.

Чи має право фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування включити до витрат вартість комунальних послуг, сплачених за приміщення, яке він здає в оренду?
До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III «Податок на прибуток підприємств» Податкового кодексу України.
Склад витрат та порядок їх визначення зазначено у статті 138 Податкового кодексу, відповідно до якої до складу витрат включаються, зокрема, витрати на утримання, експлуатацію та ремонт, страхування, оперативну оренду основних засобів, інших необоротних активів загальновиробничого призначення, витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інші послуги з утримання виробничих приміщень.
Пунктом 138.2 статті 138 Податкового кодексу визначено, що витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом ІІ Податкового кодексу.
Таким чином, витрати, які пов’язані зі сплатою комунальних платежів за приміщення, що здається в оренду, можуть бути включені до складу витрат фізичної особи – підприємця у разі їх документального підтвердження та за умови, що договори з комунальними підприємствами на надання комунальних послуг укладені з фізичною особою як підприємцем.

«Порядок сплати єдиного внеску фізичними особами — підприємцями, які протягом року перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну»

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є, зокрема, фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (згідно з п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зі змінами та доповненнями).
Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зі змінами та доповненнями).
Проте платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Фізичні особи — підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, сплачують за себе єдиний внесок протягом року до:
• 15 березня;
• 15 травня;
• 15 серпня;
• 15 листопада
у вигляді авансових платежів у розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік, до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Отже, фізичні особи — підприємці, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування (згідно з пп. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, зі змінами та доповненнями).
Враховуючи вищевикладене, фізичні особи — підприємці, які перейшли протягом поточного звітного року зі спрощеної системи оподаткування на загальну, нараховують та сплачують суми єдиного внеску у вигляді авансових платежів на підставі квартальної декларації, яка подається ними після закінчення кварталу, в якому відбувся перехід.
Порядок нарахування та сплати платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України 09.09.2013 р. № 455 «Про затвердження Інструкції про Порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.09.2013 р. за № 1622/24154.

Порядок проведення річного перерахунку податку на доходи фізичних осіб за 2013 рік

ДПІ у Пустомитівському районі ГУ Міндоходів у Львівській області нагадує, що згідно з Податковим кодексом України (далі – ПКУ) всі роботодавці зобов’язані у грудні здійснити перерахунок сум доходів, нарахованих їх працівникам у вигляді заробітної плати та утриманих з них сум податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), а також суми наданої податкової соціальної пільги (далі – ПСП).
Основні правила проведення річного перерахунку ПДФО встановлені п.169.4 ПКУ.
Суть річного перерахунку полягає в тому, щоб правильно визначити щомісячні доходи працівників за періодами їх нарахування, в результаті правильно визначити щомісячну суму ПСП та виявити доходи, які підлягають додатковому оподаткуванню за ставкою 17 відсотків.
При цьому, особливу увагу слід звернути на так звані перехідні доходи. Тобто у випадках, коли у певному місяці виплачуються доходи за минулі або майбутні місяці (перехідні лікарняні або відпусткові виплати), такі доходи повинні відображатися у складі оподатковуваного доходу місяця, за який вони нараховані. Від цього залежить правильність застосування ПСП та утримання ПДФО.
Розрахована на кожен місяць сума оподатковуваного доходу порівнюється:
1) з граничною сумою доходу, який дає право будь-якому платнику податку на застосування ПСП, у 2013 році – 1610 грн. Для батьків, які користуються пільгою на двох і більше дітей, гранична сума доходу для застосування ПСП визначається як добуток суми 1610 грн. та кількості дітей до 18 років, що перебувають на їхньому утриманні;
2) з сумою доходу, яка визначається для оподаткування за ставкою 15%, тобто у межах десяти мінімальних розмірів зарплат на початок звітного податкового року (у 2013 році ця межа становить 11470 грн). Дохід, який перевищує зазначену суму оподатковується за ставкою 17%.
Внаслідок проведення перерахунків можуть бути встановлені як суми ПДФО, що підлягають доутриманню з працівника, так і суми ПДФО, які слід йому повернути.
Особливо ретельно слід підійти до проведення перерахунку доходів працівників, які звільнилися. Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з таким платником податку, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається платником податку до складу податкового зобов’язання за наслідками звітного податкового року та сплачується ним самостійно (другий абзац пп. 169.4.4 ПКУ). Тобто суму такої непогашеної недоплати колишній працівник повинен включити як податкове зобов’язання до річної декларації про майновий стан і доходи, яку треба подати не пізніше 1 травня року, наступного за звітним, і сплатити самостійно до 1 серпня року, наступного за звітним.
Форма декларації та інструкція щодо її заповнення затверджені наказом МФУ від 07.11.2011 р. №1395..
Чинне законодавство не встановлює спеціальної форми документа, яким слід оформити проведення перерахунку. Тож, роботодавець може оформити його у довільній формі у вигляді бухгалтерської довідки із відповідним поясненням причини такого коригування.
Результати проведених річних перерахунків роботодавець повинен відобразити у податковому розрахунку за формою №1-ДФ, яка подається за ІV квартал звітного року.
Всі доутримання ПДФО за результатами річного перерахунку слід провести як у бухгалтерському, так і в податковому обліку в тому місяці, в якому такий перерахунок проведено, — у грудні певного року. Враховуючи це, а також оскільки п. 169.4 ПКУ не містить інших застережень, то всі виправлення, що стосуються коригування сум ПДФО внаслідок таких перерахунків, не тягнуть за собою ані штрафів, передбачених п.50.1 ПКУ, ані штрафів, передбачених п.119.2 та п.127.1 ПКУ. Адже виправлення помилок у межах перерахунку здійснюється на підставі п.169.4 ПКУ, а не п.50.1 ПКУ, тож має інший статус, ніж звичайне виправлення самостійно знайдених помилок.
Ось чому річний перерахунок робити не тільки обов’язково, а й вигідно. Адже під час такого перерахунку роботодавець має можливість виправити помилки, яких він припустився протягом року під час утримання ПДФО, без застосування штрафів та пені.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
8 Гостей
Рекомендуємо!