Інформація 23.10.2020 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

243 Переглядів

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску

гарантує громадянам право на соціальний захист

На цьому зробила акцент начальник Львівського відділу податків і зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування Щур Наталія під час брифінгу для представників засобів масової інформації.

Право громадян на соціальний захист, зокрема, на соціальні виплати на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення гарантує своєчасна сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі ЄСВ).

На жаль, є такі платники податків, які протягом тривалого періоду не сплачують єдиний внесок. Це перешкоджає економічному розвитку регіону. Роботодавці, не виконуючи норми Закону, не лише порушують платіжну дисципліну, спричиняючи нестачу коштів для виплати пенсій нинішнім пенсіонерам, а і позбавляють осіб, які у них працюють, права на соціальний захист при настанні страхового випадку.

Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення. За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у страховий стаж для вирахування розміру пенсії включаються періоди, за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій мінімального страхового внеску. Тільки після повного розрахунку роботодавця, ці місяці будуть зараховані до страхового стажу застрахованої особи.

Період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Слід звернути увагу громадян на такий важливий аспект: законодавством не передбачено механізму, яким працівник міг би, навіть як би хотів, самостійно сплатити заборговану по його зарплатні суму ЄСВ. Це може зробити лише роботодавець в однакових частках для усіх робітників підприємства.

На противагу найманим працівникам, за яких сплачує ЄСВ та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.

 З 1 вересня 2020 року збільшився розмір  мінімальної заробітної плати

Начальник Львівського відділу податків і зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування Щур Наталія зазначила, що Законом України від 25.08.2020 №822-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», який набув чинності 01.09.2020 року, встановлено, що з 1 вересня 2020 року мінімальна заробітна плата становить у місячному розмірі – 5000 грн, у погодинному розмірі – 29,20 грн.

Підвищення мінімальної заробітної плати впливає на мінімальний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ).

Зокрема, підвищаться:

- мінімальний розмір ЄВ з заробітної плати та доходів ФОП, самозайнятих осіб та членів фермерського господарства. Нагадаємо, що відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” внесок встановлюється у розмірі 22 відсотки до бази нарахування. Отже, з 01.09.2020 року він становитиме 1100 грн (5000 х 22%), замість 1039,06 грн (4723 х 22%);

- максимальна величина доходу застрахованої особи, на яку нараховується єдиний внесок - 75000 грн. Відповідно, максимальний розмір ЄВ, який дорівнює 22% від 15 розмірів мінімальної зарплати. Тобто, з 01.09.2020 року максимальний ЄВ становить 16500 грн замість 15585,90 грн. Або 6307,50 грн при нарахуванні ЄВ на зарплату працівника-інваліда (75000 грн х 8,41%);

- мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства. Нагадаємо, що цей розмір становить 1250 мінімальних зарплат, виходячи із ставки мінімальної зарплати, що діє на момент створення (реєстрації) акціонерного товариства.

Водночас, ті показники, які відповідно до Податкового кодексу України, залежать від мінімальної зарплати станом на 1 січня поточного року, залишаться незмінними. До таких показників належить:

- розмір податкової соціальної пільги;

- граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги;

- граничний розмір добових;

- сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків;

- сума нецільової благодійної допомоги;

- ставка податку на нерухоме майно;

- ставки єдиного податку:

1) для платників єдиного податку 1 групи – до 210,20 грн (до 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2020 року);

2) для платників єдиного податку 2 групи – до 944,60 грн (до 20% від мінімальної зарплати на 1 січня 2020 року).

 Контролюючий орган має право на примусове стягнення заборгованості, якщо платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  не сплатив суму недоїмки

Як зазначила начальник Львівського відділу податків і зборів з фізичних осіб Н.Щур, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Таким чином, якщо платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 10 календарних днів не сплатив суму недоїмки та штрафів з нарахованою пенею та не оскаржив вимогу в адміністративному чи судовому порядку, то таку вимогу вважають узгодженою. Упродовж 10 робочих днів з дня узгодження вимоги (набрання нею чинності) її надсилають  до органу Державної виконавчої служби.

Державна виконавча служба не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В ній зазначають про обов’язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджають боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей, а також накладають арешт на майно та кошти платника.

 Як отримати податкову знижку

Начальник Львівського відділу податків і зборів з фізичних осіб Н.Щур зазначила, що громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на:

- навчання,

- отримання доступного житла за державними програмами, 

- оплату допоміжних репродуктивних технологій, 

- відсотки за іпотечним кредитом,

- внески на благодійність, 

- страхові платежі (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя,

- пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Для отримання знижки необхідно:

1 – заповнити та по 31 грудня включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи;

2 – у декларації вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок. 

Важливо: право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2019 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року включно. 

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами за посиланням https://tax.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-/podatkova-znijka-dlya-fizichnih-osib/. 

Переглянути тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати річну податкову декларацію через Електронний кабінет, можна за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html.

 Чи включаються до складу податкової знижки витрати,

понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2019 року?

Як зазначила начальник Львівського відділу податків і зборів з фізичних осіб Н.Щур, до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п.п.166.3.4 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), включається сума коштів, сплачених платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю), а також сума коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку особою з інвалідністю, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині з інвалідністю у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, крім:

а) косметичного лікування або косметичної хірургії, включаючи косметичне протезування, не пов’язаних з медичними показаннями, водолікування та геліотерапії, не пов’язаних з лікуванням хронічних захворювань;

б) протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики;

в) абортів (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями або коли вагітність стала наслідком зґвалтування);

г) операцій із зміни статі;

ґ) лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких є побутове зараження або зґвалтування);

д) лікування тютюнової чи алкогольної залежності;

е) придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включено до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 розділу ХІХ ПКУ встановлено, що п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 ПКУ набирає чинності з 01 січня року, наступного за роком, у якому набере чинність закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.

Станом на 01 січня 2020 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 ПКУ), за наслідками 2019 року платникам не надається.

 Про облік у податковій осіб,

які здійснюють незалежну професійну діяльність

Як зазначила начальник Львівського відділу податків і зборів з фізичних осіб Н.Щур, Законом України від 16 січня 2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» вдосконалюється порядок обліку у контролюючих органах фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Відповідно до пункту 65.9 статті 65 Податкового кодексу України (далі  ПКУ) якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізична особа – підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

Відповідно до пункту 65.10 статті 65 ПКУ підставами для внесення до Державного реєстру запису про припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи є припинення або зупинення незалежної професійної діяльності або зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної (індивідуальної) на іншу, закінчення строку дії свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), анулювання чи скасування згідно із законодавством свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.

 Закон України від 16 січня 2020 року № 466-IX: фізичні особи – підприємці у разі  виплати доходів нерезиденту зобов’язані утримувати податок

Як зазначила начальник Львівського відділу податків і зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування Щур Наталія, фізичні особи – підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, при виплаті доходів нерезиденту – юридичній особі мають утримувати податок з таких доходів та подавати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств.

Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до п. 133.1 ст. 133 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.  Зокрема, уточнено, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, фізичні особи – підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, є платниками податку на прибуток при виплаті доходів (прибутків) нерезиденту з джерелом їх походження з України, що оподатковуються в порядку, визначеному п. 141.4 ст. 141 ПКУ.

Нагадаємо, перелік доходів нерезидента із джерелом їх походження з України, наведено у п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ. Зокрема, це такі доходи:

- проценти, дисконтні доходи, що сплачуються на користь нерезидента, у тому числі проценти за позиками та борговими зобов’язаннями, випущеними (виданими) резидентом;

- дивіденди, які сплачуються резидентом;

- роялті;

- фрахт та доходи від інжинірингу;

- лізингова/орендна плата, що вноситься резидентами або постійними представництвами на користь нерезидента – лізингодавця/орендодавця за договорами оперативного лізингу/оренди;

-доходи від продажу нерухомого майна, розташованого на території України, яке належить нерезиденту, у тому числі майна постійного представництва нерезидента;

- прибуток від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав, визначений відповідно до цього розділу;

- доходи, отримані від провадження спільної діяльності на території України, доходи від здійснення довгострокових контрактів на території України;

 - винагорода за провадження нерезидентами або уповноваженими ними особами культурної, освітньої, релігійної, спортивної, розважальної діяльності на території України;

- брокерська, комісійна або агентська винагорода, отримана від резидентів або постійних представництв інших нерезидентів стосовно брокерських, комісійних або агентських послуг, наданих нерезидентом або його постійним представництвом на території України на користь резидентів;

- внески та премії на страхування або перестрахування ризиків в Україні (у тому числі страхування ризиків життя) або страхування резидентів від ризиків за межами України;

- доходи, одержані від діяльності у сфері розваг (крім діяльності з проведення лотереї);

- доходи у вигляді благодійних внесків та пожертвувань на користь нерезидентів;

- інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

Поряд з цим абзацом першим п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ встановлено, що резидент, у тому числі фізична особа підприємець, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, або суб’єкт господарювання (юридична особа чи фізична особа підприємець), який обрав спрощену систему оподаткування, або інший нерезидент, який провадить господарську діяльність через постійне представництво на території України, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, за ставкою в розмірі 15 відс. (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 – 141.4.6 та 141.4.11 п. 141.4 ст. 141 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, що сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності. Вимоги цього абзацу не застосовуються до доходів нерезидентів, що отримуються ними через їх постійні представництва на території України.

Враховуючи зазначене, фізичні особи – підприємці (у тому числі платники єдиного податку) та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, при виплаті доходів, визначених п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, нерезиденту – юридичній особі мають утримувати податок з таких доходів та подавати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 зі змінами та доповненнями.

 

Якщо платник виїзжає за кордон на ПМП, необхідно подати декларацію

Львівський відділ організації роботи організаційно – розпорядчого управління ГУ ДПС у Львівській області  інформує, що відповідно до ст.179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку-резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) не пізніше 60 днів до виїзду за кордон.

Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після отримання Декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про сплату та про відсутність податкових зобов’язань. Довідка подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Звертаємо увагу, згідно із ст.63 ПКУ всі фізичні особи-платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків у порядку, визначеному ПКУ. Облік платників податків у контролюючих органах ведеться за податковими номерами.

Громадяни України, які виписалися з останнього місця постійного проживання в Україні, відповідно до норм чинного законодавства, зобов’язані подати Декларацію до контролюючого органу за місцем перебування на обліку, яке було зазначено в обліковій картці платника податку.

 

Податковий борг є підставою для анулювання реєстрації платником єдиного податку

 

Як зазначили фахівці Львівського відділу податків і зборів з фізичних осіб, у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів (п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ), контролюючий орган може анулювати реєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення з Реєстру платників єдиного податку за своїм рішенням .Виключення з такого  Реєстру платників єдиного податку здійснюється в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу. Анулювання реєстрації єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 гривень.

Інформацію про наявність податкового боргу можна отримати за допомогою електронних сервісів ДПС України, які розташовані на головній сторінці веб-порталу ДПС або в «Електронному кабінеті».

Подаємо звіт -  дистанційно !!!

Фахівці ГУ ДПС у Львівській області запрошують скористатися електронними сервісами, з якими можна  ознайомитися та скористатися за посиланнями, що розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС України.

Електроні сервіси постійно впроваджують та удосконалюють дистанційні форми комунікацій, у тому числі й звітування у електронному вигляді:

-електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua/;

-електронна звітність https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/.

Звертаємо увагу, що з метою оперативного отримання інформації в приватній частині Електронного кабінету у розділі «Введення звітності» проводиться формування запитів на реєстрацію/внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (1ДР і 5ДР) та запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків (10ДР):

-F1314601  -  Форма № 1ДР облікова картка фізичної особи – платника податків;

-F1314701 – Форма № 5ДР заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;

-F1301802 – Форма № 10ДР запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді.

Чи включаються благодійні внески до податкової знижки ?

Відповідно до п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ, суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Одним із документів, які підтверджують надання пожертви (благодійної допомоги), є договір про пожертву.

Щоб отримати податкову знижку, платник податків подає за місцем своєї податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Звертаємо  увагу, що граничний термін подання податкової декларації – 31 грудня 2020 року.

Від платників міста Львова до місцевого бюджету надійшло більше 4 млн грн податку на доходи фізичних осіб

За січень – вересень 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на податковому  обліку у місті Львові, сплатили до місцевого бюджету України 4007709,03 тис грн.  податку на доходи фізичних осіб.

У вересні 2020 року платники податків сплатили до місцевого бюджету України 511325,09 тис грн податку на доходи фізичних осіб.

 

На підтримку армії платниками податків міста Львова перераховано 398 712,39 тис грн військового збору

Протягом січня – вересня 2020 року платники податків міста Львова сплатили до Державного бюджету України 398 712,39 тис. грн. військового збору.

У вересні 2020 року платники податків сплатили до державного бюджету 50 307,96 тис грн військового збору.

Це свідчить про високу відповідальність і сумлінність платників податків, які зобов’язані перераховувати з доходів фізичних осіб 1,5% військового збору на потреби армії, для підтримки обороноздатності держави та встановлення миру.

Нагадуємо, що усі доходи громадян, з яких сплачується податок на доходи фізичних осіб, підлягають оподаткуванню військовим збором. Платниками збору також є фізичні особи – підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування.

 

22594 адміністративних послуг отримали за січень – вересень 2020 року

платники податків міста Львова

За січень – вересень 2020 року працівниками Львівської державної податкової інспекції  надано 22594 адміністративних послуг (у вересні – 2629), в тому числі Центром обслуговування платників – 16456  (у вересні – 1695) адміністративних послуг, в електронній формі -  6138 (у вересні – 934). Платники податків звертались за отриманням таких адміністративних послуг:

- видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків – 9542, в т.ч. у вересні – 1139;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 1811, в т.ч. у вересні – 191;

- реєстрація реєстратора розрахункових операцій – 2581, в т.ч. у вересні – 354;

- реєстрація книги обліку розрахункових операцій – 6086, в т.ч. у вересні- 711;

- реєстрація розрахункових книжок – 2557, в т.ч. у вересні – 234;

- внесення до пасаорта громадянина України (у формі книжечки) відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 17..

У вересні 552 платникам податків видано довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДПС.

Для оперативного розв`язання проблемних питань, що виникають у платників податків та громадян, працює приймальня громадян. Прийом громадян проводиться відповідно до графіка.

 

Майже 35 мільйонів гривень плати за землю перерахували у вересні землекористувачі, які перебувають на обліку у місті Львові

У вересні 2020 року землекористувачі, які перебувають на обліку у місті Львові, спрямували до місцевого бюджету 34384,84 тис грн плати за землю.

Нагадаємо, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок сплачується власниками земельних ділянок та земельних паїв (часток), а орендна плата – землекористувачами – орендарями за земельні ділянки державної і комунальної власності.

 

До місцевого бюджету міста Львова у вересні платниками податків сплачено більше 50 млн грн місцевих податків і зборів

У вересні 2020 року від платників податків міста Львова до місцевого бюджету надійшло 50772,68 тис грн., а саме:

-          збору за місця для паркування транспортних засобів – 1532,3 тис грн,

-          туристичного збору – 71,78 тис грн

-          податку на нерухоме майно – 10647,77 тис грн,

-          єдиного податку – 39726,85 тис грн,

-           транспортного податку – 172,98 тис гривень.

 

Власники легкових автомобілів у вересні сплатили

понад 170 тис грн транспортного податку

            У вересні поточного року платниками транспортного податку поповнено скарбницю міста Львова  на суму 172,98 тис гривень. Із загальної суми 79,2 тис грн сплачено юридичними особами,  в свою чергу фізичними особами власниками елітних автівок сплачено 93,78 тис гривень.

            Нагадуємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (п.267.2 ст. 267 Податкового кодексу України).

            Ставка транспортного податку становить з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис грн за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування (п.267.4 ст. 267 ПКУ).

            Сплачується транспортний податок за місцем реєстрації автомобіля:

- фізичними особами протягом  60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення;

- юридичними особами – авансовими внесками щоквартально до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

            Для зручності платників ДПС запроваджено низку електронних сервісів, зокрема щодо можливості сплати майнових податків скориставшись Електронним кабінетом платника при наявності електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), який можна отримати у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

            Вхід до Електронного кабінету платники податків можуть здійснити за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС (tax.gov.ua).

Майже 9,5 млн грн податку на прибуток сплатили до Зведеного бюджету України підприємства міста Львова

У вересні 2020 року платники податків, які перебувають на обліку у місті Львові, сплатили до Зведеного бюджету України 9 440,9 тис. грн. податку на прибуток підприємств.

Понад 260млн грн надійшло до державної казни податку на додану вартість від платників міста Львова у вересні 2020 року

У вересні 2020 року суб’єкти господарювання міста Львова сплатили до державного бюджету 262175,5 тис. грн. податку на додану вартість. Відшкодовано 146616,2 тис. грн. ПДВ на розрахункові рахунки платників.

 

На соціальні гарантії платники податків міста Львова 

сплатили понад 5 095 238,06 тис грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

            Впродовж січня – вересня 2020 року платники податків міста Львова сплатили 5 095 238,06 тис грн єдиного внеску.

При цьому, лише у вересні 2020 року платники єдиного внеску міста Львова перерахували на рахунки Держказначейства 597 544,25 тис гривень.

Нагадуємо, що Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 25.08.2020 р. №822-ІХ  підвищено розмір мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року до 5 тис гривень.

Підвищення мінімальної заробітної плати впливає на мінімальний розмір єдиного внеску.

Відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” єдиний внесок встановлюється у розмірі 22 відсотки до бази нарахування.

У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, його сума розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Тобто, з 1 вересня 2020 року мінімальний розмір єдиного внеску становить 1100 грн на місяць (5000 грн х 22%) (3300 грн за квартал).

  Завдяки заходам щодо погашення податкового боргу до Державного  бюджету України надійшло більше 3 млн гривень

У вересні  2020 року, завдяки заходам, що були вжиті працівниками Львівського відділу по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом, забезпечено надходження коштів до Державного бюджету України в сумі  3283,6 тис грн , до місцевого бюджету – 588,6 тис гривень.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
4 Гостей
Рекомендуємо!