Інформація 23.02.2015. | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1535 Переглядів

Новації в оподаткуванні – транспортний податок

ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що з 17 січня 2015 року набув чинності Закон України від 25.12.2014 № 63-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу”, яким введено новий податок – транспортний.
Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.
Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до
5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування, а базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Сплачується податок юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Здавали квартиру в оренду – задекларуйте отримані доходи

У разі, якщо громадянин – фізична особа у минулому році здавав в оренду комерційну чи житлову нерухомість громадянам, то податок на доходи фізичних осіб він повинен сплачувати щоквартально, а декларацію подати до 1 травня 2015 року.
Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% та/або 17% (з 2015 року – 20%).
Ставка 15% застосовується, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2014 р. – 12180 грн.);
17% (20%) – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.
У випадку здавання майна в оренду підприємцю, відповідальним за оподаткування буде орендар.
Однак, якщо фізична особа – орендар не є суб’єктом господарювання (підприємцем), то відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду).
Громадянин – орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України для квартального звітного (податкового) періоду. Тобто, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до органу ДФС за податковою адресою платника податку.
Водночас нагадуємо, кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2014 року, триває. Термін подачі податкової декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік – до 1 травня 2015 року.

Отримання іноземних доходів необхідно задекларувати

У випадку отримання громадянином України іноземного доходу, в тому числі дивідендів, громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Декларації приймають у Центрі обслуговування платників ДПІ у Пустомитівському районі, за адресою: м.Пустомити вул.. Рапдоцинська,1 до 1 травня поточного року.
Після визначення суми податкового зобов’язання сплатити податок на доходи фізичних осіб декларант зобов’язаний до 1 серпня 2015 року.
Суми доходу у вигляді дивідендів з іноземним джерелом їх виплат оподатковуються за 5-відсотковою ставкою.

Нараховуємо ЄСВ по-новому: лікбез для роботодавців

З 1 січня 2015 року, відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №77-VIII «ІІро внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (далі — Закон № 77), внесено зміни до порядку нарахування ЄСВ.
Зокрема, роботодавці нараховують єдиний внесок на суму нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну і додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці (ст. 7 Закону № 2464).
Статтею 8 Закону №2464 передбачено, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.
У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої зарплати незалежно від її розміру.
При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску, встановлені частиною п’ятою статті 8 Закону № 2464 застосовуються до визначеної бази нарахуванню незалежно від її розміру.

За неподання звітності з ЄСВ застосовуються штрафні санкції

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за вставленою формою звітності з ЄСВ у цьому році передбачено накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 170 гривень.
Якщо будь-яке з вищезазначених порушень допущено платником єдиного внеску протягом одного року вдруге, то така дія своїм наслідком може мати застосування штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1020 гривень.
Фахівці ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області наголошують, що до порушень при поданні звітності з ЄСВ, які мали місце до 1 січня 2015 року, штрафні санкції не застосовуються.
Однак, до порушень, що виникли після 1 січня 2015 року, застосуються штрафні санкції, визначені пунктом сьомим частини одинадцятої статті 25 Закону України №2464.

Якщо торгуєте пивом – сплатіть акцизний податок

28 грудня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон №71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким запроваджено новий місцевий податок – акцизний податок з реалізації підакцизних товарів.
Отже, суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання пиво, а також алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінник тютюну є платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.
Сплата цього податку – обов’язкова незалежно від форми розрахунків. Тож представники підприємництва під час реалізації пива, алкогольних напоїв і тютюнових виробів кінцевому споживачу, в тому числі напоїв на розлив в ресторанах, барах та кафе, з 1 січня 2015 року зобов’язані враховувати цю законодавчу норму.
Платники нового акцизного податку підлягають обов’язковій реєстрації в органах ДФС за місцезнаходженням пункту реалізації. При цьому подання декларації з акцизного податку є підставою для автоматичної реєстрації платником акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.
Декларацію необхідно подавати щомісячно не пізніше 20 числа до податкової інспекції, на території обслуговування якої здійснюється продаж підакцизних товарів.
Звертаємо увагу: форма декларації акцизного податку, а також порядок її заповнення і подання затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015р. №14.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
7 Гостей, 2Роботів
Рекомендуємо!