Інформація 20.09.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

820 Переглядів

Від сплати за «алкогольно-тютюнові» ліцензії до скарбниці Галицької ОДПІ

надійшло понад 9,1 млн. гривень

За вісім місяців 2016 року платники, які перебувають на обліку в Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили до місцевого бюджету 9121,3 тис. грн. плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що становить 118,9% очікуваного показника. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень склав 37,5% або надійшло 2489,8 тис.грн. більше.

Нагадаємо, що плата за ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями фіксована і не залежить від обсягів продажу. Так, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 гривень.

Щорічна плата за ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі становить 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст 250 гривень – на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

Місцева скарбниця Галицької ОДПІ поповнилась на 1,6 млн.гривень від надходжень транспортного податку

З початку 2016 року платники транспортного податку, які перебувають на обліку в Галицькій ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, перерахували до Місцевого бюджету 1628,8 тис. гривен, прогнозні показники перевиконано на 941,4 тис. гривень.

Нагадуємо, що платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні легкові автомобілі з об’ємом циліндрів двигуна більше 3000 куб. см. та використовувалися до 5 років.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн. за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування. Звітний період дорівнює календарному року.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і подають податкову декларацію по місцю реєстрації автомобіля. Сплата податку здійснюється поквартально пропорційними частинами до 30 числа місяця, що йде за звітним кварталом.

З початку поточного року згідно поданих декларацій сума надходжень від платників транспортного податку складає 2,4 млн. грн.

Фізичні особи платять податок раз на рік на підставі податкового повідомлення-рішення, яке надсилається контролюючим органом до 1 липня. Сплатити податок необхідно протягом 60-ти календарних днів з моменту отримання такого повідомлення.

За аналогічною схемою сплачують цей податок фізичні особи-підприємці.

У разі переходу права власності автівки від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2016 року порядок визначення автомобілів, що підлягають оподаткуванню змінено. Відтепер, 25 тис. гривень податку сплачуватимуть власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, незалежно від об’єму двигуна. При цьому віковий критерій залишився без змін – оподаткуванню підлягають автомобілі віком не старше 5 років.

За січень – серпень 2016 року Галицькою ОДПІ забезпечено приріст надходжень з податку плати за землю на 45,1 % у порівнянні відповідним періодом минулого року

За січень – серпень 2016 року до Місцевого бюджету Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області надійшло 90332,0 тис. грн. плати за землю, в тому числі від юридичних осіб – 79825,5 тис. грн., від фізичних – 10506,4 тис. грн. Прогнозні показники виконано на 18454,5 тис.грн., або на 125,7%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень склав 45,1% або надійшло 28097,0 тис.грн. більше.

Нагадуємо, що плата за землю є складовою податку на майно та надходить до місцевих бюджетів. Нарахування фізичним особам сум земельного податку здійснюється податковими інспекціями, які видають платникові податкове повідомлення-рішення. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення .

Плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок, який сплачують власники землі та землекористувачі, та орендну плату – орендарі земельних ділянок фізичні і юридичні особи.

Власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно.

Землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди .

Відповідно до податкового законодавства власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами ДФС. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення через установи банків та поштові відділення.

Варто зазначити, що за несвоєчасну сплату податку фізичній особі нараховується штраф та пеня в залежності від кількості днів затримки сплати.

Понад 917 тис.гривень сплатили до Зведеного бюджету водокористувачі Галицької ОДПІ

За січень – серпень 2016 року за спеціальне використання води платники Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області перерахували до бюджету 917,4 тис. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень склав 30,3% або надійшло 213,1 тис.грн. більше.

Нагадаємо, що форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.

Розрахунок заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва.

За вісім місяців до Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області надійшло 35 звернень громадян

До Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області за січень – серпень 2016 року надійшло 35 письмових звернень громадянина, на які надано відповідь згідно з чинним законодавством.

Усі звернення первинні, 34 звернень – індивідуальні (в т.ч. 1 звернення – анонімне) та 1 – колективне. У зверненнях було порушено такі питання: контрольно-перевірочна робота – 8, місцеві податки – 5, праця і заробітна плата – 3, податкова звітність – 2, реєстрація та облік платників податків – 6, інформування про ухилення від сплати податків – 6, відмова в отриманні реєстраційних номерів облікових карток платників податків – 4, єдиний соціальний внесок – 1.

Скарг, пропозицій та інформаційних запитів не надходило.

Для оперативного розв’язання проблемних питань, що виникають у платників податків та громадян, в інспекції працює приймальня громадян.

Антикорупційним сервісом «Пульс» скористались 4 громадяни Галицької ОДПІ 

За вісім місяців 2016 року до Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області на «Пульс» надійшло 4 інформаційні картки. Запитувачів цікавили питання: 2 – щодо звітності та реєстрації накладних, 2 – щодо роботи органів ДФС.

Громадяни отримали зворотний дзвінок з інформацією про вжиті заходи. Всі запити оперативно розглянуто протягом одного дня. Порушені питання вирішені по суті. Претензій у заявників не було.

Шановні платники, з метою оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли в сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, звертайтесь за номером «Пульсу» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово за принципом call-back – співробітники ДФС приймають звернення та повідомляють заявника про результати перевірки.

З початку року до Галицької ОДПІ надійшло 10 запитів на публічну інформацію

З початку 2016 року до Галицької ОДПІ Головного управління у Львівській області надійшло 10 запитів на публічну інформацію: 6 – від юридичних осіб, 4 – від фізичних осіб.

Запитувачів цікавили питання щодо: щодо кількості офіційно працюючих платників ЄСВ -1, про податковий кредит – 1, про відкриті рахунки – 1, про податкові пільги -1, щодо суми відшкодованого ПДВ -1, про перевірку -2, чи є платником ПДВ – 1, інформація про доходи третіх осіб -1, податкова звітність -1. 

Відповідно до ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запити було вчасно розглянуто та надано відповідь.

Нагадуємо, запит на інформацію до Галицької ОДПІ Головного управління у Львівській області можна надіслати поштою за адресою: 79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35, електронною поштою на скриньку lv.pub.ga@sfs.gov.ua, зателефонувавши (032) 297-37-19.

З початку 2016 року Галицька ОДПІ уклала 2021 договорів в електронній формі

Станом на 01.09.2016 року послугами представництва АЦСК ІДД ДФС у приміщенні Головного управління ДФС у Львівській області, яке безкоштовно надає посилені сертифікати ключів, було укладено 2021 договорів «Про визнання електронних документів» в електронній формі.

Перелік документів, необхідних для отримання посиленого сертифіката ключа, та всю інформацію щодо діяльності АЦСК розміщено на офіційному сайті Акредитованого центру сертифікації ключів www.acskidd.gov.ua. Окрім того, для уникнення черг, ведеться попередній запис платників на зручний для них час.

Нагадуємо, електронні ключі, видані Акредитованим центром сертифікації ключів, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Державної фіскальної служби України, а й до органів Державної служби статистики України та Пенсійного фонду.

Фахівці Галицької ОДПІ з початку року надали 6938 адміністративних послуг

У січні – серпні 2016 року працівниками Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області видано 3140 реєстраційних номерів облікової картки платника податків, надано 3798 інших послуг, необхідні для ведення бізнесу. Також прийнято та оброблено – 26690 звітів від платників на паперових носіях, в електронному вигляді – 114927.

В Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні стенди, де можна ознайомитись із важливою податковою інформацією, зразками заповнення заяв, роз’ясненнями податкового законодавства та іншими інформаційними матеріалами. Для вивчення громадської думки щодо проведення оцінки діяльності Центру встановлено скриньку для заяв та пропозицій. Результати опитування використовуються для розробки та реалізації заходів з підвищення якості надання послуг.

У залі №3 ЦОПу надаються усні консультації кваліфікованими працівниками структурних підрозділів інспекцій м.Львова, в телефонному режимі за номерами: (032) 297-39-30, 297-39-04.

Отримати безкоштовно ключі електронних цифрових підписів та програмне забезпечення можна в кабінеті №136, довідки телефонами (032) 297-39-89, 297-39-85.

Через «Електронний кабінет платника податків» подано 1197 звітів до Галицької ОДПІ 

За січень – серпень 2016 року платники податків Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, подали 1197 звітів через сервіс Державної фіскальної служби України «Електронний кабінет платника податків».

Нагадуємо, що з 1 липня поточного року для платників єдиного внеску розширено функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» ( cabinet.sfs.gov.ua
). Так, платники мають можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами.

Нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:

- податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (податковий розрахунок за ф. 1-ДФ);

- звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

- повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, а також безкоштовно в АЦСК Інформаційно – довідкового департаменту ДФС України ( https://acskidd.gov.ua/).

За рахунок підвищення рівня виплати заробітної плати додатково до бюджету надійшло

понад 636 тис.гривень

Галицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області систематично здійснює контроль за підприємствами, які не перераховують або перераховують до бюджету не в повному обсязі та з порушенням термінів сплати податок на доходи фізичних осіб, мають довгострокову заборгованість з виплати заробітної плати, виплачують зарплату менше мінімально встановленого рівня.

Дієвим способом впливу на керівників, які не нараховують та не виплачують заробітну плату, при цьому не перераховують до бюджету податок на доходи фізичних осіб – є діяльність робочих комісій. Так, за січень – серпень 2016 року проведено 34 спільних заходів при Галицькій районній державній адміністрації, на яких заслухано 191 керівника підприємств, легалізовано трудові відносини 68 найманих працівників із роботодавцями. Додатково до бюджету надійшло – 174,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску –  462,2 тис. гривень.

Крім того, під час засідань платникам систематично роз’яснюється основні зміни податкового законодавства, зокрема, зменшення податкового навантаження на фонд заробітної плати за рахунок зменшення ставки по ЄСВ (з 34,7% до 22%), також обговорюються проблемні питання їхньої підприємницької діяльності. Галицькою ОДПІ проведено 13 засідань робочої групи, на яких заслухано 215 керівників підприємств. Додатково до бюджету надійшло – 174,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску –  462,2 тис. гривень. Протягом січня – серпня 2016 року проведено 13 результативних перевірок платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи з порушенням чинного податкового законодавства, внаслідок яких донараховано податку на доходи фізичних осіб у сумі – 221,7 тис. грн., єдиного соціального внеску – 239,4 тис. грн., військового збору – 7,7 тис.гривень.

Нагадаємо, що питання детінізації заробітної плати, легалізації робочих місць та виплати заробітної плати у розмірі меншому за передбачений законодавством перебувають на постійному контролі начальника інспекції.

Питання детінізації заробітної плати на порядку денному

Легалізація трудових відносин, сплата податків і єдиного соціального внеску – це законодавчо закріплені права працюючої людини сьогодні та гарантоване майбутнє завтра. Легалізація зарплат передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень до бюджету коштів, які приховуються від держави.

Тіньова зарплата є однією із найбільших проблем сучасної економіки України. Виплата заробітної плати «у конвертах» призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників.

Пустомитівським відділенням Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області протягом поточного року проводиться робота в напрямку детінізації заробітної плати, зокрема, з платниками, які згідно з звітами виплачували найманим працівникам заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімуму.У даному напрямку фахівці Пустомитівського відділення Галицької ОДПІ тісно співпрацюють з Пустомитівською районною державною адміністрацією.

Так, за травень – серпень 2016 року проведено 18 спільних заходів при Пустомитівській районній державній адміністрації, на яких заслухано 260 керівників підприємств по детінізації заробітної плати. Крім того, за серпень місяць проведено 4 засідання робочої групи на яких заслухано 57 керівників підприємств мінімізаторів. Додатково до бюджету надійшло – 21,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску –  46,0 тис. гривень.

Під час зустрічей підприємцям роз’яснюють дотримання вимог чинного законодавства  по виплаті заробітної плати, своєчасної та повної сплати податків і зборів (ПДФО,  акцизного податку, плати за землю, орендної плати, єдиного податку), легального використання найманої робочої сили.

Податківці закликають роботодавців і власників підприємств усіх форм власності виявити соціально відповідальне ставлення до працівників, направивши вивільнені кошти на підвищення зарплат. Адже гідна заробітна плата – це запорука спокійного і благополучного життя як для роботодавця, так і для працівника.

Боротьба із виплатами «в конвертах» є одним із пріоритетних напрямів роботи Галицької ОДПІ

Важливою проблемою сучасності є легалізація трудових відносин та прозора виплата заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту. На сьогодні відносини між роботодавцями та працівниками часто не відповідають нормам чинного законодавства, не секрет, що для більшості громадян виплата зарплати відбувається в «конвертах».

Насамперед, такі працівники позбавлені соціальних гарантій, тобто позбавлені права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах, виплати допомоги з безробіття у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності і при спричиненні нещасного випадку чи професійного захворювання (на виплату пенсії чи компенсації родичам на випадок смерті) та в інших випадках, передбачених законодавством.

Найманий працівник не має права на оплачувану відпустку, на компенсацію за роботу у вихідні, святкові дні. Його трудовий стаж не обліковується і не фіксується, не здійснюються необхідні відрахування – такі фактори обов’язково вплинуть на розмір пенсії в майбутньому.

Боротьба із виплатами «в конвертах» є одним із пріоритетних напрямів роботи Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

Так, фахівцями управління податків і зборів з фізичних осіб Галицької ОДПІ постійно проводиться роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарської діяльності, організовуються індивідуальні співбесіди з керівниками підприємств, які виплачують зарплату нижче мінімально встановленого рівня або мають заборгованість із виплати заробітної плати та податку з доходів фізичних осіб.

Для більш ефективного результату у даному напрямку Галицька ОДПІ тісно співпрацює з Сихівською районною державною адміністрацією. Так, за вісім місяців 2016 року проведено 34 спільних засідань робочої комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної, на яких заслухано по детінізації 134 керівників підприємств, по заборгованості 21 керівник підприємств.

Додатково до бюджету надійшло – 84,5 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску –  198,4 тис. гривень.

Крім того, проведено 19 зустрічей з керівниками підприємств, які допустили заборгованість з виплати заробітної плати найманим працівникам, в результаті яких зменшено заборгованість з виплати заробітної плати на 286,00 тис.гривень.

На сьогодні дуже важливо дотримуватися обраної стратегії. Тільки завдяки спільним заходам органів місцевого самоврядування, Пенсійного фонду, податкових та державних виконавчих служб ми досягнемо позитивних результатів у питанні контролю за додержанням законодавства про оплату праці.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Квітень 2021
П В С Ч П С Н
« Бер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 15.04.2021

Об’єднана звітність з єдиного внеску[...]

Інформація 14.04.2021

До уваги викладачів-репетиторів! Головне управління ДПС[...]

Інформація 8.04.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
3 Гостей, 3Роботів
Рекомендуємо!