Інформація 15.09.2015 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1000 Переглядів

Електронні сервіси ДФС на допомогу платникам податків

ДПІ у Пустомитівському районі звертають увагу, що з метою якісного обслуговування платників та забезпечення умов для швидкого та комфортного процесу адміністрування податків на офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) діють безкоштовні електронні сервіси:
- «Електронний кабінет платника податків», за допомогою якогоможна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.
- «Реєстр платників ПДВ», де щоденно оприлюднюється інформація про реєстрацію платників ПДВ.
- «Анульована реєстрація платників ПДВ» – надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду.
- «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – оцінкаподаткових ризиків діяльності з Вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою та інше.
- «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР) – допоможе розібратися платникам податків у податковому та митному законодавстві.
- «Пульс» – платники податків мають можливість цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників служби.
- «Реєстр страхувальників» – розміщена інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер та клас професійного ризику.
Крім цього, на веб-порталі розміщено сервіси «Декларування on-line»,«Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця» та«Адреси масової реєстрації».

ПЛАТНИКИ ЗАПИТУЮТЬ:
Як повернути кошти з електронного рахунку платника ПДВ, помилково перераховані для сплати штрафних санкцій?

Відповідно до пункту 25 постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість»: розрахунок з бюджетом у зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України, сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом відповідно до підпунктів 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 – 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 зазначеного Кодексу, та сплата передбачених таким Кодексом штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з поточного рахунка до відповідного бюджету.
Тобто з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов’язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.02.2015, а суми податкових зобов’язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунку платника, а з його поточного рахунку.
У рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в СЕА, до бюджету чи на його поточний рахунок.
Так, відповідно до підпункту 2001.6. статті 200 1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Кодекс): якщо на дату подання податкової декларації з податку сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню:
а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов’язань з податку;
б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.
При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов’язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді (п.200 1.5 ст.200 Кодексу).
Для перерахування до бюджету / на поточний рахунок таких коштів платник податку повинен заповнити додаток 4 до податкової декларації з податку на додану вартість ,,Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у СЕА платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4)’’. При цьому в обов’язковому порядку у додатку (Д4) зазначаються відомості щодо суми коштів на електронному рахунку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету.
Таким чином, якщо у платника податку за результатами звітного періоду на електронному рахунку наявні зайво зараховані кошти, і при цьому в ІКПП платника податку наявні суми розстрочених або відстрочених грошових зобов’язань чи податкового боргу з податку на додану вартість, такі зайво зараховані кошти за рішенням платника податку, яке він відображає в додатку до декларації (Д4), можуть бути спрямовані в рахунок погашення суми розстрочених або відстрочених грошових зобов’язань чи податкового боргу з податку на додану вартість.

Про використання свідоцтв платників ПДВ

Державна фіскальна служба України повідомляє, що, на сьогодні, у випадках, коли законодавство передбачає надання особою витягу з реєстру платників ПДВ (далі – Реєстр) чи його копії, копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ чи іншого документального підтвердження факту реєстрації платником ПДВ, має надаватись чинний витяг з Реєстру. Порядок отримання платником ПДВ витягу з Реєстру визначений пунктом 7.6 розділу VII Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (далі – Положення), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233. Цей наказ набрав чинності 19.11.2014. До зазначеної дати (19.11.2014), на перехідний період, було встановлено, що як витяги з Реєстру могли застосовуватись свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ.
Нагадуємо, що Законом України від 24 жовтня 2013 року №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» з 1 січня 2014 року було відмінено свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та забезпечено право платників ПДВ отримати витяги із Реєстру в контролюючих органах (зміни до пункту 183.9 статті 183 розділу V Податкового кодексу України). Витяг діє до внесення змін до Реєстру.
Слід зауважити, що отримання всіма платниками ПДВ витягу із Реєстру не є обов’язковим. Дані із Реєстру щоденно оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua). За запитом в електронній формі платнику ПДВ можуть бути надані довідки із Реєстру про реєстрацію його контрагентів як платників ПДВ. Окрім того, платник ПДВ може отримати витяг із Реєстру в електронному вигляді.
Роз’яснення з цих питань викладені у листі Державної фіскальної служби України від 31.08.2015 №32216/7/99-99-11-01-01-17, який розміщено на веб-порталі ДФС.

Про останні зміни в законодавстві, пов’язані з виробництвом та обігом підакцизних товарів

Останнім законодавчим актом у сфері контролю за виробництвом, обігом та оподаткування підакцизних товарів став Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм” від 12.08.2014р. № 1638-VII, який набрав чинності з 4 вересня поточного року. Зазначеним Законом:
- передбачено створення Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, до якого будуть вноситься відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну, яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України;
- перенесено термін підвищення ставки акцизного податку на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду на 1 січня 2015 року;
- змінено вимоги до оформлення відмітки на ТТН під час ввезення/вивезення спирту на територію акцизного складу. Тепер на ТТН представник контролюючого органу буде також зазначати час в’їзду та показники пробігу транспортного засобу. При відвантаженні спирту на ТТН ставиться відмітка “Виїзд дозволено”, зазначається час виїзду та показники пробігу транспортного засобу, реквізити акту про відвантаження і прийняття спирту етилового;
- передбачено проведення інвентаризації спирту етилового на акцизному складі в присутності представника контролюючого органу.
- посилено відповідальність за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
Відтепер за торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій передбачено відповідальність у розмірі -200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17 000 гривень;
- роздрібну торгівлю алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії – 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10 000 гривень;
- зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, – 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17 000 гривень;
- оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої – 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10 000 гривень. Хочу нагадати, що останній раз мінімальні оптово – відпускні та роздрібні ціни було змінено з 1 серпня поточного року відповідно до постанови КМУ від 11.06.2014р. “Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. N 957″ ;
- роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, – 100 відсотків вартості наявних у суб’єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10 000 гривень. Звертаю увагу, що у разі виникнення сумнівів при визначенні максимальної роздрібні ціни зазначеної на пачці, її розмір завжди можна перевірити на веб-сайті ДФС України за адресою: https://minrd.gov.ua/ Головна/ ДОВІДНИКИ, РЕЄСТРИ, ПЕРЕЛІКИ/ ПЕРЕЛІКИ/ Перелік встановлених максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, де щомісяця Державною фіскальною службою України розміщуються задекларовані виробниками або імпортерами діючі максимально роздрібні ціни на тютюнові вироби;
- виробництво, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – 200 відсотків вартості товару, але не менше 17 000 гривень;
- неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, – у розмірі 17 000 гривень;
Коригуючись нагодою, звертаюсь до платників, які здійснюють торгівлю алкогольними та/або тютюновими виробами бути законослухняними, уважними до змін у законодавстві та термінів дії дозвільних документів. У свою чергу нагадую, що починаючи з 2013 року надати документи на придбання ліцензії (подовження терміну її дії) на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами можна також і в центрах обслуговування платників, створених в податкових інспекціях за місцем здійснення торгівлі.
Ще одним із останніх Законів України, які вносили зміни до оподаткування акцизним податком став Закон „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” від 31.07.2014 №1621-VII, яким:
- розширено поняття алкогольних напоїв, а саме включено також продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровомісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД”. Зазначена група товарів буде оподатковуватись акцизним податком з 1 листопада 2014 року за ставкою 70,53 грн. за 1 літр спирту етилового;
- тимчасово, до 1 січня 2015 року, включено до складу підакцизної групи товарів паливо моторне альтернативне, яке відповідає товарній позиції 3824 90 97 10 за кодом УКТ ЗЕД і оподатковується за ставкою 99 євро за 1000 кг. Таким чином, виробники палива моторного альтернативного віднесені з 1 серпня 2014 року до платників акцизного податку, що зобов’язує їх подавати декларації з акцизного податку та сплачувати його у терміни визначені для місячної звітності.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Березень 2024
П В С Ч П С Н
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 10.02.2022-3

Навчальний семінар з актуальних питань[...]

Інформація 10.02.2022-2

На «гарячій лінії» у Львівській[...]

Інформація 10.02.2022-1

У Львівській ДПІ відбувся семінар -[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
7 Гостей
Рекомендуємо!