Інформація 12.06.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

790 Переглядів

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, звертає увагу та інформує про навації  законодавства!

Останній день податтня заяви про перехід на спрощену систему оподаткування , обліку та звітності – 15 червня 2016

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що відповідно до підпункту 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 „Спрощена система оподаткування, обліку та звітності” розділу XIV Кодексу.

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Кодексом, в один з таких способів:

- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

- державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Отже, щоб перейти на спрощену систему оподаткування з третього кварталу 2016 року суб’єкту господарювання необхідно подати заяву та розрахунок доходу за попередній календарний рік не пізніше 15 червня 2016 року.

 У випадку зміни назви міста чи вулиці Ф.№20 – ОПП подається з оновленою формою

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області звертають увагу, що у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, зокрема, місцезнаходження, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20_ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування або об’єкт, пов’язаний з оподаткуванням або через який провадиться діяльність, відносно якого відбулися зміни. У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, зазначається у дужках його попереднє значення.

 Платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів може виступати тільки суб’єкт господарювання, зокрема юридична особа

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області звертає увагу, що філія юридичної особи не може бути зареєстрована як платник_акцизного_податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів може виступати тільки суб’єкт господарювання, зокрема юридична особа.

 Затверджено форми заявок розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що 27.05.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 428 «Про затвердження форм заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку, звіту про використання марок акцизного податку та журналів для обліку марок акцизного податку» (далі – Наказ № 428), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 663/28793, згідно з яким втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 04.02.2014 № 115 «Про затвердження форм заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку, звіту про використання марок акцизного податку та журналів для обліку марок акцизного податку», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 25.02.2014 за № 329/25106.

Наказом № 428 затверджено форми:

Попередньої заявки-розрахунку про потребу в марках акцизного податку;

Зведеної заявки-розрахунку на виготовлення необхідної кількості марок акцизного податку;

Заявки-розрахунку на придбання марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв;

Заявки-розрахунку на придбання марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів;

Звіту про використання марок акцизного податку;

Журналу реєстрації імпортера (замовника) алкогольних напоїв, тютюнових виробів;

Журналу обліку видачі марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва;

Журналу обліку видачі марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв імпортного виробництва;

Журналу обліку видачі марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва;

Журналу обліку видачі марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів імпортного виробництва;

Реєстру повернутих марок акцизного податку;

Звіту про рух та залишки марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

Журналу обліку документів, що підтверджують внесення плати за марки акцизного податку.

 Щодо реалізації підакцизних товарів

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що в абзаці першому підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що реалізація підакцизних товарів (продукції) – будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Звертаємо увагу, що реалізація алкогольних напоїв по договору комісії комісіонером та комітентом здійснюється на підставі ліцензій на певний вид господарської діяльності.

Згідно статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво алкогольних напоїв здійснюють поставку цієї продукції суб’єктам господарювання оптової і роздрібної торгівлі за наявності ліцензії на оптову торгівлю.

Крім цього повідомляємо, що на офіційному веб-порталі ДФС України розміщено роз’яснення щодо заповнення форм звітів затверджених наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».

Додатково інформуємо, що:

- Звіт № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» відображає обіг алкогольних напоїв, який здійснюється на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв;

- Звіт № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» – відображає реалізацію алкогольних напоїв, яка здійснюється на підставі ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями;

- Звіт № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» відображає реалізацію алкогольних напоїв, яка здійснюється на підставі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

(Лист ДФС України від 17.05.2016 №10689/6/99-99-12-02-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68386.html).

 Переміщення на орендовані підакцизні склади на відповідальне зберігання алкогольних напоїв в межах одного підприємства не є об’єктом оподаткування 

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області зазначає, що відповідно до листа ДФС України від 25.05.2016 р. №11456/6/99-99-12-02-02-15 , згідно з пп. 14.1.4 Податкового кодексу України передача алкогольних напоїв за договорами зберігання є реалізацію підакцизних товарів, відповідно є об’єктом оподаткування акцизним податком.

Своєю чергою не є об’єктом оподаткування внутрішнє переміщення алкогольних напоїв в межах одного складу з дотриманням вимог п. 14.1.6 ПКУ щодо визначення акцизного складу.

Окрім того, якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі структурні одиниці, які не є юрособами, звіти заповнюються в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць.

При цьому зберігач відображає обсяги продукції у гр. 3 „залишок продукції на початок звітного місяця” та гр. 12 „залишок продукції на кінець звітного місяця” звіту № 1-ОА, а поклажодавець у гр. 14 „примітки” звіту № 2-РС зазначає обсяги алкогольних напоїв, які передані на зберігання.

В графах 1 – 9 додатка 3 до декларації акцизного податку декларуються оподатковувані обороти, які фактично відбулися у звітному періоді із урахуванням діючих у цей період ставок акцизного податку.

Таким чином, дані декларації акцизного податку за відповідний податковий період в частині реалізованої продукції повинні дорівнювати обсягам звітів № 2-РС та № 1-ОА.

Звіти складаються окремо за кожний місяць та подаються до 10 числа місяця, що настає за звітним, з перенесенням граничного строку на перший робочий день, якщо 9 число припадає на вихідний або святковий день.

 Щодо оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання за рахунок коштів котів роботодавців

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 440 (далі – Порядок № 440).

Згідно п. 7 Порядку № 440 витрати, пов’язані з оплатою днів тимчасової непрацездатності, належать до витрат підприємств, установ, організацій.

Із часу набуття чинності Порядку № 440 перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачуються за рахунок коштів роботодавця залежно від страхового стажу найманого працівника в розмірах, визначених част. 1 ст. 24 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV ,,Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, із змінами та доповненнями.

 Щодо відображення операцій з надання благодійної допомоги

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що згідно з пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу фінансовий результат звітного періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, які на дату перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу, у розмірі, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Отже, в бухгалтерському обліку вся вартість благодійної допомоги неприбутковій організації відображає у складі витрат в періоді їх понесення, але при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток, бухгалтерський фінансовий результат слід відкоригувати на суму допомоги, яка перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року. Якщо в минулому році податкового прибутку не було, бухгалтерськийяти ансовий результат необхідно відкоригувати на всю вартість благодійної допомоги.

 Як відображаються витрати орендаря на поліпшення орендованих об’єктів основних засобів?

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що договори оренди основних засобів укладаються на підставі норм Цивільного Кодексу України (далі – ЦКУ).

Відповідно до частин 1 і 2 статті 776 ЦКУ поточний ремонт орендованого майна повинен здійснювати орендар своїм коштом, а капітальний — орендодавець за свої гроші, якщо інше не встановлено договором. Відображення в обліку ремонтів орендованих об’єктів основних засобів в орендодавця та орендаря залежить від умов договору. В договорі оренди важливо передбачити порядок виконання ремонтів та оплати витрат на ремонт.

У разі якщо орендар без згоди орендодавця здійснив поліпшення, які не можна відокремити без шкоди для об’єкта, він не має права на відшкодування їхньої вартості (ч. 5 ст. 778 ЦКУ).

Бухгалтерський облік орендованих основних засобів регламентується П(С)БО 14 ,,Оренда”, затвердженим наказом Мінфіну від 28.07.2000 № 181 (далі – П(С)БО 14) і Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку основних засобів, затвердженими наказом Мінфіну від 30.09.2003 № 561 (далі – Методичні рекомендації № 561). Пунктом 8 П(С)БО 14 і пунктом 20 Методичних рекомендацій № 561 визначено, що об’єкт операційної оренди відображається орендарем на позабалансовому рахунку обліку орендованих основних засобів за вартістю, зазначеною в угоді про оренду.

Згідно з пунктом 8 П(С)БО 14 і пунктом 21 Методичних рекомендацій № 561 витрати орендаря на поліпшення об’єкта операційної оренди (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що спричинюють збільшення майбутніх економічних вигід, які первісно очікувалися від його використання, відображаються орендарем як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших необоротних матеріальних активів.

Відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни).

Таким чином операція з передачі орендодавцеві основних засобів зі всіма покращеннями, добудованими приміщеннями підлягає оподаткуванню податком на додану вартість в загальновстановленому порядку.

 Які строки зберігання первинних документів, фінансової та податкової звітності?

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що абзацом першим пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання – з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу).

Якщо документи, визначені у пункті 44.1 цієї статті, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менше строків, передбачених пунктом 44.3 цієї статті (п. 44.4 ст. 44 Податкового кодексу).

Частиною третьою ст. 8 Закону України від 16.07.99 № 996-XIV ,,Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (із змінами і доповненнями) встановлено, що відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.

Зберігання первинних документів та облікових регістрів, що пройшли обробку і були підставою для складання звітності, а також бухгалтерських звітів і балансів, оформлення і передачу їх до архіву забезпечує головний бухгалтер підприємства, установи.

Строки зберігання первинних документів, фінансової та податкової звітності, інших документів визначено Переліком типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Мін’юсту України від 12.04.2012 № 578/5 (далі – Перелік № 578/5).

Строки зберігання для конкретних видів документів визначено у відповідних таблицях Переліку № 578/5.

Відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

 Щодо виправлення помилок

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що порядок виправлення помилок і зміни у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку визначено П(С)БО 16 ,,Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах”.

Порядок виправлення помилок і зміни у фінансовій звітності підприємства відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності визначено міжнародним стандартом бухгалтерського обліку 8 (МСБО 8) ,,Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки”.

Виявлені у звітності помилки, які допущені в бухгалтерському обліку в минулому році та призвели до викривлення показників фінансової звітності минулого року, у звітності за минулий рік не коригуються. Виправлення помилок здійснюється в поточному звітному періоді шляхом коригування фінансового результату минулого року. Таким чином, сума коригування внаслідок допущеної помилки, яка належить до попередніх періодів, відображається у Звіті про власний капітал, який складається за формою, наведеною в додатку до П(С)БО 5 ,,Звіт про власний капітал”: за статтею ,,Нерозподілений прибуток” на початок звітного року (графа 8) в ряд. 030 ,,Виправлення помилок” або в ряд. 040 ,,Інші зміни”.

 Про зміни у порядку реєстрації платників ПДВ

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що 29.04.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.03.2016 №373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.04.2016 за №515/28645 (далі – Наказ №373).

Наказом №373 забезпечено реалізацію норм Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме:

- скорочено перелік підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ шляхом виключення з Положення про реєстрацію платників ПДВ вимог п.п. «ж» п. 184.1 ст. 184 розділу V Податкового кодексу України, та, відповідно, виключено з переліку документів (відомостей), що підтверджують наявність підстав для анулювання реєстрації, повідомлення державного реєстратора, відомості з Єдиного державного реєстру щодо наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи – підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;

- внесено зміни до форми витягу з реєстру платників ПДВ (додаток 13 до Положення), згідно з якими замість реквізитів одного електронного рахунка у витягу відображаються реквізити трьох електронних рахунків платника ПДВ – сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим оподаткування, призначених для перерахування коштів до державного бюджету та на його спеціальні рахунки:

- за операціями із сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва);

- за операціями із зерновими і технічними культурами;

за операціями з продукцією тваринництва.

Також Наказом №373 запроваджено такі нововведення:

1) якщо особа у встановлений законодавством строк подала заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ і отримала від контролюючого органу пропозицію подати нову заяву, то після виправлення всіх недоліків така особа може подати до контролюючого органу нову заяву про добровільну реєстрацію не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних. При цьому у такій заяві має бути зазначена така сама бажана дата реєстрації, що й у попередній неприйнятій заяві;

2) оперативне інформування платників про результати розгляду заяв, поданих ними в електронній формі. Так, якщо за результатами розгляду заяви в електронній формі (ф. №1-ПДВ, ф.№3-ПДВ) контролюючим органом прийнято рішення про відмову в реєстрації (анулюванні реєстрації) платника ПДВ або запропоновано надати нову заяву про реєстрацію (анулювання реєстрації) платника ПДВ, то така відмова або пропозиція викладається контролюючим органом в електронній формі та надсилається на адресу електронної пошти, з якої надійшла заява;

3) встановлено десятиденний строк для направлення до ДФС рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.

(Лист ДФС України від 29.04.2016 №15352/7/99-99-08-01-01-17 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням https://sfs.gov.ua/samozaynyatim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/listi-dps-ukraini/247220.html)

 Щодо ПДВ нарахованого як зобов’язання при використанні отриманих товарів у негосподарській діяльності

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що ведення бухгалтерського обліку сум податку на додану вартість здійснюється на підставі Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 01.07.1997 № 141 (із змінами та доповненнями, далі – наказ №141).

Відповідно до п. 9 наказу №141 сума податку на додану вартість, що справляється при придбанні сировини, матеріалів і товарів, основних засобів і нематеріальних активів, при отриманні виконаних робіт і послуг, які не призначаються для їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, зараховується до первісної вартості виробничих запасів, товарів, основних засобів і нематеріальних активів, до витрат діяльності в кореспонденції з кредитом рахунків обліку зобов’язань.

 Щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання маркетингових послуг

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що відповідно до пп. 14.1.108 п. 14.1 ст. 14 р. І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) маркетингові послуги (маркетинг) – послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. До маркетингових послуг належать, у тому числі: послуги з розміщення продукції платника податку в місцях продажу, послуги з вивчення, дослідження та аналізу споживчого попиту, внесення продукції (робіт, послуг) платника податку до інформаційних баз продажу, послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги).

Згідно із пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Місцем постачання послуг відповідно до п. 186.4 ст. 186 р. V ПКУ є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п. 186.2 і п. 186.3 цієї статті.

Враховуючи вищенаведене, операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 101.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс» офіційного веб – порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 Платники податку на прибуток при нарахуванні та використанні забезпечення на оплату праці відпусток фінансовий результат не коригують

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці.

Таке коригування на різниці здійснюють підприємства з річним доходом за останній річний звітний період, визначеним за правилами бухгалтерського обліку, що перевищує 20 млн. грн.

До різниць належить, зокрема, коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат на формування резервів і забезпечень для відшкодування наступних (майбутніх) витрат, сформованих відповідно до національних П(С) БО або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Однак для забезпечення на відпустки та інші виплати, пов’язані з оплатою праці найманих працівників підприємства зроблено виняток.

Отже, операції із забезпечення на виплату відпусток, які відображаються у бухгалтерському обліку, і як наслідок, впливають на суму податку на прибуток, не підлягають коригуванню на різниці в податковому обліку.

Зазначена норма передбачена пп. 134.1.1 ст. 134 та пп. 139.1.1; пп.139.1.2 ст. 139 Податкового кодексу України.

 Підприємці на загальній системі оподаткування авансові платежі розраховують самостійно

‪Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що авансові_платежі‬ з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку на загальній системі оподаткування самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу

Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).

За 4-й календарний квартал авансовий платіж не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

 Книга обліку доходів і витрат за вибором підприємця на загальній системі оподаткування ведеться в паперовому або електронному вигляді

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що облік доходів і витрат фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування ведуть у Книзі обліку доходів і витрат.

Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.

У разі обрання ведення Книги у паперовому вигляді самозайнята особа зобов’язана подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги.

На титульному аркуші Книги зазначаються:

- прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),

- податкова адреса,

Прошнурована та пронумерована Книга безоплатно реєструється у фіскальному органі.

У разі обрання ведення Книги в електронній формі самозайнята особа зобов’язана:

- отримати посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді,

- укласти договір про визнання електронних документів з фіскальним органом,

- сформувати заяву на отримання Книги і надіслати її до фіскального органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв’язку.

Фіскальний орган протягом 3 робочих днів формує і надсилає повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера та дати її реєстрації.

Після отримання повідомлення про реєстрацію Книги платник податків здійснює її ведення.

Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481.

 Банківський кредит не включається до доходу підприємця на загальній системі оподаткування

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягають доходи фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

Оскільки отриманий фізичною особою – підприємцем кредит відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначені строки, то протягом дії договору кредиту сума кредиту не включається до складу доходу такого підприємця.

Якщо сума кредиту не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.

Зазначена норма визначена п. 177.1 ст. 177 Податкового кодексу України.

 Загальний дохід підприємця на загальній системі оподаткування визначається за касовим методом

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що об’єктом оподаткування фізичної особи –підприємця на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

При цьому, оскільки виручкою фізичної особи – підприємця вважається дохід, отриманий у грошовій та негрошовій формі, то датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів, тобто застосовується касовий метод.

До складу витрат включаються тільки витрати, які пов’язані з отриманням доходу та підтвердженні відповідними документами про їх оплату.

Тобто для визначення загального оподатковуваного доходу застосовується касовий метод, а при визначенні витрат враховуються тільки ті витрати, які пов’язані з отриманням доходу та підтвердженні відповідними документами про їх оплату.

Зазначена норма визначена п. 177.2 та п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України.

 Щодо роботи РРО з платіжним терміналом при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що згідно з п. 1, 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 №878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують РРО, повинні здійснити перехід на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

Кількість платіжних терміналів повинна становити не менше ніж 50 відсотків кількості РРО, а у разі наявності одного РРО суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів.

(Лист ДФС України від 02.06.2016 № 12039/6/99-99-22-07-03-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням https://sfs.gov.ua/…/konsultatsii-dlya-yuridichni…/68406.html)

 Проведення Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків 2015»

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, про проведення ТВ ВГО АППУ у Львівській області Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків 2015». За додатковою інформацією звертайтесь у ТВ ВГО АППУ у Львівській області тел.(032)243-73-93 тел./факс (032)225-63-44 та на сайти www.appu.org.ua; www.appu.lviv.ua.

 


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Травень 2021
П В С Ч П С Н
« Кві    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 12.05.2021-3

ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО   Львівська державна податкова[...]

Інформація 12.05.2021-2

Соціальна підтримка платників податків на період[...]

Інформація 12.05.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
4 Гостей, 2Роботів
Рекомендуємо!