інформація 12.01.2015. | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1936 Переглядів

З 01 січня 2015 року набувають чинності зміни до податкового кодексу

В Україні сьогодні, 1 січня 2015 р., набуває чинності закон України № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)”.Текст закону опубліковано у спецвипуску парламентської газети “Голос України”, датованому 31 грудня 2014 р.
Закон передбачає скорочення податків з 22 до 9, серед яких залишилися: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: податок на майно та єдиний податок.
За словами прем’єр-міністра, зміни до Податкового кодексу передбачають спеціальну систему оподаткування ПДВ підприємствам аграрного сектору. Проте зернотрейдери не матимуть права на відшкодування ПДВ – таке право залишається винятково у виробників сільськогосподарської продукції.
Стосовно оподаткування податком на доходи фізичних осіб, то підвищується ставка податку для пасивних доходів – процентів, роялті й інвестиційних прибутків із 15 до 20%.
Для дивідендів, виплачених суб’єктами підприємницької діяльності, які є платниками податку на прибуток, ставка 5%. Для суб’єктів підприємницької діяльності, які не є платниками податку на прибуток, – ставка 20%.
Щодо податку на об’єкти житлової нерухомості уряд встановив мінімальні пороги оподаткування, а саме: не оподатковується до 60 кв. м для квартири і до 120 кв. м для будинку. Також не оподатковується нежитлова нерухомість, що використовується в аграрному секторі, промисловості, МАФи і кіоски, які є суб’єктами малого бізнесу, а також ринки.
Щодо рентних платежів, то зміни до Податкового кодексу встановлюють на постійній основі ставки рентної плати для нафти та конденсату – 45% з покладів до 5 кілометрів, 21% – з покладів понад 5 км; для природного газу, що реалізується не для потреб населення – 55% з покладів до 5 км, і 28% з покладів понад 5 км.
Прийнято також рішення про поетапне підвищення ставки незалежно від глибини видобутків стосовно так званих договорів про спільну діяльність: 1 квартал 2015 р. – 60%, 2 квартал – 65%, починаючи з третього кварталу поточного року – 70%. Таким чином уряд хоче стимулювати підприємства, які мають спільну діяльність щодо видобутку газу, на перехід на угоди з розподілу продукції.

Також закон передбачає збереження на постійній основі справляння рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку, встановивши ставки плати в еквіваленті в доларах США, які відповідають світовим стандартам.
У змінах до Податкового кодексу залишається запропоноване урядом застосування загальних умов оподаткування для інститутів спільного інвестування. Так, будуть оподаткуватися отримані фізичною особою доходи від інститутів спільного інвестування за ставкою 20%. Для юридичних осіб доходи від інститутів спільного інвестування включаються до бази оподаткування.
Залишається збільшення фінансового результату платника податку на прибуток на 30% вартості товарів за окремими операціями з вилученням норми про обмеження у віднесення на витрати товарів, робіт і послуг, що придбані у суб’єктів спрощеної системи оподаткування.
Закон також передбачає дію норм щодо безспірного стягнення коштів з рахунків та готівки по самостійно задекларованих платником податків податкових зобов’язаннях виключно на перше півріччя поточного року, якщо сума податку перевищує 5 млн грн і якщо немає узгоджених податкових зобов’язань з боку держави по відношенню до цього платника податків.
Також Кабмін погодився на те, щоб зберегти пільговий режим оподаткування для освіти та медицини.
Щодо спеціальної процедури адміністрування податку на додану вартість, у податковому кодексі передбачається тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня 2015 р.
Запроваджено також податок на розкішні автомобілі – як дизельних, так і бензинових машин з об’ємом двигуна більше за 3 тис. куб. см, віком до 5 років.
Закон передбачає встановлення ставки акцизного податку з роздрібних продажів пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива у розмірі 5% від обсягу реалізації. Арсеній Яценюк підкреслив, що ці кошти будуть зараховуватись до місцевих бюджетів.
У законі зберігаються чинні податкові пільги для підприємств громадських організацій інвалідів.
Змінами до Податкового кодексу вводиться і оподаткування обігу лотерей за ставкою 10%.
Закон передбачає обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій з 1 липня 2015 р. – фізичними особами-підприємцями, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі, через засоби пересувної мережі, з 1 січня 2016 р. – фізичними особами-підприємцями, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі через засоби пересувної мережі з 1 січня 2016 р.
З 1 липня 2015 р. запроваджується електронний кабінет платника податку. Це повинна зробити податкова адміністрація, де фактично буде електронне досьє кожного платника податку.
З часу запровадження електронного адміністрування ПДВ у повному обсязі припиняється перевірка вхідного ПДВ.

Правом на податкову знижку на протязі 2014року скористалися
835 жителів

Пустомитівського району

Станом на 31.12.2014 року до ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області громадяни подали 835 декларації про майновий стан та доходи для отримання податкової знижки. До повернення з бюджету підлягає 854.6 тис. гривень. 
Якщо платник не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то право на наступні податкові роки не переноситься.

Не вистачає страхового стажу для призначення пенсії – укладіть договір про добровільну участь

ДПІ у Пустомитівському районі повідомляє, що громадяни, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії можуть одноразово сплатити єдиний внесок за договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. 
Цим договором може бути передбачена одноразова сплата громадянином єдиного внеску за попередні періоди, в яких такий громадянин не підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі, за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). При цьому, сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.
Для укладання зазначеного договору такими особам на протязі 2014року подано 43 заяви про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. З такою особою, після перевірки викладених у заяві відомостей у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
З метою подання вищевказаного договору громадянам необхідно звертатися за адресою: м.Пустомити, вул.Радоцинська, 1, Центр обслуговування платників каб.14, тел.: 03 (230) 4-13-86.

На Пустомитівщині протягом 2014 року видано понад 3 тисячі реєстраційних номерів

В ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області протягом 2014 року видано 3024 реєстраційних номерів облікової картки платника податків жителям району. 
Отримати реєстраційний номер облікової картки платника податку можна в Центрі обслуговування платників, а також за місцем отримання доходів.
За бажанням громадяни можуть відмовитися від реєстраційного номера. Тоді у паспорті платників роблять відповідну відмітку, після чого вони мають право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Облік таких фізичних осіб – платників ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру, а саме за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта. З початку року 11 громадян відмовилися від реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Шановні жителі Пустомитівщини! Нагадуємо, що у разі зміни облікових даних, які вносяться до облікової картки платника податків з метою збору персональних даних у Державному реєстрі фізичних осіб (паспортних даних: зміни прізвища, або місця проживання), необхідно протягом місяця повідомити про це територіальний орган Міндоходів для внесення відповідних змін. Звертайтеся у ЦОП за адресою: м.Пустомити, вул. Радоцинська, 1 зал №3 «Видача довідок та дозвільних документів».

Понад 8,6 тисяч послуг надали фахівці Центру обслуговування платників Пустомитівщини

З початку 2014 року фахівці ДПІ у Пустомитівському районі в Центрі обслуговування платників надали 8674 адміністративних послуг.
Найбільше до ЦОП зверталися за наданням таких послуг (довідок):
- 3024 реєстраційних номерів облікової картки платника податків;
- 539 довідок про зняття з обліку платників єдиного внеску;
– 453 довідок про взяття на облік платника податків;
- 233 довідок про відсутність зі сплати податків, зборів платниками податків,
які припиняють підприємницьку діяльність;
- 561 довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію);
- 48 витягів платника ПДВ;
- 81 торгових патенти;
- 460 реєстрація платника єдиного податку;
- 460 надання витягу платника єдиного податку;
- зареєстровано 581 книг обліку доходів платника єдиного податку;
- 523 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів;
- зареєстровано 124 реєстраторів розрахункових операцій;
- зареєстровано 1220 книг обліку розрахункових операцій;
- зареєстровано 274 розрахункових книг;
- внесено 26 установ до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Крім того, працівниками інспекції з початку 2014 року прийнято 24,4 тисяч податкових декларацій та розрахунків.
У Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні та тематичні стенди із необхідною інформацією. Ознайомитись з останніми змінами податкового законодавства можна з екрану монітору, що розміщений у ЦОП. Для зручності платників забезпечено доступ до мережі Інтернет, обладнані місця для заповнення звітності та очікування. Для вивчення громадської думки про роботу ЦОП встановлено скриньки для заяв та пропозицій.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Жовтень 2021
П В С Ч П С Н
« Вер    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 24.09.2021-4

Про порядок отримання витягу з[...]

Інформація 24.09.2021-3

Питання подання одноразової  (спеціальної) добровільної декларації  Львівська[...]

Інформація 24.09.2021-2

Львівська ДПІ інформує щодо змін[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
1 Гість
Рекомендуємо!