Інформація 11.07.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

896 Переглядів

Відповідає «гаряча лінія»!

На запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала  завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Сихівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Маріанна Цілінська.

Пропонуємо до уваги відповіді на актуальні питання.

Чи можє платник єдиного податку 1 групи продавати паливо – мастильні матеріали в ємкостях 20 літрів?

Не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

До підакцизних товарів належать, зокрема, нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів.

Отже, платники єдиного податку першої – третьої груп мають право здійснювати продаж паливно-мастильних матеріалів тільки в ємностях до 20 літрів.

До підакцизних товарів належать: – спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; – тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; – пальне; – автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; – електрична енергія.

Зазначена норма передбачена пп. 291.5.1 ст. 291 та п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України.

 Чи звільняється від сплати земельного податку суб’єкт господарювання, який використовує декілька земельних ділянок і планує перейти на спрощену систему оподаткування платником єдиного податку третьої групи?

Відповідно до пп. 14.1.147 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої-третьої груп для провадження господарської діяльності (пп. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).

Водночас користування земельною ділянкою може виникати й на умовах оренди. Звільнення від сплати орендної плати, в тому числі платників єдиного податку, чинним законодавством не передбачено.

 Чи зобов’язаний підприємець на загальній системі оподаткування при готівкових розрахунках застосовувати РРО?

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані застосовувати РРО, або у певних випадках – зареєстровані у встановленому порядку розрахункові книжки.

Отже, фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів/послуг повинні застосовувати РРО.

При цьому, постановою КМУ від 23.08.2000 №1336, затверджено «Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій».

Крім того, постановою №1336 встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів/послуг, у разі перевищення якого застосування РРО є обов’язковим.

Тобто, для окремих форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах Переліку, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, граничний розмір складає 200 тис. грн. на один суб’єкт господарської діяльності або 75 тис. грн. на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)), в залежності від форми та умов проведення діяльності.

Зазначена норма визначена п.1 ст.3 та ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

 Як застосовуються положення пп. 287.1, 287.6 ст. 287 та п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України суб’єктом господарювання, який придбав у власність об’єкти нерухомості, що розташовані на земельних ділянках комунальної власності?

Оскільки суб’єкт господарювання не є власником земельних ділянок, а також не є постійним землекористувачем земельних ділянок під об’єктами нерухомості, то у нього не виникає обов’язок із сплати земельного податку – обов’язкового платежу, що справляється з власників земельних ділянок, а також постійних землекористувачів (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Водночас, оскільки суб’єкт господарювання використовує земельні ділянки, які після придбання об’єкта нерухомості залишилися у комунальній власності, то він, як землекористувач на умовах оренди (пп. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 ПКУ), зобов’язаний сплачувати орендну плату за землю згідно з укладеним договором оренди відповідної земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ).

Використання земельних ділянок без належного оформлення прав, включаючи право оренди є порушенням норм земельного законодавства (ст. 125 Земельного кодексу України). При цьому, повноваження із здійснення контролю за дотриманням земельного законодавства делеговано виконавчим органом сільських, селищних, міських рад (п. 1 п. «б» част. 1 ст.33 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні».

 Чи зобов’язана фізичні особа – підприємець – платник єдиного податку третьої групи, при перевищенні доходу понад 5 млн.грн. перейти на загальну систему оподаткування?

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу 5 млн. грн., до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані перейти на загальну систему оподаткування.

Заява про перехід на зальну систему оподаткування подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Зазначена норма визначена пп. 3 п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України.

 При виплаті авансу за травень 2016 року (15 числа місяця) підприємство не сплатило до бюджетів податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Перерерахування податку та збору було проведено при виплаті заробітної плати (31 травня). Чи правильно це?

Відповідно до пп. 168.1.2 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Тобто незалежно від виду доходів (аванс, відпускні тощо) при їх виплаті платник податку – податковий агент зобов’язаний провести перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Несплата податку та збору при виплаті доходів, зокрема, за першу половину місяця (авансу), є порушенням чинного законодавства, за яке передбачено нарахування пені та штрафних санкцій.

 Чи може фізична особа – підприємець платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність?

Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці.

Фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає всім вимогам для реєстрації та застосування єдиного податку.

Податковим кодексом України визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку, серед який зовнішньоекономічна діяльність не визначена як заборонена.

Отже, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Зазначена норма визначена п. 291.3, п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України та ст. 5 Закону України від 16.04.1991 № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність».

 Чи повинна фізична особа сплачувати земельний податок в разі набуття права власності на будівлю але право власності на земельну ділянку під такою будівлею не оформлено?

Використання землі в Україні є платним. Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

До особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності/користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Отже, фізичні особи, які не оформили відповідно до законодавства право власності або право користування землею, проте набули це право відповідно до цивільно-правових угод, рішення суду, рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування повинні сплачувати земельний податок на загальних підставах.

 Які є обмеження на застосування єдиного податку при здійсненні підприємцем орендованих операцій?

Фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає всім вимогам для реєстрації та застосування єдиного податку.

При цьому, не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи – підприємці, які надають в оренду:

- земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара,

- житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів,

- нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Зазначена норма визначена п.п.291.5.3 ст. 291 Податкового кодексу України.

 Чи є платником земельного податку фізична особа – власник нежитлового приміщення у багатоквартирному жилому будинку?

Фізична особа – власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Відповідно до п.287.8 ст.287 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Згідно з пунктом 286.6 статті 286 ПКУ за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Пунктом 286.1 ст.286 ПКУ зазначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Таким чином, фізична особа – власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

 За якими ставками сплачувати земельний податок, якщо погодинна оренда приміщення?

Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини іншим суб’єктам господарювання, податок за такі земельні ділянки та за земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ставки земельного податку за площі, що надаються в оренду на неповний робочий день (кілька годин на тиждень або день) нормами чинного законодавства не передбачено.

Таким чином, суб’єкти господарювання, які надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі (споруди) або їх частини, приміщення на неповний робочий день, обчислюють земельний податок на загальних підставах.

 Чи потрібно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податок на доходи фізичних осіб особі, яка отримує щомісячно грошове утримання від фізичної особи згідно договору про довічне утримання?

Відповідно до пп. «є» пп.14.1.54 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), дохід з джерелом його походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно у вигляді, зокрема, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов цивільно-правового договору.

Фізична особа, як резидент так і нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження з України є платником податку на доходи фізичних осіб (пп.164.1.1 та пп.164.1.2 п.164.2 ст.164 ПКУ).

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (пп.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ).

Таким чином, при отриманні від фізичної особи доходу у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування), визначених у договорі довічного утримання, відчужувач зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Надходження в бюджет – це кошти для соціальної сфери!

 Погашення заборгованості по заробітній платі та здійснення заходів по підвищенню рівня виплати заробітної плати є одним із пріоритетних напрямків роботи Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львіській області, які проводиться спільно з органами місцевого самоврядування.

Gramota

Днями в приміщенні Галицької районної адміністрації начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області  Ігор Мочерад до дня конституції вручив грамоту заступнику голови Галицької районної адміністрації з соціально-економічних гуманітарних питань Галині Бачинській за активну участь у здійсненні заходів щодо підвищення рівня виплати заробітної плати та погашення заборгованості по заробітній платі.

Заступник голови Галицької районної адміністрації з соціально-економічних гуманітарних питань Галина Бачинська подякувала начальнику Галицької ОДПІ Олені Парубій за високу оцінку своєї роботи та зазначила, що надходження в бюджет – це кошти, що спрямовуються для вирішення питань у соціальній сфері – школам, дитячим садкам, лікарням, послугами яких користуються всі, без виключення, жителі району. Тому в районній державній адміністрації діє робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На засідання запрошуються керівники підприємств, які  нараховують середньомісячну заробітну плату найманим працівникам у розмірі нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

Також проінформувала, що за перше півріччя 2016 року проведено 25 спільних заходів при районній державній адміністрації, на яких заслухано 128 керівників підприємств, легалізовано трудові відносини 33 найманих працівників із роботодавцями.

Ігор Мочерад подякував за спільну роботу. «Сподіваємось, що подальша наша спільна діяльність буде збільшувати надходження в місцевий бюджет та підвищення виплат заробітної плати», – зазначив він.

 Телефонуйте на «гарячу лінію»

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області з метою забезпечення інформування населення з питань оподаткування повідомляє про проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», яка відбудеться 12 липня 2016 року з 11.00 до 12.00 год. із завідувачем сектору податків і зборів з юридичних осіб Сихівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Хемич Наталією Йосипівною на тему: «Актуальні зміни в адмініструванні податку на додану вартість. Порядок подання звітності в електронному вигляді. Податкові сервіси ДФС України».

Телефон «Гарячої лінії» – (032) 297-31-46.

 Телефонуйте на «гарячу лінію»

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області з метою забезпечення інформування населення з питань оподаткування повідомляє про проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», яка відбудеться 12 липня 2016 року з 15.00 до 16.00 год. із завідувачем сектору обслуговування платників Сихівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Винницькою Любов’ю Михайлівною на тему: «Облік і реєстрація платників податків. Державний реєстр фізичних осіб».

Телефон «Гарячої лінії» – (032) 297-37-29.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Травень 2021
П В С Ч П С Н
« Кві    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 12.05.2021-3

ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО   Львівська державна податкова[...]

Інформація 12.05.2021-2

Соціальна підтримка платників податків на період[...]

Інформація 12.05.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
4 Гостей, 1 Робот
Рекомендуємо!