Інформація 11.04.2014. | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1429 Переглядів

На Пустомитівщині відбувся «День відкритого декларування»

8 квітня в Центрі обслуговування платників ДПІ у Пустомитівському районі в рамках Всеукраїнської акції відбувся «День відкритого декларування». 
Податківці Пустомитівщини запросили до публічного декларування своїх доходів відомих громадян, які своїм прикладом можуть заохотити інших до сплати податків. Крім того, усі відвідувачі Центру обслуговування платників цього дня отримали тематичні брошури з питань декларування.
Цього дня до Центру обслуговування платників в ДПІ у Пустомитівського районі завітало багато громадян, що мали змогу дізнатися напередодні про проведення акції із засобів масової інформації та оголошень, що були розміщені на інформаційних стендах Центру обслуговування. Таким чином, завітавши до ЦОП, платники змогли отримати кваліфіковані консультації щодо декларування: в яких випадках громадянин повинен в обов’язковому порядку декларувати доходи, в яких ні, що необхідно зробити для того, щоб задекларувати власні доходи; як формується і якими засобами подається річна декларація про доходи до територіальних органів Міндоходів; у яких випадках громадянин може скористатися правом на податкову знижку.
Традиційно активними декларантами є претенденти на податкову знижку. Станом на 8 квітня до ДПІ району вже подано 519 декларацій, у відповідності до яких громадянам Пустомитівщини повернуть 530,2 тис. грн. податкового кредиту за навчання.
Шановні громадяни! Не зволікайте та заздалегідь сумлінно виконайте свій громадянський і конституційний обов’язок – задекларуйте отримані доходи і не відкладайте свій візит до органів Міндоходів на останні дні визначеного терміну. Наголошуємо, що метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам податкової знижки – певної суми податку, сплаченого з їх заробітної плати протягом попереднього року. Останній термін подання річної декларації – 30 квітня 2014 року, а для бажаючих отримати податкову знижку – 31 грудня поточного року.
Запрошуємо мешканців району, які зобов’язані або мають право подати декларацію про майновий стан і доходи, завітати за адресою: м.Пустомити, вул.Радоцинська,1, Центр обслуговування платників.

На Пустомитівщині протягом I кварталу 2014 року видано понад 750 реєстраційних номерів

В ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області протягом січня-лютого поточного року видано 757 реєстраційних номерів облікової картки платника податків жителям району. 
Отримати реєстраційний номер облікової картки платника податку можна в Центрі обслуговування платників, а також за місцем отримання доходів.
За бажанням громадяни можуть відмовитися від реєстраційного номера. Тоді у паспорті платників роблять відповідну відмітку, після чого вони мають право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Облік таких фізичних осіб – платників ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру, а саме за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта.
Шановні жителі Пустомитівщини! Нагадуємо, що у разі зміни облікових даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб (паспортних даних або місця проживання), необхідно протягом місяця повідомити про це територіальний орган Міндоходів для внесення відповідних змін. Звертайтеся у ЦОП за адресою: м.Пустомити, вул. Радоцинська, 1 зал №3 «Видача довідок та дозвільних документів».

Платники Пустомитівського району якісно та вчасно отримують адміністративні та консультаційні послуги

Протягом I кварталу 2014 року фахівці ДПІ у Пустомитівському районі в Центрі обслуговування платників надали 1832 адміністративних послуг, у тому числі значна кількість з них це: видача карток платників податків, видача довідок, дозвільних документів та інших послуг. Крім цього, для громадян та платників надаються такі послуги, як прийом податкової звітності та вхідної кореспонденції, надання консультацій тощо, з початку року їх надано 10756. 
У Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні та тематичні стенди із необхідною інформацією. Ознайомитись з останніми змінами податкового законодавства можна з екрану монітору, що розміщений у ЦОП. Для зручності платників забезпечено доступ до мережі Інтернет, обладнані місця для заповнення звітності та очікування. Для вивчення громадської думки про роботу ЦОП встановлено скриньки для заяв та пропозицій.

З 1 квітня діє нова форма Податкового розрахунку №1ДФ

З 1 квітня 2014 набуває чинності наказ Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 р. №49, яким затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), а також Порядок його заповнення. При цьому втрачає чинність попередня форма податкового розрахунку №1ДФ, затверджена наказом ДПА України від 24.12.2010 р. №1020. 
Згідно з Порядком заповнення Податковий розрахунок за ф.№1ДФ подається податковим агентом одним з таких способів:
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови використання електронного цифрового підпису,
- на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації,
- на паперовому носії, якщо кількість рядків у Податковому розрахунку не більше п’яти.
Наказом внесено зміни до Довідника ознак доходів фізичних осіб, який доповнений новими ознаками доходів, а також змінені назви деяких ознак доходів за колишньою нумерації.
Оскільки наказ №49 набирає чинності з 1 квітня 2014 року, то з цієї дати за новою формою подається податковий розрахунок за І квартал 2014 року та уточнюючі розрахунки за попередні звітні періоди. Звертаємо увагу, що в уточнюючих Податкових розрахунках за звітні періоди з 01.01.2011 р. по 31.12.2013 р. доходи слід відображати за ознаками, чинними у редакції наказу №1020.
Нагадаємо, що Податковий розрахунок №1ДФ подається окремо за кожний квартал.

Про збільшення ставок податків і зборів з 1 квітня 2014 року

«Антикризовим законом», крім збереження на постійній основі ставок з податку на прибуток в розмірі 18%, ПДВ – 20%, збільшення ставок акцизного збору на автомобілі, тютюнові вироби та алкогольні напої, з 1 квітня 2014 року збільшено ставки ресурсних податків і зборів, окрім збору за спеціальне використання лісових ресурсів. Ставки ресурсних податків і зборів, які визначені в абсолютних значеннях, проіндексовано приблизно до рівня прогнозованого індексу споживчих цін на 2014 рік, який розрахований на рівні 108,5% (додаток до постанови КМУ від 18.12.2013 р. №978). 
Нагадаємо, що згідно з абзацом 9 пункту 4 розділу ХІХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), Кабмін зобов’язаний щорічно до 1 червня вносити до Верховної Ради законопроект про зміну ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індекс цін виробників промислової продукції.
Розглянемо збільшення ставок в розрізі окремих податків та зборів.

Збір за спеціальне використання води

Ставки збору за спеціальне використання води, встановлені статтею 325 Податкового кодексу України, підвищено приблизно на 8,6% для всіх напрямів і джерел використання (підземних, поверхневих джерел, використаної води для потреб гідроенергетики, водного транспорту, рибного господарства, виробництва напоїв, кар’єрної та дренажної води). 
В той же час порядок обчислення та сплати збору в 2014 році залишився незмінним.
Відповідно до пункту 326.1 статті 326 ПКУ збір за спеціальне використання води обчислюється щоквартально наростаючим підсумком з початку року.
У зв’язку з вищенаведеними змінами, податкову декларацію збору слід складати окремо за 1 квартал 2014 року за ставками, які діяли до 1 квітня 2014 року, та починаючи з другого кварталу – наростаючим підсумком з початку року за новими ставками.
Нагадаємо, що граничний термін подання податкової декларації за 1 квартал 2014 року припадає на 12 травня (у зв’язку з вихідними). Останнім днем сплати збору є 20 травня.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>