Інформація 08.11.2016 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

588 Переглядів

Відповідає «гаряча лінія»!

На запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав в.о.завідувача сектору інформаційних технологій Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Назар Сташишин.

Пропонуємо до уваги відповіді на актуальні питання.

Скажіть, будь ласка, чи можливо скасувати посилений сертифікат, виданий АЦСК ІДД у телефонному режимі?

Відповідно до Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту заява в усній формі подається клієнтом (підписувачем) до Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі АЦСК ІДД) засобами телефонного зв’язку за номером, який опублікований на власному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД, при цьому клієнт (підписувач) повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:

- ідентифікаційні дані власника посиленого сертифіката;

- реєстраційний номер посиленого сертифіката;

- ключову фразу голосової автентифікації.

Заява в усній формі приймається тільки у випадку позитивної автентифікації (збігу голосової фрази та ідентифікаційних даних підписувача з інформацією в реєстрі підписувачів).

Де можна знайти реєстраційний номер посиленого сертифіката ключа ЕЦП, отриманого в АЦСК ІДД для заповнення заяви на зміну статусу?

Для перегляду реєстраційного номеру посиленого сертифіката відкритого ключа електронного цифрового підпису (далі – посилений сертифікат), отриманого від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі – АЦСК ІДД), його необхідно завантажити на комп’ютер. Після чого, відкривши файл посиленого сертифіката на вкладці «Зміст» знайти поле «Серійний номер», в якому і міститься реєстраційний номер посиленого сертифіката.

Як оновити посилені сертифікати, якщо змінились посадові особи на підприємстві або необхідно замінити ключі діючим посадовим особам?

Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних, тобто змінюється керівництво (директор, головний бухгалтер або особа, уповноважена вести бухгалтерський облік), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір «Про визнання електронних документів».

Якщо договір «Про визнання електронних документів» укладається в електронній формі, то посилений сертифікат платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового зазначений договір необхідно переукласти.

Які документи потрібно надати для отримання ключа електронного цифрового підпису підприємцю?

Для отримання ключа електронного цифрового підпису підприємцю потрібно надати такі документи:

- реєстраційну картку;

- копію паспорта підписувача, (кожна сторінка засвідчується особистим підписом);

- копію картки платника податків, засвідчену підписом власника.

Перелік документів, зразок заповнення, та самі бланки розташовані за адресою https://acskidd.gov.ua/ у розділі «Реєстрація користувача».

Чи можна згенерувати ключі електронного цифрового підпису для директора та печатки на одну флешку?

Ні. Для кожного ключа електронного цифрового підпису потрібен окремий носій (флеш-носій, CD/DVD-диск).

Чи потрібно платнику податків укладати з контролюючим органом договір про визнання електронних документів при поданні звітності через сервіс «Електронний кабінет платника податків»?

Так. Платнику податків необхідно укласти договір про визнання електронних документів між контролюючим органом та платником податків.

Скажіть, будь ласка, що робити, якщо забув пароль?

У разі втрати паролю необхідно звернутись до представництва АЦСК ІДД ДФС, подавши при цьому заяву на зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа та новий пакет документів.

Відповідає «гаряча лінія»!

На запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Сихівського відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Маріанна Цілінська.

Пропонуємо до уваги відповіді на питання, з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:

Як оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума страхової виплати за договором довгострокового страхування життя, яка отримується фізичною особою – вигодонабувачем (спадкоємцем) у разі смерті застрахованої особи?

Згідно з п.п.165.1.43 п.165.1 ст.165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума страхової виплати за договорами страхування життя у разі смерті застрахованої особи, якщо така виплата отримується членами сім’ї застрахованої особи першого ступеня споріднення, або особою, яка є інвалідом I групи або дитиною-інвалідом, або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Оподаткування страхових виплат, що сплачуються іншим платникам податку – вигодонабувачам (спадкоємцям) за договорами довгострокового страхування життя у разі смерті застрахованої особи, здійснюється згідно з законодавством та залежить від умов договору.

Тому для отримання кваліфікованої та вичерпної відповіді на Ваше запитання рекомендуємо Вам письмово звернутися до контролюючих органів з наданням відповідних пояснень та документів.

Яку оціночну вартість земельної ділянки, що отримується в подарунок (спадщину), слід застосовувати при розрахунку податку на доходи фізичних осіб?

Правові засади проведення оцінки земель в Україні визначено Законом України від 11 грудня 2003 року №1378-IV «Про оцінку земель» із змінами та доповненнями (далі – Закон №1378).

Відповідно до ст.5 Закону №1378 грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об’єкта оцінки.

Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених Законом № 1378, а також іншими законами.

Відповідно до п. 174.6 ст.174 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розд. IV ПКУ для оподаткування спадщини. 

Підпунктом 174.2.2 п.174.2 ст.174 ПКУ передбачено, що вартість будь-якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ (5 відсотків).

Враховуючи вищевикладене, фізична особа – резидент, яка отримує подарунок від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. від вартості будь-якого подарунку. З урахуванням норм ст.5 та ст.13 Закону України «Про оцінку земель» з метою оподаткування вартості земельної ділянки як об’єкта подарунку (спадщини) застосовується оціночна вартість, яка визначається за допомогою експертної грошової оцінки земельної ділянки.

Чи існують обмеження щодо здійснення видів діяльності фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування?

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України (далі – ГКУ) підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Згідно із ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Перелік видів діяльності, які не має право здійснювати фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування визначений у ст. 4 Закону України від 7 лютого 1991 року № 698-ХІІ «Про підприємництво» із змінами та доповненнями.

Яким чином оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід фізичної особи, отриманий від операцій на ринку Forex?

Відповідно до статей 44, 45 і 47 Закону України «Про Національний банк України» та розділів II і III Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» та з метою впорядкування операцій на міжбанківському валютному ринку України Постановою Національного банку України від 10.08.2005 № 281 затверджено Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою (далі – Положення), відповідно до п. 34 розділу І якого уповноважені банки мають право здійснювати з іноземними банками власні арбітражні операції та арбітражні операції за дорученням клієнтів – фізичних осіб – резидентів, які не є суб’єктами підприємницької діяльності.

Арбітражні операції на умовах маржинальної торгівлі (далі – арбітражні операції) – це безготівкові операції, які передбачають виконання двох зустрічних зобов’язань з купівлі та продажу однієї іноземної валюти за іншу іноземну валюту та здійснюються без реальної поставки валюти на міжнародному валютному ринку на умовах «тод», «том» або «спот» з метою отримання прибутку від зміни валютного курсу або хеджування валютних ризиків.

При цьому, валютна операція на умовах «тод» – це валютна операція за договором, умови якого передбачають виконання цієї операції в день укладення договору; валютна операція на умовах «том» – це валютна операція за договором, умови якого передбачають виконання цієї операції в перший робочий день після дня укладення договору; валютні операції на умовах «своп» – це валютні операції за договором, умови якого передбачають купівлю (продаж, обмін) іноземної валюти зі зворотним її продажем (купівлею, обміном) на певну дату в майбутньому з фіксацією умов цих операцій (курсів, обсягів, дат валютування тощо) під час укладення договору; валютна операція на умовах «спот» – це валютна операція за договором, умови якого передбачають виконання цієї операції на другий робочий день після дня укладення договору (п.4 розділу І.Положення).

Крім того, п. 34 розділу І Положення передбачено, що уповноважені банки мають право здійснювати арбітражні операції з іноземними валютами виключно в межах 1-ї групи Класифікатора.

Порядок розміщення гарантійного внеску на відповідному рахунку клієнта (розмір внеску, вид іноземної валюти, строк тощо) визначається в договорі між уповноваженим банком та клієнтом, який передбачає умови проведення арбітражних операцій.

Порядок розрахунків між банком та клієнтом за результатами проведення арбітражних операцій (відшкодування збитків за рахунок гарантійного внеску, порядок зарахування прибутку тощо) визначається відповідно до укладених договорів про здійснення арбітражних операцій.

Уповноважені банки мають право здійснювати арбітражні операції виключно після реєстрації в Національному банку правил проведення цих операцій в порядку, що визначений Національним банком.

Юридичні особи (крім уповноважених банків) та фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності не мають права здійснювати арбітражні операції.

Відображення арбітражних операцій проводиться за окремими рахунками.

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюються розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 якого доходом з джерелом його походження з України – є будь-який дохід, отриманий резидентом або нерезидентом, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України, її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.

Водночас слід зауважити, що кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів і матеріалів, що стосуються окремої справи, тому для більш детальної відповіді пропонуємо платникам податку звернутись до територіального органу ДФС.

За якою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується дохід, отриманий фізичною особою від продажу побутової техніки та електроніки іншій фізичній особі?

Відповідно до п.п.14.1.202 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) продаж (реалізація) товарів – це будь-які операції, що здійснюються, зокрема, згідно з договорами купівлі-продажу та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом ІV ПКУ, п.п. 163.1.1 п.163.1 ст.163 якого передбачено, що об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід – це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду (п.164.1 ст.164 ПКУ).

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються відповідно до п.п.164.2.20 п.164.2 ст.164 ПКУ інші доходи, крім зазначених у ст.165 ПКУ, якою визначено перелік доходів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. 

Згідно з п.167.1 ст.167 ПКУ ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.5 цієї статті).

Платники податку зобов’язані вести облік доходів і витрат в обсягах, необхідних для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі якщо такий платник податку зобов’язаний відповідно до розділу IV ПКУ подавати декларацію або має право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податкову знижку (п.п. «а» п. 176.1 ст. 176 ПКУ).

Отже, якщо платник податку – фізична особа здійснює продаж побутової техніки та електроніки іншій фізичній особі, то дохід, отриманий від такого продажу, включається до складу загального оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.

Яка сума витрат на оплату праці найманих працівників включається до складу витрат фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування?

Відповідно до п.п.177.4.2 п.177.4 ст.177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать зокрема, витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу).

Згідно з розділом III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається нарахований дохід повністю, без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та єдиного внеску (далі – ЄВ), які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи та у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку у відповідності із нарахованим доходом, а саме – без вирахування із суми нарахованого доходу сум ПДФО та ЄВ, які справляються за рахунок доходу найманої особи.

Таким чином, до складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування включається сума витрат на оплату праці найманих працівників без вирахування ПДФО та ЄВ.

Чи необхідно юридичній особі подавати уточнюючий податковий розрахунок форми 1ДФ у разі повернення фізичною особою – підприємцем суми попередньої оплати при розірванні договору, яка була відображена у розрахунку за попередній квартал?

Відповідно до п.п. «б» п.176.2 ст.176 та п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Тобто, у разі нарахування (виплати) доходів податковий агент повинен відобразити в податковому розрахунку такі виплачені доходи на користь всіх платників податків, в тому числі виплачені на користь самозайнятих осіб (фізичних осіб – підприємців та осіб, що проводять незалежну професійну діяльність).

При цьому, форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4.

У разі повернення фізичною особою – підприємцем суми попередньої оплати при розірванні договору, яка була відображена суб’єктом господарювання у розрахунку за формою №1ДФ за попередній квартал, суб’єкт господарювання зазначає таку суму повернення з від’ємним значенням у складі податкового розрахунку за будь-який наступний податковий період, протягом якого відбулося таке повернення коштів.

Чи можуть фізичні особи – підприємці – платники ЄП здійснювати діяльність з розповсюдження державних миттєвих лотерей?

Конституцією України передбачено, що кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Основні засади державного регулювання лотерейної сфери в Україні, створення сприятливих умов для розвитку лотерейного ринку встановлено Законом України від 06 вересня 2012 року №5204-VІ «Про державні лотереї в Україні» зі змінами та доповненнями (далі – Закон).

Відповідно до ст.1 Закону розповсюджувач державної лотереї – юридична або фізична особа, яка за дорученням оператора державних лотерей здійснює у сукупності або окремо прийняття ставок безпосередньо у гравців, виплату призів, а також інші операції, пов’язані з розповсюдженням державних лотерей.

Вимоги до розповсюджувачів державних лотерей та їх функції встановлено ст. 9 Закону.

Згідно з п.2 ст.9 Закону з розповсюджувачами державної лотереї – юридичними чи фізичними особами оператор державних лотерей укладає письмові договори. 

Юридичні або фізичні особи мають право здійснювати розповсюдження державної лотереї за наявності посвідчення, виданого оператором державних лотерей, форма якого визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, політики у сфері випуску і проведення лотерей.

Розповсюдження державних лотерей фізичними та юридичними особами відповідно до укладених з оператором державних лотерей договорів не потребує будь-яких дозволів. Розповсюдження державних лотерей не вимагає обов’язкової реєстрації суб’єктами підприємницької діяльності фізичних осіб – розповсюджувачів.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначені гл.1 розд.ХІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), п.291.3 ст.291 якого встановлено, що обрати спрощену систему оподаткування може виключно юридична особа чи фізична особа – підприємець, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Наказом Міністерства фінансів України та Державного комітету з питань регуляторної політики від 12.12.2002 №128/1037, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.12.2002 за №1005/7293, затверджені Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей (далі – Ліцензійні умови) і Порядок контролю за їх додержанням.

Згідно з п.п.4.3.7 п.4.3 розд.4 Ліцензійних умов розповсюджувачі мають право здійснювати продаж білетів державної лотереї та/або прийняття сплат участі у цій лотереї через електронну систему при наявності посвідчення, виданого оператором.

Відповідно до абзацу четвертого п.п.4.3.11 п.4.3 розд.4 Ліцензійних умов розповсюджувачі (крім банків), у тому числі юридичні особи та фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, що сплачують єдиний податок, повинні відображати облік проданих лотерейних білетів та виплати виграшів у книзі обліку розрахункових операцій.

Перелік видів діяльності, здійснення яких заборонено для платників податків, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, викладено у п.291.5 ст.291 ПКУ.

Діяльність з розповсюдження державних миттєвих лотерей до зазначеного переліку не входить.

Враховуючи викладене, діяльність з розповсюдження державних миттєвих лотерей не заборонена для фізичних осіб – підприємців, що здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Квітень 2021
П В С Ч П С Н
« Бер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 15.04.2021

Об’єднана звітність з єдиного внеску[...]

Інформація 14.04.2021

До уваги викладачів-репетиторів! Головне управління ДПС[...]

Інформація 8.04.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
3 Гостей
Рекомендуємо!