Інформація 05.02.2014. | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1485 Переглядів

Запрацював новий електронний сервіс Міністерства доходів і зборів України – загальнодоступний інформаційний ресурс («ЗІР»)

Платники податків можуть скористатися електронним сервісом Міндоходів Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі – «ЗІР»), який запрацював у 2014 році на заміну Єдиної бази податкових знань. 
Інформаційний ресурс складається з таких розділів:
Запитання – відповіді;
Коментарі та пропозиції;
Нормативні та інформаційні документи;
Письмові консультації.
Інформація систематизована за напрямками: оподаткування, митна справа, єдиний соціальний внесок, електронний підпис.
Ресурс «ЗІР» дозволяє користувачам знайти роз’яснення податкового законодавства з певного податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду запитань-відповідей, письмових звернень. Крім того, можна знайти нормативні та інформаційні документи, які згруповані за видами податків на напрямами діяльності.
Скористатися послугою можна за адресою https://zir.minrd.gov.ua або через веб-портал Міндоходів («Інформаційно – довідковий ресурс»).

Не забудьте задекларувати доходи, отримані у 2013 році від спадщини або дарунку 

У разі успадкування майна чи грошових коштів громадянином України, який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, спадкоємцю слід сплатити податок на доходи фізичних осіб в розмірі 5% від вартості успадкованого об’єкта. 
Якщо об’єкт спадщини успадковується громадянином України від спадкодавця-нерезидента або успадковується спадкоємцем-нерезидентом від громадянина України, то спадкоємцю (незалежно від ступеня споріднення осіб) слід сплатити податок за ставкою 15% від вартості успадкованого об’єкта, що не перевищує 10 кратний розмір мінімальної заробітної плати (за 2013 рік -11470 грн.) Якщо ж вартість спадщини перевищує 11470 грн., то сума перевищення оподатковується за ставкою 17%.
За нульовою ставкою оподатковується вартість:
- успадкованої власності (майна та грошових коштів) членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення;
- успадкованого майна та готівкових коштів на рахунках спадкодавця, які успадковуються інвалідами 1 групи, дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, та вартість майна, успадкованого дитиною-інвалідом.
Відповідальними особами за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.
Спадкоємці-нерезиденти зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.
Особи, які у 2013 році отримали спадщину, зобов’язані до 1 травня 2014 року подати Декларацію до податкового органу за своїм місцем реєстрації та сплатити податок до 1 серпня 2014 року. Форма Декларації затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 р. №793..
Не зобов’язані подавати Декларацію спадкоємці-нерезиденти та спадкоємці-резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення спадщини, та спадкоємці, в яких такі доходи оподатковуються за нульовою ставкою.
Кошти, майно, подаровані фізичній особі, оподатковуються аналогічно доходам отриманим від спадщини.
Порядок оподаткування доходів, отриманих у спадщину чи дарунок, викладений в статті 174 Податкового кодексу України.

На Пустомитівщині відбулася презентація брошури «Сервіс для платників»

Фахівці Центру обслуговування платників ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області провели акцію до дня святкування річниці діяльності Міндоходів з розповсюдженням платникам брошури «Сервіс для платників».
У брошурі в доступній формі пояснюється, які є види податкової звітності та як її подавати в електронному вигляді. Також в ній перелічені всі електронні сервіси Міністерства, але більш детально розповідається про такі, як «Дізнайся більше про свого бізнес партнера», «Пульс», «Декларування доходів он-лайн», «Електронний кабінет платника податків», «Реєстр платників ПДВ», «База знань». Всі ці сервіси можна знайти на веб-порталі Міністерства доходів і зборів (www.minrd.gov.ua).
Платники позитивно оцінили такий крок працівників Міністерства доходів та зборів, та дякували за корисну інформацію.

На Пустомитівщині легалізовано 91 найманих працівників 

В ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області відбулось чергове засідання робочої групи з питань виплати заробітної плати, нижчої за мінімальну, виплати «тіньової» зарплати. 
Як зазначив начальник відділу доходів та зборів з фізичних осіб Ігор Крут, податковою інспекцією району разом з органами місцевої влади постійно проводиться комплекс спільних заходів. Щодо кожного платника здійснюється аналіз причин виникнення нарахування та виплати заробітної плати нижчої за мінімальну та визначаються шляхи її підвищення відповідно до чинного законодавства.
Так, протягом 2013 року на засіданнях робочої групи заслухано 459 суб’єкти господарювання, 254 із них підвищили рівень заробітної плати. Додатково до місцевого бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб у сумі 47.8 тис.гривень. Крім того, легалізовано трудові відносини 91 найманих працівників з роботодавцями. Після офіційного працевлаштування «тіньових заробітчан» бюджет додатково отримав 18,0 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Податок на нерухомість для фізичних осіб у 2014 році 

Згідно із внесеними Законом України від 4 липня 2013 року №403-VII змінами до статті 265 Податкового кодексу України фізичні особи – власники житлової нерухомості сплачуватимуть у 2014 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2013 рік. 
Платниками податку є фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості. Об’єктом оподаткування є сумарна житлова площа, яка знаходиться у власності фізичної особи.
Не підлягає оподаткуванню житлова площа квартир, що не перевищує 120 кв. м. та житлових будинків – 250 кв. м. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість. До житлової площі не належить площа кухонь, коридорів, ванних кімнат, комор, убудованих шаф, інших підсобних приміщень, площа житлових квартир і кімнат, які переведені у «нежитлові».
Не справляється податок з дачних та садових будинків, якщо кількість таких будинків не перевищує одного об’єкта на одного платника податку. Тобто за другий або третій дачний будиночок вже доведеться платити податок.
Пільги із сплати податку не розповсюджується на об’єкти житлової нерухомості, які надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності.
Ставки податку встановлюються місцевими радами у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. У 2014 році для фізичних осіб ставки розраховуються станом на 01.01.2013 року, а саме:
квартири площею до 240 кв. м. та житлові будинки площею до 500 кв. м. – не більше 1% мінімальної зарплати, або не більше 11,47 грн. за 1 кв.м.;
квартири площею понад 240 кв. м. та житлові будинки площею понад 500 кв. м. – 2,7% мінімальної зарплати, або 30,97 грн. за 1 кв.м.;
для різних об’єктів нерухомості, якщо загальна площа не перевищує 740 кв. м. – 1 % мінімальної зарплати, або 11,47 грн. за 1 кв.м.;
для різних об’єктів нерухомості, якщо загальна площа перевищує 740 кв. м. – 2,7% мінімальної зарплати, або 30,97 грн. за 1 кв.м.
Податкові повідомлення-рішення про нараховані суми податку на нерухоме майно за 2013 рік фізичні особи отримають до 1 липня 2014 року і зобов’язані будуть сплатити податок до 29 серпня 2014 року. Фізичним особам, котрі сплатили податок на нерухоме майно у 2013 році, такі кошти будуть зараховані як сплачений податок на нерухомість у 2014 році.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Червень 2021
П В С Ч П С Н
« Тра    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Стрічка новин

Інтерв'ю з письменником

                                      «Час минає й слідів[...]

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]
Новини податкової

Інформація 18.06.2021- 2

Реєстрація ПРРО Львівська державна податкова інспекція[...]

Інформація 18.06.2021

Як отримати довідку про відсутність[...]

Інформація 17.06.2021

Звітність в електронній формі Львівська державна[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
8 Гостей
Рекомендуємо!