Інформація 03.11.2015 | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1062 Переглядів

З 28 жовтня набрала чинності нова редакція статті 5 Закону України «Про звернення громадян»

ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що з 28.10.2015 набрала чинності нова редакція статті 5 Закону України «Про звернення громадян», згідно якої звернення може бути усним чи письмовим (електронне звернення).
Отже, громадянин може викласти своє звернення до органів ДФС через:
- засоби телефонного зв’язку контакт-центру ІДД ДФС за телефонним номером: (044) 284-00-07;
- використання мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку на поштову скриньку:
lv.pu@sfs.gov.ua ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області;
- поштою або передати особисто чи через уповноважену особу до ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області, за адресою: 81100, м. Пустомити , вул..Радоцинська,1;
- особистий прийом керівництвом чи посадовими особами структурних підрозділів ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області.
Водночас повідомляємо, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Таким чином, електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд скан-копії та/або фото копії. Також звертаємо увагу, що відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Здаєте квартиру в оренду? Захистіть себе, уклавши договір

ДПІ у Пустомитівському районі повідомляє, якщо житло здається в оренду, то такі правовідносини мають бути юридично оформлені – укладається договір про найм чи оренду нерухомого майна. Здавати в оренду власне нерухоме майно громадяни можуть як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації підприємця. Здавання в оренду кімнат у квартирі, всієї квартири, гаража, дачного будинку чи іншого нерухомого майна є додатковим джерелом заробітку. Та досить часто громадяни забувають, що таке джерело заробітку має бути оподатковане. Стаття 170 Податкового кодексу України визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду, житловий найм. Податковим агентом орендодавця є орендар, він має обов‘язок з нарахування та сплати податку. Однак, орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам (громадянам) і не є підприємцем, протягом 40 днів після закінчення кожного кварталу необхідно нарахувати та сплатити податок за ставкою 15% (20%).
Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
До податкової інспекції за адресою проживання платника податку така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним.
В укладанні угоди при оренді житла мають бути зацікавлені обидві сторони. Той, хто здає житло, має пам’ятати про відповідальність за несплату податків.
Для іншої сторони важливий нюанс, що право на оформлення субсидій надається особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.

Подати податкову декларацію з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитків слід за три квартали 2015 року

Державною фіскальною службою України в листі від 21.10.2015 р. N 38881/7/99-99-15-02-01-17 надано роз’яснення щодо подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку, в якому проінформовано, що 13.08.2015 р. набрав чинності Закон України від 17 липня 2015 року N 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон № 652).
Законом № 652 п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України (далі – Кодексу) доповнено новим абзацом, а саме: «Платник податку, який за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року та не сплачувати авансові внески: за підсумками першого кварталу – з червня – грудня звітного (податкового) року та січня – травня наступного звітного (податкового) року; за півріччя – з вересня – грудня звітного (податкового) року та січня – травня наступного звітного (податкового) року; за три квартали – з грудня звітного (податкового) року та січня – травня наступного звітного (податкового) року. Податкові зобов’язання визначаються на підставі поданих податкових декларацій».
Податкова декларація з податку на прибуток подається контролюючому органу, в якому платник перебуває на обліку за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п. 49.18 ст. 49 Кодексу).
При цьому, враховуючи те, що положення Закону N 652 набрали чинності 13 серпня ц. р, а граничний термін подання декларації за півріччя 2015 року настав 9 серпня 2015 року, платники податку на прибуток мають право скористатися вище вказаним правом у 2015 році лише за підсумками трьох кварталів 2015 року.
Враховуючи зазначене, платники податку на прибуток, які сплачують авансові внески за результатами 2014 року та за підсумками трьох кварталів 2015 року не отримали прибуток або отримали збиток, мають право подати податкову декларацію за три квартали 2015 року та припинити сплату авансових внесків з грудня 2015 по травень 2016 року.
З метою реалізацій положень податкового законодавства Державною фіскальною службою України розроблено проект уніфікованої форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – проект декларації) (розміщено на офіційному веб-порталі (www.sfs.gov.ua) у рубриці «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика» підрозділу «Діяльність»), в якій зменшено кількість додатків та передбачено наявність додатка РІ, в якому об’єднані різниці, на які збільшується або зменшуються фінансовий результат до оподаткування.
Водночас відповідно до абзацу другого п. 46.6 ст. 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Отже, сьогодні чинною є форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджена наказом наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. N 872
.

Якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена контролюючим органом, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам Кодексу з такого податку, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації (п. 46.4 ст. 46 Кодексу).
У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені у довільній формі, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації.
Для забезпечення реалізації положень Кодексу до затвердження нової форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств ДФС України рекомендує відображати об’єкти оподаткування та податкові зобов’язання з податку на прибуток за звітний період – три квартали 2015 року – у чинній на сьогодні декларації.
При цьому для визначення суми об’єкта оподаткування та податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств за новими правилами рекомендовано використовувати проект декларації, розміщений на веб-порталі ДФС, та подавати його разом із чинною декларацією як доповнення.

На Пустомитівщині з початку року видано 3047 реєстраційних номерів

В ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області з початку 2015 року видано 3047 реєстраційних номерів облікової картки платника податків жителям району.
Отримати реєстраційний номер облікової картки платника податку можна в Центрі обслуговування платників, а також за місцем отримання доходів.
За бажанням громадяни можуть відмовитися від реєстраційного номера. Тоді у паспорті платників роблять відповідну відмітку, після чого вони мають право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Облік таких фізичних осіб – платників ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру, а саме за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта.
Шановні жителі Пустомитівщини! Нагадуємо, що у разі зміни облікових даних, які вносяться до облікової картки платника податків з метою збору персональних даних у Державному реєстрі фізичних осіб (паспортних даних: зміни прізвища, або місця проживання), необхідно протягом місяця повідомити про це територіальний орган ДФС для внесення відповідних змін. Звертайтеся у ЦОП за адресою: м.Пустомити, вул. Радоцинська, 1 зал №3 «Видача довідок та дозвільних документів».

З початку 2015року надано понад 7,5 тис. послуг фахівцями Центру обслуговування платників Пустомитівщини

Протягом січня-жовтня 2015 року фахівці ДПІ у Пустомитівському районі в Центрі обслуговування платників надали 7529 адміністративних послуг.
Найбільше до ЦОП зверталися за наданням таких послуг (довідок):
- 3047 реєстраційних номерів облікової картки платника податків;
- 564 реєстрація платника єдиного податку;
- 585 надання витягу платника єдиного податку;
- зареєстровано 582 книг обліку доходів платника єдиного податку;
- 708 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів;
- 38 довідок на підтвердження статусу податкового резидента України;
- зареєстровано 176 реєстраторів розрахункових операцій;
- зареєстровано 1453 книги обліку розрахункових операцій;
- зареєстровано 68 розрахункових книг;
- внесено 24 установи до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
- видано 93 довідок про підтвердження сільськогосподарським товаровиробникам статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку;
- засвідчено 16 довідок про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами;
- зареєстровано 80 книг обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім тих осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, які провадять незалежну професійну діяльність.
Крім того, працівниками інспекції з початку 2015 року прийнято понад 17 тисячі податкових декларацій та розрахунків.
У Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні та тематичні стенди із необхідною інформацією. Ознайомитись з останніми змінами податкового законодавства можна з екрану монітору, що розміщений у ЦОП. Для зручності платників забезпечено доступ до мережі Інтернет, обладнані місця для заповнення звітності та очікування. Для вивчення громадської думки про роботу ЦОП встановлено скриньки для заяв та пропозицій.

Спрощенцям нагадали про термін сплати єдиного внеску

Управління доходів і зборів фізичних осіб ДПІ у Пустомитівському районі нагадує, що відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону № 2464 базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску., встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншого за розмір мінімального страхового внеску.
Єдиний внесок для зазначених платників встановлюється у розмірі 34,7 відсотка.
Відповідно до абзацу третього частини восьмої статті 9 Закону № 2464 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний .внесок.
Водночас згідно з підпунктом 2 пункту 6 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953 (далі – Інструкція № 449), фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, Сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Таким чином, граничний термін сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (по 19 листопада).
У разі якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (пункт і 1 розділу IV Інструкції № 449).


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Пошук
Custom Search
Натисніть
Календар публікацій
Травень 2021
П В С Ч П С Н
« Кві    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Стрічка новин

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ Всім, хто бажає придбати книгу[...]

Оголошення

Оголошення У неділю, 28 жовтня 2018 року, о[...]

Єдиноборства

Щирецькі чемпіони  За підтримки Громадської організації[...]

Аргентина 2018

Олімпійське срібло у Оксани Чудик  З[...]

Вільна боротьба

Пам’яті Олекси Довбуша У місті Коломиї[...]
Новини податкової

Інформація 12.05.2021-3

ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ РРО   Львівська державна податкова[...]

Інформація 12.05.2021-2

Соціальна підтримка платників податків на період[...]

Інформація 12.05.2021

Платники податків міста Львова за[...]
Погода
Погода в Україні
Музичний плеєр

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Хто онлайн
3 Гостей, 2Роботів
Рекомендуємо!