Ґуденсберґ – Щирцю. | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

2568 Переглядів

Пам’ятаючи про минуле, думаємо про майбутнє

Щирець – місто унікальне. Унікальне своїм історичним минулим. Можливо, не всі знають, що тут жили та поховані люди різних національностей. Це – українці, поляки, євреї, німці.
З 2010 року Щирецька селищна рада тісно співпрацює з урядом польської ґміни Єльч-Лясковіце. Михайло Бродич (голова селища) та Казімір Путира (бурґомістр ґміни) під час чергової зустрічі зайшли на покинутий цвинтар поховань німців. Виникла ідея запросити в Щирець німців. Єльч-Лясковіце вже тривалий час співпрацює з німецьким містечком Ґуденсберґ, що розташоване неподалік Касселя.
Минуло небагато часу, і німці завітали до нас у гості. Ми показали їм могили німецьких предків, що поховані на нижньому цвинтарі. З 1783 року по 1939 рік у Щирці проживали німці на території, яку самі назвали Розенберг. За цей час багато поколінь німців було поховано тут. А у 50-х роках двадцятого століття їхні могили були майже повністю зруйновані радянською владою. Енкаведисти повалили хрести, поперекидали надгробні плити. Очевидно, так мало статися, що у 2013 році, після майже півстолітнього забуття, могили почали відновлювати.
Франк Бьорнер (бурґемайстер Ґуденсберґа) зацікавився історією життя своїх предків, що жили на щирецькій землі і прислав у Щирець спеціалістів з відновлення історичних пам’яток для планування наступних спільних робіт.

Gumanitarna_dopomoga2Gumanitarna_dopomoga1
За допомогою депутатів Щирецької селищної ради, інших мешканців, котрим небайдуже життя нашого міста, цвинтар почали розчищати від хащів. Німецька сторона забезпечила нас інструментами, польська – надала нам кошти для огорожі всього цвинтаря. А кілька наших хлопців на чолі з Михайлом Бродичем вирізали дерева, кущі, косили бур’яни, прибирали сміття.
Франк Бьорнер разом із своєю командою вирішив, що Щирець для Ґуденсберґа стане містом-побратимом. Щоб слова не розходились з ділом, він одразу запросив наших юних футболістів (2001-2003 року народження) до себе у Ґуденсберґ на міжнародний футбольний турнір. Окрім нас були футболісти з Польщі та Чехії. Це відбулося у червні цього року.

Gumanitarna_dopomoga4Gumanitarna_dopomoga8Gumanitarna_dopomoga3Gumanitarna_dopomoga5
У той же час голови міст домовлялися про гуманітарну допомогу щирецькій громаді. Вона полягала у перевезенні до нас меблів з їхнього будинку відпочинку.
І після довгих бюрократичних процесів (голова Щирця кілька разів їздив у Київ у міністерство соціальної політики, на Львівську митницю для оформлення документів) вантаж привезли у Щирець.
10 вересня 2014 року дві фури з першою партією допомоги (19 тонн) вивантажили на території обох щирецьких шкіл.

Gumanitarna_dopomoga6Gumanitarna_dopomoga7
Наступного тижня прибуде наступна партія допомоги. Усі меблі, телевізори перебувають у хорошому стані і будуть розподілені у лікарню, два дитячих садки, а також у дві школи.
Дружба буває різною. Гуманітарні допомоги теж – пофарбовані нашвидкоруч у білий колір КАМАЗИ, так звані “гуманітарні конвої”, як “коти в мішку” з одного боку,
а з іншого боку – тиха (не розрекламована на весь світ) благодійна акція – передача меблів у соціальні установи Щирця.
До речі, німці, з якими ми спілкуємось, відносно молоді. Усі народилися після 2-ої світової війни, а за Гітлера вибачаються до сьогодні. Цікаво, чи попросять росіяни коли-небудь вибачення за Путіна???

Марія Попович


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>