4153 Переглядів
Дожинки – Мілоціце 2014, ґміна Єльч-Лясковіце, Польща
(Dożynki – Miłocice 2014, Gmina Jelcz-Laskowice, Polska)
Цього року свято Обжинок (Dożynеk) в ґміні Єльч-Лясковіце (Gmina Jelcz-Laskowice) відбулося 31 серпня в місцевості Мілоціце (Miłocice)
Процесія розпочала свій рух з початку села і прибула на місцевий майдан. Попереду духовий оркестр, за ним молодята з короваєм та снопиком колосків злаків і квітів.
Очолював парад вінків (Wieńce) бурмістр Міста і Ґміни Єльч-Лясковіце Казімір Путира (Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice Kazimierz Putyra), солтис та солтисова Мілоціц, уряд ґміни.


Активну участь в параді взяли діти, перші помічники своїм батькам
Господарі причепили гостям святкові букетики
Галерея
Розпочалось свято Урожаю, як завжди, з молитви. Люди дякували Богу за багатий урожай
Священик посвятив вінки, хліб
Всі бажаючі прийняли святе причастя
Галерея
Концертну частину свята розпочав солтис Мілоціц, оркестр Hanys Band, ансамбль Canzonetta
На свято Дожинок прибула делегація з українського містечка Щирець.
З уст бурмістра ґміни Казіміра Путири звучало співчуття в зв’язку з подіями на Донбасі та теплі слова підтримки українців у їх нелегкій боротьбі з несподіваним та підступним ворогом.
Також Голові Щирця Михайлу Бродичу було передано медикаменти, зібрані напередодні небайдужими депутатами ґміни та гроші для забезпечення необхідним рекрутів під час виконання святого обов’язку захисту Вітчизни.
Михайло Бродич привітав усіх зі святом Урожаю, а також разом з депутатом Марією Попович висловив щирі слова подяки як польському уряду, так і уряду ґміни Єльч-Лясковіце за підтримку
Піснями та танцями привітали зі святом мешканців ґміни Єльч-Лясковіце щирецькі творчі колективи “Гомін” та “Щирчанка”
Галерея
Не дивлячись на те, що ведучим було оголошено про бурю, яка насувалась,
люди не розходились, а лише заховались під парасольки та у передбачливо поставлений організаторами намет.


А у “Світезян”(“Świtezian”) виявились такі симпатики (до речі з України – депутат Щирецької ради С.Деревацька), яким і дощ, і буря не завада.
Гарячим був спільний польсько-український виступ польського зесполу “Світезяни” та українського народного колективу “Гомін”.
З любов’ю спечений господинями хліб та творчо і талановито виплекані вінки зайняли спеціально підготовлені для них місця.
Галерея
Згідно з традицією господарі розподілили хліб між усіма прибулими на свято.
І тут не обійшлось без маленьких помічників
Галерея
Окрасою свята були вінки. Кожна місцевість ґміни виготовила свій оригінальний, не схожий на інший, витвір. Колоски пшениці, ячменю, жита, вівса гармонійно переплітались з квітами, доповнювались яблуками, сливами та іншими дарами природи.
Спеціально створена комісія оглядала та оцінювала кожен вінок.
За її рішенням було визначено три найкращі роботи.
Перше місце і премію в розмірі 600 злотих отримала плетениця села Дзюпліна (Dziuplina).
Друге і третє місце і премію в 500 злотих посіли відповідно вінки сіл Вуйціце (Wójcice) та Біскупіце Олавскі (Biskupice Oławskie)
Окремо можна відзначити головні убори та прикраси. Поряд з оригінальним та простим капелюхом ведучого яскраво виділялись солом’яні брилі хлопців з Miłoszyc
капелюшок бурмістра, дівочі прикраси


Галерея
Кожне село мало свій дерев’яний павільйончик, в якому частували всіх бажаючих.
Оздоблені косами з цибулі, кукурудзи, виноградом, вирізаними з гарбузів та кабачків фігурами палатки разом з усміхненими господинями створювали святкову, незабутню атмосферу
Власноруч виготовлені народними умільцями солодощі, м’ясні вироби а також саморобні напої (міцні та не міцні) звали до себе.
Привітні господарі нарізали, наливали та пригощали гостей.
Галерея
В нашій місцевості також раніше існувало свято “Обжинок”, яке в радянські часи підмінялось “Ярмарками”, а зараз, на жаль, тимчасово забуте…
Галерея
Попович Володимир
Поширте та додайте в закладки
Напишіть відгук