До Дня писемності | Щирець – старовинне мiстечко Львiвщини
Цікаві статті

Жимолость їстівна

Жимолость їстівна, корисні[...]

Гумі

Гумі, або Лох[...]

Папайя

Папайя (або хлібне[...]
Наша кнопка
Сайт Щирця
Допомога сайту
Календар свят і подій
Географія відвідувань
Курс валют
Загружается информеры для сайта от kurs.com.ua

1069 Переглядів

Скарб даний Богом

«Спочатку було Слово,
і Слово було у Бога,
і Слово було Бог!»
«Евангеліє від Івана» Розділ І.
Найціннішим та найбільшим скарбом, що дав Господь людині є Слово. Жодна із земних істот не володіє мистецтвом слова – тільки людина. Володіючи словом, людина є найбільш подібною до Бога.
Наше слово дістало визнання і пошану серед близьких і далеких мов різних народів. Україна створила багато зразків мистецтва, визнаних у всьому світі, дала людству геніальних мислителів, поетів.
Наша мова належить до найпрекрасніших мов світу. Вона є своєрідною перфокартою, в якій закодована пам’ять усіх поколінь, історія народу, анкета його родоводу, моральні цінності. Мова – обличчя нації, дзеркало її душі і найбільше багатство.
Житло, одяг, речі – усе це зникає, нищиться, горить, а мова – невмируща передається з уст в уста, з покоління в покоління, переходить з одного століття в друге, мова – це безсмертя народу, якщо вона з ним. Любити, берегти, шанувати мову завдання сучасної школи!

Den'_pysemnosti

Недаремно 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. В Україні Указом Президента це свято офіційно встановлено від 1997 року. А святкуємо ми його на честь Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. З нагоди свята, у Щирецькій ЗОШ №2 І-ІІІ ст. був проведений інтегрований урок з біології, фізики та української мови «Спочатку було Слово…». На уроці були присутні учні 10-11-х класів. Вчитель біології О.С. Даць розповіла присутнім про історію виникнення української писемності та мови, про диво написаного та надрукованого слова, яке пережило століття й покоління. Заступник директора з НВР, вчитель фізики Соколова В.І. продекламувала вірш Д.Павличка «Рідна мова», наголосила, що такі заходи гуртують усіх нас на шляху до відродження духовності, зміцнення державності, формування активного громадянського світогляду. Адже кожен народ існує лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові!
Підсумком уроку був виступ методиста РВО, учителя української мови та літератури П.І. Ілика , який пояснив зміст слова «мова» у аспекті світогляду пересічної людини, адже мова не тільки засіб спілкування в межах духовного та матеріального життів. Також мова – це навчання, пізнання, отримання та процес аналізу-пошуку інформації, культура та спадщина народу загалом. На уроці учні мали нагоду послухати вірші про мову, взяти участь у відгадуванні лінгвістичних загадок, у грі «Не заблукай у суржиковому лісі», а також ознайомитися з книжковою виставкою «Світлиця слова у безмежжі часу».
О.Даць, вчитель Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст.


Поширте та додайте в закладки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>